|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.3.2015 13:18:05   
Ivana.
Žene drage,
Ispada da je naknada u iznosu od 100% plate, samo mrtvo slovo na papiru.
Ja već dva dana pokušavam da nađem odgovor kolika će moja naknada za vreme trudničkog iznositi, bez uspeha. Niti ko ume da mi objasni, Za februar mi je poslodavac isplatio 65 %, odnosno u mom slučaju zagarantovanu minimalnu zaradu, jer je 65% manje od minimalca, a valjda sad po zakonu ukoliko je taj deo manji od minimalca, isplaćuje se ta minimalna osnovica. U februaru je bila 19.360 dinara. E sad ono što mene buni, po rečima mog knjigovođe, meni onih 35 % ni ne sleduje, jer je kao sistem po kome se sada obračunava visina naknade i njemu nejasna, ali mojih 100% neće iznositi više od 21-22.000 dinara, iako mi je plata u poslednjih 12 meseci bila oko 27.000,00 dinara, pa kad se odbiju svi oni dodaci, ostaje mi osnovna zarada od oko 25.000,00 dinara. Zar ne bi trebalo da primam bar približno toliko?
Da li neko zna kome mogu da se obratim da mi pojasni sve ovo.

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2276
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.3.2015 13:33:11   
gale77
Trebalo bi da ti isplacuje celu platu umanjenu za prevoz, topli obrok, stimulacuje i sl.dodatke. Meni je to za par hiljada manje od plate koju sam ranije dobijala, sa tim da su mi i onih 10% posto za javni sektor umanjili. Neki privatnici isplacuju minimalac na racun a ostatak na ruke pa te zene kada su na trudnickom i porodiljskom primaju minimalac.
Za to bi trebalo da je zaduzena inspekcija rada na teritoriji tvog grada.

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 2277
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.3.2015 13:46:05   
Ivana.
Pa i ja tako. Ja primam malo više od minimalca, oko 27.000 na račun, a ostatak na ruke. Kad mi se oduzmu prevoz i topli obrok, trebalo bi da ostane oko 25.000 din.
Malopre mi se u Nemanjinoj javila neka gospođa i kaže mi da je obračun teško objasniti i da niko ne može da ti objasni koliko će ti iznosii naknada. oni izvlače tvojih 100% iz bruto plate na osnovu neke formule. Na štetu nas, naravno.

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2278
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.3.2015 14:01:11   
gale77
Ja to racunam ovako: cena rada pomnozim sa prosecnim brojem sati u mesecu(172) i sve to pomnozim sa kojeficijentom radnog mesta i dobijem razliku od par stotina dinara. U 100% plate neulazi ni nocni rad, nedeljni rad, rad u dane praznika i sl.

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 2279
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.3.2015 14:03:43   
Ivana.
A kako si dosla do cene radnog sata i kako da znam koji mi je koeficijent radnog mesta?

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2280
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.3.2015 14:05:29   
gale77
Na primer cena rada 120 dinara po satu, i za mart je 176 sati za najnizu slozenost rada sa kojeficijento 1 iznosi 120x176x1=21120 dinara.

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2281
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.3.2015 14:09:00   
marketing RR
Gale, čekamo da nam pošalješ podatke za nagrade, samo još tvoji nam fale pa da prosledimo sponzoru. Baci pogled na pp :)

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2282
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.3.2015 14:09:28   
gale77
Cenu rada odredjuje vlada za naredni period i ona je sad oko 120 dinara, a kojeficijent treba da je definisan ugovorom o radu sa poslodavcem i ne moze da bude manji od 1.
Neka preduzeca kolektivnim ugovorom o radu definisu neke bodove (poene) u odnosu na cenu rada i slozenost poslova pa vrse slican proracun.

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2283
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.3.2015 14:09:38   
Ivana.
Hvala ti.
Sutra ću da tražim od koleginice da mi na mail pošalje moje platne listiće pa ću da vidim da li iz toga mogu da iznesem neki zaključak.

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2284
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.3.2015 15:49:50   
Anarunika
Meni pre dva dana leglo i 35% od novembra. A podnela sam ipritužbu ombucmanu pre toga. Drugarici pak još uvek nisu uplatili ni septembar,kao zagubili su se papiri,pa ih je nosila ponovo,ali još uvek ništa.Nije mi jasno po kom principu onda isplaćuju.

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2285
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
18.3.2015 19:27:21   
wivern
Anarunika meni duguju od jula do septembra, ali to kasni zbog poslodavca najvise. Kasno su predali papire rzzo-u.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 2286
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.3.2015 10:05:05   
Ivana.
Ahaha, pa sad se stvarno smejem od muke. Sad su mi odgovorili na mail. Ja ih priupitala kakav je status mojih predmeta, da li je kompletan, kad mogu da ocekujem bilo kakvu informaciju, dobih odgovor- "kad dodjete na red" user posted image Bistrog li odgovora.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 2287
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.3.2015 10:07:47   
bojanka
Da li je nekome leglo bas 35% ili zakidaju, posto citam po forumima da zenama npr uplate 800 dinara, neka nebuloza, ili umesto 8000 legne 2000 itd
Da li je neko dobio tih 35% do sad priblizno ili isto cifri kad se sabere sa onih 65%.
Mene brine jer mi duguju prilicno para da cu izvisiti, nije mi toliko bitno dal ce leci ovaj ili sledeci mesec samo da bude to ta cifra...

