|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.1.2019 14:55:21   
dunja RR
Ja sam konačno predala sve što su mogli da izmisle da im treba za moje bolovanje.
Mesec dana je trajalo. Pričam vam sada kao poslodavac, znači predavala sam kao poslodavac, ali za sebe. Na prvom dolasku pre oko mesec dana sam donela sve što treba (sa spiska). Od tada sam bila još jedno 6-7 puta. Tada mi je tražena dopuna, van onog obaveznog sa spiska. Zato što sam direktor, i tako ... eto, može im se. Svaki put sam donela sve traženo - tražili su mi ugovore, anekse, tabelarne prikaze, platne liste, ne za 3 ili 6 meseci unazad, već za 2-3 godine unazad. Za sve zaposlene. Usklađivanja naravno.
I na svakom odlasku tamo, traženo ko je nešto novo - dobijem spisak, pa onda to donesem, sledeći put novi spisak itd.

Pritom svaki put dođem tamo, i iako imam prvenstvo sa ovolikim stomakom, i svi me puste preko reda, ja redovno čekam jer službenik insistira da čekam ispred vrata dok on ne raskloni neke papire (to traje). Kada uđem, on sedi, ja stojim pored njega pola sata, otpada mi stomak i noge svaki put.

I danas mi je koonačno rekao (posle čitavog dosijea koji sam mu donela), da je sve korektno 99,99% i da će moj slučaj krenuti sutra da radi.
Izvinjava se (kao) što je morao da bude tako detaljan.
I da, rekao mi je da imam odličnog knjigovođu (to znam odavno).
Ne mogu da zamislim šta bi bilo da mi knjigovođa nije odličan.


Čisto da kažem koju i iz perspektive poslodavca.
Da znate da ako nekada kasni bolovanje, nije do knjigovođe, nije do poslodavca baš uvek. Nekada prosto traže iglu u plastu sena, samo da izbegnu plaćanje iz budžeta, ili ga bar odlože. Meni tako deluje.


U prošloj trudnoći nam je firma bila na drugoj opštini, tamo sam sve brzo završavala. Možda je do opštine a možda i do neke direktive koje su dobili, da češljaju. Ali ja sam znala da je kod mene sve regularno, pa se nisam brinula.


I tako, odo ja na porodlljsko za deset_ak dana :)

< Poruku je uredio dunja RR -- 17.1.2019 15:07:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.1.2019 15:16:36   
milicicak
Dunja, ocigledno si naletela na budalu! Ali sad po novom poslodavac nema nikakve ali bas nikakve veze sa porodiljskim. Sve to radi trudnica sama. Ti si sama sebi poslodavac pa te mozda zato i toliko izmatretirao. Ali i moze tako da maltretira i svaku trudnicu koja mu dodje da otvori porodiljsko.
Uzivaj na porodiljskom, zasluzila si 😘

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.1.2019 15:24:19   
dunja RR
Ne Mili, ja sam ovo predavala za trudničko :) On me za trudničko maltretiraoooo...kao poslodavca.
A na porodiljsko ću za deset__ak dana, jupi :)) Hvala ti user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 17.1.2019 15:25:43 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.1.2019 15:29:38   
milicicak
Aaa, nisam dobro procitala. Onda bas maltretiraju i ljude koji rade u racunovodstvu, uzas. Cekaj, ti si mesec dana donosila dodatnu dokumentaciju od dana kada si dobila doznake za trudnicko? Na stranu svi pritisci i proveravanje ali to je sumanuto, znaju se procedure i potrebna dokumentacija! Mada, sta se ja cudim kad zivimo gde zivimo

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.1.2019 15:36:02   
dunja RR
Da Mili, mesec dana. Na prvom odlasku sam donela sve što je potrebno, sa spiska, koji stoji lepo na njegovim vratima, znam ga napamet, koliko sam provela ispred tih vrata. Ali on je tražio dopune, koje nemaju veze sa bolovanjem.

Moja knjigovođa kaže da joj niko nikada nije to tražio, što je on meni. Za ovih mesec dana. Ali na svakom odlasku nešto novo.
Pritom je juče zvao knjigovođu, i rekao da ako se ne pojavim za pola sata, vratiće nam dokumentaciju poštom. A meni rekao do 20.1. da donesem.
Mene juče knjigovođa zove da hitno jurim tramo, ja bila usred pakovanja paketa za trudnice sa RR. Brzo se obukla, na tramvaj, i odnela mu to što je tražio.
I on mi je i juče dao nov spisak, a mogao je u startu knjigovođi da kaže tada kada je zvao, da i to nešto dodatno donesem. Ne, on je hteo da ja dođem i juče i danas. I danas kada me video, ja sve donela opet kao i uvek, sve sa spiska, više nije imako kud, nema ja više mislim šta da mi traži, Konačno je bio zadovoljan.

