|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čuda iz zabavišta
10.10.2009 20:48:05   
Anoniman
Ma jao, ispade da ja dramim što je prljav, ali stvarno nije tako. Dete je. Sedi na zemlji, na travi, valja se... marim ja. Ali taj dan su mu uši bile pune prašine, trebale ste videti taj štapić. user posted image

Ja sam zbog ugriza odlepila ne što je ugriz, već što ni jedna od dve vaspitačice to nije videla, a bilo ih 8-oro taj dan. Nije problem da ga neko ujede, jer je on taj koji mora da nauči da se brani, problem je ako mi se to ne saopšti. user posted image Da ih je 40 u grupi, razumela bih. Ali bilo ih je 8-oro.

(odgovor članu Ptičica)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Čuda iz zabavišta
10.10.2009 21:32:11   
Ptičica
Tasho, u pravu si. Daleko od toga da branim koleginice! Štaviše, mislim da je daleko više onih koje ne treba da rade ovaj posao. Naravno da treba da obraćaju pažnju na to šta se dešava sa decom, pogotovo ako ih je malo. Jbg, propusta ima, ali ih moramo svesti na minimum.
Važno je da Luki objasniš da sve što se desi, mora da kaže svojoj vaspitačici, a i tebi.
Ujedi su ozbiljna stvar. Deca koja ujedaju imaju probleme u porodici! To je sigurno.

_____________________________

Neke se pobede dobijaju na- juriš!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Čuda iz zabavišta
10.10.2009 21:33:50   
Anoniman
user posted image

Hvala, baš me zanimalo mišljenje jedne vaspitačice.

(odgovor članu Ptičica)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Čuda iz zabavišta
10.10.2009 21:42:03   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Ptičica
Ujedi su ozbiljna stvar. Deca koja ujedaju imaju probleme u porodici! To je sigurno.


Hmmm.... meni je rečeno, i čitala sam u više knjiga, da je ujedanje "normalan deo razvoja". Neka deca to rade, druga ne rade... neka prevaziđu brzo, neka samostalno, neka uz pomoć roditelja.

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Čuda iz zabavišta
10.10.2009 21:43:33   
Anoniman
Normalno je u jaslenom uzrastu, ali ne posle. 

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Čuda iz zabavišta
10.10.2009 21:45:02   
guppy RR
Dobro... ajde da ne smetam puno u ovoj temi, ali opet mislim da je olako pisati da dete ima probleme u porodici ako ujeda. Neka deca nisu naučila pravilno komunicirati, pa umesto toga vrište, tuku, ujedaju... i tu je velik faktor porodice koji je možda "kriv" za to, ali još uvek ne možemo to tvrditi sa sigurnošću.

Ajd' ... da ne smetam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Čuda iz zabavišta
10.10.2009 21:46:25   
Jeca*
nama su na roditeljskom prekjuce rekli da ne smemo da dozvolimo deci kod kuce da nas grizu i da se oni max trude da im ne dozvole, pod uslovom da vide, a da im prijavimo ako ne vide. Kazu da im je iskustvo pokazalo da se neki roditelji igraju sa decom kod kuce tako sto se grickaju i da posle imaju ogromne probleme sa takvom decom u vrticu. Eto...kod nas to nije normalno ni u jaslicama i hvala Bogu na tome

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Čuda iz zabavišta
10.10.2009 21:49:10   
Anoniman
Izgleda nisam ovde napisala, negde jesam...

Rekla sam vaspitačici za ujed, ona mi je rekla da su opomenuli mamu, i da je mama rekla "On ima stariju sestru i oni se kod kuće stalno tuku i grizu, i ja tu ne mogu ništa!" user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Čuda iz zabavišta
10.10.2009 21:50:05   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Rekla sam vaspitačici za ujed, ona mi je rekla da su opomenuli mamu, i da je mama rekla "On ima stariju sestru i oni se kod kuće stalno tuku i grizu, i ja tu ne mogu ništa!" 



E, to jeste za user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Čuda iz zabavišta
10.10.2009 21:50:19   
Delijagirl
Izvinite sto bacim glupo pitanje ali zanima me sta je razlika medju vrtica i zabavista?

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Čuda iz zabavišta
10.10.2009 21:51:16   
Jeca*
hahaha...ovde se vrtiš a tamo zabavljaš user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Čuda iz zabavišta
10.10.2009 21:53:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Izvinite sto bacim glupo pitanje ali zanima me sta je razlika medju vrtica i zabavista?


