|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 8:44:19   
mirana1
Prosto je pitanje sta sve moze i ne moze, ygranem se iznosimaa koje primaju pojedine zene na porodiljskom.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 10:09:02   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Trudnice koje ste imale fiksnu platu, da li vam je  na trudnickom svakog meseca isplacivan isti iznos? Moj knjigovodja se skroz pogubio i pojma nema sta mi cini da licnim dohotkom (poceh kao Pantic u Tesnoj kozi). Jasno mi je da se od plate odbija regres,topli obrok i prevoz. Zna li neko bas konkretno kako ide obracun tokom trudnickog  bolovanja? 


Dobila sam tek jednu uplatu, ali u racunovodstvu su rekli da cu uvek dobijati osnovicu iz ugovora + minuli rad. Tako da ocekujem svaki mesec istu platu

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 10:36:10   
jance
Negde sam videla na nekom sajtu proslog meseca da pisu i kad su isplate porodiljskog, ne samo za roditeljski i deciji. Ne mogu da se setim gde, da li mozda imate ideju...?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 10:55:17   
Sanidej
Visina plate na trudnickom zavisi od broja dana u mesecu, odnosno radnih sati. Varijacije su do par hiljada dinara. Porodiljsko je uvek isti iznos.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 10:57:56   
Sanidej
Jance, obzirom da Ministarstvo za rad isplacuje porodiljsko, mozete pogledati njihov sajt.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 11:19:07   
Sanidej
Na pomenutom sajtu pise da ce uplata porodiljskog za februar 2019. biti 21.3. tj. sutra

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 12:38:13   
jance
Nasla. Jeste na sajtu ministarstva


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 12:53:36   
Maraj
Nisam znala da i to moze da se vidi na netu . Hvala user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 12:55:27   
mirana1

IZVORNA PORUKA: Maraj

Nisam znala da i to moze da se vidi na netu . Hvala user posted image




Ni ja za ovo nisam znala.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 13:29:18   
Sanidej
Tu su navedena i ostala "socijalna davanja" i datumi uplate. Izgleda da i porodiljsko spada u tu kategoriju socijale..

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 14:03:01   
Filadendronka
Sanidej, onda to u praksi nije plata 100% kad si na trudnickom. Zapalila bih zakonodavstvo RS! Uhh kako sam besna! 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 14:09:09   
Sanidej
Kako kad, draga Filadendronka. Nekad je i vise. Evo i primera: februar je najkraci mesec i ima 20 radnih dana-plata je obicno manja. Jul ima 23 radna dana i dobija se vise nego sto je navedeno u ugovoru o radu.  U proseku mesec ima 21-22 radna dana. Suma sumarum, nisu neka odstupanja..

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 15:13:10   
Filadendronka
Nista tu meni nije jasno, a svako drugacije tumaci kako treba odraditi obracun. Meni cena satnice varira iz meseca u mesec posto mi je plata fiksna. Dakle isti novac mi leze i kad mesec ima manje/vise dana. Koja je onda knjigovodji satnica merilo za obracun trudnickog?! 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 15:19:00   
Ana RR
Ja sam zaista imala sreće sa tim. Moja firma mi je isplaćivala platu kada i svima i nisu čekali na grad. Dve godine sam bila na bolovanju i primala platu svakog 1. u mesecu plus bonuse i 13. platu, kao da sam u firmi. Zaista za poželeti.

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.3.2019 15:23:44 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 15:27:34   
dunja RR
Da tako je, nije isti iznos za trudnicko svakog meseca. 
IZVORNA PORUKA: Sanidej

Visina plate na trudnickom zavisi od broja dana u mesecu, odnosno radnih sati. Varijacije su do par hiljada dinara. Porodiljsko je uvek isti iznos.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 15:31:46   
dunja RR

Na poledjini doznake svakog meseca popunjava se broj radnih dana u datom mesecu,i od tog broja zavisi iznos. To je pravilan obracun. Baci pogled na doznaku. Ispod se upisuje iznos brojevima i zatim slovima. 
IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Nista tu meni nije jasno, a svako drugacije tumaci kako treba odraditi obracun. Meni cena satnice varira iz meseca u mesec posto mi je plata fiksna. Dakle isti novac mi leze i kad mesec ima manje/vise dana. Koja je onda knjigovodji satnica merilo za obracun trudnickog?! 




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 16:20:24   
Maraj
Ja znam da kod mene u firmi salju i na svaka 3 meseca uskladjenje plate sa ostalim zaposlenima

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 17:28:02   
dunja RR
Meni se trazili usklađene svakog meseca.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 17:46:02   
Sanidej
Ne znam za to uskladjivanje, nikad nije pomenuto..radim u privatnoj firmi.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.3.2019 19:53:51   
Filadendronka
Meni takodje firma isplacuje platu kad i ostalim zaposlenima. Problem je lud knjigovodja koga niko ne kontrolise i koji uglavnom blage veze nema. Pritom radim u muskom kolektivu, tako da je njemu trudnicko/porodiljsko visa matematika. Jos uvek nije podneo zahtev za refundaciju od drzave za moje proslo trudnicko koje je bilo 2015/16. 

Dunja, moje doznake su naravno pozadi prazne, posto nista nije predato za refundaciju.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.3.2019 9:28:44   
Sanidej
Leglo "socijalno davanje" ovaj porodiljsko..:)

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.3.2019 9:31:16   
milicicak
Jel to za februar? Meni treba da isplate jedan dan 😁 a bas me zanima hoce li mm dobiti ovaj mesec posto mu je resenje stiglo

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.3.2019 9:33:33   
Maraj
Da da mili, za februar.
I meni upravo stigla poruka da je uplaceno

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.3.2019 9:40:11   
dunja RR
Meni su naravno tek juče popodne javili, da donesem još jedan papir, jer sam direktor firme pa traže dodatno, tako da ništa od uplate ovog meseca (porodiljsko).
Trudničko je jutros isplaćeno firmi, za decembar i januar.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.3.2019 9:41:29   
Maraj
Dunja ni meni nije leglo odmah. Kasni standardno 2-3 meseca. Al onda uplate odjednom sve zaostale uplate

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here