|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.3.2019 5:46:54   
mirana1

IZVORNA PORUKA: Sanidej

Po novom zakonu trudnicko ne ulazi u obracun za porodiljsko.  Porodiljsko se obracunava ovako: ako ste koristili trudnicko, gleda se 18 meseci pre otvaranja TRUDNICKOG. Ako niste koristili trudnicko, gleda se 18 meseci pre otvaranja PORODILJSKOG.




bas tako.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1126
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.3.2019 7:31:53   
Nackilii
Sjajno, hvala vam puno :) To mi i odgovara :) 


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1127
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.3.2019 10:51:10   
Sanidej
Ako ste imali bonuse ili stimulacije i to ulazi u obracun (jedna pozitivna strana novog zakona)..

(odgovor članu Nackilii)
Direktna veza do poruke: 1128
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.3.2019 11:24:46   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Sanidej

Ako ste imali bonuse ili stimulacije i to ulazi u obracun (jedna pozitivna strana novog zakona)..
. Za porodiljsko da, za trudnicko ne 😣


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1129
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.3.2019 11:49:53   
Sanidej
Novi zakon se i odnosi samo na porodiljsko, za trudnicko se nista nije menjalo

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1130
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.3.2019 11:54:17   
Sanidej
Da preciziramo, prvih 30 dana trudnickog (na teret poslodavca) obuhvata sve sto ste zaradili u prethodnih 12 meseci (i bonuse, stimulacije), od 31og dana se trudnicko racuna kao prosek 3 meseca koji prethode mesecu otvaranja trudnickog bolovanja. To je tako odavno i ne dotice ga novi zakon.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1131
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.3.2019 12:58:37   
bubulence
Meni je u petak leglo trudnicko. Prethodni mesec je islo na teret poslodavca i dobila sam prosek za 3 meseca + su mi uplatili sve bonuse kao i ranije iako to nisu u obavezi. . Ovaj mesec sam dobila samo osnovicu iz ugovora, kao sto mi je i receno. Inace je u pitanju strana kompanija sa 2000 zaposlenih, koja se strogo pridrzava zakona


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1132
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
11.3.2019 17:15:30   
Nackilii
Da, to mi je bilo bitno, da znam da ulazi i bonus za proslu godinu. 

Mislila sam da se i trudnicko isto racuna kao porodiljsko, hvala na pojasnjenju :) Da znam koliko mogu da ocekujem. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1133
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
15.3.2019 19:45:34   
Milena14
Zdravo, da li mozete da mi objasnite kako se obracunava trudnicko po novom zakonu? Radim u drzavnoj ustanovi ali nemam tih 18 meseci spojenog radnog staza... 😒 U napred hvala 💕


(odgovor članu Nackilii)
Direktna veza do poruke: 1134
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
15.3.2019 20:57:13   
isidora88
Milicak imas pp :) 

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Beograd2018)
Direktna veza do poruke: 1135
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
15.3.2019 21:03:45   
Maraj
Milena, koliko meseci imas spojeno? Oni ti svakako racunaju 18 meseci prosek i ako nemas 18 meseci.
Npr plata ti je 50 000 svaki mesec. Unazad 18 mesesi si primala po 50 000. Onda racunaju 18× 50 000 pa podele na 18.
Ti ako nemas tih 18 vezanih vec npr 12. Oni ce ti 12 meseci mnoziti sa 50 000 a ostalih 6 meseci sa nulom ( 0 ). I opet podeliti na 18. Ne znam da l si me razumela....

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1136
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
15.3.2019 22:57:47   
Milena14
Od 18 meseci ima 4 meseca i 20 dana prekid. Pa znaci sada saberem zaradu iz ostalih 14 i podelim sa 18?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1137
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
15.3.2019 23:22:50   
Sanidej
Milena je pitala za obracun trudnickog, ne porodiljskog. Procitajte par postova iznad, objasnila sam.

(odgovor članu Milena14)
Direktna veza do poruke: 1138
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
15.3.2019 23:25:59   
Sanidej
Novi zakon nije uticao na obracun trudnickog, samo porodiljskog..

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1139
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.3.2019 9:31:01   
Milena14
Jesam, hvala puno😊 Jel moze neko da mi kaze za koji mesec ste primili trudnicko? Inace radim u Zdravstvenom centru pa sam cula da uplata kasni par meseci. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1140
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.3.2019 10:30:48   
nata11
Kasni oko mesec i po.
Ja primila za decembar.


_____________________________





(odgovor članu Milena14)
Direktna veza do poruke: 1141
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.3.2019 11:03:01   
bubulence
Mislim da to zavisi od firme. Ja sam prosle nedelje dobila za februar. 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1142
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.3.2019 11:19:25   
Sanidej
Proveravajte u  rfzo da li firma redovno predaje doznake, da Vas ne bi zavlacili

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1143
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.3.2019 15:19:44   
nata11


IZVORNA PORUKA: bubulence

Mislim da to zavisi od firme. Ja sam prosle nedelje dobila za februar. 





Tebi firma uplati regularno platu kada i svima pa onda oni traze refundaciju. Tako i meni bilo 1 mesec a onda knjigovodja trazio da idemo ovako preko uplate sa posebnog racuna zbog '''' lakseg pracenja''''. 😶

_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1144
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.3.2019 15:21:12   
nata11
Sanidej pracenje preko sajta ne radi. Meni za sve podnete zahteve stoji U obradi- i za isplacene i neisplacene. Jedino sto vredi sto vidite datum podnosenja. 

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1145
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.3.2019 15:48:23   
bubulence
Pa da nato, mnogo vam je lakse ovo da ti kasni uplata 😠. Kakvo crno pracenje, isplate ti, predaju papire za refundaciju i gotovo..

U prosloj firmi i trudnoci sam cekala refundaciju ali je to bilo isto redovno. Predavali su do 05.u mesecu, drzava njima uvek uplacivala do kraja meseca, i oni odmah meni prebacivali na racun... Ali je to bilo pre 4 godine

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1146
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.3.2019 16:29:56   
nata11
Ma ne radi se o nemanju para ja sam trenutno u nasoj porodicnoj firmi nego mi je knjihovodja takav, aljkav. Sve izvodi besne gliste. Evo gledam jos nije predala za februar.. a odnela joj jos 26.2. 



_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1147
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
19.3.2019 10:44:34   
buba m
Ja radim u prosveti. Pre 5 godina, kad sam prvi put bila trudna, kasnila je uplata dva meseca. Sad sam ponovo trudna. Nadam se da više nije tako. Imam stambeni kredit a banka ne pita... Za ratu mora biti...


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1148
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
19.3.2019 10:46:48   
Sanidej
Katastrofa. Ispada da zena treba da bude srecna kad dobije platu na vreme, a to je zakonska obaveza

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 1149
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 8:42:24   
Filadendronka
Trudnice koje ste imale fiksnu platu, da li vam je  na trudnickom svakog meseca isplacivan isti iznos? Moj knjigovodja se skroz pogubio i pojma nema sta mi cini da licnim dohotkom (poceh kao Pantic u Tesnoj kozi). Jasno mi je da se od plate odbija regres,topli obrok i prevoz. Zna li neko bas konkretno kako ide obracun tokom trudnickog  bolovanja? 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here