|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
11.7.2019 16:54:29   
flamingos
Pa i treba,u znak poštovanja


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
11.7.2019 17:49:42   
Tiziana
Ja imam neke moje sitne stvari koje nosim zbog njih i koje mi imaju jaci simboliku i od crnine i od crne plocice. To samo ja znam, nema potrebe da drugi znaju.



(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
11.7.2019 17:51:56   
MimaKos
I to je sasvim ok, ali ipak je sibolika jaka kad i maldi imaju potrebu za tim, sve se ostalo izgubilo..


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
11.7.2019 18:07:13   
flamingos


IZVORNA PORUKA: MimaKos

I to je sasvim ok, ali ipak je sibolika jaka kad i maldi imaju potrebu za tim, sve se ostalo izgubilo..


Svako na svoj način


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
11.7.2019 18:15:46   
doramar11
Tiziana, bas si ovo lepo rekla. Intimna stvar je u pitanju i kraj price.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
11.7.2019 18:16:56   
MimaKos


IZVORNA PORUKA: flamingos



IZVORNA PORUKA: MimaKos

I to je sasvim ok, ali ipak je sibolika jaka kad i maldi imaju potrebu za tim, sve se ostalo izgubilo..


Svako na svoj način


bas tako! Sredina nema prava bilo sta da namece


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
28.8.2022 13:22:50   
QueenJ
Ne znam da li sam pogodila pravu temu, ali me interesuje kakvo je vaše mišljenje i običaji u ostalim krajevima. Naime, jaaako bliskim prijateljima preminula je majka. Muž ne želi da ja idem na sahranu jer sam trudna. Kaže, takav je običaj, ne valja... Ja inače ne verujem u sve te priče, poštujem kada drugi to praktikuju i upražnjavamo običaje koji nama gode i imaju neku simboliku, a ne zato što tako valja ili neko rekao... Baš bih volela da čujem još mišljenja.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
28.8.2022 13:50:52   
dddaca
Verovatno misli da ces ti da se potreses, da ne valja zbog bebe. Verujem da ce i prijatelji razumeti

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
28.8.2022 14:38:58   
flamingos
Otkucah poduže  i neće da ode,grrr.Elem,moj predlog je da ne ideš.Bolje je da se saćuvaš stresnih situacija,a kada se porodiš i prođe izvesni period da odeš na groblje.Ne znam kako je tamo,ali ovde raste broj zaraženih,pa i o tome moraš da vodiš računa.Opet,kako se vi dogovorite.Ovo je moje mišljenje.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
29.8.2022 8:47:20   
Mirko Svirko
I kod nas trudnica ne ide na groblje.Ne znam zasto. Ali iskreno,  sacuvaj sebe, postedi sebe stresnih situacija, posalji cvece, izjavi saucesce, kasnije ces otici... 

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
29.8.2022 9:03:27   
flamingos
Šta ste odlučili?Naša mišljenja imaš,opet,na vama je odluka.Ali,bolje da poslušaš tm,a i nas.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
29.8.2022 10:22:23   
Ana RR
Ja sam bila skoro 8. mesec kada je drugarici umro otac, čovek koga sam jako volela. Nisam išla na sahranu, ne zbog običaja već jer bi mi bilo previše stresno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
29.8.2022 13:57:47   
dddaca
Upravo to sam mislila. U obicaje ili verujes ili ne verujes. Ali prilicno je stresna situacija i mislim da je bolje da se izbegne ako mozes, ali opet, sama treba da odlucis. Sigurna sam da ti bas niko nece zameriti ako odlucis da ne ides

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
29.8.2022 14:03:26   
flamingos
Da,previše je to stresno.Bolje je da ne ideš.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
29.8.2022 14:21:26   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: QueenJ

Ne znam da li sam pogodila pravu temu, ali me interesuje kakvo je vaše mišljenje i običaji u ostalim krajevima. Naime, jaaako bliskim prijateljima preminula je majka. Muž ne želi da ja idem na sahranu jer sam trudna. Kaže, takav je običaj, ne valja... Ja inače ne verujem u sve te priče, poštujem kada drugi to praktikuju i upražnjavamo običaje koji nama gode i imaju neku simboliku, a ne zato što tako valja ili neko rekao... Baš bih volela da čujem još mišljenja.