Nikakva. user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Čuda iz zabavišta
10.10.2009 21:56:37   
viking
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

hahaha...ovde se vrtiš a tamo zabavljaš user posted image



user posted image user posted image user posted image

U vrtiću deca borave duže vreme, imju hranu i spavanje, a u zabavištu se ostaje samo nekoliko sati, nema spavanja ni ručka, samo užina, a za to vreme se deca se samo igraju... Muž je išao u zabavište pa mi je on to rekao user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Čuda iz zabavišta
10.10.2009 22:10:14   
Delijagirl
Predvidevala sam da je tako nesto ali evo da pitam cisto user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Čuda iz zabavišta
11.10.2009 9:40:02   
Urbana
IZVORNA PORUKA: Ptičica
Što se prljanja tiče, deca i treba da se prljaju, dok se igraju. Idu mi na k. roditelji koji decu kažnjavaju i vilene, kada se isprljaju. Znam decu koja plaču kad padnu, ne zato što su se povredila, već zato što će mama da se ljuti zbog prljanja. To, naravno, ne znači da im dozvoljavam da se gađaju prašinom! Čim primetim tako nešto, odnah ih prekinem, kažem da to ne smeju da rade i usmerim ih na drugu igru. Naravno, ako je neko prašnjav, očistim ga, umijem i sl.


Sad ovo mozda nema direkte veze sa temom, ali i ima.
Da i mene muka hvata od takvih roditelja, a deca nisu kriva. Nije cesta pojava, ali desi se da naidjem na maksimalno sredjenu decu kao za bal, a krenuli na igranje. Ne znaju ni da se igraju, jer im je vaspitanje takvo da budu sredjena i da se ne prljaju.

IZVORNA PORUKA: Ptičica
Ujedi su ozbiljna stvar. Deca koja ujedaju imaju probleme u porodici! To je sigurno.


Ujedi jesu ozbiljna stvar, problemi jesu u tom smislu sto im je to "dozvoljeno" i kod kuce, a vidim i u nekim vrticima.
Inace ne mislim da su ujedanje deca naucila od roditelja user posted image


< Poruku je uredio Urbana -- 11.10.2009 9:43:55 >


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Čuda iz zabavišta
11.10.2009 11:22:14   
Ptičica
Vidim da se polemiše oko ujedanja. Moje mišljenje,na osnovu skromnog iskustva u ovoj delatnosti, je da ujedanje nikako ne može da bude normalna stvar! Tačno je da deca mnoge stvari vide kod kuće. Razlog je u toma što jedino tako mogu da zadobiju pažnju svojih nezainteresovanih roditelja. Tada obraćaju pažnju na svoju decu: kada vrište, ujedaju, histerišu. Inače se ne bave svojom decom. Da se roditelj bavi svojim detetom i posvećuje mu pažnju, ne bi dete ispoljavalo takav vid ponašanja. Ali, ovako mora... Mama ga ne primećuje, a tata nikada nije kod kuće... user posted image

_____________________________

Neke se pobede dobijaju na- juriš!!!

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Čuda iz zabavišta
11.10.2009 11:24:29   
Ptičica

IZVORNA PORUKA: guppy RR

Neka deca nisu naučila pravilno komunicirati, pa umesto toga vrište, tuku, ujedaju...



Upravo sam o tome pisala u prethodnom postu.
Zašto nisu naučila pravilno komunicirati?
Zato što niko ne komunicira sa njima u porodici.

_____________________________

Neke se pobede dobijaju na- juriš!!!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Čuda iz zabavišta
11.10.2009 11:47:53   
Jeca*
Sa ovim se apsolutno slažem. Mene je Luka pokušao da ujede kad god bih, recimo, kucala sms ili se zagledala u nešto na tvu i ja sam skontala da je to njegov način da mi kaže: hajde igraj se sa mnom... Ne kažem da je to normalno, ali normalno je da deca tako skreću pažnju na sebe i ne možemo njih kriviti jer njima je to refleksna reakcija i to je definitovno normalno, a nije normalno da roditelji to dozvole. Neko ima onaj stav, ja ujedem dete ako ujede mene i više mu nikada ne padne na pamet. To kod mog deteta nije funkcionisalo. Ja sam ga gricnula kad me je prvi put pokusao ujesti, ali on je to shvatio kao igru. A ne pada mi na pamet da mu otkinem parce kože da bih mu dokazala da to ne sme. JEdnostavno viknem, podignem prst i kažem NE. I gomilu puta ne....legnem na pod, igram se sa njim i tako...Zasad hvala Bogu nemamo nikakvih problema, kao da sve vise kapira da to ne sme, a i zaista retko pokusa. I ja mislim da roditelji moraju vise da se posvete deci, pogotovo malima. A kad vec imaju tri godine i to rade, e onda mislim da je problem malo veci i da onda ozbiljno moraju da razmisle kako da isprave "krive drine"