< Poruku je uredio dunja RR -- 17.1.2019 15:37:03 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.1.2019 15:39:16   
milicicak
Dakle, jednom recju, budala! Nekad nije do sistema nego do coveka nazalost

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.1.2019 17:02:58   
jance
Meni juce stiglo resenje za porodiljsko. Da li neko ima iskustva, da li joj je leglo odmah tog meseca kad je dobila resenje ili tek sledeceg? Resenje ima datum u prvoj polovini meseca....Da znam da li da podizem sa kreditne za racune ili da sacekam. 20og mi skidaju kredit.... 

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.1.2019 18:46:37   
Beograd2018


IZVORNA PORUKA: jance

Meni juce stiglo resenje za porodiljsko. Da li neko ima iskustva, da li joj je leglo odmah tog meseca kad je dobila resenje ili tek sledeceg? Resenje ima datum u prvoj polovini meseca....Da znam da li da podizem sa kreditne za racune ili da sacekam. 20og mi skidaju kredit.... 


Ja mislim da ces ovaj mesec da dobijes jer oni koji ce dobiti februara, jos nisu dobili resenja. Pogotovo sto isplata ide u roku 30 dana od datuma na resenju. E sad jos da znamo kad ce tacno biti uplata za januar, da li ove ili sledece nedelje..?

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.1.2019 19:14:32   
Maraj
Ja sam se porodila u julu mesecu. U oktobru mi je bila 1.uplata.
Ni do dan danas nisam dobila resenje
Jance ja mislim da ces sl.mesec dobiti

< Poruku je uredio Maraj -- 17.1.2019 19:15:18 >

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.1.2019 20:08:45   
jance
Hvala zene. Pogledacu bas koji mi je datum na resenju... Jel zna neko kako da izracunam koliko ce mi biti neto isplaceno? 

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.1.2019 20:34:58   
pari
Meni je taj bruto iznos podeljen sa 1.38 i dobijem neto

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.1.2019 20:37:55   
Beograd2018
Ako imas ugovor za stalno, bruto puta 0.71 i plus 1500 din. To je to...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
17.1.2019 20:40:20   
dunja RR
Ja nisam sigurna da li je ovo do njega ili do sistema.
Ali se sećam da drugi put kada sam došla, da donesem tu dopunu, čekali smo ispred jedan čovek i ja. Ja prva stigla, pa taj čova, i on naćuljio uši ispred vrata, i kada je čuo glas tog lika, sećam se da reče, jaooo ne, to je onaj user posted image . Verovatno je i on imao lepa iskustva sa dotičnim :D

Inače, ja sam vrljo ljubazna i pitoma sa takvima, ja mu ne dajem povoda da ga dodatno iznerviram, jer znam da mi realno, on treba, a i pored toga on gnjavi. Šta bi bilo da sam neka nadrndana ne znam, ali sam videla da gunđa puno kada mu dođi taki koji se suprotstavljaju. Ja mu en dajem povoda da bude loš prema firmi. Na kraju sam ga omekšala ja mislim, svojim ponašanjem, danas je bio već drugačiji.
A inače, naša firma je skroz čista, sve plaćamo na vreme, poreze, doprinose, sve je bez i jedne jedine greške, od kada firma postoji. Zato me nervira što nas koji radimo sve do detalja kako treba, trkeljišu.


IZVORNA PORUKA: milicicak

Dakle, jednom recju, budala! Nekad nije do sistema nego do coveka nazalost



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
18.1.2019 18:19:46   
Таня
Прво да вам се свима захвалим што сте коментарисали на ову тему јер сам једино на овом форуму успела да нађем искуства о томе када могу да очекујем прва примања за породиљско. Хтела сам и раније да поделим своје искуство, али никако ми није стизао линк за активацију пријаве. Можда некоме буде корисно, па да и ја напишем. Породиљско сам отворила 28. септембра, а папире сам предала 5.октобра. Средином децембра супруг је отишао у Градску управу да се распита када могу да очекујем решење. Тада су му уручили моја два решења која су тих дана била обрађена, тако да на адресу нису слали. Прву уплату сам добила 19.децембра. Друго решење је за остала примања, јер сам уз основни посао и нешто хонорарно радила. На решењу за основну плату је написан бруто износ, а на овом другом решењу је и бруто и нето износ написан. Оба се односе на просек у претходних 18 месеци. Нисам знала да и на то имамо право. Свакако да сваки динар више је добродошао, мада хонорарни посао нисам нешто дуго радила.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
18.1.2019 20:04:07   
Maraj
Sta je to drugo resenje koje si dobila? Jel Ovo
Ako jeste molim te objasni ko ima prava na ta davanja. I kakva je procedura. Hvala

(odgovor članu Таня)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
18.1.2019 23:58:43   
jance
Javite ako vam je leglo za ovaj mesec. 

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
19.1.2019 11:59:28   
Beograd2018
Danas je trebalo da legne navodno, roditeljski i deciji dodatak..javite ako nekom jeste :) a porodiljsko ce valjda u ponedeljak..

