|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
18.3.2012 9:01:21   
Anoniman
Mi slabo trošimo kapice. Juče smo kapuljaču stavili samo za slikanje inače smo bili gologlavi. Uz napomenu da je bila pod tendom od kolica u suprotnom bi imala šeširić da je štiti od sunca. Prekjuče je bilo hladnije pa je imala končanu kapu. Na 12 stepeni bih joj stavila, na 22 nikako.

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
18.3.2012 9:09:30   
maslackic
hvalaaa Gae user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
18.3.2012 9:30:59   
babybeemaja4
Pozdrav mame!! I mi imamo istu dilemu jer ce nam danas biti prva setnja :) a mama od ranog jutra smislja sta da joj obuce.user posted image

Planiramo oko 11:30 da krenemo. A da li je previse ako joj obucem bodic, plisane zeke sa stopicama i neki duksic preko.  Da li treba i patofne ili carapice ispod? Svaki savet je dobrodosao za neiskusnu mamu!!

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
18.3.2012 9:41:00   
Anoniman
Pre nego što počneš da je oblačiš prebaciš kanal na studio b i pogledaš temperaturu, ako je dostigla najavljenih 24 duks i čarape ti ne trebaju. Imaj na umu da se beba u stanu kupa na 24. Ako je pemperatura ispod 20 obuci duks pa joj posle skini. Osim ako nisi neki ekstrem (izuzetno zimogrožljiva ili ko mm koji bi u februaru mogao da ide u bermudama i japankama - istrenirali ga i vojsci kad su ih kupali u šumi, ledenom vodom, šmrkom u sred marta) bebu oblači kao što bi i sebe. S tim da u prelaznom periodu njoj za jedan tanji sloj više jer ti hodaš a ona leži/sedi.

(odgovor članu babybeemaja4)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
18.3.2012 9:48:20   
nenja22
ja se isto totalno upravljam po sebi, sa ovim tanjim sljem više, što mu doće bodić bez rukava, prvi sloj do njega...jedino što kape koristim više nego što bih sebi, generalno su im do druge godine uši osetljivije, tako da i onaj neki ne tako hladan vetar, ne volim na uši da mu duva...da mi je devojčica, pa da joj mećem trakice, to bih najrađe radila, čini mi se user posted image

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
18.3.2012 9:52:25   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: nenja22

ja se isto totalno upravljam po sebi, sa ovim tanjim sljem više, što mu doće bodić bez rukava, prvi sloj do njega...jedino što kape koristim više nego što bih sebi, generalno su im do druge godine uši osetljivije, tako da i onaj neki ne tako hladan vetar, ne volim na uši da mu duva...da mi je devojčica, pa da joj mećem trakice, to bih najrađe radila, čini mi se user posted image


E a meni pedijatar rekla obrnuto: man se kapa, vetar ne ulazi u uši, upala uha ide od zapušenog nosa a ne od vetra. Naravno da je ne izvodim kad duva jak i hladan vetar ali sve ostalo tretiramo normalno.

(odgovor članu nenja22)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
18.3.2012 13:41:40   
Anoniman
Isto je meni pedijatrica rekla, vetar nema veze sa upalom usiju, apsolutno nikakve veze.
Ja cu inace flipnuti, moj mozak ne moze da obradi ove prelaze koji glase "danas perjana jakna, sutra kratki rukavi" i deca mi se vecito kuvaju u prelanom periodu! :(

