|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.7.2012 10:05:20   
Anoniman
Zašto ne bih? To što su starija deca manje podložna ne znači da nisu podložna. Ako će jedna vakcina još da pripomogne, neka je primi.

Kada sam pitala dr u Dečijoj bolnici, ona reče da je vakcina genijalna, da bi je ona čak davala i starijima od 50 godina (Pneumo23).

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.7.2012 10:07:35   
Anoniman
Moj Luka nikada nije imao upalu ušiju, uvek grlo strada, a Marko je već imao 3 ili 4 upale ušiju. Ja mislim da je to prosto od deteta do deteta. 

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.7.2012 10:09:46   
cockic
ma kazem ne znam,ako se daje onda ok.nije na odmet

mozda sam ja lose objasnila te bakterije su kriticnije u ovom manjem uzrastu,a to ne znaci da ih odrasli nedobijaju.tako da si skroz u pravu.

koliko ona dugo stiti jer 5 godina ili sam ja nesto opet odvalilauser posted image mislim na pneumo 23

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.7.2012 10:11:52   
Anoniman
Ne znam koliko štiti? MIHI?

Pa piše za Prevnar da mogu primiti do 9te godine, ako se ne varam.

Ova vakcina je odobrena za decu do devete godine života, mada se smatra da decu nakon navršene pete godine nema smisla vakcinisati ovom vakcinom zato što zdrava deca ove dobi veoma retko oboljevaju od bolesti prouzrokovane pneumokokom.


(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.7.2012 10:17:07   
cockic
pa vidis za prevenar kazu da moze duze,ne znam zasto nam onda ova dade samo pneumo 23 user posted image

mihi ce nam objasniti kad se bude javilauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.7.2012 10:33:06   
mihi
Ne znam odluka tvoja a što daješ Luki? Jel ima upale uha grla? Prevenar je namenjen deci a Pneumo 23 i odraslima i deci, slabiji imunološki odgovor je zabeležen kod monocelularne Pneumo 23. Za Luku bi bio idealan Prevenar 13, registrovan je kod nas ali ga nema u prodaji još uvek, nadam se da će se uskoro pojaviti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.7.2012 10:37:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Jel ima upale uha grla?


Da. U zadnjih mesec i po je imao dve stafilokokne angine, što nema veze sa streptokokama, ali nije na odmet vakcinisati ga, zar ne?

Pokušaću da iskopam Prevnar 13. U tom slučaju lepo obojici to, i gotovo? I onda se to daje u dve doze sa razmakom od 8 nedelja?

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
12.8.2012 13:31:33   
poseydon...

veliki pozdrav za sve vas... jedno malo obavjestenje... svajcarska je zabranila vakcinaciju,njemacka,austrija,poljska i niz drugih evropskih zemalja ukinuli obavezu vakcinacije po hitnom postupku,farmaceutske firme pojedine priznale da cjepiva sadrze velike kolicine otrova i da su ih lazno predstavljali kao sigurne pa je sud odredio da plate kaznu od 3 milijarde dolara a zaradili su unistavajuci djecu 100 puta vise... sve vise doktora javno govori o stetnosti vakcinacije,na hiljade roditelja zaustavilo cijepljenje svoje djece i pokusavaju na prirodan nacin da izbace otrove koji su ih unistili ... procitajte knjigu Dr. Lidija Gajski sto je objavila u HR da je svaka vakcina apsolutno nepotrebna i nadasve izuzetno otrovna za vase dijete. to nije objavio neki sarlatan nego poznati i priznati doktor... evo vam stranica na FB koji vodi Dr. Sladjana Velkov izuzetno priznati i u svijetu poznati doktor gdje se javljaju ne samo roditelji cija su djeca ostecena od vakcina nego i oni cija su djeca pomrla posle vakcinacija... http://www.facebook.com/groups/204234299684425/ posebno mi je drago i zelim istaci da se na toj stranici dosada javilo na desetine hiljada buducih roditelja koji ocekuju bebu pa su se unaprijed obratili za pomoc u edukaciji i zastiti svog djeteta od vakcinacije... svima su izasli u susret, pomogli tako sto su rekli sta je vakcina,na cemu se uzgaja,cemu prvenstveno sluzi i nacin na koji da odbiju vakcinaciju... tamo ce te pronaci niz roditelja koji su javno rekli da je samo dovoljno da odete kod svog pedijatra i u kartonu vaseg djeteta potpisete da odbijate vakcinaciju i to je to... obaveza o vakcinaciji ne postoji,sve drugo receno je totalna laz a u zakonu o zastiti pacijenata jasno pise ; pacijent ima pravo da odbije bilo koji medicinski tretman ili experiment i niko nad njim nesmije izvrsiti bilo kakav medicinski tretman bez pacijentovog potpisa... posto svi znamo da je vakcina experimentalni program onda je svima jasno da obaveza nepostoji... da pojednostavimo ; moze li vas ko naterati da se operisete ako vi to nezelite ??? naravno da nemoze pa tako vas niko nemoze naterati ni na bilo koji drugi medicinski tretman ili experiment... svako ko vam kaze da je vakcina zakonski obavezna znajte da vas laze i nemisli vam dobro a obicno su vam to isti oni koji vam na lijep nacin predlazu da vakcinisete svoje dijete a ujedno rade za farmaceutske kompanije i imaju procenat od prodatih vakcina... ogroooomna vecina roditelja odlucila je prekinuti najveci genocid nad djecom koji je ikada sproveden tako sto su zaustavili daljne vakcinisanje... nas zadatak i duznost je da vam pomognemo u edukaciji i shvatanju istine,da vas zastitimo i sacuvamo... na ovom forumu je ostao sasvim mali broj vas roditelja koje javno pozivamo da nam se pridruzite u nasoj zajednickoj borbi a to je zastita i ocuvanje nase djece... na nasoj stranici pronaci ce te sve sto se tice zakona i vidjeti da je zakon na nasoj strani,objasniti nacin i postupak ciscenja organizma vaseg djeteta od teskih otrova i ko zna kakvih sve virusa na prirodan i bezbjedan nacin ali nazalost upoznat ce te i roditelje djece koja su umrla 24 sata nakon vakcinisanja... ti roditelji iako u svom grcu i boli smogli su snage da javno kazu sta im se sve desilo i poceli da obrazuju druge roditelje da ne naprave istu gresku,gledali su kako njihova djeca umiru i nemogu im pomoci ali ipak je u njima ostala ljudskost pa sada zele zastititi tudju djecu... dobro dosli ... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
30.9.2012 20:40:55   
Anoniman
Nevena je pokupila streptokoke sa kojima se borimo već tri nedelje. Imala ih je na sreću samo u nosu. U petak smo radili treći bris, ali dr nam je rekla da svakoako kupim vakcinu, da prisustvo streptokoke nije razlog da vakcinu ne primi ako nema nikakvih simptoma, tj ako nnema temperature, ako grlo nije crveno a nos ne curi, Vakcinu sam kupila, u utorak idemo u dz da je pregleda i ako sve bude ok primiće prvu dozu Prevenara. Ako dr proceni da je još bolesna, ostaće vakcina kod njih u frižideru za sledeću nedelju.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
30.9.2012 21:03:06   
Anoniman
prevnar 7 ili 13?



