|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 10:28:55   
serpica
Jaoo Boko kad reade nesposobni i glupi ljudi,odnela im prosek plate za 3 meseca overen u firmi i sve regularno,kad molim te traze platne listice uz to user posted image na mojim platnim listicima pise 0.00 din jer ne primam platu iz firme nego iz republickog fonda i aj sad...ma samo da poludis...
jos me pita ima te li neki ugovor da ste na porodiljskom???? Aaaaa zamisli molim te

< Poruku je uredio serpica -- 3.2.2015 10:29:41 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 10:35:53   
*boka*
Kakav bre ugovor za porodiljsko??? Ja prvi put cujem da to postoji!
Boze kakve budale! To je tacno ona prica iz skeca... sta god od papirologije da doneses uvek ce ti reci FT1P (fali ti jedan papir).
Kad bi im odnela te platne listice i taj "ugovor o trudnickom" (koji su verovatno u tom momentu smislili) trazice ti vencani list da vide jesi li u braku sa ocem deteta, a kad im i to odneses, trazice rezultat DNK analize kao dokaz da je on otac deteta... i tako u nedogled

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 10:39:34   
choopa choops
[/leftHej. Evo malopríje se ustadoh,jutros je dosta bolje. Ali se isto razmisljam da zovem dr da joj kazem sta je bilo da vidim sta ce ona rec?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 10:51:15   
jabudic
Čupo, kako se osjećaš? Je li još imaš bolove? AKo imaš pozovi, bolje je.
Ja sam juče čitav dan imala bol sa desne strane, pri dnu stomaka. Ali to je zbog nošenja onog mog super teškog sina user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 10:56:27   
*boka*
Pozovi Choopsi za svaki slucaj i pitaj je za taj ginipral.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 10:58:24   
choopa choops
Evo zvala sam je sad. Kaže da dođem da odradimo jedan CTG za svaki slučaj. Ja ćusad da doručkujem pa da se istuširam pa da idem. Iako mije sad puno bolje, ne znam šta bisinoć, nisam mogla zaspat do 5h ujutru od bolova.Nadam se da nije ništa, da su bile neke lažne kontrakcije...user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 11:11:34   
srculence25
user posted image drugari.
cupo javi se kako je bilo.I ja sam nocas imala neke bolove i jutros znam da sam sama sebe probudila sa jaukanjem.
Nisam zvala dr sve mislim da je to normalno da mi se telo priprema.Juce sam mu rekla za povremene bolove pa kaze pripremne kontrakcije.
Jao sad me opet strah vata samo da sve prodje kako treba

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 11:15:41   
Valerie
jutrooo drage!
cupo, umorila si se sinoc, posle tolikog mirovanja, bas je veliki sok cimanje i sedenje. ali proveri ako ces biti mirnija. bolje planiraj da mirujes do samog kraja, samo jos malo. znam da je tesko, ali ovi šokovi su jos gori. naruci stvari, posalji nekog da ti kupi ono sto ti je najvaznije za bebicu i tebe user posted image

ja nastavljam da se tripujem, ne bas vezano za trudnocu, ali moram da priznam user posted image juce je na uz pre mene bila jedna jako onako zamislite strasno bas ("mirise" na kilometar) romkinja i od jutros me tako svrbi kosa i kojesta drugo, izludecu user posted image
pa smo onda sreli drugaricu, pa se izljubili, pa onda kaze, mrtva sam bas mi je lose nesto grozno me lomi. pa stvarno ja iz sobe da ne izadjem user posted image
ne zamerite, ja sam tripozna na kub.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 11:41:15   
*boka*
Hehehe Valerie... Znam i ja sam se tako tripovala za sve u prvoj trudnoci. Cak sam se sa deverom posvadjala na krv i noz sto je doveo mrtvu bolesnu devojku kod nas, sa sve temperaturom, a ja tek pocetak trudnoce. Medjutim mene je tad pored svih problema koje sam inace imala zakacio i grip (i to dva puta te zime, otvorila sam i zatvorila sezonu) i kijavica i plus mi je poceo rasti umnjak bas tad...
U ovoj trudnoci isto... odmah na pocetku sam prvo dobila stomacni virus, pa odmah posle toga me zdrma grip i posle toga opet stomacni.
To na bebu nista ne utice, jer je stite antitela koja ti imas vec u organizmu, samo je tebi tezi i duzi oporavak. Svakako cuvaj se koliko mozes, ali se ne mozes izolovati. Taman i da sedis kuci tm izlazi napolje i donece ti neki virus. Zato se bolje opusti, gledaj da jedes puno voca, da pijes vitamine i sto vise jacas imunitet. Od staklenog zvona vajde nema... vise stete nego koristi!

