|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gledanje na sat
5.3.2015 22:43:28   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

A za učenje "koliko ima sati" najbolje je početi od punog sata, velika kazaljka gore pa da se prepoznaju brojke.

To moja Stasa trenutno zna,jos nam minuti ostali da ih nauci.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 0:05:25   
Azra_
I moj sada uči pun sat! To mu je jasno i savladao je, sada vežbamo. On je nestrpljiv, pa hoće odmah da mrda obadve kazaljke, ali prerano mi je da ga opterećujem...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 0:11:37   
Ivanka 75
Azra, pa tek sa 6,7 godina cr znati sta je 5,10,15,20... i da broji po 5 min.
Nek su oni zdravi i veseli nece im gledanje u sat pobeci, cim podju u skolu ionako im je sve po satu.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 0:15:38   
Azra_
Naravno Ivančice... Slažem se. Ali on ima toliko pitanja, i sve bi da zna i sve da proba. Žao mi je da mu ne objasnim nešto što ga zanima, nešto što pita, a opet, žao mi je i da sve to pamti. i da se opterećuje Dane u nedelji i mesece zna. Malo je popustio sa satom ovih dana. Sada proučava lobanju, mozak i ˝putiće po mozgu˝. Muka kada hoće da uče i kada ih sve zanima, muka kada su nezainteresovani.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 0:17:26   
Ivanka 75
A ima i lepa igra "Care care gospodare kol'ko ima sati?", pa i to moze da se iskombinuje sa ucenjem gledanja na sat. Pa da dete ucestvuje u pravljenju sata, i kazaljki, pisanja i lepljenja brojeva, moze to da bude zanimljivo.
Moj svekar inace uci Ivu da gleda na sat, i kad mu pocinje Sulejman uvece on je pita koliko ima sati, ona pogleda i kaze 8! Pa onda preko dana kad pocinje Srvbia danas opet je pita pa kaze 3 sata, sva vazna i odusevljena.
I kad se poklope na podne i tada je pita user posted image
Ja to nisam do juce znala, tj sinoc kada su mi demonstrirali na Sulejmanu, a svekar se smeje i kaze "moram da pazim da mi ne pobegne kazaljka"user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 0:25:53   
Azra_
Ivka, morate da menjate! Sulju su prebaciji za 19h! Nadam se da neće biti problem za Ivu da savlada promenu user posted image vremena.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 0:31:19   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Azra_

Ivka, morate da menjate! Sulju su prebaciji za 19h! Nadam se da neće biti problem za Ivu da savlada promenu user posted image vremena.


U 7 Suljo! Zato svekar sinoc kaze "ali serija se zavrsila" ja mislila nema vise pa da odahnem user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 6:52:19   
Bibilib

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Azra, pa tek sa 6,7 godina cr znati sta je 5,10,15,20... i da broji po 5 min.
Nek su oni zdravi i veseli nece im gledanje u sat pobeci, cim podju u skolu ionako im je sve po satu.




Dobro si rekla Ivanka,sve ce im biti po satu....user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 7:40:49   
mila83

IZVORNA PORUKA: Bibilib


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Azra, pa tek sa 6,7 godina cr znati sta je 5,10,15,20... i da broji po 5 min.
Nek su oni zdravi i veseli nece im gledanje u sat pobeci, cim podju u skolu ionako im je sve po satu.




Dobro si rekla Ivanka,sve ce im biti po satu....user posted image



Tacno tako Ivanka ! ja sam krenula u prvi razred ,a mama me naucila preko slikovnice pune sate pa postepeno i minute...Secam se brojanja onih crtica,htela sam da budem izuzetno tacna,sto danas bas i nije slucaj user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 7:42:42   
Bibilib
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 7:48:24   
veselicaa
Dobra ideja je da dete nauci kada su neke emisije,kao sto radi Ivankin svekar.Ja se uopste ne opterecujem kada ce da nauci gledanje na sat,bitnije mi je da ima pojam o vremenu i da se interesuje.Evo mali od drugarice je treci razred i pojma nema o gledanju na sat.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 7:52:47   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

Dobra ideja je da dete nauci kada su neke emisije,kao sto radi Ivankin svekar.Ja se uopste ne opterecujem kada ce da nauci gledanje na sat,bitnije mi je da ima pojam o vremenu i da se interesuje.Evo mali od drugarice je treci razred i pojma nema o gledanju na sat.


Moja M je tako naucila kada je 9h jer tada pocinju Masa i medved na Hepiju..ili jos bolje radna obaveza ih uci,zna da u 7h ustaje da bi isla u vrtic!

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 7:56:32   
veselicaa
Nisam ni znala da ima Masa na hepiju user posted image Mi gledamo samo na ultri i kompu.Stasa zna kada tata ide na posao i kada joj A dolazi iz skole

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 10:03:29   
muzicarka
Mi jos ne znamo a i mislim da je rano ..... nema jos 3 godine....

