|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
14.8.2019 6:11:30   
Duškić
Dunja, mozes i sa sargarepim, krompirom, jabukom,

Tako sam ja. Sad kako ti procenis. Pirincane pahuljice...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2326
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
14.8.2019 6:53:22   
MimaKos
Dunja, ja sam krekula sa povrcem, prvo krompir sa mojim mlekom, pa dodala sargarepicu itd, i tekstura krompira kada ga razblazis melkom je mnogo "meksa" od tih kupovnih zitarica, i prijatnija na nepce bebi. 


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 2327
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
14.8.2019 18:48:07   
Filadendronka
Dunja, tek vidim ovu temu. Nazalost nije mi tu sveska sa beleskama posto smo u selu, ali devojke si ti dosta toga vec rekle. S tim da je nama dr preporucila da krenemo sa vecerom da bi nocu bolje spavao. Medjutim iz straha od potencijalnih alergija ja sam pocela od dorucka i onda pratila dete i uvodila lagano ostale obroke. Pocela sam sa pirincanom kasom sa mojim mlekom, pa povrce, voce... Mislim da ti je najlakse da se odlucis za jedan pravac i samo sledis korake. Ovaj put krecem izmedju 5.5 i 6 meseci i to od rucka zbog ciste pragmatike. Najvise vremena imam oko podne posto je starije dete tad u vrticu. 


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2328
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
14.8.2019 18:51:24   
dunja RR
Fili odlično, i ja ću tako, sa 5 i 20 dana recimo.

Odmah pitanja, ova pirinčana kaša što kažeš, koju da uzmem?

I kako se izmazaš, jel mogu ručno? Koliko mi mleka treba za jednu kašicu?

Danas sam kao malo probala, izlazi. Pumpicom pre 4 godine nisam ništa mogla da izvučem, pa sada nisam htela da je nabavljam, nemam je, i ne bi pokušavala opet.

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.8.2019 18:52:19 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2329
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
14.8.2019 18:53:43   
dunja RR
I opet me čudi što u ovoj tabeli stoji za pirinač od 12 meseci, ao dobro gledam. Da li se to odnosi i na pirinčanu kašu, hmm ja sam je isto čini mi se davala S na početku.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2330
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
14.8.2019 19:41:54   
dunja RR
Jel su ove ok KLIK
Koliko bih svog mleka trebalo da stavim u obrok, help?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2331
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
14.8.2019 20:09:48   
Filadendronka
Ja sam uzimala Hipp i dodavala mleko onoliko koliko sam sama procenjivala da treba. Milupa je takodje ok, njihove pahuljice sam uzela kasnije kad sam uvodila glutenske zitarice. Najpre sam skroz retko spremala da vidim kako ce da ide. Rukom to ide cas posla, ne treba puno mleka posto bebe na pocetku jedu bas malo. Inace i u povrce sam na pocetku dodavala moje mleko, imao je momak odmah pire za rucak. :) A kada je rec o pirincu ne znam zasto pominju 12 meseci, verovatno zbog pesticida. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2332
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
14.8.2019 20:27:48   
MimaKos
Filanderonka, ne znam.koliko je tvoja beba, ja sam Milupu starijoj pre 5 godina davala i bilo sve ok, ali su me upozorile mame i patronazna da su im promenili formulu i da bebcu ne dajem nikako jer klinci sada na njih bas lose reaguju. 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2333
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
14.8.2019 20:44:35   
Filadendronka
Mima, imas tikere pored nick-a u slucaju da koristis desktop verziju. Milupu sam koristila sa starijim detetom koje ima tri godine, a bebac jos uvek samo sisa.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2334
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
14.8.2019 21:28:09   
MimaKos
Ne, kuckam sa fona pa ne vidim uzrast dece. Ali bolje ne rizikuj sa milupom, mi smo uzimali nestle i sve su bile ok

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2335
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
14.8.2019 22:00:51   
Filadendronka

Mima, da nije nesto u redu proizvod  bio bi povucen iz prodaje. Koliko se secam bas su Nestle pahuljice bile povucene u Bosni zbog nekog sastojka. hvala na upozorenju u svakom slucaju. Svakako se sve svede na to da ne znamo sta dajemo deci niti sta mi jedemo kada je rec o tim kulturama koje sami ne proizvodimo. A cak i da je to slucaj, zemljiste je zagadjeno kao i sam vazduh, tako da pravo organsko je zaista tesko naci. 

