|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
16.4.2015 20:56:12   
Maraj
Jesi sigurna? Zar ovaj zakon sada ne stiti trudnice. Navodno da trudnice ne mogu da ostanu bez posla i ako su na odredjeno. Mozda je to samo na papiru ja se ne razumem al tako rekose....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2376
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
16.4.2015 20:59:06   
jess021
Maraj, ne govorim o otkazu vec o isplacivanju bolovanja. Znaci umesto 8 bolovanja u visini moje plate, ja cu dobiti 3 minimalca, a za porodiljsko nemam pojma kako funkcionise. Znam da uzimaju prosek 12 plata, ali kojih plata ako ih ne budem dobijalauser posted image
Nije mi jasno sta njih zabole, od momenta kad mi je bolovanje preslo 30 dana, da li sam ja dobila plate i da li ih drugi radnici dobijaju??! Ja cu se za redovne plate, sto su mi ostali duzni, boriti na drugi nacin, na sud ako treba.

< Poruku je uredio jess021 -- 16.4.2015 21:03:40 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2377
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
16.4.2015 21:01:35   
Maraj
Joj jess to je onda bas zapetljano a ja nesto ne kapiram. A da se obratis nekom strucnom nekom ombudsmanu. Ne znam mozda lupam...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2378
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2015 7:52:47   
branki*
covece,ja nisam primila nista od porodiljskog jos od kako sam ga otvorial u decembru.nesto kao nije bilo dobro sa papirima,pa smo to ispravili,ali jos nista.glupo mi da zovem obracunsku,ali ako ne bude skoro,moracu je zvatiuser posted image je l porodiljsko leze isto kad i plata zaposlenima ili je nezavisno?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2379
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2015 7:57:43   
Sanjica26 RR
Branki porodiljsko uvek ide malko kasnije. Ma zovi. Meni je isto kasnila i ja sam ih stalno gnjavila. Bas mi je puno kasnila. Tvoj je novac. Evo sad je i mojoj drugarici porodiljsko kasnilo. Dugo nije primila. Radi u skoli. Gnjavila ih je. I sad je sve primila.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2380
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2015 8:01:16   
branki*
sanjice,hvalauser posted image
primila je sve zaostale odjednom,tako?racunam da ce tako i meni.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2381
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2015 8:06:47   
Sanjica26 RR
Branki sve odjednom je dobila. Ako danas ne uplate ti zovi sutra.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2382
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2015 8:16:56   
branki*
hvala,sanjice,cekacu,pa cu zvati da pitam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2383
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2015 12:54:45   
Anarunika
Meni danas leglo porodiljsko. Sve tri plate: januar,februar i mart.
Branki ,meni npr. porodiljsko leže kad i drugim zaposlenima ali sa drugim delom plate.
I uvek je tako bilo. Porodiljsko kasni dva meseca ili tri u zavisnosti od papira,a kada krene onda uplate sve zaostalo i onda ide mesec za mesec bez kašnjenja. Nadam se da ni sada neće biti drugačije.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2384
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2015 12:56:19   
Anoniman
E sada ja sam od 1 prijavljena, kada poslodavac treba d auplati onu sumu a ja da mu dam pare, on kaze krajem meseca, je li to tako?

(odgovor članu Anarunika)
  Direktna veza do poruke: 2385
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2015 14:06:33   
branki*
hvala,anarunika,meni nije keglo jos,stize mi uvek poruka na mob kad legne.zvacu obracunsku do kraja nedelje da vidim.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2386
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2015 14:13:09   
Anarunika
I meni stiže uvek poruka na mob. ali ovaj put mi nije stigla i da nisam proverila preko neta ne bih znala da mi je leglo išta. U kojoj si ti banci? Ja sam u komercijalnoj. Da ipak proveriš prvo u banci da nije nešto leglo? Možda se prijatno iznenadiš kao i ja user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2387
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2015 14:17:21   
Maraj
Ja u februaru poslala u firmu papir sa komisije za trudnicko. I oni me pre par dana s losla zvali nesto u vezi tog papira. Oni ga od februara nusu predali user posted image i ko zna kad ce meni leci uplata. Ne mogu da verujem kako su "azurni"

