|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kompjuter i dete
23.7.2015 13:29:39   
jovana jojo
Moja trenutno na drugom kompu našla da boji nešto,ja joj kažem da uzme pravu bojanku a ona neće,kaže name takve bojankeuser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kompjuter i dete
23.7.2015 13:49:39   
Mariya

IZVORNA PORUKA: jovana jojo

Moja trenutno na drugom kompu našla da boji nešto,ja joj kažem da uzme pravu bojanku a ona neće,kaže name takve bojankeuser posted image



Hehe, kod nas istouser posted image Kažem joj: "Lucija, dođi da bojimo pravu bojanku sa bojicama", a ona će: "Neću mama, to nije takva bojanka"!user posted image

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kompjuter i dete
23.7.2015 13:55:24   
veselicaa
I bojanke su nam jedno vreme bile hit,sada sam im uzela bas lepe prave Lalalupsi bojanke pa njih boje.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kompjuter i dete
23.7.2015 15:47:48   
vikiveki
Moj stariji sin je sad u fazi gledanja video klipova na kojima gleda kako drugi igraju igrice

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kompjuter i dete
23.7.2015 15:54:22   
NadaR
Moj uopste nije zainteresovan za komp. Imali smo gadnu fazu kad je urlikao, moram igrati ali srecom prodje.
Sad ga zanima igraliste,drugari i bicikl :-) Samo da potraje :))

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kompjuter i dete
23.7.2015 15:58:55   
jovana jojo
Nado user posted image to je najbolja zanimacija,društvo i igre napolju, nažalost danas se deca sve manje igraju napolju.Ja kada pustim J. da ide napolje da se igra, ubrzo uđe u kuću jer napolju nema sa kim da se igra,jer komšinke obično po ceo dan provedu na kompu

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kompjuter i dete
19.12.2017 15:19:05   
lesica
Prebačeno iz četa za trudnice


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: madre

Ljiso, vodi je ako voli, budu im zanimljive aktivnosti pred novu godinu...

user posted image voli ali je sad skapirala da tata nije kuci i hoce da visi na tabletu. Nisam je odvela ali cu otici do mojih ranije da se ona i bratanac igraju dok ja mami nesto poradim.

Ja sam bas zagrizena za neke stvari i strozija sam od mm ali nekako za tablet on dize vecu frku pa meni bude zaouser posted image . A kad je obrnuto i kad njemu bude zao ja ne popustam hehehe... Roditeljstvo. Komplikacija od prvog dana. Juce nam je tata bio u Bg i visila je sigurno sat vremena na tabletu da sam joj u jednom trenutku cak rekla "dok macke nema misevi kolo vode" i objasnila frazu i tako se slatko smejala da ne mogu da vam opisemuser posted image . To su sad neke nase "tajne" ehhehe.... Icicemo svejedno do kineza da vidimo neku periku za maskenbal u petak. do prodavnice malo cemo srediti kucu tako da joj necu dozvoliti bas previse da visi. njoj je to ustvari sad toliko zanimljivo jer joj tata brani a ja ne mogu da mu objasnim da sto on vise brani da ce ona vise hteti da bude na tabletu. Jer vidi se da joj dosadi posle nekog vremena. I u principu verujem da ako je pustim da ce vreme za koje joj dosadi tablet biti sve krace i krace da ce na kraju na njega i zaboraviti. user posted image




IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: madre

Ljiso, vodi je ako voli, budu im zanimljive aktivnosti pred novu godinu...
.
I u principu verujem da ako je pustim da ce vreme za koje joj dosadi tablet biti sve krace i krace da ce na kraju na njega i zaboraviti. user posted image

To kod moje T ne vazi. Da joj ne ogranicavamo ona bi satima gledala u crtani i u tablet. Jednostavno postane hipnotisana. Nema kod nje da to dosadiuser posted image Mada, ona uopste ne uzima tablet. To je moj i nema sta da ona da uzima njega. Ponekad joj dam kad Sofi spava i to gleda na you tube kako se nesto pravi. Voli te kreativne stvari.




IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

da da i D voli da gleda DIY. user posted image ALIIII ovo je bas njen tablet. Ja ne dajem telefon a ni mm. I onda ona vidi drugu decu kako im roditelji daju telefone a mi odbijamo da joj instaliramo igrice pa mi bi zao i uzeli smo joj tablet. Ali dosadi joj. Dovoljno je da predlozim neku njoj zanimljivu aktivnost i ostavlja ili npr uzme da gleda youtube ali se smori pa crta za to vreme dok ide to nesto na youtube. Tako da se ne brinem. Nema moje dete tu "ovisnicku" crtu niti je ikad preterivala u necem.user posted image




IZVORNA PORUKA: vonavoj

Cini ti se..i moje gledaju,ne ogranicavam im..same batale..sad su najsmesnije,T snima J kako igra,peva..kako se igra sa barbikana..sve sto vide na youtube..mada se one lepo igraju,i nikad im nije dosadno..jer su dve...celo leto su i zaboravile na njega..a sad ipak slabije izlazimo..





IZVORNA PORUKA: Kokonat

Mi moramo strogo da ogranicavamo inace bi bukvalno ceo dan igrali igrice i gledali crtani.



IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Kokonat

Mi moramo strogo da ogranicavamo inace bi bukvalno ceo dan igrali igrice i gledali crtani.

Bratanci su ovakvi. Bas nemaju meru i skroz su hipnotisani. Npr ja svojoj D predlozim ajmo do Nidze i Noleta, odmah se ostavlja tablet bez problema, a brat je npr prosle nedelje do nas bio SAM bez dece jer nisu hteli da se skinu sa kompjutera i telefona i nisu hteli da dodju kod moje D da se igraju. E tad sam bas siznula. I brata sam nakrpila. Al eto ja nemam takvo dete pa nemam ni tih problema




IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Cek da vidim Von da li postoji tema kako starije sestre zabavljalju mladje. user posted image To T isto radi. Pre neko vece kad sam bila na putu one su same smislile predstavu. Posle mi je muz poslao.





IZVORNA PORUKA: Kokonat

Bas je nezgodno. A ja sam jako stroga po tom pitanju, drugacije ne vredi.
Ispadam kao neka vestica, ali sta da se radi, da se mm pita igrali bi pola dana... Pola sata do sat im dajem igrice, crtani isto toliko ili manje..
Malo se nerviraju kad im istekne vreme, ali obično se ubrzo zaigraju ili ih ja animiram necim.
A kod nas po komsiluku deca bukvalno po ceo dan igraju igrice i gledaju crtani, igraju GTA i slicne gluposti. Meni je to nepojmljivo iskreno...




IZVORNA PORUKA: vonavoj

Roditeljima je tako najlakse..onda su mirni...uzas..
Imam i ja trenutaka kad sam sama,dodjem mrtva sa posla,a one bi daj daj..onda im dam tablete da makar rucam u miru..




IZVORNA PORUKA: Rosita

Ja ne dajem tehniku jos uvek. Ja pustim crtani i to kontrolisano, pola h dnevno otprilike. Mislim da sam najgrdja :)




IZVORNA PORUKA: isidora88

Moj sin je dobio tablet sad pre neki dan, ali nije mu nesto zanimljiv. Crtaci su ogranicenj, mm ludi od mene jer im sve branimuser posted image




< Poruku je uredio lesica RR -- 19.12.2017 15:22:49 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kompjuter i dete
19.12.2017 15:31:11   
Maslacak15
Ja sam liberalna po pitanju televizora. Ne vidim bas zasto ne. Kontrolisem naravno sta gledaju. Dnevno sat vremena, vikendom i dva. Kompjutere jos ne igraju- ima vremena, tu cu biti opreznija. Sve je pitanje konteksta, i kako se sa decom inace intereaguje, koliko se razgovara itd. Ukoliko je sadrzaj OK i TV je izvor informisanja. Mog starijeg sad na primer sve vise interesuje sport i sam trazi da mu pustimo fudbal. Mnogo je smesno. Ja u tome ne vidim nista lose.