IZVORNA PORUKA: MimaKos

Ne, kuckam sa fona pa ne vidim uzrast dece. Ali bolje ne rizikuj sa milupom, mi smo uzimali nestle i sve su bile ok



(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2336
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 1:05:36   
lesli
Dunja, pirinac moze odmah jer je bezglutenska zitarica i spada u te koje retko prave probleme.Ako se bojis pesticida, taj pirinac za bebe je verovatno najbolji pogodak - hrana za bebe prolazi neke kontrole kvaliteta. Taj milupin je ok i on bi trebalo da je bio. Humana takodje ima bezmlecni pirinac (isto organik). Hipp uglavnom ima zitarice sa mlekom. Meni su moji doneli bezmlecni pirinac njihov iz Crne Gore, mislim da je isto organik, ali ga ne videh ovde u prodaji.
Sto se kolicine mleka tice, na kutijama pise 20g zitarica i 200ml mleka, ako pravis sa svojim mlekom da ti odmah kazem da zaboravis na te mere sa kutija (isto je sa svim proizvodjacima i svim vrstama tih bezmlecnih). Mera ti je odprilike 30-40ml mleka i do vrha puna supena kasika zitarica. I to ako beba gnjavi sa jelom brzo se pretvara u vodicu. Mislim da su sve te zitarice kalibrisane po formulama a ne po majcinom mleku.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2337
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 1:12:49   
lesli
Nestle je los. Njihovi proizvodi uglavnom imaju dodat secer kome ja ne vidim mesta u hrani za bebe.

Dunja ja sam kao i filadendronka radil. Prvo sam u se te povrtne kase dodavala mog mleka. Kada sam mislila da je koliko toliko pocela da prihvata hranu - ukuse i teksture izbacivala sam mleko iz kasica. Puter sam dala sa 7 ciji mi se. Maslinovo sa 6. Maslinovo nisam zasebno uvodila, ali sam to naknadno shvatila da sam “pogresila”, puter jesam. Za beli luk mislim da ti je rano. Ne znam koje su preporuke za njega, ali mi se cini da je u kategoriji 8+ ako ne i vise.
Kao sto ti napisah, ja sam prvo zitarice, pa povrce i tek onda voce. Sve u vreme rucka. Ona je sa oko 6 meseci krenula cesce da se budi, pa smo zitarice prebacili za uvece i od toga oformili veceru, a rucak je ostao povrtni (do tada smo imali dovoljno da kombinujemo jer smo krenuli sa 5 meseci i kusur dana). Prvo vece kada je dobila veceru vratila se na stari ritam spavanja.

Ps. Znam da ti je bitno da se hrani zdravo, ali nemoj se toliko time opterecivati, poludeces 😅 Iskoristi kad god mozes da jede domace i provereno, natrpaj i u zamrzivac, a kada nema boze moj, ok je i pijaca 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2338
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 1:17:25   
lesli


IZVORNA PORUKA: lesli

Mera ti je odprilike 30-40ml mleka i do vrha puna supena kasika zitarica. I to ako beba gnjavi sa jelom brzo se pretvara u vodicu. Mislim da su sve te zitarice kalibrisane po formulama a ne po majcinom mleku.



E i da znas da sam ja na kraju ove pravila kasiku za kasiku. Znaci odvojim 100-120 ml mleka. Sipam kasiku zitarica, zalijem mlekom, ona pojede, pa novu kasiku... jer na tu meru “kasika + 30-40ml mleka” to posle 2 minuta postane vodica ako odmah napravis celu porciju koju beba ne moze realno pojesti tako brzo (a moja je izjelica 😅) i onda moras da dosipas zitarice i beba se napuca zitarica a mleka skoro nista ne unese.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2339
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 2:33:35   
dunja RR
Les, srce si!

