|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.11.2012 19:23:41   
RDunja
Ja je imam na cervikalnom brisu vec duuugo, nijedan antibiotik mi nije pomogao ni injekcije. mm je isto ima u umjerenom broju u brisu uretre, a u spermi cas ima cas nema. Dugo se lijecimo, od aprila...ne vrijedi.. mi smo radili na bebi ovaj mjesec pa sta Bog da. Samo se nerviram cekajuci da je izlijecim

Molim Maslacak da mi odgovori, da li postoji mogucnostt zaceca sa ovim bakterijama?

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.11.2012 19:56:13   
Maslacak15
RDunja,
I ja sam misljenja Olgine doktorke. Enterokokus nije patogena bakterija, mozda je samo kod tebe prisutna u vecem broju u cervikalnom brisu. Mislim da je zacece itekako moguce.Pozdrav

(odgovor članu RDunja)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.11.2012 11:32:04   
RDunja
Hvala Maslacak..ne mogu ti opisati kako si me obradovala i rasteretila. Imala sam je umjerenom broju.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.11.2012 11:50:22   
Olga75
Margom , jedno je enterokok ( ona je coliformna bakt i nije nesto patogena ) a drugo je stafilokok koja jeste patogena
u svakom slucaju enterokok u nekom umerenom broju ( on se doduse ne izrazava na nalazima ) nije neki problem , veci je problem stafilokok user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.11.2012 14:26:42   
margom
Hmmm, mm ima enterokoku sp. u znatnom broju, a i povecan mu je broj leukocita. To pretpostavljam znaci da je enterokoka izazvala neku infekciju, sto bi pretpostavljam trebalo leciti, a usput mu je i uticala na prilicno smanjenje pokretljivosti plivaca ! Po antibiogramu mu je preporucen Ciprofloksacin, ali cekamo na vidjanje u ponedeljak sa dr Vinkom, pa cemo videti sta ce ona reci ! A ja u cetvrtak idem u Dragise Misovica da dam briseve pa cemo videti, ali da napomenem da zista ne osecam nikakve simptome, sto mi je cudno ukoliko je i ja imam. I jos nesto, shvatila sam da je za HSG bitniji cervikalni bris, a da vaginalni toliko ne gledaju, jel to zaista tako ?
Hvala svima na odgovorima devojciceeeee !user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.11.2012 15:00:01   
RDunja
Margom,
moj muz dugo vec ima enterokok u spermi i u brisu uretre...pio je dosa antibiotika ali nisu pomogli..samo jos vise uniste imunitet, ali eto pokusajte, mozda kod vas pomognu. Mi smo vec dugo u tome, tako da ti predlazem jacanje imuniteta, cajevi za njega, b. luk, dosta zdrave hrane...selen, cink, c vitamin, e vitamin, sve je to dobro za muskarce.
Za HSG se, koliko ja znam, gleda cervikalni bris, zato sto bakterije u njemu nikako ne bi trebalo da budu, dok u vaginalnom brisu one i nisu toliki problem.

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.11.2012 15:10:34   
margom
Dunja u svakom slucaju radimo na imunitetu, sve ovo sto si nabrojala, plus ono zrnevlje sa medom. A kakva je situacija kod tebe, kakvi su ti brisevi, jel nadjeno nesto i kod tebe?

(odgovor članu RDunja)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.11.2012 15:16:31   
Olga75
ja nisam imala nikakvih simptoma od enterokoka
a mm je nije imao u brisu uretre

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.11.2012 15:29:02   
RDunja
..i ja je imam, isto u umjerenom broju kao i on. Simptomi su zelenkasti sekret, i to samo u toku ovulacije...onaj normalni ovulacijski sekret bude malo zelenkast. Tako i kod njega, ejakulat bude malo zelenkast..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.11.2012 15:42:12   
margom
Kod nas nema takvog sekreta, niti nekih drugih simptoma, zato me i cudi sve. Ma dobro, videcemo za par dana kakvi ce meni biti brisevi. Guramo dalje , u nove radne pobede. Veliki CMOK !

(odgovor članu RDunja)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.11.2012 16:00:26   
Olga75
RDunja , jeste li vi sigurni da imate samo enterokok user posted image
Margom , ja kao sto rekoh , nisam imala nikakvog sekreta i nikakvih simptoma , radjen mi je bris u trudnoci i pojavio se enterokok , pre toga ga nije bilo a ni sad ga nemam
hajde reci cu , spontano je nestao

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.11.2012 21:57:36   
RDunja
Da, samo nju imam u cerviksu, i on isto samo nju. Radili smo testove i na ostale bakterije i nemamo. Ja sam samo imala ureaplazmu u uretri ali ne u cerviksu. Zelenkasta boja je izrazena i kod mene i kod njega. Sedam mjeseci ludim zbog nje...ali vise necu, necu uopste da se opterecujem...kao sto kazes sama ce prije da ode ako zaboravim za nju.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
15.11.2012 22:15:45   
margom
Pih, zeznu me user posted image nocas, i ne odoh jutros da dam briseve. U p.m., kad ja cekam moju sestru da ona organizuje preko veze kod nje u bolnici da ja gos'poja ne bi placala. E onda cuti i cekaj sestro slatka ! Tako da mi propade HSG ovog meseca. Nema veze, idemo dalje! ! Nego devojke, koliko posle user posted image treba cekati da bi se dali brisevi, moze li odmah ili sacekati par dana? Cmokkk za sve !