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
18.3.2012 14:13:19   
mama kukunka
juce sam promasila, jer sam nekako zaboravila koliko je to 22C napolju, tako da sam ocekivala toplo na suncu, ali 10akC ako zadjemo u neku senku :)..Pa joj navukoh futrovane pantalone , a ispod toga hulahopke i patofne-cizmice..kore bodi kratak rukav, majca, dux plisani i jakna koja se da skinuti..Pantalone smo skinuli i obukli tanke cim smo dosli kod kume u dvoriste.. Na svu srecu, ja nosim puno rezervne garderobe svuda
Jedino sam kolica nafatirala-podloga, pa cebe sto se zakopcava ( samo polozeno da bi se kolica ususkala, a nju sam stavila da legne u skafander-dzak kako bih mogla da je ususkam i time pokrijem ako zahladni..nekako kad nemam autofix na kolicima, sve mi se cini da je od zemlje ipak hladno ( ovo su mi ''seoska kolica'', stoje na ulazu u kucu i sluze samo za lokalno svrckanje..
Danas ima plisane pantalone, a gore sve do dux-a..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
18.3.2012 14:37:13   
vukosava

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Pre nego što počneš da je oblačiš prebaciš kanal na studio b i pogledaš temperaturu, ako je dostigla najavljenih 24 duks i čarape ti ne trebaju. Imaj na umu da se beba u stanu kupa na 24. Ako je pemperatura ispod 20 obuci duks pa joj posle skini. Osim ako nisi neki ekstrem (izuzetno zimogrožljiva ili ko mm koji bi u februaru mogao da ide u bermudama i japankama - istrenirali ga i vojsci kad su ih kupali u šumi, ledenom vodom, šmrkom u sred marta) bebu oblači kao što bi i sebe. S tim da u prelaznom periodu njoj za jedan tanji sloj više jer ti hodaš a ona leži/sedi.


Moj isto. Kad je sneg on uzme duks ja bez jakne nigde. I oblaci je ko sebe. Moja nikad ni ne nosi hulakopke. Juce je setao, temperatura oko 18 stepeni, bodi sa rukavima pamucni, carape, prolecne cipelice i pamucne pantalone. Preko ovo:

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
18.3.2012 16:23:15   
nenja22
E a meni pedijatar rekla obrnuto


a opet naravno, kom se carstvu prikloniti...ova sto je mene kapama privolela se klela u nemce i neka njihova istrazivanja kad mi je to o kapi, usima i sinusima tupila, i kako je ovde svaki vetar, maltene, hladan, i sta ti ja vec znam...mada je moja teorija da se niko od hladnog vazduha razboleo nije (ok, nije bas moja, ali sam je kao takvu usvojila, jerbo mi se svidja user posted image ) ali je cinenica ponajvise da ni ja ne volim da mi duva oko glave previse, pa kapu pocesto (sesir, ili tome slicno) i sama nosim...


a kod nas obrnuto, mm se nesto uvek smrzava, kad sam ja vec uveliko za jutarnju kafu na terasi, on mi se pridruzuje u dzemperu i cvokocuci...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
19.3.2012 9:48:07   
Anoniman
Juce je bila u kratkim rukavima user posted image
Izbacili smo sve jakne , sad je slojevito , kako t raste tako skidamo jedno po jedno ..
Ona kapu ni nema , treba da kupimo neki sesiric ovih dana , nista mi se ne svidja

(odgovor članu nenja22)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
19.3.2012 11:02:04   
Ana RR
Ni Marko nema kapu, obučem mu pamučni prsluk sa kapuljačom pa je stavim ako je baš jako sunce. Mada on sve skida sa glave, valjda će trpeti kačket ili kapu kada kupimo.

Juče i prekjuče je bio u trenerci samo, a u popodnevnoj šetnji sam mu obukla neku duks-jaknicu. Jako je toplo, on se mnogo znoji, juče je bio crven kao bulka u autu kada smo išli za grad.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
19.3.2012 11:06:41   
minavb
Ja sam juče i prekjuče bila u kratkim rukavima. Vanja je imao trenerku ili farmerice, bodi kratkih rukava i tanji duks. Za kasnije popodne sam mu ponela prsluk a kapu ne nosi. Na nogama kratke čarape i patike.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
19.3.2012 11:10:01   
Anoniman
Mi smo juče zvrndali u tankom bodiju sa rukavima i donjem delu trenerke, na nogama kratke čarape i cipele. Kad je krenula malo da pada temperatura obukli smo gornji deo trenerke. Danas isto, s tim da je po kući u kratkim rukavima.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
19.3.2012 11:19:31   
Olga75
ja sam onda najgora sto se tice oblacenja deteta user posted image
jutros : hulahopke , donji deo trenerke , potkosulja , duksic i dzemper , preko toga prsluk i traka za usi
ne znam , ona hoce da sedne dole , stalno je raspojasana a nece vise da nosi bodic pa joj onda navucem hulahopke do pazuha