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 11:41:49   
jovicaa
cupo ja sam relativno strogo mirovala sa aleksandrom, onako dosta sam lezala od 24. nedelje i moram ti priznati da je to doprinelo da sam se bukvalno raspadala od raznoraznih bolova pred kraj trudnoce.
ove u kojima sam aktivna, mnogo lakse podnosim (za sad) tako da ti je to sigurno od mirovanja, moras postepeno da uvodis aktivnost, nikako naglo, jer od puno lezanja se sve opusti, odvikne se telo.
ali vidim da si ti skoro pa u deveti usla, kontam da je normalno da bolucka nesto sad vec.... ali idi pa si mirna, da ne mislis, ako si se uplasila.

ja bila sa mm-om da podignemo saobracajnu, pa uzela tu da sredjujem nesto po kuci, sad cu jos malo i rucak, pa stizu klinci, i sve u krug svaki dan isto

iskreno ja kao da se sve bolje osecam kako odmice trudnoca, sad sam skoro skroz prestala da nosim pojas, zato sto mislim da mi samo smeta, i ne vidim neku razliku. i utrogestan sam sama sebi smanjila, umesto 2 pijem jednu dnevno i ne vidim apsolutno nikakvu promenu u kontrakcijama. tako da taj lek je defintivno diskutabilan, ali videcu, tek dva dana pijem jednu umesto dve.

< Poruku je uredio jovicaa -- 3.2.2015 11:43:51 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 11:58:52   
serpica
Ja se malo smirila evo pijem kafu,bebac se uspavao pa cu i ja malo da prilegnem dok mm dodje s posla.


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 11:59:36   
bubulence
Serpi sto da bude jednostavno kada moze da bude komplikovano... ja dosla opet u SM , hocu jos da kupim posteljinu i da sam mirna. jutros mi je opet ispao deo dosadnog sluznog cepa, sa malo krvi. da vam budem iskrena dosta mi je svega...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 12:04:56   
Frcokla
Dobar dan drage ringerajke, samo da vas lepo pozdravim!

Citam vas svaki dan ali ne mogu se jos nigde uklopiti.
Kod mene je sad 14 nedelja... user posted image
Kad malo razmislim leti vreme. Jedva cekam da pocne da mi se primeti stomacic, ali nekako, nema ga jos... user posted image

Oprostite meni neobavestenoj, a zbog cega se nosi taj trudnicki pojas?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 12:19:50   
choopa choops
Evo me na ctgu. Dobro je stanje za sad koliko vidim:-) Nadsm se da je bila lazna uzbuna. Mads sad kad sam sjedala me bolio stomak cik legnem sve js bolje. Tako da cu kad me pusti sigurno da lezim jos dvije sedmice. Spava mi se. Mogla bih da odspavam jednu turu :-P

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Frcokla)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 12:29:54   
Valerie

IZVORNA PORUKA: Frcokla


Oprostite meni neobavestenoj, a zbog cega se nosi taj trudnicki pojas?



meni je bilo lakse za hodanje, nisam osecala tezinu stomaka, nisu me bolela ledja. imala sam farlin pojas, i koristila ga celu drugu polovinu trudnoce.