(odgovor članu RDunja)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
15.11.2012 23:55:49   
milenatea
3-5 dana po prestanku user posted image , samo pazi da te ne uhvati ovulacija, tada ovulaciona sluz moze da da lazan rezultat, ali ne mora da znaciuser posted image

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.11.2012 10:46:52   
nata11
I ja mislim da je oko 5 dana.

_____________________________





(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.11.2012 23:15:49   
buba m
Pih, margom baš te je zeznula veštičara, ali probaj da se ne nerviraš.
Ja treba da radim briseve u ponedeljak. U prošli utorak sam išla zbog Papa testa i doktorka mi uzimajući uzorak, izgleda, nešto pogrešno uradila i sad od utorka imam krv na gaćicama i braon sekret. Poludela sam. Da li da uopšte idem da radim briseve ako mi ne stane krv?
Takođe, opet mi se ranica proširila i ne znam hoće hteti da mi rade HSG za dve nedelje zbog ranice. Da poludiš!


< Poruku je uredio buba m -- 16.11.2012 23:16:26 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
17.11.2012 20:01:31   
margom
Bubice draga, isto nam se 'vata nervirale se ili ne ! Al aj' da se ne nerviramo, idemo dalje. Ja cu iskoristiti ovaj mesec da odradim briseve, vidim da li i ja imam bakteriju kao i mm, lecim je , prekontrolisem ponovo stanje kontrolnim brisevima, pa onda u decembru HSG, taman pred New Year ! Dotle ce valjda i mm da izleci enterokoku pa se bacamo na kucne radinosti, mozda i odradimo posao ! A ako ne u januaru na IUI !
Sto se tice tvog problema, mislim da ti briseve nece hteti odraditi dokle god krvaris, meni nisu hteli u cetvrtak iako sam imala zakazano, a bio mi je tek prvi dan vestice, znaci samo par kapi. A sto se tice grlica i ranice, proveri ti to sa svojim ginekologom, ipak ti je ona uzimala PAPA, pa nije valjda toliko prckala dole i napravila jos vece s.anje ! Mislim da ces prvo morati to da sredis ukoliko krvaris zbog toga, pa tek onda HSG. Cmokic !

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
27.11.2012 12:24:55   
reve84
Zdravo devojke,

Ja sam u 20.oj nedelji trudnoce i jutros sam radila vaginalni i cervikalni bris...Htedoh vas pitati da li je normalno da prilikom uzimanja uzorka jako boli i sada posle nekoliko sati bol je itekako prisutan....Doktorka je na moje pitanje samo prokomentarisala pa kako ti mislis da se porodis ako sad kukas???!!!
Radila sam ove briseve milion puta uz sistematski pregled pre trudnoce i nikad me nije ovako bolelo...
Molim vas za vase iskustvo u ovome jer je uzasno neprijatno i dalje...

Hvala svakako!!!

Pozdrav!

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
27.11.2012 13:48:48   
RDunja
Margom, ima li novina kod tebe? Jesi li odradila briseve.
Moj muz nikako ne moze da se rijesi enterokokusa, od aprila, nekad se desi da je nema ali se brzo vrati.
Bili smo u Bg na pregledu kod urologa, zena ga je pregledala, rekla da se ne opterecujemo bakterijama, da radimo na trudnoci, i da bakterije ne znace upalu osim ako nema laukocita koji ukazuju na upalu. Takodje je rekla da nema svrhe uzimati antibiotike, da se time pogorsava , nego da zaboravimo na bakterije i zivimo normalan zivot. Nekako nas je rasteretila, jer mjesecima lijecimo i nista, nismo ni pokusavali da radimo na trudnoci, ali eto ona savjetuje da pokusamo. Sta vi mislite?

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
27.11.2012 13:54:19   
adulence
reve 84 ja sam radila cervikalni bris pre 3 nedelje sada sam 38.nedelja trudnoce i iskreno da ti kazem mene nista nie bolelo,sam pregled ginekologa je neprijatan ali daleko od toga da me je bolelo...

(odgovor članu RDunja)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
29.11.2012 20:04:57   
malapufika
jel moguce zacece sa micoplasmom i jel izaziva neke komplikacije sa zacecem ???

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
29.11.2012 20:27:03   
malapufika
maslacak molim za misljenje i pomoc ...:///

(odgovor članu malapufika)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
29.11.2012 20:31:42   
Maslacak15
malapufika,

da moguce je ! Ima nekih indikacija da moze da smanji verovatnocu za uspeh ali efekat nije veliki. Definitivno ima puno parova koji su uspeli da zacnu uprkos prisustvu mikoplazme. Sve jedno, probaj da je se resis ali nema razloga da u medjuvremenu prstanes da se trudis user posted image

(odgovor članu malapufika)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
29.11.2012 20:34:28   
malapufika
popila sam tonu lekova i uvek je ima....mm je nema nikad ,a i on se kljuka lekovima...poludecu vise...plasim se da ne ostavi neke trajne posledice jer ne mogu da je se resim...ali hvala ti puno..malo si me ohrabrila.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
29.11.2012 20:42:37   
Maslacak15
Da li si probala makrolide, u prvom redu mislim na azitromicin??? Ako nisi probaj i njega obavezno...

(odgovor članu malapufika)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here