|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.12.2018 23:42:24   
Nora84
Pozdrav devojke,
Imam jedno pitanje ako neko zna. Na porodiljskom sam  od 26.10. Dobila sam danas dva resnja, iskreno nista mi nije jasno. Pretpostavljam da je jedno za porodiljsko drugo za negu deteta. Prvo glasi da mi se priznaje pravo na naknadu zarade, odnosno naknada plate za vreme porodiljskog odsustva, u periodu od 26.10.2018. do 16.02.2019. I od 17.02. do 25.10.2019. i bruto suma, mizerna. U drugom pise da sticem pravo na ostale naknade po osnovu rodjenja i nega deteta u periodu od 26.10.2018. do 25.10.2019. Jel moguce da za negu deteta primam manju platu nego za porodiljsko? Imam vise od 18 meseci staza pre otvaranja trudnickog, vecina radnog staza jeste bila pod ugovorom o privremeno povremenim poslovima kod istog poslodavca, zar je moguce da to utice na iznos? Ili bi porodiljska plata i plata za vreme nege deteta trebalo da bude ista? 
Pomagajte :) 

(odgovor članu Jekica86)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.12.2018 2:03:41   
vonavoj
Po novom zakonu i jeste caka u tome da nije isti iznos,porodiljsko ne sme ispod minimAlca,a nega deteta ide po obracunu za 18 meseci.

(odgovor članu Nora84)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.12.2018 7:24:06   
Beograd2018


IZVORNA PORUKA: Nora84

Pozdrav devojke,
Imam jedno pitanje ako neko zna. Na porodiljskom sam  od 26.10. Dobila sam danas dva resnja, iskreno nista mi nije jasno. Pretpostavljam da je jedno za porodiljsko drugo za negu deteta. Prvo glasi da mi se priznaje pravo na naknadu zarade, odnosno naknada plate za vreme porodiljskog odsustva, u periodu od 26.10.2018. do 16.02.2019. I od 17.02. do 25.10.2019. i bruto suma, mizerna. U drugom pise da sticem pravo na ostale naknade po osnovu rodjenja i nega deteta u periodu od 26.10.2018. do 25.10.2019. Jel moguce da za negu deteta primam manju platu nego za porodiljsko? Imam vise od 18 meseci staza pre otvaranja trudnickog, vecina radnog staza jeste bila pod ugovorom o privremeno povremenim poslovima kod istog poslodavca, zar je moguce da to utice na iznos? Ili bi porodiljska plata i plata za vreme nege deteta trebalo da bude ista? 
Pomagajte :) 



U kom gradu zivis, verujem da nisi Beogra cim si vec  dobila resenje posto sam ja na porodiljskom od istog datuma kao ti a nisam nista dobila a za isplatu su mi rekli tek januara? Po novom zakonu, naknada za negu deteta moze biti iznos manji od minimalca, u tome i jeste problem posto zene sad dobijaju neke mizerne zarade za vreme tih devet meseci posle porodiljskog.

(odgovor članu Nora84)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.12.2018 10:31:34   
isidora88
Von porodiljsko moze ispod minimalca.  Gledaju ukupna primanja na koje je placen porez za 18 meseci,  i to sve saberu i dele na 18. Porodiljsko nije ispod minimalca ako je zena imala minimum 6 meseci staza pre otvaranja por.bolovanja. Zovite tamo gde ste predali papire za bolovanje i vidite sa njima.  Greske u racunici su moguce.  

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.12.2018 13:52:48   
Nora84
Hvala devojke. Ici cu sutra do 27. Marta. Mene to i buni, jer ja imam vise  od 18 meseci staza pre otvaranja trudnickog, vezano, kod istog poslodavca i zato verujem da naknada zarade ne bi trebalo da bude ispod minimlaca.
Beograd2018  iz Beograda sam i primila sam vec zaradu 19.12, ali iz vise delova istog dana, i tu vecu sumu i vise nekih manjih, ni tu mi nije jasno. Definitivno moram sutra do njih da mi razjasne sve. 

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.12.2018 14:00:08   
Beograd2018


IZVORNA PORUKA: Nora84

Hvala devojke. Ici cu sutra do 27. Marta. Mene to i buni, jer ja imam vise  od 18 meseci staza pre otvaranja trudnickog, vezano, kod istog poslodavca i zato verujem da naknada zarade ne bi trebalo da bude ispod minimlaca.
Beograd2018  iz Beograda sam i primila sam vec zaradu 19.12, ali iz vise delova istog dana, i tu vecu sumu i vise nekih manjih, ni tu mi nije jasno. Definitivno moram sutra do njih da mi razjasne sve. 


A kada si predala papire za porodiljsko?

(odgovor članu Nora84)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.12.2018 14:25:17   
Nora84
Predala sam 26.10. Kada si ti predala? Ja sam isla u novembru nakon porodjaja da predam papire za roditeljski, jer meni u porodilistu nisu nista zavrsili, rekli su mi da moram sve sama, od prijave deteta, prebivalista itd., pa sam usput isla do pravne sluzbe da pitam kada da ocekujem resenje za porodiljsko  i uplatu i rekli su u decembru. 

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.12.2018 14:55:16   
Beograd2018
Predala 23.10. I rekli su mi tek 20.01. Bas bzv, nemam primanja pogotovo sad oko nove godibe, uzas. Jel si dobila resenje? Ja nisam ni to..

