|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
26.2.2009 13:20:33   
Anoniman
Ali onda moraju računati prosek jer meni nikada nije ista plata, kao što ni odnos euro-dinar nije isti... menja se na dnevnom nivou (kao što znamo) a kamoli na mesečnom.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
26.2.2009 13:23:09   
Jeca*
E pa, to već nisam sigurna. Tvoja situacija je malo drugačija jer ti je plata u evrima. Ali nisam sigurna da li bi ti zaista računali prosek ili bi jednostavno samo gledali validan kurs, jer bi ti i tako tog meseca primila npr ako ti je plata, lupam, 1000 evra, ti bi primila 96000 jednog meseca, a drugog 92000 npr. Pa oni bi ti možda i davali jednog meseca 65% od 96000, a drugog 65% od 92000. Meni je tako logično, ali treba se oko toga raspitati!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
26.2.2009 13:25:09   
Anoniman
Meni je onda logičnije da izračunjaju prosek za 3 meseca i daju od toga 65%.

No, nije bitno šta je kome logično user posted image  jer od toga nema 'leba.

Ako neko sazna kako ide to sa ovim slučajem - neka javi.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
26.2.2009 15:24:06   
Jeca*
Evo saznah sledeće. Svakog meseca firma u kojoj radite šalje socijalnom mesečni obračun vaše plate. I na osnovu toga socijalno isplaćuje. Znači Tašo pretpostavljam da to znači da je moja pretpostavka, za tvoj slučaj, tačna user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
26.2.2009 16:04:43   
Anoniman
Pa izgleda... user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
26.2.2009 18:48:30   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Evo saznah sledeće. Svakog meseca firma u kojoj radite šalje socijalnom mesečni obračun vaše plate. I na osnovu toga socijalno isplaćuje. Znači Tašo pretpostavljam da to znači da je moja pretpostavka, za tvoj slučaj, tačna user posted image


Tacno tako svakog meseca se radi obracun koji se overava u poreskom i predaje,i ja mislim da je pretpostavka tacna.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
29.5.2009 16:10:20   
tomic
Samo da znate, za prosek kod porodiljskog uzima se prosek poslednjih 4 meseca redovne plate, a ne 3. to je bela laz. I da li neko zna koliko kasni isplata trudnickog i porodiljskog?

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
29.5.2009 16:13:41   
Anastazija
cula sam da su neke cure dobile za februar u maju... posle nekoliko dana i martovsku nadoknadu... dakle, 2-3 meseca... user posted image

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
29.5.2009 16:23:49   
sneza24
Ja sam od 5 januara na bolovanju.Prvih mesec dana bolovanje placa firma a posle socijalno.Danas sam bila da predam bolovanje i pitam onu sto radi u racunovodstvu da li je socijalno uplacivalo bolovanje.Kaze ona da treba prvo firma da uplati zarade za januar i februar(posto nisu platili) i porez pa ce oni onda uplatiti bolovanje.A kazem joj ja znaci ko zna kad ce to biti.A ona meni mi se nadamo da ce to biti uskoro.Znaci ja sam na bolovanju vec 5 meseci i jos nisam nista dobila.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
29.5.2009 16:33:03   
tomic
Pa kako da prezivimo do tada. Ovo nije normalno, majke mi!

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
30.5.2009 22:07:37   
Anoniman
Ja sam bila na trudnickom bolovanju od novembra 2008. do maja 2009. i isplacivali su mi 65% neto plate. Kad su sve odbili od moje prosecne plate od 36.000 ja sam dobijala 13.000user posted image
45 dana pre verovatnog termina porodjaja sam otisla na porodiljsko odsustvo i sad bi trebalo da mi isplacuju 100%.
Inace me ne isplacuje socijalno vec pare primam preko moje firme. Oni su mi polovinom meseca obracunavali odrzavanje trudnoce i isplacivali, pa su papire slali u socijalno koje im je sve to nadoknadilo. Mislim da je tako i jednostavnije i bolje.