Znaš šta me sada najviše kopka, da li ću ja uspeti da izvučem 30-40mleka pa puta 3, znači za obrok 120ml jel sam dobro razumela?, jer ću se izmazati ručno, ali ja ni sa pumpicom nisam mogla (sa S) da izvučem više od 20-30ml. A imam mleka koliko voliš. Nemam ovaj put pumpicu i neću je nabavljati. Ja mislim da ja spadam, negde smo pisali, u žene koje ne mogu da izmažu puno svog mleka, ali beba uspe da izvuče, i imam ga dosta svakako.

A nekako mi bzv da kupujem mlečne žitarice kašice (ili ne bi trebalo da mi bude??) a imam mleka svog ovoliko.
Ili da kupim i mlečne, pa dam i njih ponekad.

< Poruku je uredio dunja RR -- 15.8.2019 2:36:20 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2340
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 7:44:02   
MimaKos
Dunja, ja sam isto kao ti, imala problem sa izmuzavanjem a imala sam mleka za bebca bas. Ja sam rucno izmuzavala koliko sam mogla, jer od pumpice nikakva vajda. Ali ti ne treba toliko za recimo kasicu sa krompirom, a ako ces kupovne, bolje uzmi sa mlekom, ili kupi dohranu samo zbog kasice jer je to u stvari ono sto oni stavljaju u kasice sa.mlekom.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2341
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 8:18:08   
Duškić
Moji su slabo jeli te Milupine, ustvari moja se od pirincanih tih osula .
Ja sam neke hipp vise vrsta zitarica bas puno davala.
Mucenje mi je bilo da se toliko izmlazavam za pripremu hrane, pa sam dodavala u poparicu po malo domaceg kajmaka ili putera.
I odlicno su jeli. Povrce najvise i piletinu , curetinu..

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2342
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 8:19:52   
Duškić
Ps. Znam da ti je bitno da se hrani zdravo, ali nemoj se toliko time opterecivati, poludeces 😅 Iskoristi kad god mozes da jede domace i provereno, natrpaj i u zamrzivac, a kada nema boze moj, ok je i pijaca



Lesli, sve si lepo rekla.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 2343
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 8:41:04   
MimaKos
Vecina sada na Milupa lose reaguje, ne znam sta su menjali ali znam da gomila dece ima osipe od njih


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 2344
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 8:58:03   
Filadendronka
Probaj bez mleka pahuljice, nema sanse da beba na pocetku pojede toliku kolicinu za obrok (mislim na 120ml). Ako ne bude islo sa izmlazanjem onda ces lako kupiti neke sa dodatim ad. U povrtne kasice mozes po malo mleka cisto da joj “zamirise”. Duskic, prvi put cujem da neko reaguje na pirinac. Moje dete je dobilo osip oko usta od putera, tako da cu ovaj put biti obazriva. 
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Les, srce si!

Znaš šta me sada najviše kopka, da li ću ja uspeti da izvučem 30-40mleka pa puta 3, znači za obrok 120ml jel sam dobro razumela?, jer ću se izmazati ručno, ali ja ni sa pumpicom nisam mogla (sa S) da izvučem više od 20-30ml. A imam mleka koliko voliš. Nemam ovaj put pumpicu i neću je nabavljati. Ja mislim da ja spadam, negde smo pisali, u žene koje ne mogu da izmažu puno svog mleka, ali beba uspe da izvuče, i imam ga dosta svakako.

A nekako mi bzv da kupujem mlečne žitarice kašice (ili ne bi trebalo da mi bude??) a imam mleka svog ovoliko.
Ili da kupim i mlečne, pa dam i njih ponekad.