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
30.9.2012 21:06:39   
Anoniman
7

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
30.9.2012 21:15:46   
cockic
koliko je sad gae?

ja planiram leni da dam posle rodjendana a koliko doza vi dobijate isto dve?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
30.9.2012 22:52:22   
mihi
IZVORNA PORUKA: Tash

prevnar 7 ili 13?





Nema 13 u prodaji.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
30.9.2012 22:57:23   
mihi
IZVORNA PORUKA: cockic

koliko je sad gae?

ja planiram leni da dam posle rodjendana a koliko doza vi dobijate isto dve?


Cockić idi na sajt mojpedijatar.co.rs imaš temu o Prevenaru, možeš da pošalješ mail dr Goranu Vukomanoviću i on će ti odmah odgovoriti, vakcina košta 6600 din jedna doza.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
30.9.2012 23:29:38   
Anoniman
Ja kupila kod Ivančića za 6400. Primamo iz dve doze, mislim da je razmak 6 nedelja.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
1.10.2012 14:40:33   
Anoniman
Bris nam je čist, tako da sutra vakcina i u sredu jaslice.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
1.10.2012 14:45:38   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
1.10.2012 15:09:05   
madre
nas privatni pedijatar nam je savetovao da primimo ovu vakcinu pre par meseci. koliko sam uspela da shvatim za njega je pneumo 23 jer je napunio 2 godine? je l tako? ici cu kod nje da se malo bolje raspitam ove nedelje.
hvala Bogu, on nije imao ozbiljnije prehlade niti upalu usiju, nikada nije pio antibiotike... ali svakako planiram da ga vakcinisem zbog kretanja u vrtic.


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
2.10.2012 17:21:06   
Anoniman
Nevena je primila Prevenar. Za sad nema reakcije nikakve...

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
2.10.2012 17:41:29   
madre
superuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
2.10.2012 19:33:11   
mihi
Nece je ni biti GAe.

Madre Pneumo 23 nije vakcina namenjena deci ali da ti ja ne obrazlažem otvori saj moj pedijatar imaš tamo poglavlje vakcinacije piše sve o Prevenaru i Pneumo 23.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
2.10.2012 23:30:50   
madre
pokusala sam da nadjem koja je tacno vakcina za dete starije od 2 godine, ali nisam uspela da nadjem?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
3.10.2012 10:35:53   
cockic
kako nije pneumo 23 namenjena deci kad se daje posle 2-ge godineuser posted image tj mi smo sa skoro 26 meseci primili pneumo 23,ni od nje nije bilo reakcije nikakveuser posted image

mada leni cu dati prevenar obavezno da nerazmisljam.

mada od virusa i bakterija nema bezanja evo peka nikad nije imao laringitis i sad ga dobi kao i lena zarazi je.
mada nije tema negde procitah i da za njega ima vakcina.mada to nebi ni davala.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
6.10.2012 10:16:33   
cockic
e imam pitanjce od kog uzrata se primaju dve vakcine prevenara znam da je ako se krene od 7-8 meseca prima se tri.a mene zanima kad se daje samo dve?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
6.10.2012 10:32:17   
Maslacak15
Cokic neznam za dve,
Ali moj mali je ovde u nemackoj primio Prevnar 13 vec sa navrsenih dva meseca a zatim jos dva puta u razmaku od samo mesec dana (znaci sa 3 i 4 meseca). Prevnar je dat zajedno tj istovremeno sa infanrix om hexa!! u sva tri termina. Sve ovo pise i u zvanicnom lakendaru Robert koh instituta koji je ovde nadlezan za rezim vakcinacije. Naravno ima doktora i roditelja koji cekaju i krecu kasnije ali je rana vakcinacija bezbedna i preporucljiva. Moje dete je super podnelo i osim nervoze par dana bio je super fit iako je znaci primao 7 antigena odjednom.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here