(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kompjuter i dete
24.1.2018 23:03:30   
MamaNecaVo
Ja nisam nesto za kupovinu tableta i racunara maloj deci.
Kvare vid nepotrebno.Ovo mislim na decu koja 24h provode ispred ekrana igrajuci igrice i gledajuci crtane filmove.

Mnogim mamama je lakse detetu tabled da daju u ruke i da piju kafu na miru.Neko moje vidjenje sa zimovanja recimo kada uletimo u kafic posle skijanja da se ugrejemo i zamenimo uloge cuvanja deteta.
Shodno tome,ponesem svesku i tako zanimam A.On voli da crta.Drzi mu paznju.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kompjuter i dete
25.1.2018 7:15:56   
Misha i Ljisha
Naravno da se kontrolise sve, mene D dodje i pita mama da li mogu ovo? user posted image (inace mojim roditeljima je to tako cudno i misle da sam vestica jer me dete uvek za sve pita "mama mogu li" )
Npr na tablteu zeli da instalira igricu, i ja moram da aminujem, ali ona voli igrice gde si ti kao doktor, i u jednom momentu je imala sve neke veterinarske i doktorske igrice.
Naravno imamo i po koju glupost a to se vodim iskreno recenicom jednog sjajnog profesora sa fakulteta "ponekad covek mora odgledati i gluposti" ali ona vrlo brzo shvati da je stvarno igrica bezveze bez cilja i td. I to mi je npr drago. Na tv naravno isto kontrolisem sta gleda. Ali kad vidim da se preterano zabuljila u elektroniku odmah je uhvatim ajmo napolje ajde ovo ajde ono. U principu nema tu neku ovisnicku crtu pa mi nije tesko da je odvucem od takvih stvari a i dva sporta je odvlace, vrtic, obaveze, i obavezno izadjemo napolje svaki dan tako da mislim da nije strasno. Voli ona najvise da crta pa se ne uzbudjujem previse oko elektronike.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kompjuter i dete
25.1.2018 10:08:23   
MamaNecaVo
Bravo mama.Tako de to radi.
Odusevljavas se nacin vaspitanja cesto!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kompjuter i dete
25.1.2018 10:31:57   
Ana RR
Marko uvek pita da li sme da uzme moj tablet, laptopovima i kompjuteru zna da ne sme da prilazi. Nekad zajedno gledamo nesto na mom ili mm-ovom laptopu. Na tabletu imam instalirano par igrica ( sah, neke za ucenje alfabeta, brojeva, za crtanje..). Voli da gleda crtace na yt jer su na engleskom ali ako ga pustim da sam trazi onda uvdk naleti na one gluposti toy review a ja ne volim to pa odmah sankcionisem.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kompjuter i dete
25.1.2018 10:38:01   
MamaNecaVo
Drago mi je zaista kad procitam ovako nesto,jer je danas lakse detetu oustito crtani nego baviti se njime.
Pod ovim mislim na decu koja 24h gledaj i ekran.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kompjuter i dete
25.1.2018 10:44:41   
milicicak
Mini buba ima slobodan pristup svemu, ali mora uvek da pita da li sme. Ima instalirane igrice i na telefonima i na tabletu a na laptopu "igra" samo WoW. Jedno vreme joj je omiljena zabava bila da u wordu kuca i tad je sva vazna jer radi kao mama.
Vreme joj uglavnom ne ogranicavamo jer joj sve dosadi za pola sata. A i generalno je i lako odvuci od ekrana, samo treba da joj kazem ajmo da se igramo necega
Neko gore napisa da dete voli da gleda one DIY klipove. I mini buba moze da ih gleda do u beskraj, samo onda trazi da vecinu tih stvari napravimo user posted image

