|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
6.3.2015 10:03:41   
degu
Ima logike, doduše ja sam drugo dete user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
6.3.2015 10:05:02   
adulence
hahahahahah,ne znam ne mogu da kazem da sam pametnija od svog mladjeg brata ali svakako sposobnija i samostalnija...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
6.3.2015 10:06:48   
Kata90

IZVORNA PORUKA: degu

Ima logike, doduše ja sam drugo dete user posted image


takodjeuser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
6.3.2015 10:12:02   
Sosa Mena
Mislim da je sustina u tome sto sa prvim detetom roditelji imaju vise vremena da rade. Rodjenjem drugogo deteta sva paznja se poklanja drugom jer je prvo samostalnije u odnosu na njega pa se stim prvorodjenda dece brze osamstaljuju kroz zivot.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
6.3.2015 10:38:50   
mila83

IZVORNA PORUKA: Sosa Mena

Mislim da je sustina u tome sto sa prvim detetom roditelji imaju vise vremena da rade. Rodjenjem drugogo deteta sva paznja se poklanja drugom jer je prvo samostalnije u odnosu na njega pa se stim prvorodjenda dece brze osamstaljuju kroz zivot.


I to naravno! Samo treba voditi racuna da deca imaju zdrav odnos izmedju sebe , mislim da je empatija na prvom mestu. Ma svasta se jos moze pisati na ovu temu..

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
6.3.2015 10:41:11   
Sosa Mena
Zdrav odnos izmedju same dece zavisi od mnogo cega. Ako su roditelji skladne osobe nece ni medju decom biti neke razlike.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
6.3.2015 10:42:06   
veselicaa
Meni je recimo S.veci empata od A. iako je mladja.Jednostavno sa svima moze da se poistoveti,jednom kada je A.bila kod zubara i bila ne tako fina.Stasa je plakala ispred u hodniku.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
6.3.2015 10:51:01   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

Meni je recimo S.veci empata od A. iako je mladja.Jednostavno sa svima moze da se poistoveti,jednom kada je A.bila kod zubara i bila ne tako fina.Stasa je plakala ispred u hodniku.


Pa to ti pise i u clanku za mladju decu user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
6.3.2015 10:52:13   
mila83

IZVORNA PORUKA: Sosa Mena

Zdrav odnos izmedju same dece zavisi od mnogo cega. Ako su roditelji skladne osobe nece ni medju decom biti neke razlike.


Tako je. I naravno, ne ocekivati previse od starijeg deteta,ne nametati mu dodatnu ulogu roditelja, da vecito brine o mladjem,niti uporedjivati mladje sa starijim tipa, on je to bolje ili pre uradio...neki roditelji to nesvesno rade.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
6.3.2015 10:54:38   
Sosa Mena
Na zalost do drugog nisam stigla pa sad ne mogu bas da kazem kakv cu odnos imati sa Manjom ako dodje druga beba. Ali ako se vodim istim ponasanjem kao prema njoj mislim da problema nece biti ni u nasem odnosu niti u njenom sa novim clanom porodice. Dace Bog pa cemo to videti u praksi. user posted image

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
6.3.2015 10:54:49   
veselicaa
IZVORNA PORUKA: Sosa Mena

Zdrav odnos izmedju same dece zavisi od mnogo cega. Ako su roditelji skladne osobe nece ni medju decom biti neke razlike.

Bas to user posted image
Mila ne procitah ja clanak jos user posted image
Soso,bice,bice samo polako user posted image

< Poruku je uredio veselica -- 6.3.2015 10:55:38 >

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
6.3.2015 11:56:58   
Brand new mama
Ja kao pametnije prvorodjeno deteuser posted image , mislim da nije u pitanju toliko stav roditelja prema deci ili uporedjivanje,vec neki drugi faktori na koje ne mozemo bas previse uticati,sem ako ne rodimo blizance. jednostavno,starije dete i mladje dete nikad nece biti u identicnim sitacijama u toku odrastanja.Da, nepodeljena paznja i slicno,to jos moze da se sredi,ali mislim da je tu vise pitanje samo odnosa izmedju starijeg i mladjeg.Starije jednostavno preuzima neku zastitnicku poziciju,on je veci, mladje dete ce ipak biti na neki nacin zasticenije(i nece se na njemu ponavljati greske koje smo cinili sa starijim, smislicemo nove :). I ipak, prvo dete je ranije "izbaceno iz gnezda", dosa je nova beba, krece u vrtic...to su nove situacije u Koje upada uglavnom potpuno nepripremljen(bas me zanima sta bi merenje stresa kod malisana pokazalo u tim situacijama).A nekad stres moze i dobro delovati,pa to privikavanje na nove situacije dovodi do nesto vise inteligencije.Recicete-pa i mladje dete krece u vrtic,skolu...da,ali je vec upoznat sa tim kako to ide jer je starije vec prokrcilo put.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
6.3.2015 12:40:43   
mila83

IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Ja kao pametnije prvorodjeno deteuser posted image , mislim da nije u pitanju toliko stav roditelja prema deci ili uporedjivanje,vec neki drugi faktori na koje ne mozemo bas previse uticati,sem ako ne rodimo blizance. jednostavno,starije dete i mladje dete nikad nece biti u identicnim sitacijama u toku odrastanja.Da, nepodeljena paznja i slicno,to jos moze da se sredi,ali mislim da je tu vise pitanje samo odnosa izmedju starijeg i mladjeg.Starije jednostavno preuzima neku zastitnicku poziciju,on je veci, mladje dete ce ipak biti na neki nacin zasticenije(i nece se na njemu ponavljati greske koje smo cinili sa starijim, smislicemo nove :). I ipak, prvo dete je ranije "izbaceno iz gnezda", dosa je nova beba, krece u vrtic...to su nove situacije u Koje upada uglavnom potpuno nepripremljen(bas me zanima sta bi merenje stresa kod malisana pokazalo u tim situacijama).A nekad stres moze i dobro delovati,pa to privikavanje na nove situacije dovodi do nesto vise inteligencije.Recicete-pa i mladje dete krece u vrtic,skolu...da,ali je vec upoznat sa tim kako to ide jer je starije vec prokrcilo put.


potpuno delim misljenje. a ovo da stres itekako moze i da doprinese osamostaljivanju dece,uverila sam se skoro.bila sam dva meseca sa bebom u bolnici,a moja M mi je omatorila za par godina! po svom razmisljanju,podrsci,pomaganju....

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
6.3.2015 12:41:56   
jabudic
Prvorodjena djeca pametnija?
How yes no! user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
6.3.2015 12:43:01   
mama krava
Dauser posted image !

Ja sam prvorodjeno!user posted image


Ma, salim se! Mislim da to nikakve nema veze!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
6.3.2015 12:45:47   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: jabudic

Prvorodjena djeca pametnija?
How yes no! user posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
6.3.2015 12:46:05   
Bibilib
Onda sam i ja pametna ....prva sam rodjena.....user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
8.3.2015 19:07:45   
Anarunika
Evo ja ću da kažem: Stariji sin mi je mali naučnik, suština inteligencije, a mlađi je tupson user posted image Ali zato je emotivno pravi mudrac u odnosu na svog starijeg brata. A ja ih obojcu obožavam sa svim njihovim manama i vrlinama user posted image user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
13.7.2015 8:26:10   
vikiveki
Evo i ja da se upišem u klub prvorođenih a pametnijihuser posted image
Šalu na stranu ispada da je gornja konstatacija tačna.I moja prvorođena ćerka je znatno pametnija od svog mlađeg brata,mada to govorim ako posmatram samo postignuće u školi,e sad u odnosu na najmlađeg sina ne znam šta bih rekla još je mali ali čini mi se da će on možda biti i bolji od seke,ali videćemo

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
13.7.2015 20:09:22   
Bibilib
To se nikad nezna jer se deca menjaju, evo ja bih sada rekla da je ovaj mladji pametniji od starijeg u periodu od godinu do dve...kad vratim film unazad....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
13.7.2015 21:42:23   
vikiveki
Bibilib možda si upravu,ali ja posmatram sa stanovišta prvorođenog detetauser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
13.7.2015 22:04:17   
amdn
heheh ma genetika je cudo, ako gledam sestru i sebe onda drugo dete je pametnije, a ako gledam sestricinu i sestrica onda prvo user posted image
ja sam drugo user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
13.7.2015 22:07:47   
choopa choops
Laž!!!! user posted image (trebam li naglasit da sam drugorođena?!user posted image )

Elem što se moje djece tiče, ona možda ovako na oko djeluje pametnije, ali mislim da je on bistriji. Sto puta me iznenadi kad izvadi neko sjećanje oiz naftalina. Ja zaboravim, a on ne...Vidjećemo kakav će biti u školi, mada ne gajim neke velike nade, znajući da kad ga nešto ne interesuje možemo dubit na glavi on će tjerat po svom...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
13.7.2015 22:10:36   
vikiveki
user posted image prvorođeni vs drugorođeniuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Prvorodjena deca pametnija ?
13.7.2015 22:31:24   
amdn
e to Viki user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here