|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.1.2019 21:48:21   
pari
Razmišljala sam da ga produžim ali ne znam na osnovu čega

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 1026
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.1.2019 22:09:57   
vonavoj
Citam i ne verujem da je na resenju bruto..kod mene je neto,kao da smo u razlicitim zemljama..Procedura za  produzetak nije strasna,pari imas temu za to..Mili,ne bj trebalo da bude problema za prekid i nastavak..Inace,za sam prekid porodiljskog se daje samo izjava,i to je to.

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 1027
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.1.2019 22:16:21   
milicicak
Von, za tu izjavu znam. Ja pisem jednu, mm pise drugu, trebaju nam doznake od pedijatra i ne znam da li moje resenje za porodiljsko da se vidi dokle je otvoreno. Izes ga, sad se to ne zavrsava u firmi nego u 27. marta pa ne bih da bude da cekamo resenje sto godina zbog FT1P

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1028
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.1.2019 22:36:59   
isidora88
Mili znas li kako ce se gledati tm prosek plata sa bolovanje?  Da li 18 meseci unazad ili 12 s ozbirom da sam ja po starom zakonu otisla na bolovanje,  a muz bi preuzeo mojr porodiljsko? I kad saznas proceduru javi, i mene zanima

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1029
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
9.1.2019 22:41:10   
vonavoj
Isidora.mislim po novom..jer je mojim drugaricama sad uslo 18 meseci,koje su produzile porodiljsko.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1030
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.1.2019 14:10:08   
JelenaT
Koliko se ceka resenje za porodiljsko? Koliko posle resenja legne uplata? Da li retroaktivno uplate sve plate unazad sto nam duguju ili ne? Hvala. Pozdrav, 

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 1031
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.1.2019 14:17:03   
milicicak


IZVORNA PORUKA: isidora88

Mili znas li kako ce se gledati tm prosek plata sa bolovanje?  Da li 18 meseci unazad ili 12 s ozbirom da sam ja po starom zakonu otisla na bolovanje,  a muz bi preuzeo mojr porodiljsko? I kad saznas proceduru javi, i mene zanima



Javljam cim saznam proceduru. I bas me zanima i koja ce cifra da mu bude posto po novom u prosek ulazi sve na sta se placa porez...
Jelena, sve zavisi od toga gde i kad predajes papire. Ja sam predala pocetkom avgusta, prvu uplatu sam imala u septembru

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1032
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.1.2019 14:28:25   
JelenaT
Predala sam papire za porodiljsko 20.novembra u Beogradu. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1033
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.1.2019 14:53:36   
bubulence
Da li je trudnicko i dalje 100%? Juce mi je stigla platna lista i vidim da tamo pise 65%

(odgovor članu JelenaT)
Direktna veza do poruke: 1034
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.1.2019 15:29:05   
Beograd2018
Predala 23.10. A uplata ce biti 20.1., Beograd

(odgovor članu JelenaT)
Direktna veza do poruke: 1035
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.1.2019 15:30:33   
Beograd2018
Predala 23.10. I jos nisam dobila..navodno 20.1.

(odgovor članu JelenaT)
Direktna veza do poruke: 1036
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.1.2019 16:02:05   
Maraj

IZVORNA PORUKA: bubulence

Da li je trudnicko i dalje 100%? Juce mi je stigla platna lista i vidim da tamo pise 65%

Da
100% je trudnicko.
Vidi garant je tvoje racunovodstvo pogresilo kao i moje. One su mi obracunale platu kao da sam otvorila obicno bolovanje a ne trudnicko.
Zali se
I ja sam pa su mi posle uplatili ostatak

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1037
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.1.2019 16:03:42   
Maraj
Nego meni i dalje.nema resenja. Od jula sam na porodiljskom. Primila vec 5 uplata a resenja nema.