(odgovor članu tomic)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
30.5.2009 22:17:46   
sneza24
Jeste tako bolje ali kad se moja firma zatvorila,radi samo direktor i sef racunovodstva,a mi koji smo na bolovanju smo jos prijavljeni,ali oni nemaju para da uplate zaradu i poreze koje nisu uplatili.I kako ja da zivim?Treba da spremim stvari za bebu a sa cim?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
30.5.2009 22:42:52   
Anoniman
Jeste Snezo, u pravu si. Jako je teskouser posted image
Ja od kad sam na trudnickom sam u teskoj finansijskoj krizi, narocito zato sto i mm prima minimalac kojim placamo kredit za kucu. Prakticno zivimo od mojih 13.000. Sreca moja pa mi je ovo drugo dete i ne moram nista da kupujem od stvari za bebicu, skoro sve imam.
Ja bar primam i to malo para, mogu na to da racunam. A da mi toliko kasni plata kao tebi ja bih popuser posted image totalno. user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
31.5.2009 1:16:13   
sneza24
MM je poceo da radi pre 2 nedelje i njegova plata ce ici na kredit(ako ga dobijemo uopste).A od cega cemo ziveti?Zivimo sa njegovim roditeljima ali ja nemogu od njih da trazim pare zato sto se meni jede nesto ili da bih kupila nesto za bebu.Nisam navikla da zavisim od nekog i ovo mi tesko pada.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
27.6.2009 10:07:02   
Rivana
Meni jos yvek nisu poceli da isplacuju bolovanje user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
27.6.2009 12:22:01   
sneza24
Ni meni.A od kad si na bolovanju?

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
27.6.2009 12:34:46   
Rivana
Od decembra ja radim u svojoj firmi pa uplacujem sebi palt a drzava treba da refundira al nikako da pocne

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
27.6.2009 13:31:13   
sneza24
A ja sam od januara na bolovanju.user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
28.6.2009 8:29:38   
simke
Ni meni josh nishta nije uplaceno,a na porodiljskom sam od novembra[znachi 8 meseci] user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
28.6.2009 9:29:01   
mihi
Kako pa ja sam od 1. sept i dobijam redovno platu?

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
28.6.2009 9:49:33   
simke
Ma privatnik...fuj...uglavnom mu blokiran rachunuser posted image Nema chovek parauser posted image Moram da ga zovem,a mrzi meuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
28.6.2009 10:18:59   
mihi
Znam Simke ali za sedam meseci ni jedna plata pa to je bezobrazluk!!!!!user posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
28.6.2009 10:25:36   
simke

IZVORNA PORUKA: mihi

Znam Simke ali za sedam meseci ni jedna plata pa to je bezobrazluk!!!!!user posted image

Osam meseci!Ne da je bezobrazluk nego na kvadrat!A ja sam takva da ne umem da trazim svoje pareuser posted image Moram da ga zovem,pa taman se posvadjala sa njimuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
28.6.2009 10:44:14   
mihi
Zovi ga sigurno nemaš šta da izgubiš, sve se plašim da on na neki način new izvlači sebi pare a Vas zeza, da mu ne radi firma zatvorio bi je do sada ne bi pravio samo gubitkeuser posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Održavanje trudnoće/porodiljsko/koliko vr...
5.7.2009 0:20:09   
latica
Uh.... trudnicko-porodiljsko....
Moj muz drzi privatnu firmicu a ja studiram. Termin za porodjaj mi je 27.Jul i bukvalno u poslednji trenutak 19.01.2009 smo zavrsili prijavu u radni odnos tako da sam ja sad njegov radnik. E posto mi se 19.07 navrsava 6 meseci staza planirali smo da otvorimo bolovanje 20og ali skoro saznasmo da treba da se otvori najkasnije 28 dana pre termina tako da sam vec trebala biti na bolovanju.
Januar i februar smo uplatili minimalac a April,Maj,Jun i Jul neto plata 31000 tj bruto oko 48000. Zanima nas da li on na racun dobija svih 48000 ili 31000.
Knjigovodja nam je rekla da se prosek vadi iz poslednje 3 isplate pa prosek tog proseka sa 4. mesecom.


_____________________________

www.enteksmont.rs

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here