|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.7.2014 9:54:22   
plačljiva
Poludela sam user posted image zvala sam Skupštinu grada Beograda za onih 35% i reče mi neka žena da će uplatiti još za novembar i decembar 2013,i ne zna kada user posted image ,a posle od januara neće i ne zna ko će i da li će????user posted image Stvarno nema smisla!!!Ovo stvarno da se okupimo i protestvujemo kod gradonačelnika!!!

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1601
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.7.2014 9:58:47   
wivern
Sjajno, ova vest mi bas nije trebala od ranog jutra user posted image user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1602
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.7.2014 10:28:44   
plačljiva
Strašno!!!Baš tako podstiču natalitet od 3.aprila sam na bolovanju,a od 1.juna nisam ništa primila ni 65% ni 35% user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1603
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.7.2014 10:35:34   
branki*
e,stvarno nema smislauser posted image mamicu im njihovu!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1604
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.7.2014 11:09:29   
wivern
Meni od maja uplacuje firma 65% , tako da ja cekam "samo" onaj ostatak. Sramota, nemam reci koliko sam besna. A posle se pitaju sto ne pravimo decu...

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1605
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.8.2014 17:10:01   
Ivanama
Hello! Imam pitanjce, prijavljena sam na minimalac kod poslodavca koji je predao doznake za januar, februar, i mart tek 23.06. Prvo sam dobila jako male uplate od RZZO ( oko 1500), da bih tek danas dobila od poslodavca uplate od oko 10-11 hiljada. Da li ima neko sa slicnim primanjima da mi kaze da li je ovo ok? Imam vise od 3 meseca i nisam bila na nikakvim odmorima ili bolovanjima pre janurara. Da li poslodavac moze da "se sluzi" parama koje legnu na podracun, tj parama od RZZ, pitam yato sto su me u Socijalnom ubedjivali da su pare poslali,a "sef" da nema do danas nikakvu uplatu...naravno dok muz nije khhm reagovao. Posle uplate me je "zamolio" da nadjem drugu firmu koja ce se baviti ovim. Ne znam sta da radim, da li moze jednostavno da ignorise svoje obaveze kao i do sada, tj. jednostavno da ne salje doznake?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1606
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.8.2014 17:13:46   
vonavoj
cekaj,odrzavas trudnocu?
Dobijas 65% od poslodavca,a 35% od drzave..On moze da se sluzi tvojim parama,isto tako i da ti ranije isplati,pa da ih ceka..to nije nista strano...meni moj isplacuje,pa refundira..dobijam plate kad i ostali radnici!

(odgovor članu Ivanama)
Direktna veza do poruke: 1607
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.8.2014 18:00:31   
Ivanama
pa,porodila sam se pre mesec i po dana, i danas tek dobila prva tri meseca sa trudnickog. O porodiljskom tek mastam. Nego mi je cudno da tako malo primam,ocekivala sam da ne bude to ispod 15000....a ono mojih 100% je 12000...kako?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1608
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.8.2014 19:48:50   
bubulence
koliko znam ne bi trebalo da bude ispod minimalca...
ali nisam sigurna.
ja sam prijavljena od 15.05 a na bolovanju sam od 18.06. s tim sto mi je za prvi mesec bolovanja uplatio poslodavac a znaci sada od 18.07. sam na grbaci drzave... sta mislite kada mogu da ocekujem prvu uplatu?
i da li ce mi za jedan mesec uzeti minimalac za prosek? posto sam znaci uplatila za dva meseca a koliko znam prosek ide za 3 meseca

(odgovor članu Ivanama)
Direktna veza do poruke: 1609
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.8.2014 21:11:33   
vonavoj
prosek za porodiljsko je 12 meseci,znaci sve u firmi,tj,min 6 meseci i ostatak drzavin minimum..
dobices koliko si uplatila,ne minimalac..tolika ti je plata,samo cista,bez toplog obroka,prevoza,minulog rada..
ivanama,koliko si meseci pre porodiljskog radila i ako ti je u platu ulazio prevoz,topli obrok,onda ti se to odbilo...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1610
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.8.2014 21:50:37   
bubulence
Von ako si ovo prvo meni odgovorila, mislila sam na trudnicko a ne na porodiljsko. za porodiljsko mislim da znam