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
19.3.2012 11:26:19   
Ana RR
Kod nas u kući je hladnjikavo, ne bih smela da ga skinem u kratke rukave. Imamo spoljnu sondu i čim je toplo napolju automatski se grejanje smanjuje (dok se ručno ne pojača).

Olga, ja sam se juče zeznula pa sam mu obukla hulahopke i malo deblju trenerku kada smo krenuli pa sam ga u autu presvlačila. Kukao je dok ga nisam raskomotila. Baš ne voli kada mu je vruće.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
19.3.2012 11:29:27   
branki*
ja bozi oblacim hulahopke,on,takodje,hoce da sedne na travu.nosi jos i pantalone,bodi dugih rukava,preko toga dzemper na kopcanje.kapu ne nosi.ponesem mu i prsluk,za svaki slucaj,mada mu juce nije bio potreban.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
19.3.2012 11:39:57   
lesica
Hihihihi,ja sam onda najgora nemajka,jucerasnja kombinacija-bodi kratkih rukava,tanka pamucna majica preko,dole famerice,carapice i tanke prolecne patike. Doduse ponela sam i prsluk,ali nam nije trebao. Danas-carapice,helanke,bodi kratkih rukava i tunikica preko.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
19.3.2012 11:41:44   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: lesica

Hihihihi,ja sam onda najgora nemajka,jucerasnja kombinacija-bodi kratkih rukava,tanka pamucna majica preko,dole famerice,carapice i tanke prolecne patike. Doduse ponela sam i prsluk,ali nam nije trebao. Danas-carapice,helanke,bodi kratkih rukava i tunikica preko.


Ja sam gora user posted image

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
19.3.2012 11:43:22   
lesica
Cuj ja bih je skinula skroz u kratak rukav,da nije silnih dusebriznika koji bi me saleteli kako nisam normalna-tako da ta kombinacija ostaje za kuci user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
19.3.2012 11:44:45   
mihi
Lesice kako bi te moja sveki nagrdila on je dr za oblačenje dece. Tj stalno me je opominjala mislim da mu je toplo svuci ga ili hladnio je obuci još nešto ja je kuliram dok joj posle petog puta kažem, da li ja Vama ličim na debila da morate kad god se vidimo da opominjete da li je deci Luka je sad veliki ali Milošu hladno ili vruće.

Ja Miloša oblačim kao i sebe juče i prekjuče pre podne je bio u kratkim rukavima napolju.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
19.3.2012 12:09:17   
maslackic
ljudi moji sta je sa babama, sad sam do prodavnice bila sa kozicom udavise me sto joj ne stavih kapu...cak i ova moja licimurna sveki ... user posted image

a bas nam je lepo bilo u parkicu kod zgrade

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
19.3.2012 12:14:19   
Anoniman
Ma najbolje šubaru da joj staviš i bundu obučeš user posted image

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 173
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
19.3.2012 12:49:43   
Olga75
sad cu i ja ko baba user posted image
beba od dva meseca , nesrasla fontanela , jos uvek po malo termolabilna
sva sreca pa je zvercica bila tako mala zimi user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 19.3.2012 12:50:12 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
19.3.2012 17:03:01   
ishler
Moja nosi tanku trenerku,ispod bodi kratkih rukava,patikice,eventualno tanka kapica posto kod nas jako duva.user posted image
Ali rukovodim se osecajem s tim da je njima malo hladnije jer su staticni.
Nikada je ne pretopljavam

< Poruku je uredio ishler -- 19.3.2012 17:05:04 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here