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2345
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 9:05:28   
lesli
Mima, mi smo koristili i te milupine (ali njihove iskljucivo bezmlecne sa mojim mlekom) i ok je reagovala na njih.
Dunja, to sa 100-120 ml je obrok za bebu od recimo 8 meseci. Bar moju. Mada s’ obzirom da je M kao moja sa 11 meseci, mozda ti zatreba i 150ml 😂Mozes ti to mleko i iz nekoliko puta da izmuzes i ostavis u frizideru u neke ciste posudice (u aksi imas mam plasticne posudice za cuvanje mleka i decije hrane bez bpa, oko 1100 din - 6kom), pa da kad ti treba ugrejes mleko i napravis obrok. A uvek mozes da kupis mlecne instant zitarice (mi smo tu iskljucivi hipp ili humana) ili sto kaze Mima bezmlecne (ovde smo kupovali i hipp i humanu i babylove i milupu) i AD mleko i da joj tako pravis. Nemoj da te grize savest zbog toga.

E da i u nekom postu si pitala za ovas. Mislim da on sadrzi gluten. Sacekaj sa njim do bar 6 meseci, a i tada gluten ne dajes svaki dan. Nego das dan-dva, pa onda neki dan pauze, pa onda opet moze gluten.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2346
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 9:19:46   
Maslacak15
Dunja gluten see uvodi odmah! sto pre..... Tako se smanjuje rizik od neolerancije na isti. To je lepo pokazano i dokazano samo informacije u Srbiji ponekad kasne a mnogi pedijatri su ostali u 20 om veku. Ja sam mojima jako rano dala hleb da glodju u te svrhe. Inace se opusti i ne opterecuj se satnicama i kolicinama. Meni se ni jedno od troje dece nije najelo do punih 8 mmeseci. Sve je to bilo eksperimentisanjee, kasicica ovoga dve onoga. Pitanje jee bebe i njene zrelosti, moji su poceli da jedu ko svet tek sa 8 meseci i onda je preko noci krenulo....NAravno da nema veze da li ces poceti sa pahuljicama ili sa bundevom ili sa tikvicama ili sa pastinakom. Sve jedno je.

Ljubi micu !!!!


p.s evo i zvanicne preporuke iz UK a unutra se citira i regulativa evropske unije.
https://asset_s.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/339407/SACN_COT_Timing_of_the_Introduction_of_Gluten_into_the_Infant_Diet_2011.pdf

za one koji mrze da citaju kljucna recenica :

"Whilst the introduction of gluten between 4-6 months whilst still breastfeeding might decrease the risk of coeliac disease and type 1 diabetes mellitus”

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 15.8.2019 9:24:32 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2347
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 12:16:34   
lesli
Zanimljiva cinjenica. Nama pedijatar rekao ne pre 6, mada cujem da se neki drze jos doktrine ne pre 8 ili sto kasnije.
Mislim da ima i neka studija sa orasastim plodovima tj kikirikijem, da davanje sto pre smanjuje rizik od alergija. Sta kazes na to Maslacak? Htedoh vec da dam kikiriki, ali se uvek pojavi nesto prece...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2348
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 20:18:51   
dunja RR
Znači ima nas :)
Jel si ti uzlmala te pahuljice koje u sebi imaju već mleko, u početku? Ne bih posebno da dodajem AD mleko, pre bih uzela mlečne, za svaki slučaj, ako ne izmuzem dovoljno.

IZVORNA PORUKA: MimaKos

Dunja, ja sam isto kao ti, imala problem sa izmuzavanjem a imala sam mleka za bebca bas. Ja sam rucno izmuzavala koliko sam mogla, jer od pumpice nikakva vajda. Ali ti ne treba toliko za recimo kasicu sa krompirom, a ako ces kupovne, bolje uzmi sa mlekom, ili kupi dohranu samo zbog kasice jer je to u stvari ono sto oni stavljaju u kasice sa.mlekom.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2349
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 20:21:31   
MimaKos
Ja jesam, sa starijom, te sa gotovim mlekom i to bas milupine, mladjem sam uzimala isto sa gotovim mlekom ali nestle. Ali kupi dohranu pa im njoj muckaj jer je mnogo veci izbor kasica koje nisu sa.mlekom.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here