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1611
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.8.2014 10:54:44   
Ivanama
Vonavoj imam vise od godinu dana staza kod ovog poslodavca, ali mislim da si u pravu, kada se odbije prevoz i jos stosta ispada da je 65% to sto su mi uplatili, ali opet tih 35% ne moze biti 1400 user posted image . Sta se desava ma porodiljskom,jel cekaju refundiranje poslodavci ili moraju da prate plate?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1612
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.8.2014 10:57:35   
Ivanama
Bubulence, koliko znam potrebno je 3 meseca i da ucice ti republicki minimalac u taj prosek. Parice od Socijalnog ocekuj najkasnije mesec dana posle prijema komplentnih papira, znaci od trenutka kada tvoj poslodavac posalje doznake.

(odgovor članu Ivanama)
Direktna veza do poruke: 1613
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.8.2014 11:03:34   
vonavoj
neki cekaju refundaciju,a neki isplacuju kad i plate..ali uglavnom cekaju prvo uplatu...

(odgovor članu Ivanama)
Direktna veza do poruke: 1614
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.8.2014 0:42:03   
Dunnja
Zaposlena sam u trgovinskom preduzeću,prijavljena na minimalac. Imam sina od dvadeset meseci. Kada sam sa njim bila na trudnickom 100 posto je bilo na nivou grada Beograda,65% mi je uplaćivao poslodavac a,to je bio ceo minimalac oko 20000h zavisi koji mesec od proseka. Prvi mesec trudnickog od komisije dobila sam mesec dana sa zakašnjenjem, to je tih 35% iznosilo je oko 11000 (prosek plate na nivou grada). Svaki naredni mesec je bilo redovno 20000h +11000 h, sve je išlo preko firme. Od maja meseca sam ponovo na trudnickom (sa komisije) i samo sam primila minimalac od firme evo već dva meseca. Ostatak od socijalnog tih 35%,za koje ne znam koliko će iznositi jer se od januara meseca prebacilo na republički nivo, još uvek nisam nista dobila. Molim ako neko zna koliko iznosi prosek od 35% plate na republickom nivou da mi kaze,da znam koliko ću dobiti (ako uopšte i nešto dobijemo). user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1615
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.8.2014 23:35:35   
cuba juba
E njihovih 100%... Vazi ... Ne znam koliko ce ti pomoci ali reci cu ti moj slucaj... Ja sam na trudnickom bila od marta prosle godine do septembra i u septembru otvorila porodiljsko. Za to vreme redovno sam svaki mesec dobijala tih 20000 sto je minimalac i ovih 10ak hiljada svaki , pa da te ne slazem treci mesec. Sad, otkako sam na porodiljskom, nista se nije promenilo. I dalje primam onih 20000 redovno svaki mesec a onaj ostatak zadnji put sam primila u aprilu... Nadam se da ce kod tebe biti bolje.... user posted image

(odgovor članu Dunnja)
Direktna veza do poruke: 1616
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.8.2014 1:53:58   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Dunnja

Zaposlena sam u trgovinskom preduzeću,prijavljena na minimalac. Imam sina od dvadeset meseci. Kada sam sa njim bila na trudnickom 100 posto je bilo na nivou grada Beograda,65% mi je uplaćivao poslodavac a,to je bio ceo minimalac oko 20000h zavisi koji mesec od proseka. Prvi mesec trudnickog od komisije dobila sam mesec dana sa zakašnjenjem, to je tih 35% iznosilo je oko 11000 (prosek plate na nivou grada). Svaki naredni mesec je bilo redovno 20000h +11000 h, sve je išlo preko firme. Od maja meseca sam ponovo na trudnickom (sa komisije) i samo sam primila minimalac od firme evo već dva meseca. Ostatak od socijalnog tih 35%,za koje ne znam koliko će iznositi jer se od januara meseca prebacilo na republički nivo, još uvek nisam nista dobila. Molim ako neko zna koliko iznosi prosek od 35% plate na republickom nivou da mi kaze,da znam koliko ću dobiti (ako uopšte i nešto dobijemo). user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Meni su rekli da ako je trudničko minimalac, ne dobija se tih 35%. Elem, firmi je država refundirala u početku celu moju platu da bi od marta zbog usklađivenje nekog refundirali samo minimalac i javili su mi iz fonda da nemam pravo na tih 35% ukoliko mi je trudničko minimalac. Proveri draga, ja bih volela da to nije slučaj kod tebe ali proveri!