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
19.1.2019 13:16:28   
SnežaMatija
Ja dam podigla u posti roditeljski dodatak jutros. 

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
19.1.2019 14:06:33   
Таня
Драга Maraj, вероватно је то тај део закона који си пронашла. Прво решење које сам добила се односи на накнаду зараде, односно на накнаду плате за време породиљског ( члан 13 Закона о финансијској подршци породици са децом). Друго решење је за остале надокнаде на основу рођења и неге детета (члан 17 Закона у трајању ...па сада стоји датум... у смислу члана 18. Закона). Ово сам преписала са решења. Знам да је у оваквим случајевима потребно познавање закона и својих права. Нажалост ја се тиме нисам бавила, да бих нешто више знала и могла да објасним. Нисам правне струке, па већина тих закона ми делује као шпанско село, мада то није оправдање. Углавном не постоји никаква посебна процедура. Предала сам сва документа као и све породиље приликом отварања породиљског. Нисам ни знала да породиља може да оствари и ово право, па сам то тек сазнала када сам добила решење. Они су само узели платни списак, који ми иначе стоји у прилогу оба решења и написали и ово друго решење. Додатну документацију нисам подносила.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
19.1.2019 14:50:18   
Beograd2018


IZVORNA PORUKA: SnežaMatija

Ja dam podigla u posti roditeljski dodatak jutros. 


Jel si imala resenje sa sobom ili samo sa licnom kartom? Ne znam dal moze bez resenja..

(odgovor članu SnežaMatija)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
19.1.2019 15:00:51   
jance


IZVORNA PORUKA: Beograd2018

Danas je trebalo da legne navodno, roditeljski i deciji dodatak..javite ako nekom jeste :) a porodiljsko ce valjda u ponedeljak..



Imam nekoliko potvrda da je roditeljski i deciji legao. Porodiljsko po novom zakonu jos nije nikome da sam ja videla ili procitala. 

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
19.1.2019 15:02:45   
jance


IZVORNA PORUKA: Beograd2018



IZVORNA PORUKA: SnežaMatija

Ja dam podigla u posti roditeljski dodatak jutros. 


Jel si imala resenje sa sobom ili samo sa licnom kartom? Ne znam dal moze bez resenja..



Ako ste vec podizali u posti onda moze samo sa licnom kartom. Ako niste, prvi put mora sa resenjem. Naravno zavisi i od dobre volje sluzbenice ali ja sam gledala da prvu isplatu podizem u Postanskoj stedionici sa resenjem. 

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
19.1.2019 15:33:08   
Beograd2018


IZVORNA PORUKA: jance



IZVORNA PORUKA: Beograd2018



IZVORNA PORUKA: SnežaMatija

Ja dam podigla u posti roditeljski dodatak jutros. 


Jel si imala resenje sa sobom ili samo sa licnom kartom? Ne znam dal moze bez resenja..



Ako ste vec podizali u posti onda moze samo sa licnom kartom. Ako niste, prvi put mora sa resenjem. Naravno zavisi i od dobre volje sluzbenice ali ja sam gledala da prvu isplatu podizem u Postanskoj stedionici sa resenjem. 


Hvala puno puno, nadam se samo da ne kasni onda to resenje. Za porodiljsko su rekli da bi trebalo u ponedeljak, ako bog da :)

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.1.2019 9:47:38   
Beograd2018
Leglo porodiljsko za oktobar, novembar i decembar, Beograd..hvala bogu :)

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.1.2019 12:39:27   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Таня

Драга Maraj, вероватно је то тај део закона који си пронашла. Прво решење које сам добила се односи на накнаду зараде, односно на накнаду плате за време породиљског ( члан 13 Закона о финансијској подршци породици са децом). Друго решење је за остале надокнаде на основу рођења и неге детета (члан 17 Закона у трајању ...па сада стоји датум... у смислу члана 18. Закона). Ово сам преписала са решења. Знам да је у оваквим случајевима потребно познавање закона и својих права. Нажалост ја се тиме нисам бавила, да бих нешто више знала и могла да објасним. Нисам правне струке, па већина тих закона ми делује као шпанско село, мада то није оправдање. Углавном не постоји никаква посебна процедура. Предала сам сва документа као и све породиље приликом отварања породиљског. Нисам ни знала да породиља може да оствари и ово право, па сам то тек сазнала када сам добила решење. Они су само узели платни списак, који ми иначе стоји у прилогу оба решења и написали и ово друго решење. Додатну документацију нисам подносила.

Da li znas ko ostvaruje prava na ta davanja. Meni leze porodiljsko. Resenje nisam dobila. Porodila sam se u julu. A ta davanja...njsam podnosila papire za to. Po kom osnovu se daju/dobijaju. Ja sam zaposlena porpdilja. Me znam da l imam pravo na ta davanja

(odgovor članu Таня)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here