|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sor
14.6.2010 15:19:26   
Anck Su Nmaun
Obavezno danas stavljam Daktanol, pa ako i nije bolje malo i preventivno

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Sor
19.6.2010 19:09:31   
upgrade011

IZVORNA PORUKA: gagins

Ja sam koristila Daktanol,dva puta dnevno posle podoja,stavljala sam na dudu manje od zrna graska.Bilo je dovoljno tri dana da nestane potpuno!

I mi smo takodje kod Ivana primetili mlecicu i hteli smo da poslusamo savet za daktanol. U apoteci su mi rekli da to ne smeju deca mladja od 6 meseci da koriste a i isto to pise i na kutiji i to je sada tako po novom. Da li u uputstvu od daktanola koji ti imas pise da smeju da koriste deca mladja od 6 meseci. Mi jos nismo bili na prvom pregledu pa me zanima da li je tebi to pedijatar preporucio.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Sor
19.6.2010 19:13:33   
red sonia
sme daktanol,i mi smo to koristili, a i nistatin kapi koje su bas gorkeuser posted image

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Sor
19.6.2010 20:29:10   
gagins
IZVORNA PORUKA: upgrade011


IZVORNA PORUKA: gagins

Ja sam koristila Daktanol,dva puta dnevno posle podoja,stavljala sam na dudu manje od zrna graska.Bilo je dovoljno tri dana da nestane potpuno!

I mi smo takodje kod Ivana primetili mlecicu i hteli smo da poslusamo savet za daktanol. U apoteci su mi rekli da to ne smeju deca mladja od 6 meseci da koriste a i isto to pise i na kutiji i to je sada tako po novom. Da li u uputstvu od daktanola koji ti imas pise da smeju da koriste deca mladja od 6 meseci. Mi jos nismo bili na prvom pregledu pa me zanima da li je tebi to pedijatar preporucio.


Cerku kad sam rodila dolazila mi je zena iz porodilista,Sneza,sve mi je rekla i objasnila,isto tako mi je to preporucila i Dr pedijatar.A  sad sam Luki stavljala tri dana i nije mu bilo nista!Nisam ni gledala uputstvo u vezi toga nego samo da li ide pre ili posle jela.Sad cu bas da potrazim da vidim!

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Sor
20.6.2010 0:15:43   
sneza24

IZVORNA PORUKA: upgrade011


IZVORNA PORUKA: gagins

Ja sam koristila Daktanol,dva puta dnevno posle podoja,stavljala sam na dudu manje od zrna graska.Bilo je dovoljno tri dana da nestane potpuno!

I mi smo takodje kod Ivana primetili mlecicu i hteli smo da poslusamo savet za daktanol. U apoteci su mi rekli da to ne smeju deca mladja od 6 meseci da koriste a i isto to pise i na kutiji i to je sada tako po novom. Da li u uputstvu od daktanola koji ti imas pise da smeju da koriste deca mladja od 6 meseci. Mi jos nismo bili na prvom pregledu pa me zanima da li je tebi to pedijatar preporucio.

Davidu su jos u porodilistu sestre stavljale daktanol.

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Sor
21.6.2010 14:55:31   
Pilence81
Ja sam samo jednom upotrebom Daktanola skinula sve mojoj devojcici,evo vec 7 dana nemamo ni jednu tackicu sve je full cisto.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Sor
21.6.2010 15:11:27   
Anck Su Nmaun
Ja sma joj stavila dva puta  preventivno ..jer je i doktorka rekla da nema nista user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Sor
21.6.2010 15:48:16   
pepeljuga
znaci nema veze sto na kutiji pise da je za bebe starije od 6 meseci?
a koliko cesto da mu dajem daktanol samo preventivno?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Sor
30.6.2010 8:22:04   
Anoniman
Jel zna neko struchan naziv za ulje divlje ruze?

Meni Petra loshe reaguje na daktanol, peni sve joj balonchitji idu na usta....i puno bljucka od njega.... a Sara povraca od nistatina.... pa mi je doktorica u porodilishtu rekla da kupim ulje divlje ruze.... prethodno je rekla struchan naziv...koji nisam zapisala...jer mi je rekla da samo trazim ulje divlje ruze.... i da time mazem bradavice pre podoja...ili cuclu pre stavljanja u usta ....

Sodom bikarbonom lepo ochistim usta...ali se iznova ponavlja....i shto je problem...na usnicama ima belo user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Sor
30.6.2010 8:24:28   
Anoniman
ma znaju u apoteci sigurno.tamo trazi.

ja sam tei davala daktanol ne znam ni ja koliko dana i onda sam odustala i sor je prosao...


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Sor
30.6.2010 8:33:00   
Anoniman
Svekar je juche obishao sve apoteke u gradu...i nigde nije nashao to ruzino ulje.... nudili su mu samo neko ruzino ulje sa josh nekim biljakama...al to je za masazu...ne za oralnu upotrebu...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Sor
30.6.2010 8:33:15   
red sonia
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Jel zna neko struchan naziv za ulje divlje ruze?

Meni Petra loshe reaguje na daktanol, peni sve joj balonchitji idu na usta....i puno bljucka od njega.... a Sara povraca od nistatina.... pa mi je doktorica u porodilishtu rekla da kupim ulje divlje ruze.... prethodno je rekla struchan naziv...koji nisam zapisala...jer mi je rekla da samo trazim ulje divlje ruze.... i da time mazem bradavice pre podoja...ili cuclu pre stavljanja u usta ....