< Poruku je uredio milicicak -- 25.1.2018 10:47:24 >

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kompjuter i dete
25.1.2018 10:48:48   
MamaNecaVo
A kada ste dete naucili da pita pre uzimanja tableta recimo?
Mislim okvirno broj godina.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kompjuter i dete
25.1.2018 10:53:42   
milicicak
Od trenutka kad je pocela da pruza ruke prema necemu, bez obzira sta je to. Dok nije progovorila bilo je da dotakne i pogleda u mom pravcu i saceka da klimnem glavom pa onda da uzme. Ja sam po tom pitanju bila diktator, zbog alergija je rano morala da nauci da nista ne sme da uzme bez mog odobrenja, bio to smoki u parkicu ili tablet

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kompjuter i dete
25.1.2018 11:05:59   
Misha i Ljisha
Sto kaze Milicicak od kad je pocela da pruza ruke prema predmetimauser posted image . Nemam pojma nekako stvarno to spontano dodje ali ja se vise puta salim i sa mojim roditeljima i bratom kako sam ja AMIN za Duser posted image . Uvek me pita i mamina je i prva i poslednja. Ima slobodu naravno ali tacno zna kad treba da pita za nesto. Npr bili smo kod mojih i bratanci su otisli gore na sprat, ona me je pitala da ide ja sam rekla NE. 10 minuta kasnije zove stariji bratanac D na telefon i zove je da dodje gore, i ona lepo preko telefona kaze ne da mi mamauser posted image bez da me je opet pitala. Mama me inace zove "vestice" user posted image

Mora se pratiti sta gledaju i slusaju i moraju se usmeravati verovatno do neke dobi. Do kad nisam sigurna ali sam sigurna da im posle onda nece ni padati na pamet da gledaju gluposti

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kompjuter i dete
25.1.2018 11:44:42   
MamaNecaVo
Hvala vam,divne ste.
Meni svi govore da pustim dete,da je jos mali ali nekako ucim ga uveliko da zna sta sme sta ne.
Pa sve kontam da nisam preterala.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kompjuter i dete
25.1.2018 11:50:29   
Misha i Ljisha
Ma jok nisi preterala. Ja se uvek setim jednog psihologa koji je gostovao u jutarnjem programu i prica o vaspitanju dece i nazove jedna mama i pita kad da pocnemo tako da se ophodimo prema detetu, i psiholog je pita koliko joj dete ima godina ona kaze 7, on je samo rekao Mama zakasnili ste jako.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kompjuter i dete
25.1.2018 15:40:46   
MamaNecaVo
I ja mislim da je tako.
Po mom detetu bih rekla da oni sve razumeju i pre prve godine.
Verovatno da od starta krece vaspitanje..
Niko ne zeli da dete pogresno vaspitava ali u eri kada im je sve dostupno,ma koliko se ti trudio,omasis ponekad.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kompjuter i dete
27.1.2018 2:49:35   
mimica11
i ja sam saglasna da se od prvog dana krece sa vaspitanjem

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kompjuter i dete
27.1.2018 12:02:48   
MamaNecaVo
Bolje je iako to nekome ne zvuci logicno.
Ima i takvih ..

(odgovor članu mimica11)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kompjuter i dete
27.2.2018 16:14:40   
Mala Elena
Gotovo da ga i ne ukljucujemo. Ali gladaju crtace na telefonu i zabavljaju se nekim zabavnim igricama.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kompjuter i dete
27.2.2018 17:03:10   
Anck Su Nmaun
Nisam im branila jer su rano naucila oko 3 godine rekla bih i na tablet i na komp i na mob. jedino sto ponekad traze to je tablet da odigraju igricu i to traje pola sata najvise i cao. Nisu ih zeljne jer im je dostupno. Komp koristim jedino ja u komb. sa mobilnim.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kompjuter i dete
27.2.2018 17:13:12   
Mala Elena
Moje igricu igraju 15 min i to je to...nisu opterecene, a i u startu smo imale dogovor.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here