< Poruku je uredio bojanka -- 19.3.2015 10:09:29 >

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 2288
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.3.2015 10:18:35   
Ivana.
Koliko sam videla uglavnom zakidaju. To je ono što i mene brine. I ja čekam, a da makar znam koliko mi sleduje. Ja bih trebalo da dobijem oko 5000 dinara, ako stvarno gledaju neto platu, umanjenu za dodatke (topli obrok, regres, prevoz...), a bojim se da od toga nema ništa.

A još me više nervira što su im svima puna usta, kako trudnice dobijaju 100% plate. Aha, važi. Kaže mi moj knjigovođa da su uveli neku formulu, da ne možeš da im uđeš u trag ni šta isplaćuju, ni koliko, a navodno puna plata.

< Poruku je uredio Ivana. -- 19.3.2015 10:20:54 >

(odgovor članu bojanka)
Direktna veza do poruke: 2289
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.3.2015 10:45:29   
gale77
Meni se za sad uklapa po mom proracunu, nekih 200-300 dinara razlika.

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 2290
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.3.2015 10:47:55   
bojanka
Uh dobro je bar nekome, meni nije problem ni da se ne uklopi i po 1000din samo da bude to to jer imam dosta vecu platu od proseka. Meni je tih 35% mesecno za sve racune, detetu vrtic i svasta jos.

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2291
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.3.2015 17:27:20   
wivern
Zene da li je danas nekome legla uplata od fonda?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bojanka)
Direktna veza do poruke: 2292
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.3.2015 18:38:52   
New Mom
Ako mislis na refundaciju porodiljskog poslodavcu, mojem je juce.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 2293
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
19.3.2015 19:20:15   
wivern
Odlepicu, meni uplata bila danas ali nista ne valja. Sutra moram u fond.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 2294
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.3.2015 21:59:38   
marketing RR
IZVORNA PORUKA: marketing RR

Gale, čekamo da nam pošalješ podatke za nagrade, samo još tvoji nam fale pa da prosledimo sponzoru. Baci pogled na pp :)


gale 77, još samo tvoje podatke čekamo, jer si osvojila nagradu u 8.martovskom takmičenju, javi nam se na pp, jer u protivnom, nagradu moramo proslediti sledećem po broju bodova. Pokušavamo, i pokušavamo, da vidiš ova pisanija:) uglavnom si u ovoj temi, pa zato ovde pišemo, izvinite drage trudnice i mame

< Poruku je uredio marketing RR -- 20.3.2015 22:00:54 >

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 2295
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
27.3.2015 13:05:57   
jess021
Moja firma je danas blokirana, a duzni su mi 4 plate. Bolovanje nisu ni poceli da uplacuju.
Ja sam bila u inspekciji pre 10-tak dana ici cu danas ponovo da mi kazu da li se moze uraditi ista ili nista, a ako neko ima savet, stavrno bi mi znacio.
Odlepila sam, to `ladno moze da znaci da cu ostati i bez trudnickog i porodiljskoguser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 2296
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.3.2015 16:19:45   
Kata90
jess,mislim da mora da isplati te 4 plate sto nisi dobila bez obzira,to je tvoje i zaradila si.....sta je resila inspekcija?saznala si nesto.......a za ostalo stvarno neznam sto se tice bolovanja i trudnickog,kada firmu blokiraju.
i moja je firma u opstem haosu,cekam da mi uplate trudnicko za feb......

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2297
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.3.2015 17:17:18   
vonavoj
Jess,moram te razocarati..ako je firma u blokadi..male su sanse..tj.sve zavisi ko je blokirao i na koju sumu.. Koliko imaju obaveza! Ti im nisi na listi obaveza,nemas menicu,tuzbu..da bi ti uplatili ako im se uplate pare..

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2298
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.3.2015 17:28:45   
Valerie
jess, ni moje iskustvo nije pozitivno user posted image
dok sam prosli put bila na trudnickom firma mi je prvo otisla u blokadu pa u stecaj. ja sam presla na biro i dobijala onu sicu 14-15000 do kraja porodiljskog. a od fonda solidarnosti sam dobila 9 minimalaca, posle mozda godinu i po dana. gomila papira i cekanje, ali makar sam nesto izvukla. ludilo

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2299
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.3.2015 20:26:08   
jess021
Bila sam u inspekciji, katastrofa. Oni mogu da im pisu prekrsajnu prijavu. Sto se tice porodiljskog kad je firma duze od tri meseca u blokadi, drzava isplacuje direktno porodilji na racun, ali minimalac naravno. Za bolovanje niko nista ne zna. Ja cu ga tuziti, pa nesto kontam tuzba ide pre menice da bi se eventualno mogla naci prva na blokadi, pa da se tako naplatim. U utorak cu ici u sud u tu neku pravnu pomoc, pa cu videti sta ce mi reci. Uzasuser posted image

< Poruku je uredio jess021 -- 28.3.2015 20:27:06 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 2300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here