Queenj, nema to veze da li valja ili ne valja. Vise je zbog toga da ne ides trudna, jer ce za tebe to biti stresno. Dovoljno je sto ce on da ide. Ja nisam isla kod bake na sahranu, a mnogo sam je volela. Tek sam se porodila. 

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 29.8.2022 14:56:30 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
29.8.2022 20:18:57   
Didy
Kako ti osećaš da treba, tako uradi. Slušaj svoje srce. Mislim da sam išla trudna na sahranu, ali ne kod previše bliske osobe. Ako misliš da ćeš se uznemiriti, bolje nemoj. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
30.8.2022 10:54:04   
QueenJ
Sahrana je danas, a ja još nisam donela odluku. Prošle sedmice, vest da ima još 3-6 meseci me jako potresla. Potresla me i vest u nedelju da je preminula. I kada smo išli da izjavimo saučešće. Jer su to nama jako bliski ljudi. I sad vagam još uvek šta će meni lično više škoditi-to da odem i ponovo se potresem ili to da ne odem i grizem se zbog toga.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
30.8.2022 11:42:22   
flamingos
Ne znam šta da ti kažem.Razmisli...Opet,potresla te je vest,sve to stoji,ali mislim da ćeš gore da se potreseš na sahrani.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
31.8.2022 1:43:37   
Didy
Queenj, šta si do kraja uradila?



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
31.8.2022 8:09:28   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Didy

Queenj, šta si do kraja uradila?


Isto pitanje.


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
1.9.2022 10:03:01   
QueenJ
Kao što sam i naumila, otišla sam. I drago mi je što sam donela takvu odluku. Raskrstila sam sama sa sobom. Držala sam se dobro, ispratila je dostojanstveno i našla se dragim ljudima tu.


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
1.9.2022 10:10:21   
flamingos
To je najbitnije-da si raskrstila sama sa sobom i smogla snage da odeš.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
1.9.2022 11:05:18   
Didy
Važno je da je onako kako je tebi prijalo. 

Meni je deda umro u četvrtak uveče, a naša svadba bila zakazana za subotu. Imao je rak i stalno ponavljao - Daleko mi je maj, valjda ti neću ništa pokvariti. Nisam nikada nikome ništa pokvario. Ja sam mu govorila da šta god da se desi, neće mi ništa pokvariti. Na kraju je, jadan, umro tik pred svadbu. Moja rodbina se sva pogubila, otišli u Srbiju na sahranu, sahranili ga odmah sutradan na brzinu, ja ostala sama kod kuće uplakana, nisu mi dali da idem. Grozan osećaj! Mama moja taj dan nosila crninu, sutra je skinula za moju svadbu. Ljudi ne znaju kako da se ponašaju, da li da joj izjavljuju saučešće ili čestitaju...Tetka i ujak mi nisu bili na svadbi i ujak nije dao da mi braća dođu, iako su oni želeli. To mi je baš bilo bezveze. Ako neko oseća i želi, zašto braniš. A već su bili momci, 21 i 19 godina. Onda me počela tetka ubeđivati da odložim, otkažem svadbu... Na kraju nisam jer znam svog dedu i znam da on ne bi želeo da je otkažem. Svakako je život red sreće, red tuge, a meni su se eto ta dva reda spojila u ta 2 dana. Mislim da je najvažnije slušati svoje srce i sebe i uraditi onako kako ti osećaš. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
1.9.2022 18:34:24   
QueenJ
Baš tako, Didi. Mislim da treba da prođe vreme "valja ili ne valja", "šte će reći ljudi" i slične fraze. Raditi ono što nam godi i kako zaista želimo i osećamo. Naravno, pod uslovom da nikoga svojim postupkom ne ugrožavamo. 

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 124
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here