Neko je pitao...da reteoaktivno uplate sve. Meni je leglo za 3 meseca odjednom
Ali resenja mi jos nema
Ne znam zasto

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1038
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.1.2019 16:07:22   
bubulence
Maraj evo javila sam muzu da ode u racunovodstvo i proveri. Verovatno su pogresili. Oni su nama isplatili plate ranije, ja sam prvo koristila godisnji, pa sam 26.12.otvorila bolovanje a oni su vec 27.12. pustili plate. I vidim da su mi racunali 4 dana bolovanja po 65%. Jesu me zvali da pitaju i rekla sam da ostajem na bolovanju, mozda nisam naglasila  da je trudnicko... 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1039
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.1.2019 16:09:48   
Maraj
Pa moguce. Moji su meni pogrešno obracunali. Racunali 65%kao da sam otvorila obicno bolovanje.
Trudnicko je 100%svih 9 meseci

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1040
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.1.2019 16:25:41   
bubulence
Javili su se. Greska, uplatice mi razliku sa sledecom platom. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1041
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.1.2019 16:27:34   
Maraj
Super user posted image
Ovo je strasno. Ja ne znam da l ima neko ko nema problema sa racunovodstvom
Osim zaposleni kod kojih radi vonavojuser posted image user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1042
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.1.2019 16:50:48   
vonavoj
Ne mogu da verujem bubulence,taj zakon je od 2014.te godine..strasno. takp je i kod Maraj bilo.Inace,mene momci zovu da se vratim,bas zbog obracuna plata,kazu ja sam bila najtacnija,hahah..uvek su im prekovremeni inpraznici tacno placeni.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1043
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.1.2019 21:14:03   
bubulence
Sto se tice trudnickog i porodiljskog moja firma je zaista vise nego korektna. Ovo se desilo slucajno, sigurno jer su decembarske plate isplatili vec u decembru, pa je malo nastao haos u obracunu.Ali na primer nikada nisu cekali refundaciju drzave i sl da bi trudnice i porodilje dobile plate... 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1044
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.1.2019 21:58:40   
isidora88
Von ali ja ne produzavam bolovanje nego muz nastavlja porodiljsko,  a ja sam ga otvorila po starom zakonu, pa bi bilo logicno da i njemu racunaju po starom zakonu jer on nastavlja ono sto je zapoceto. 

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1045
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.1.2019 22:02:58   
vonavoj
Bubi,sigurno je to.nema sta,i ja bi pogresila,ako ide unapred..tako i mi isplacujemo mesec za mesec.Isi,videces,po nekoj logici,ide po novom..jer se njemu racuna novi obracun za isplatu.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1046
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.1.2019 19:36:07   
Anoniman
Drage mame,moze li pomoc. Ko je upucen u novi zakon o porodiljskom. Ovakva je situacija kod mene. Radila sam u toj firmi godinu ipo dana. Zatim otisla na trudnicko a kasnije i na porodiljsko. Medjutim saznala sam da kad mi ovo istekne,a istice mi krajem aprila,nemaju nameru da me ostave da radim,vec tu moj rad u firmi prestaje. Skoro sam to potpisala. Moze li mi neko reci u slucaju druge trudnoce da li imam pravo da produzum porodiljsko. Znam da treba sad nesto imati 18 meseci rada,sta sve ulazi u obracun. Moze li neko da me uputi. Imam li ikakvih prava na produzenje. Ili ako prestanem tu da radim a posle odredjenog vremena nadjem drugi posao,da li cu morati da radim 18 meseci da bih otisla na trudnicko ili mi se nesto priznaje od proslog posla. U oba slucaja moze li mi neko dati odgovor? 


(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 1047
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.1.2019 8:38:40   
nata11
Sve dok si na bolovanju moraju produziti ugovor o radu. Znaci ako krenes novo trudnicko/ porodiljsko produzava se. Sto se tice primanja u toj situaciji javice se neko drugi, mislim da smo i pisali o tome pa prelistaj unazad. 

_____________________________





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1048
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.1.2019 12:13:24   
bubulence
Znam jedino da ako sada ostanes trudna moraju da ti produze do isteka sledeceg porodiljskog. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1049
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
15.1.2019 11:40:35   
Beograd2018
Jel zna neko ako 20. U mesecu pada u nedelju, kao sto je sad slucaj, dal je isplata porodiljskog u petak 18.01.?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here