|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bicikl
20.4.2012 11:56:20   
lesica
Sorryuser posted image necu vise user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Bicikl
20.4.2012 12:01:08   
minna
Hihihi, hvala vamuser posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Bicikl
8.5.2012 9:53:18   
*Alexx*
Tražimo da kupimo Andreju pravi bicikl. Po uzrastu, trebalo bi da mu kupimo onaj najmanji, od 12''. Međutim, jedan čika nam je rekao da mu kupimo veći, od 16'' jer će ovaj brzo prerasti (iskreno, nemam pojma čemu ti inči, to je valjda prečnik točkova, a možda sam i lupila), ali meni deluje kao da je Andrej još mali za to. Ne želim da mu kupim veći, pa da mu stvorim odbojnost prema bicikli zato što će morati da okreće pedale kao konj da bi pokrenuo biciklu? Nemam pojma.
Elem, gledali samo za vikend bicikle, razlika u ceni između manjeg i većeg je 1000 din, ALI - našla sam samo dve vrste bicikli, Alpinu i Capriolo. Lepe su to bicikle, deluju čvrsto, sve OK. Samo što bih ja volela da vidim i neke druge bicikle, a možda opet tražim nešto što nema.
Da ne dužim, trebaju mi dve stvari:
1. da li kupiti manji ili odmah taj veći?
2. ima li negde drugih bicikala osim Alpine i Capriolo? U Bgd-u su od 7000 din naviše (moram priznati da sam mislila da su jeftiniji user posted image , mada kao što kaže moja mama - pa one plastične guralice su 4000 din).

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Bicikl
8.5.2012 10:08:47   
Jeca*
mm je dugo istrazivao i svi su mu rekli
da kupi Capriolo-mnogo manje reklamacijami smo kupili 16", to ti je u odnosu na detetovu visinu koliko sam ja skontala i mislim da smo ga platili, recimo, 8500Luka vozi pa puca, pupupu user posted image
jako sam zadovoljna bajsom, stvarno je vrlo kvalitetan
naravno da bi bilo bolje da je laksi ram, ali oni su po 20000 user posted image user posted image

< Poruku je uredio Jeca* -- 8.5.2012 10:09:27 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Bicikl
8.5.2012 11:15:41   
Anoniman
inci su precnik tockova. nase zene uglavnom voze 24'', skoro sve smo tu negde po visini. mi smo uvek pocinjali sa taman - imas berzu biciklova na netu, pa mozes koliko toliko cesto menjati. bicikli nikad ne uzimas veci, nego taman jer nije u pitanju samo precnik tockova, nego visina rama, duzina rama, odnosno raspon od volana do sedista. jako je bitno da kad sedne na sediste ima ispruzenu nogu kad je drzi na pedali (tu najcesce roditelji grese). u suprotnom vrsi neverovatan pritisak na casicu kolena i to nije zdravo ni za odrasle a ne za dete koje se formira.
nemoj ici kod prodavca po savet, njegovo je da proda. nadji majstora koji ce ti odrzavati bajs pa njega pitaj, on je nekako najmerodavniji. pored tebe, naravno, sama znas najbolje koliko ti dete brzo raste.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Bicikl
16.5.2012 22:15:18   
Anoniman
Eeeeee, vidi, pa i vi pričate o biciklima. user posted image

Mi kupujemo Luki bajs.

Gledala sam u planet bike, ovako nešto (Alpina):

user posted image


A sada sam gledala i ovaj Capriolo, što ste pisale. Nikad čula...

user posted image


Videćemo...

< Poruku je uredio Tash -- 16.5.2012 22:19:35 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Bicikl
16.5.2012 23:59:59   
Bebilina
Alexx i ja se slazem da je bolje da je bicikl taman, narocito za taj prvi ako se ne koriste stabilizatori. Ako se oni koriste bicikl moze biti i malo veci (ali da dete moze da dohvati pedale).
Generalno 12" je za 3-5god, 14" za 4-6, 16" za 5-7. Znaci 16 je veliki, tezak, ali znam iz iskustva da visinom moze odgovarati detetu i mladjem od 5god recimo.
Evo primera- nasa cura je sa 3.5 dobila onaj od 14" i nije joj bio problem da ga vozi. Pritom ona nije krupna ni preterano jaka, ali sa 105cm joj je taj model i visina bicikla vise odgovarala. Na 12" je izgledala skuceno.
E onda kod mojih je od 4god vozila 16" Capriolo. Tesko joj je da ga sama duze gura, zbog snage, ali vozi ga bez problema- polazi, staje, taman joj je visinom sedista.
E sve ovo pricam o voznji bez stabilizatora kad snaga dolazi jos vise do izrazaja. Mi stabilizatore nismo koristili, ali sa njima je lakse jer sama tezina bicikla ne pada na dete pri zaustavljanju.
Za vas uzrast bih ja probala 14", ako ih ovde ima. On ponekad ima isti ram kao 12", ali vece tockove, tako da tezinom nece biti puno drugaciji, samo ce visinom duze trajati.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Bicikl
17.5.2012 0:03:00   
Anoniman
Šta su stabilizatori?