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Čuda iz zabavišta
11.10.2009 12:22:14   
Lu
Svako od nas je bio svjestan pri upisu djeteta u vrtić da tamo nisu sva djeca divna i krasna kao "moje" dijete,prema tome,budimo realni,naučiće svašta i što valja i što ne valja a na vaspitačicama je da odreaguju odmah pred djecom i prenesu to nama,najvažniji posao je ipak na nama.

Kad je moj Roko naučio da psuje od jednog dječaka,pa koga ja da okrivljujem???
Iskreno nisam se nadala da će to usvojiti od jednog dvogodišnjaka,ali čuo bi to bilo gdje isto kao što i sada čuje na ulici,u prodavnici ili bilo gdje,uglavnom na roditelju je da nauči dijete da je to ružno.

Moje dijete je često bilo prljavo od prašine,logično jer se igra u pijesku,ja ga zato oblačim u trenerku i patike a ne sređujem ga kao za priredbu,što neke mame rade pa im krivo ako se isprljaju.
Ja samo pitam "jesi se ti sine izigrao,jel ti bilo lijepo" i to je to.
Ponekad ga teta presvuče ako se baš jako zaprljao ili posuo ručkom,sokom,zato uvijek imamo bar po 2-3 presvlake,gaćice,čarape  to nam stoji u vrtiću i uvijek dopunjavamo.

Shvatite da mi ponekad pored svog jednog djeteta ne vidimo šta je napravio ili uspije pasti i udariti se,potući se s drugim djetetom ispred nas...pa normalno je da se to može desiti i u vrtiću.

Bitno je da tete odreaguju na vrijeme i budu iskrene sa roditeljima,dakle trebamo uspostaviti dobar kontakt sa njima,ja sam uspjela sa svojim i drago mi je što mogu sve da ih pitam i zamolimuser posted image

Nažalost postoje i nezainteresirani roditelji,koji ne dolaze na sastanke,ne pitaju ni da li im je dijete dobro ručalo,šta su radili,koja im je tema  i sl. a na svaku sitnicu okome se na tete!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Čuda iz zabavišta
11.10.2009 12:35:04   
Jeca*
e draga, ni ja ne bih bolje sročila user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Čuda iz zabavišta
12.10.2009 8:32:01   
Jeca*
upravo sam Luku odvela u vrtić. Pazite ovo:

doručak -  tunjevina i kakao
užina - grožđe (već tri nedelje grožđe i ništa drugo, svaki put se namuči dok iskaki sve koščice i opnice user posted image )
velika užina - štrudla sa makom (bila je i u petak)- zar deci valja davati mak, pogotovo bebama???

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 46
   [Obrisana poruka]
12.10.2009 8:59:18   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Čuda iz zabavišta
12.10.2009 9:02:25   
Anoniman
Luka do letos nije hteo da jede mak, iako sam mu nudila. Nisam razmišljala o tome dal sme ili ne sme.
Pa neću mu kuvati čaj od maka, a i neće pojesti celu štrudlu već možda jedno parčence.
Ono što mi se ne dopada u meniju koji je Jeca navela je što po meni tunjevina i kakao ne idu jedno uz drugo, što ne znam zašto maltretiraju decu grožđem već mesec dana, i zašto štrudla dva dana za redom?

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Čuda iz zabavišta
13.10.2009 8:45:34   
Anoniman
"mama idiot" sa čijom ćerkom delimo ormarić u vrtiću je spustila mokre cipele svoje ćerke na Lukine da se cede u njegove cipele, kada sam je opomenula da to baš i ne radi neko ko ima makar trunku mozga pitala je "MOLIM?", reko "Boga za zdravlje, a sada skidaj mokre cipele svoje ćerke sa novih cipela mog sina!"

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 49
   [Obrisana poruka]
13.10.2009 8:47:20   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here