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 10:04:43   
veselicaa
Ima vremena za vas user posted image

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 14:31:25   
mila83

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

A ima i lepa igra "Care care gospodare kol'ko ima sati?", pa i to moze da se iskombinuje sa ucenjem gledanja na sat. Pa da dete ucestvuje u pravljenju sata, i kazaljki, pisanja i lepljenja brojeva, moze to da bude zanimljivo.
Moj svekar inace uci Ivu da gleda na sat, i kad mu pocinje Sulejman uvece on je pita koliko ima sati, ona pogleda i kaze 8! Pa onda preko dana kad pocinje Srvbia danas opet je pita pa kaze 3 sata, sva vazna i odusevljena.
I kad se poklope na podne i tada je pita user posted image
Ja to nisam do juce znala, tj sinoc kada su mi demonstrirali na Sulejmanu, a svekar se smeje i kaze "moram da pazim da mi ne pobegne kazaljka"user posted image


Ja se secam te igre user posted image i odlicna ideja !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 15:16:35   
Peace*
Luka se zainteresovao za sat tek nedavno, recimo sad na zimskom raspustu (8,5god). Tada je savlado delimično. Onda su učili u školi iz mate i Sveta, i tada je naučio.
Mali (4,5g) još uvek ne zna, i ne planiram da ga učim. Šta će mu to?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 19:11:12   
Anarunika
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ja ne učim dete da gleda na sat, možda sl godine pred polazak u predškolsko.
A što se tiče toga čije je dete pametnije nedavno sam nakon tvrdnje "pa znaš, moja ćerka je nemirna ja se uvek sa njom oko svega raspravljam jer je mnogo inteligentna" rekla sledeće "znači moje je dete glupo i neinteligentno jer ja sa njom mogu o svemu da se dogovorim" user posted image



user posted image Lepo joj reče. Moje dosadašnje iskustvo sa ova dva moja "nemirna" (čitaj inteligentna) hulignčića kaže da je karakter mnoooogo važan i da mnogo utiče,i da se vidi od prvog dana u porodilištu. Jedva čekam da vidim na šta će ovo malo bebče da ispadne i sa koliko će godina da nauči koliko je sati user posted image

A što neko, mislim isto Ivanka75 , spomenu za pun sat. Baš smo Aki i ja pre neki dan uz pomoć slatke knjigice koja ima sat sa skazaljkama i priču koja spominje sate a zove se "Koliko je sati"(logično) naučili da je pun sat uvek kada je velika skazaljka na 12.


< Poruku je uredio Anarunika -- 6.3.2015 19:15:26 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 19:14:07   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Peace*


Mali (4,5g) još uvek ne zna, i ne planiram da ga učim. Šta će mu to?

user posted image Nista ne treba uciti preko reda,u pravu si da je mali jos uvek za gledanje na sat.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 19:16:27   
Bibilib
Naucice oni kad im bude vreme i bez nas.....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 19:26:34   
Anarunika
Moji nemaju termine ni zašta još uvek. Spavaju dok se sami ne probude jer u vrtiću ne prave problem oko toga.Nemamo nikakvu seriju koju obavezno pratimo,niti bilo šta slično.Tako da ćemo sa tim još malo da popričekamo . Jedino što Aki ide na engleski pa tu ima možda neku odrednicu. I trudimo se uvek da kupanje bude između 9 i 10 uveče. A Ika je toliko nezainteresovan da npr. ujutru pita šta imamo za večeru. I onda kada mu objasnim šta je kada, on nije zainteresovan da isprevlja sebe.Jednostavno ga baš briga da li je ovako ili onako. Moram da priznam da se divim njegovoj flegmatičnosti user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Gledanje na sat
6.3.2015 19:29:52   
veselicaa
Anarunika jos su mali,bice vremena i za gledanje na sat.Ja sam za to da ih ucimo onda kada pokazu interesovanje i kada isprilike shvate sta je vreme

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Gledanje na sat
7.3.2015 5:00:49   
mila83

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Moji nemaju termine ni zašta još uvek. Spavaju dok se sami ne probude jer u vrtiću ne prave problem oko toga.Nemamo nikakvu seriju koju obavezno pratimo,niti bilo šta slično.Tako da ćemo sa tim još malo da popričekamo . Jedino što Aki ide na engleski pa tu ima možda neku odrednicu. I trudimo se uvek da kupanje bude između 9 i 10 uveče. A Ika je toliko nezainteresovan da npr. ujutru pita šta imamo za večeru. I onda kada mu objasnim šta je kada, on nije zainteresovan da isprevlja sebe.Jednostavno ga baš briga da li je ovako ili onako. Moram da priznam da se divim njegovoj flegmatičnosti user posted image



Osobenjak od pocetka ! user posted image Ponekad me podseca na mog Dimija ! a kliknuce njima,imaju deca svoj prirodni sat,kad su za sta spremni .

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Gledanje na sat
8.3.2015 19:32:06   
amdn
mi kao znamo sta pokazuje mala a sta velika skazaljka, ni sam ane znam kad je pravo vreme da se nauci gledanje na sat?

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Gledanje na sat
8.3.2015 19:35:10   
Anarunika
Malo pre mi Aki nešto priča i kaže "u petak,juče,a ne,ne prekjuče..." nisam ni znala da zna kad je juče a kad prekjuče user posted image Deca mi napreduju iz dana u dan a ja o tome nemam pojma user posted image

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here