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Dunnja)
Direktna veza do poruke: 1617
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.8.2014 3:24:24   
Vanda
Napokon mi je leglo 35% za februar, mart, april, maj i juni. Jeeeeeeeeeeeeuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1618
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.8.2014 14:08:36   
bubulence
danas sam posle komisije otisla kod knjigovodje da odnesem papire i pop**dela sam.
kaze da cu dobijati oko 13000din mesecno. da li je moguce da bude ispod minimalca?
ja sam prijavljena od 15.05. a na bolovanje sam otisla 18.06. i taj prvi mesec bolovanja je na racun poslodavca. znaci 2 meseca su mi uplacivani doprinosi na 40000din. da li je moguce da cu primati 13000??? jer kao to sto sam prvi mesec na bolovanju mi se ne racuna, znaci samo onih prvih 40000 mi se dele na 3 jer se uzima prosek za 3 meseca. po meni je to glupost ali tako kaze knjigovodja. jeli moguce???

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1619
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.8.2014 14:16:46   
vonavoj
Koliko se razumem uzima se prosek zadnja 3 meseca,a ne jedan mesec deli na 3? Onda treba da uzme prosek u firmi,ili drzavi> Mi nemamo te situacije,ali nema logike!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1620
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.8.2014 14:19:25   
Ipokrisia

IZVORNA PORUKA: plačljiva

Poludela sam user posted image zvala sam Skupštinu grada Beograda za onih 35% i reče mi neka žena da će uplatiti još za novembar i decembar 2013,i ne zna kada user posted image ,a posle od januara neće i ne zna ko će i da li će????user posted image Stvarno nema smisla!!!Ovo stvarno da se okupimo i protestvujemo kod gradonačelnika!!!


hej placljiva, od 2014. uvedeno je 35%refundira RZZO a ne grad

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1621
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.8.2014 14:19:42   
daca77
Bubulence, racuna se samo efektivni rad, a ne bolovanje, odmor i dr.odsustva. Moji to ne znaju i evo vec 4 meseca mi isplacuju ceo iznos plate, bez obzira sto sam pre otvaranja bolovanja koristila god.odmor i bolovanje do 15dana.
Evo detaljnije pojasnjenje http://kadceplata.com/obracun-zarada-za-neupucene/bolovanje/trudnicko-bolovanje/
Raspitaj se samo da li je moguce u tvom slucaju isplata ispod minimalca.

< Poruku je uredio daca77 -- 20.8.2014 14:23:33 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1622
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.8.2014 14:23:02   
Ipokrisia
ja na neku foru, posto sam proslog meseca uzela 20 dana od odmora, dobih malo vecu platu user posted image sto je to dobro, sto manje radis vise parica dobijes user posted image ne znam koji im je to obracun ali mi za sad odgovara, sad videcemo za bolovanje kako ce obracunavati.Ranije su moji bili skroz ok.Isplacivali su odmah trudnicama 100% z abolovanje a posle su se oni ganjali sa gradom za refundaciju.E sad posto to vise nece raditi grad, nego RZZO koji ce sam direktno uplacivati na racun trudnicama tih 35% verovatno necu imati tu srecu da odmah legne 100%

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1623
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.8.2014 14:26:07   
bubulence
daco ali onda bi mi bilo logicno da se uzima prosek tog meseca koji sam uplatila , plus dva meseca minimalca. zar ne?
von ni meni nije logicno da mi taj mesec deli na 3 dela. a inace knjigovodja je toliko dobar da ne zna sta od papira mi treba, posle koliko mogu da idem na bolovanje itd... polidela sam.
a cula sam da ne mogu da isplate manje od minimalca...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1624
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.8.2014 15:41:25   
branki*
ja sam isto citala u nekom zakonu na netu da ne moze da bude ispod minimalca.i kako to obracunava samo na osnovu jednog meseca,ni to mi nije jasno.a,kad se kaze da ne sme da bude ispod minimalca-je l to onda tih 65 posto koje nam isplacuje firma ne sme da bude ispod minimalca ili celo primanje zajedno sa onih 35 koje daje republika?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here