(odgovor članu Nora84)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.12.2018 15:03:01   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: isidora88

Von porodiljsko moze ispod minimalca.  Gledaju ukupna primanja na koje je placen porez za 18 meseci,  i to sve saberu i dele na 18. Porodiljsko nije ispod minimalca ako je zena imala minimum 6 meseci staza pre otvaranja por.bolovanja. Zovite tamo gde ste predali papire za bolovanje i vidite sa njima.  Greske u racunici su moguce.  


Ona kaze da ima 18 meseci.zato.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.12.2018 15:05:14   
Nora84
Kojim onda redom idu ne znam. Ovo je strasno.. Jesam, juce, eno gore sam napisala problem. Dobila sam dva resenja, na manju i vecu sumu. Nije mi jasno da imam tih famoznih 18 meseci i da mi plata bude manja od 12.000.
Sad kad gledam izveštaje zarada, u jednom resenju mi u resenje ulaze zarade od 4000, a u drugom to spada pod ostale prihode. Meni zarada nije sigurno bila 4000 itd. 

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.12.2018 15:23:32   
vonavoj
Pitanje je kako ti je obracunata zarada,da li je to ok. Ako kazes da je tako pisano na isplatnim listicima,nesto nije ok. Jesi bila na trudnickom? 

(odgovor članu Nora84)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.12.2018 15:35:24   
Nora84
To piše na dodatku uz rešenje. Jesam bila na trudničkom, ali imam 18 meseci staža pre otvaranja trudničkog. Meni treba neki pravnik hitno da rastumači sve ovo. A sutra ću do 27.marta sigurno. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.12.2018 15:43:04   
MasnaMasnica
Evo info. Raska, Novi Pazar ,Kraljevo i ne znam koja jos opstina kasne isplate porodiljskog jer ministarstvo nema finansija da isplati novac trenutno.🤢🤮

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Nora84)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.12.2018 15:49:21   
mici ci
Izgleda da nema ni za Niš! Nama i nasoj deci ne treba nista za Novu godinu, zalosno 🤯🤬

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.12.2018 16:00:07   
nata11
Strasno Masnice. Ne samo to sve kasni. Totalno prsla finansijsko drzava. Ni trudnickog nema, porodiljskog, subvencija u pojedinim granama za koje su konkurisali ljudi...Odgovor im je da ne znaju kada ce biti i da li ce biti za sve. Za mene 2 meseca nema trudnicko. Mislim ja primila ali nisu refundirali iako je rok 30 dana. 

_____________________________





(odgovor članu mici ci)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.12.2018 16:17:01   
mici ci
Nikada nisam razmisljala da odem iz svoje zemlje, ali sada kada moja cerka ima 14 meseci a ja jos nisam primila 3 porodiljsku platu pritom dobila otkaz odma po isteku porodiljskog, ozbiljno pocinjem da razmisljam o tome! Kakvu buducnost imaju moja deca u ovoj zemlji? 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.12.2018 16:26:28   
Maraj
Joj mici...tesko kakogod okrenes...evo i roditeljski je kasnio...uzas jedan...sve preko nase dece

(odgovor članu mici ci)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.12.2018 17:39:14   
Beograd2018
Normalno da ovako lose prolazimo kada nam drzavu vode kriminalci...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.12.2018 17:43:12   
MasnaMasnica


IZVORNA PORUKA: Beograd2018

Normalno da ovako lose prolazimo kada nam drzavu vode kriminalci...


Bas to. Bitno da za njih ima. Za skupu rasvetu. Za koncerte za njihove dzepove.  13 te plate Penzionere. Ipak su nam oni najbrojniji a pritom glasaci. Kazu kralo se na svakoj vlasti.  Da ,mozda jeste, ali nikad kao sada ,sada samo oni postoje.Ovo je dno dna. 

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.12.2018 18:53:45   
Maslacak 2018
Da li se uopšte zna kada će biti porodiljsko, verujem ako nije danas, da će tek posle praznika. Račnovođa iz moje škole kaže da su pitali nadležne i da su ovi rekli da ne znaju zašto  nije uplaceno.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.12.2018 19:23:56   
Maraj
Maslacak i ja radim u skoli...
Porodiljsko se uvek uplacuje 20.u mesecu. Tako da ako nisi dobila 20.12. Ocekuj 20.1.

(odgovor članu Maslacak 2018)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.12.2018 19:35:06   
MasnaMasnica
Maraj porodiljsko nije leglo vecini, meni npr trebalo za oktobar nije leglo ovaj mesec. Uplaceo je porodiljsko 80% zena po novom zakonu. Po starom zakonu nikome nije leglo ovaj mesec

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.12.2018 19:49:02   
Maslacak 2018
Maraj,meni nikada nije leglo 20-tog, najranije 21-og. Poslednja uplata 26. 11. Više me brine činjenica, sto se prave blesavi, i navodno ne znaju sta se zbiva, a na mrežama su uveliko svi informisani.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.12.2018 19:56:43   
milicicak

Sad sam morala da proverim. Meni je porodiljsko isplaceno 19.12. E sad nemam pojma za koji mesec, pretpostavljam da je cak za novembar jer nisam imala nikakve prekide u isplatama...
I sad mi uopste nije jasno kako za nekog ima a za nekog nema! Mada, sta se ja cudim kad zivimo gde zivimo

(odgovor članu Maslacak 2018)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
28.12.2018 20:05:56   
Maraj
I meni jw 19.12. leglo za novembar mesec.
Pa strasno sta se radi. Maslacak ja sam mislila da si ti tek predala papire za otvaranje porodiljskog. Ne znam sta da kazem osim STRASNO!
A na tv-u uveliko vidim kojekakva obecanja o povećanju plata od Nove god...a vamo nema se para za porodilje...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here