Sodom bikarbonom lepo ochistim usta...ali se iznova ponavlja....i shto je problem...na usnicama ima belo user posted image



ulje divlje ruze je borax glicerin,samo su nam u apoteci rekli jako pazljivo sa njim,2 kapi utrljas na jezik 2 puta na dan

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Sor
30.6.2010 8:35:24   
Anoniman
E...mislim da je to rekla....Hvala user posted image

Nego...meni je dr rekla da namazem malo na bradavice pre podoja...pa da preko mojih bradavica lechim njoj sor...tj da ne stavljam njoj direktno u usta...user posted image

(odgovor članu red sonia)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Sor
30.6.2010 8:35:31   
red sonia
smeskice vidim da si iz subotice,na madjarskom je rózsamézuser posted image  ili ti med od ruze

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Sor
30.6.2010 8:36:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: red sonia

smeskice vidim da si iz subotice,na madjarskom je rózsamézuser posted image  ili ti med od ruze


Slabo divanim madjarski user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu red sonia)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Sor
30.6.2010 8:36:54   
red sonia
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

E...mislim da je to rekla....Hvala user posted image

Nego...meni je dr rekla da namazem malo na bradavice pre podoja...pa da preko mojih bradavica lechim njoj sor...tj da ne stavljam njoj direktno u usta...user posted image



ja nisam dojila pa smo zato direktno...inace nama su najvise pomogle nistatin kapi

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Sor
30.6.2010 8:37:54   
red sonia
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: red sonia

smeskice vidim da si iz subotice,na madjarskom je rózsamézuser posted image  ili ti med od ruze


Slabo divanim madjarski user posted image user posted image user posted image



mislila sam ako se nadje neka apotekarka koja slabo divani srpskiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Sor
30.6.2010 8:40:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: red sonia

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: red sonia

smeskice vidim da si iz subotice,na madjarskom je rózsamézuser posted image  ili ti med od ruze


Slabo divanim madjarski user posted image user posted image user posted image



mislila sam ako se nadje neka apotekarka koja slabo divani srpskiuser posted image


heheh...teshko tjemo se onda sporazumeti user posted image user posted image user posted image

Ja imam sretje shto nisam poslushala patronaznu da probam nistatin ...jer su mi cure osetljive na isti...a jedna je osetljiva na daktanol...koji mi je isto patronazna rekla da koristim...

(odgovor članu red sonia)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Sor
30.6.2010 8:59:33   
Unica
joj Una jos uvek muku muci sa sorom. prvih mesec dana i vise nije maltene imala uopste, tj. jedva se naziralo i meni Dr i patronazna rekle da ne diram kao procice samo od sebe. E, onda Una dobije neku malu prehladu (citava 2dana je kijala i malo slinavila) i valjda od pada imuniteta se bas pojacao sor. Bele joj se usnice, nepce je skroz belo i ceo jezik (osim vrha). Dr nam je dala Nistatin ali me zeznula apotekarka jer mi je rekla 15kapi da stavim na gazu i da joj prebrisem usta.
JA sam tako radila 2 dana i skapiram da ja nista ne uradim sa time jer se gaza natopi kapima a da li nesto i ostane na jeziku. Procitam uputstvo kad tako pise da se valjda 25kapi nakapa direktno u usta. I ja budala smotana bila u dilemi 15 ili 25 kapi davala joj 20kapi i nista nam nije pomoglo.
Sad razmisljam da nije ni cudo sto joj nije pomoglo kad sam joj davala subdozu i ne verujem da tako moze da pomogne plus terapija je valjda 7dana a ja sam od toga 2 dana protracila na mackanje jezika.

I sad nemam pojma sta da radim a primetila sam da je pocela da kasljuca, kao da joj je sor sisao u grlo. user posted image


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Sor
30.6.2010 10:31:41   
red sonia
meni je dr rekla 15 kapi direktno na jezik ali da probam da rasporedim,3 puta na dan

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Sor
2.7.2010 10:00:49   
Diabla
Evo i David dobio sor od godinu danauser posted image Presli smo prije 3 dana sa Humane 3 na Aptamil 3, jer HUmane nije bilo, tj nema je vec 2 mjeseca. Dala nam je apoteara Genciana Violet, vidim da je neko spomenu da se moze davati, ali da li je io probao?

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Sor
3.7.2010 20:49:51   
Anoniman
Možda nije najbolja tema, al je približna.
Neši su se juče pojavile neke gljivice na jeziku, kao dve fleke obima kao lešnik. Spolja su bele, iznutra smeđe.
U pon. ga vodim kod dr, a zanima me sledeće, pošto nemam nikakvog iskustva sa tim: ako mu prepiše neki lek, a verovatno hoće, a ne traži da mu uradim bris, da li da insistiram ili oni to mogu tako da raspoznaju?

(odgovor članu Diabla)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Sor
3.7.2010 20:52:46   
Nena81
Da nije malo povredio jezik pri pranju zubica mozda nisu gljivice user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Sor
3.7.2010 20:54:08   
Snelle
Nedjo, nisam kompetentna da pišem, jer nisam imala iskustva sa time, ali ja bih na tvom mestu insistirala da se radi bris, ipak je to dete i greota je cimati ga raznoraznim lekovima dok se ne izleči, što može da se desi ako je doktorova dijagnoza, tj. pretpostavka pogrešna! 

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Sor
3.7.2010 20:59:26   
Anoniman
Nije Neno, sto posto sam sigurna da su gljivice, iako ih nikad nisam videla, prosto znamuser posted image
Snelle, tako i ja mislim. Kad god su hteli da mu frljnu antibiotik, ja tražila analize, a oni kažu "pa možda i ne treba antibiotik"...majku im njihovu...htela sam samo da saznam da li te gljivice mogu da se razlikuju po izgledu, da ne ispadnem luda, pa da mi dr otvori knjigu i pokaže tačno sliku detetovog jezikauser posted image Mislim, malo karikiram, al to je suština.
Hvala u svakom slučaju, isto razmišljamouser posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here