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 2388
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2015 16:44:54   
wivern
Ja sam danas zavrsila moju agoniju sa rzzo-om.
Pre mesec dana mi greskom uplate mnogo vecu sumu nego sto treba, ja ih odmah kontaktiram i od onda nista. Svi cute, meni pare na racunu a ne smem da ih taknem. Kakav smor.
I danas me zove zena iz moje firme, porodilja koja kaze kako su njoj iz rzz-oa rekli da me kontaktira i da su njene pare uplacene na moj racun?!? Da ona meni sve podatke i njen tekuci , ja pozovem rzzo i javi mi se prijatni muski glas. Pitam ja kako su oni to zamislili da mi nn lice kaze da joj prebacim tolike pare na racun bez icega, i zasto me vec mesec dana niko ne obavestava o parama. Lepo se mi tu iscaskamo, posalje mi on uplatnice za koleginicu prebacim ja njoj njene pare, meni ostanu moje i napokonzavrsim agoniju.

Ah, da..u medjuvremenu me iz firme zovu da su mi izgubili doznaku o otvaranju porodiljskog - iz oktobra meseca 2014. Tako da moja agonija mozda ipak nije zavrsena...ko zna sta su jos zagubili.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2389
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2015 18:55:29   
branki*

IZVORNA PORUKA: Anarunika

I meni stiže uvek poruka na mob. ali ovaj put mi nije stigla i da nisam proverila preko neta ne bih znala da mi je leglo išta. U kojoj si ti banci? Ja sam u komercijalnoj. Da ipak proveriš prvo u banci da nije nešto leglo? Možda se prijatno iznenadiš kao i ja user posted image

ja sam u aik banci.nema poruke..a,preko neta ne umem da proverim.zvacu sutra u svakom slucaju obracunsku,da vidim sta je sa tim.a,dacu i muzu karticu od bankomata,pa nek proveri.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 2390
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2015 19:33:48   
Valerie
nista od moje prijave. ne mogu da se nerviram. nema pa nema. nista novo.
zanimljivo da ni bednu naknadu za nezaposlene porodilje ne dobijaju oni koji imaju vise od 10.000 po glavi. user posted image . dabogda im te pare trebale za ...user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2391
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2015 22:36:12   
Anarunika
Meni za tu pomoć traže novi papir od firme za primanja. U međuvremenu su promenili propis ali naravno nigde to nisu napisali. I svo to maltretiranje za bednih 10.000,00.Ali neću odustati iz inata!

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 2392
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.4.2015 22:54:30   
jess021
IZVORNA PORUKA: Valerie

nista od moje prijave. ne mogu da se nerviram. nema pa nema. nista novo.
zanimljivo da ni bednu naknadu za nezaposlene porodilje ne dobijaju oni koji imaju vise od 10.000 po glavi. user posted image . dabogda im te pare trebale za ...user posted image

Valerie, strasno. Nemam komentara vise koliko sam ogorcena na nas sistem.

< Poruku je uredio jess021 -- 21.4.2015 22:55:11 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 2393
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.4.2015 10:56:45   
branki*
ja sad zvala obracunsku.tek krajemsledeceg meseca,znaci oko 21.maja i tad ce isplatiti sve zaostale,pih.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2394
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.4.2015 15:46:08   
Anarunika
Ali ćeš zato krajem sledećeg meseca biti bogataaaa...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2395
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.4.2015 17:55:48   
Kata90
ja bila danas do inspekcije,znaci pukla sam juce kad me zvala koleginica i rekla da je njoj juce sve isplatio od prosle godine bolovanje......a meni nistauser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 2396
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.4.2015 17:59:56   
Maraj
Kato a u istoj ste firmi?!? Pa kako je to moguce?!

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 2397
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.4.2015 18:06:29   
Kata90
jesmo,ali ona je bila pre mene u inspekciji pa je verovatno zato i dobila

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2398
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.4.2015 18:13:40   
Maraj
Strasno user posted image pa zar moramo u inspekciju svako pojedinacno po svoje ! Uzas!

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 2399
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
26.4.2015 6:01:46   
gale77
Ja se porodila 15 sprila i ostali mi duzni 65% za februar i mart (za petnaest dana). Inace firma mi uplatila drugi deo marta (porodiljsko) kad i plate ostalim radnicimauser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here