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Bicikl
17.5.2012 0:04:54   
Anoniman
mislim pomocni tockovi

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Bicikl
17.5.2012 1:12:59   
Bebilina
Izvinjavam se- simultano prevodjenje u glavi nekad ne zavrsi posao do kraja user posted image Jesu, pomocni tockovi su user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Bicikl
17.5.2012 8:21:29   
Anoniman
I već od 3,5 god je vozila bez njih?
Mislim, pretpostavila sam da su pom.točkovi, samo me je bunilo to što si pisala da ih niste uopšte koristili.

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Bicikl
17.5.2012 10:35:09   
Bebilina
Da Tash, od 3.5, odmah bez pomocnih user posted image Nismo ih ni stavljali, eno novi-novcati spakovani stoje.
E a zasto ja mislim da je to njoj bilo moguce- zbog balans bicikla. To smo joj cudo koje ja u zvezde kujem uzeli za drugi rodjendan i dan-noc nije silazila sa njega. Uzeli smo drveni koji je 18m-4god, jurila je na njemu kao kamikaza i izvezbala odrzavanje ravnoteze. Jedino je bilo da nauci da okrece pedale a to je doslo spontano jer recimo za tricikl nikad nije bila zainteresovana pa nije puno vezbala...
I nije jedina- skoro svi njeni drugari su imali balance i vise od 50% njih je vozilo pravi sa 3.5-4god.
Moja je sveki tvrdila da su njena deca naucila sva sa 3-4god i jos za 3. rodjendan je htela da joj uzme bicikl. Ja nisam dala jer mi je balans bio spas. Ona zbog njega vise nije htela u kolica i svuda je na njemu mogla. I po marketima se vozikala jer je mali pa nas nisu opominjali user posted image Ja sam ga zato htela koristiti sto duze jer veliki bicikl bi morali da ostavljamo, zakljucavamo... Resili smo problem tako sto je dobila i skuter i sad njega koristi za "gradsku" user posted image , a bicikl za duze voznje.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Bicikl
17.5.2012 10:45:38   
Snelle
Bebilina, koji je bicikl u pitanju? Daj neku fotku user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Bicikl
17.5.2012 11:18:00   
Jeca*
user posted image
evo našeg user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Bicikl
17.5.2012 21:39:38   
Bebilina
IZVORNA PORUKA: Snelle
Bebilina, koji je bicikl u pitanju? Daj neku fotku user posted image

Snelle ovo je bio balans:
KLIK
A ovo je novi, 14"-ni:
KLIK
Nadam se da linkovi rade...

< Poruku je uredio Bebilina -- 17.5.2012 21:43:27 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Bicikl
17.5.2012 22:32:33   
Anoniman
Eno mi taj balans stoji u garaži već 2 godine, Luka neće ni da ga pogleda. user posted image

Nabavila sam mu trotinet na dva točka, imao je moj brat, a ne koristi ga. Ali ne, on hoće na tri točka (dva napred, jedan nazad, stabilniji je), i neće bicikl, a ja nemam pojma šta sada da radim. Stava sam da mora naučiti da vozi bajs, ali on prosto ne voli, niti je ikada voleo, pedale. Guralice su mu ok, ali ovaj balans nije privatio.

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Bicikl
17.5.2012 22:37:22   
Anoniman
Ovako nešto želi:

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Bicikl
17.5.2012 22:43:57   
Snelle
Ja sam gledala dnas jedan sajt - KLIK, i ovde imaju bicikle od 12" pa odmah 16", nema 14" user posted image a piše da je 12-ica do 4 godine, a 16-ica od 3-6. Jel ta 16-ica mnogo velika, da li je bolje da uzmem veću ili manju? Viđala sam ove od 12" i čine mi se baš male, kao da će je za par meseci prerasti user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 17.5.2012 22:44:17 >

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Bicikl
17.5.2012 22:46:12   
madre
snele, nemoj da me plasis, ovaj moj jos nije ni tricikl naucio da vozi a vi vec jurite pravi pravcijati bicikluser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Bicikl
17.5.2012 22:47:29   
Anoniman
Nemam pojma.
Povedi dete, posedni je, i vidi može li na 16ici da dohvati pedale. Jer, koji će ti bajs na kome ne može da ih dohvati?