boko, vredi samo ako je blindirano stakleno zvono hehe. auuu bas si se namucila, pa nije to lako uopste! ja sam dosta izolovana, i u prvoj trudnoci na srecu nisam uopste bila bolesna. ali oba puta mi je pocetak bio zimi, to je nezgodno. nekad ipak lakse podnesem bolest nego strah od iste user posted image . ali ovaj put sam krenula u trudnocu sa antibioticima zbog besike i volela bih sad neko vreme da budem zdrava user posted image a zbog alergija sam tako osetljiva na svrabove, anestezirala bih se ponekad user posted image

(odgovor članu Frcokla)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 12:30:47   
jess021
Evo i mene, opet me hvata neizdrzuser posted image
Samo da se prijavim i da vidim jel` sve pod kontrolomuser posted image


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 12:36:30   
branki*
heeej,vidim sve ste tu,bubi,choopo,srculence,i dalje sve istouser posted image
jessuser posted image
ja se nisam javljala,katastrofa sam bila,u cetvrtak mi pocela temperatura i ne prolazi,a lohije prestale.natera me mama da odem do dr,jer sam ja bila ubedjena da je temp do grudi.kad ispade da se grlic prerano zatvorio,krv nije stigla da ode i stoji u materici i pravi problem.svako jutro i vece idem u bolnicu na po 2 sata ,primam longacefe zbog infekcije i neke injekcije na m da krene krvarenje.juce mi odradise i diletiranje grlica.bljak je.kaze dr da je bilo malo krvi i da je ocistio.ja sad opet ne krvarim,sutra cu valjda na uz da vidimo da li je materica cista.
ljubim vas sve!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 13:00:35   
jess021
O branki draga, gde to da te snadje? Bitno da si otisla lekaru, pa da se saniralo. Kako je bebana? Boza?
Ljubim vas punooooouser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 13:06:23   
Valerie
e branki, bas mi je zao, nije naivno! nisam ni znala da tako nesto moze da se desi user posted image drzi se!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 13:16:33   
srculence25
Branki tu smo sve na broju user posted image Inace jel bebana siki?Poljubac za Bozu
Dobro je da se primetilo to na vreme i da nema nekih vecih posledica user posted image
Jess samo se ti ovde druzi sa nama i proletece vreme do petka user posted image
Valerie pojas znam da nose trudnice koje nose nisko pa zbog kicme i za lakse kretanje

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 13:25:51   
jess021
Joj draga, da znas da si u pravu. Sad cu da se prijavim i u kafanu, pa nek` ide zivotuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 13:34:30   
jovicaa
joj branki, drzi se user posted image
mislim da se i mojoj drugarici nesto slicno desilo posle porodjaja, ali mislim da su njoj necim tu krv izvlacili iz materice.. joj bas bzv.. mozda je to to sto su tebi radili.
da li smes da dojis pored tih antibiotika? kako je bebac?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 13:35:55   
serpica
Branki user posted image da sto pre prodje
Ja uzela nalaze urina,cini mi se da nisu losi,2-3 sveza eritrocita,8-10 leukocita,malo bakterija i epitelnih celija,sta mislite?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 13:39:03   
jovicaa
serpi mislim da je to sve u granicama normale za trudnocu.

ja sam dosta nosila pojas, ali cesto imam osecaj da mi samo vrsi jos veci pritisak na besiku, ali ume i da pomogne, posebno koga bole ledja. ali nesto sam gledala na netu, ipak treba ograniciti upotrebu pojasa ne moze se nositi bas ceo dan, vec par sati tokom nekih aktivnosti. a meni doktorica rekla da ga ne skidam, da bih smanjila pritisak na grlic... nemam vise pojma. ja radim kako mi prija i nadam se najboljem.
mislim da najvise kontrakcija dobijam kada puno akcijam i to je to, cim mirujem, sve se smiri. e sad kako kad imam zivaca, nekad vise prilegnem, nekad manje... uglavnom sam dosta aktivna

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
3.2.2015 13:58:42   
Valerie
ja sam nosila napolju, kad se setam, nisam kad sedim duze

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here