|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
26.10.2011 18:05:56   
Maccana
Treba mi necije misljenjeuser posted image Uradila dam bris cerviksa i ok je.Medjutim analiza brisa vagine pise:Staphylococcus spp(koagulacija negativna)???Sta to znaci.?Takodje pise;prisustvo laktobacila,odsustvo polimorfonukleara.Ja sam mislila da je to ok,medjutim Dr mi je ipak prepisala neki gel za uspostavljanje v. flore i rekla da ce mi ponovo uzimati bris posle toga.Sta tacno znaci-koagulacija negativna?Ja se inace spremam na Vto a ona mi tvrdi da sve mora biti  maltene sterilno.user posted image Ranije sam uvek radila v. sekret  a ne bris i bila 2. grupa.

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
26.10.2011 22:45:07   
Maccana
Ima li nekog da mi da odgovor sta znaci -koagul. negativna?user posted image

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
26.10.2011 23:13:55   
degu
Maccana meni se čini da je to OK, samo ti daju gel za svaki slučaj da sve bude u najboljem redu za VTO. To što ti piše koagulacija negativna, znači da nemaš te Staphylococcus spp. jer one produkuju enzim koagulazu koja dovodi do zgrušavanja te hranjive podloge ili tako nešto. Ovde sam to pročitala KLIK

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
27.10.2011 0:11:22   
Maccana
Hvala Deguuser posted image ,ali mi i dalje nije jasno zasto je pisu kad je nemam.Kontam da je ima u manjem br. pa je kao u slucaju pada imuniteta neka pretnja..user posted image ,predpostavljam.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
27.10.2011 0:15:40   
degu
Pa ja kontam da je spominju zbog metode koje su koristili, jer su radili analize na te Stafilokoke. U ovom tekstu što sam ti stavila link piše da su prisutne ako piše da je koagulacija pozitivna.
U svakom slučaju nije ništa strašno, samo primeni terapiju i biće sve OK. user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
10.11.2011 23:12:36   
Suncicabg
Treba mi pomoc,
na komisiji za vto mi traze da uradim bakterioloske briseve user posted image u laboratoriji su mi rekli da moram imati jos neku oznaku tj da li vaginalni ili cervikalni? A meni pise samo baktrioloskiuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.11.2011 0:47:16   
Nataša1
Sunčice, pitaj devojke na VTO temi, ali mislim da sada svi lekari za VTO traže i vaginalni i cervikalni bris sa obavezne tri stvari: hlamidija, mikoplazma i ureaplazma.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.11.2011 0:50:43   
Suncicabg
Ma znam, sve sam ih vec odradila, ali su kao dipunu dokumentacije trazili da se ponove...verovtno svi, nego nisam bila sigurna, rekoh mozda to "bakterioloski" izostavlja neki.
Hvala u svakom slucaju user posted image

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.11.2011 19:20:49   
daca77
Uzela sam rezultat i pravi sok za mene. Sada se pojavila jos jedna bakterija i to Citrobacter species i naravno enterokok je i dalje prisutan. Dr predlaze injekcije gentamicin.user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.11.2011 19:33:47   
hanka
Daco user posted image
J user posted image
Ako je to jedini spas
A koliko treba da dobijes ili je samo jedna.Kad je sledeca kontrola?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.11.2011 19:44:45   
daca77
hanka, prva 3 dana i ujutru i uvece, a onda 4 dana samo jedna dnevno-ukupno 10 kom.user posted image

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.11.2011 19:57:20   
Meisje
Daco nadam se da ces ih se otarasiti brzouser posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.11.2011 19:59:17   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: Meisje

Daco nadam se da ces ih se otarasiti brzouser posted image


user posted image

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.11.2011 20:32:03   
daca77
Mei, Sunci, nisam bas sigurna...ubijam ovu bakteriju od avgusta meseca...user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.11.2011 20:34:53   
Meisje
Stvarno bzv...Daco ti radi sve sto je u tvojoj moci,pa ako traje malo duze nema veze,vazno je da je se otarasis i da nadjes pravu terapiju

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.11.2011 23:24:10   
degu
Daco user posted image Stvarno ne mogu da verujem. Jel oni prepisuju tm neku terapiju, mislim da mora i on da bi bila uspešna. I čuvajte se sad, jedno vreme koristite zaštitu dok ne ponoviš bris, ne znam, razmišljam, možda je u tome caka.user posted image

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.11.2011 23:34:30   
GRGA
Zene moje prisustvo laktobacila je SUPERRRR.....zato sto oni stite vaginalnu floru od infekcije,,,

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.11.2011 23:36:54   
degu
Super Grga user posted image
Daco i ti si spominjala neke lekove na bazi nekih mikroorganizama, koji su prirodni neprijetelji tih bakterija.
Šta bi s tim?

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.11.2011 14:30:24   
daca77
Koristila sam i ja te vaginalete sa laktobacilima i drugim dobrim bakterijama, ali oni nisu u stanju da ubiju ove moje bakterijeuser posted image . Regulisu samo vag.floru, mogu da ubiju Candidu i nista vise.
Suprug je pre mesec dana ponovo jadnicak uradio sve briseve i spermokultutru, ali nista nije izolovano...samo kod meneuser posted image .
Jednostavno ne znam ni ja a ni moji dr kako ovo da resim. Kazu da antibiogram jedno pokazuje, a moj organizam drugacije reaguje...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.11.2011 14:37:14   
Olga75
sad cu ja da budem pametna user posted image
sigurna sam da si sve probala ali podici imunitet , kako znas i umes , koristiti kondom pri svakom snosaju i puuuuno pozitive
evo za pocetak ja ti saljem user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.11.2011 14:38:31   
malenac76
daco user posted image  pa kako sad jos jedna user posted image  
a hoce li te inekcije pomoci? jel ih vec primas

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.11.2011 14:39:58   
daca77
Sve probala, draga...i dalje koristim razne muckalice za imunitet, ali jednostavno ne vredi.user posted image
user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.11.2011 14:58:02   
daca77
malenac, sada imam i neki citrobakteruser posted image .Dr sumnjaju da cu sve ove bakterije injekcijama gentamicina izleciti.

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.11.2011 15:00:17   
malenac76
a dragi nema nista? ajd bar neka je to ok
i meni se cini da je tebi imuni sistem oslabljen cim te tako napadaju i ne pustaju user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.11.2011 15:03:46   
Olga75
citrobakter je takodje enterobacter , treba uraditi antibiogram i sigurna sam da ce sve biti ok
to je uslovno patogen , kazem , moras podici imunitet


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here