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Bicikl
17.5.2012 22:49:41   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: madre

snele, nemoj da me plasis, ovaj moj jos nije ni tricikl naucio da vozi a vi vec jurite pravi pravcijati bicikluser posted image


Ako te teši moj STARIJI nije naučio ni tricikl da vozi. user posted image
A mali će ove godine da nauči da ga vozi.. možda to motiviše starijeg...

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Bicikl
17.5.2012 22:52:06   
Snelle

IZVORNA PORUKA: madre

snele, nemoj da me plasis, ovaj moj jos nije ni tricikl naucio da vozi a vi vec jurite pravi pravcijati bicikluser posted image


user posted image Pa ne znamo ni mi da vozimo, ali ćemo naučiti user posted image
Ma mogu oni već sada da voze bicikl, meni ne bi ni palo na pamet da kupujem, ali kad sam videla kako kumin sin od 2,5 godine piči na ovakvom, onda sam shvatila da nije nemoguće.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Bicikl
17.5.2012 23:08:27   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: Tash

Eno mi taj balans stoji u garaži već 2 godine, Luka neće ni da ga pogleda. user posted image

Nabavila sam mu trotinet na dva točka, imao je moj brat, a ne koristi ga. Ali ne, on hoće na tri točka (dva napred, jedan nazad, stabilniji je), i neće bicikl, a ja nemam pojma šta sada da radim. Stava sam da mora naučiti da vozi bajs, ali on prosto ne voli, niti je ikada voleo, pedale. Guralice su mu ok, ali ovaj balans nije privatio.

Ih Tash, on ocigledno nije zainteresovan...
Al nije jedini- znam dve takve devojcice... Evo bili smo za vikend da starijoj kupimo novi bicikl (visoka je 150cm sa 9god pa joj odgovara 17" sa tockovima od 24") i ona se sad plasi da ga vozi. Pre toga je naucila na (verovali ili ne) Pony-ju, ali sad nema sanse. Ovoj 16-ci koju moja mala vozi ni ona ni sestra koja ima 7.5god nisu htele da pridju... Sestra sad nece nista- trotinet je vozila kao mala i to super, sad je ni bike ni skuter ne interesuje.
I mi smo trotinet birali sa 2 tocka posto mi oni sa 3 nisu ucili balansiranju.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Bicikl
17.5.2012 23:12:30   
Bebilina
IZVORNA PORUKA: Snelle

Ja sam gledala dnas jedan sajt - KLIK, i ovde imaju bicikle od 12" pa odmah 16", nema 14" user posted image a piše da je 12-ica do 4 godine, a 16-ica od 3-6. Jel ta 16-ica mnogo velika, da li je bolje da uzmem veću ili manju? Viđala sam ove od 12" i čine mi se baš male, kao da će je za par meseci prerasti user posted image

Snelle obavezno probajte- sto rece Tash. Nisu sve velicine od razlicitih proizvodjaca identicne i razlicito pasu razlicitoj deci...
Nas od 14" nije u Sr kupljen i mozda je 16" odavde slicniji njemu. Srecno u odabiru!

E a ove bicikle sa linka (upamtila koferce i Mikija kog je moje dete stiskalo do besvesti user posted image ) sam videla na mislim LukOil pumpi (provericu opet da li je ta bila) pa ako hocete da probate neki da ne kupujete napamet preko neta...

< Poruku je uredio Bebilina -- 17.5.2012 23:17:19 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Bicikl
17.5.2012 23:14:28   
Anoniman
I mi smo trotinet birali sa 2 tocka posto mi oni sa 3 nisu ucili balansiranju.


To je bila i moja ideja, ali on je... ma smotan je bre. user posted image

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
OVO JE ZA 5+! Pismeni rad malog Teodora (9)
Pismeni rad devetogodišnjeg Teodora Kovačevića iz Beograda o njegovom ocu Milanu, koji je vrlo brzo postao viralan, razn...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image
Click Here