|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.1.2012 16:39:12   
Biserka
IZVORNA PORUKA: Doogie

A kada to ne radi, evo LINK kako da tata uspava bebu! :)))

Hahahaha, ovo mi deluje kao dobro rešenje za nas user posted image

(odgovor članu Doogie)
Direktna veza do poruke: 876
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.1.2012 16:47:57   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Doogie

Ja nemam licnog iskustva, ali sam upamtila savet koji je jedna pedijatrica dala: u ovim zimskim mesecima kada nam je bebica u rukama i treba da zaspi da je umotamo u neko cebence i tako spustimo u krevetac.  Jer kao, ako je zaspala u nasim toplim rukama oslonjena na nase toplo telo, kada je spustimo u hladnu posteljinu, to je kao probudi. Ne znam da li radi, u teoriji deluje moguce.


Potpuno tacno, znam iz iskustva.user posted image

(odgovor članu Doogie)
  Direktna veza do poruke: 877
   RE: Kako uspavljujete bebu?
10.1.2012 19:18:30   
dejana007
maja 27 :) To je OVO

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu maja27)
Direktna veza do poruke: 878
   RE: Kako uspavljujete bebu?
12.1.2012 9:02:36   
dajija
Citajuci iskustva svih mama moja beba spava :) I puno vam hvala
pu, pu da je ne ureknem :)
najzad se i ja naspavah, a tek joj je mesec dana! Hvala svima sto postojite zajedno sa ovim forumom user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 879
   RE: Kako uspavljujete bebu?
12.1.2012 22:00:04   
Irence
Uh ne bih da te bedacim,ali i moja je super spavala do pre 2 meseca.Spava ona i sada super ali dok zaspi to je katastrofa .Evo veceras recimo sat vremena sam pokusavala da je uspavam i nakraju je tata uspavao jer sam ja odlepilauser posted image

(odgovor članu dajija)
Direktna veza do poruke: 880
   RE: Kako uspavljujete bebu?
18.1.2012 1:43:44   
bratzz
Veceras sam je smestila da legne ped mene ugasila sam svetlo, tv i kompjuter, pricala sam joj kako je mrak i da svi spavaju i malo pretila da je opasno ako ustaje u mraku i da ce je neko uplasiti. Zagrlila sam je i posle nekog vremena se uspavala, sacekala sam da ucvrsti san i prebacila je u krevetac, do jutra se nece buditi sem ako se otkrije ili bude zedna ali to se retko desava. Trebalo mi je vremena da usarsim ovu taktiku i na kraju se sav trud isplatio user posted image

(odgovor članu Irence)
Direktna veza do poruke: 881
   RE: Kako uspavljujete bebu?
18.1.2012 17:06:35   
Biserka
Evo da se i mi pohvalimo, malo smo se popravili kad je uspavljivanje u pitanju. user posted image U poslednje vreme praktikujemo da ga m.m. uspavljuje - prvo popije flasicu mleka, onda ga m.m. lagano ljuljuska u rukama i tiho mu peva neku pesmicu. I cini mi se da mnogo lepse i duze spava i manje se budi kad ga tatica uspava. user posted image Jos smo mi daleko od toga da se on sam uspava, trebace vremena i vremena, ali za pocetak je i ovo odvikavanje od uspavljivanja na siki veliki napredak, pu pu pu, da ne ureknem user posted image

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 882
   RE: Kako uspavljujete bebu?
21.2.2012 10:51:25   
Anoniman
Kako da odviknem Petru od uspavljivanja sa flasicom ?

(odgovor članu Biserka)
  Direktna veza do poruke: 883
   RE: Kako uspavljujete bebu?
23.2.2012 16:23:22   
ishler
Sisajuci se uspavljuje,nece nikako drugacijeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 884
   RE: Kako uspavljujete bebu?
22.7.2012 17:42:59   
cani
Moje dete iam skoro 14 meseci,od septembra krece u vrtic i imamo problem sa uspavljivanjem.Preko dana nema sanse da zaspi dok se ne dovede u stanje da ce da padne sa stolice koliko je umoran al nece da legne u krevetic.Popije i mlekce na flasicu i sve,al po sto puta ustane i jurca...Uvece kad zaspi,spava super,ne budi se do 7-8 ujutro,al to dnevno spavanje nam je nocna mora... Preko dana odspava sat,sat i po,al tek tamo oko 3 kad bude vec mrtav umoran...Ima neko neki savet  user posted image

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 885
   RE: Kako uspavljujete bebu?
27.7.2012 21:41:16   
soni
slusam razne price...okupaju bebu, nahrane je i spuste u krevetac dok je beba budna i ona sama zaspi....user posted image

citam ovde sve imate lose iskustvo i sve bebu nosite na rukama ili ljuljuskate dok ne zaspi...user posted image

sta je najpametnije uraditi dok nije kasno??? moja luna ima samo 2 nedelje, ne bih da je navikavam na ruke

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 886
   RE: Kako uspavljujete bebu?
27.7.2012 22:29:22   
cockic
soni ja nemam neki savet petra sam uspavljivala na rukama dugo,lena nije zahtevna i ne traje dugo oko 5-10 min je nosim i spustim ali vec sam pisala negde ja sam nju morala zbog bljckanja da nosim posle jela ujedno se tad i upava.tako da sam je vise nosila sa razlogom nego sto sam morala a petra sam vala nosila jer je on tako jedino hteo user posted image ali i to prodje sad se uspava kad neko legne pored njega.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 887
   RE: Kako uspavljujete bebu?
27.7.2012 22:42:47   
red3lilu
Mi (mm i ja) nismo nosili Džonija. Baš je bilo tako kako je soni napisala, sisa, presvuče se, ušuška u krevetac i ostavi da spava, pošto mali bebani uglavnom to i rade. E sad, jel to do same bebe ili do energije koju šalješ bebi ili nešto treće ne znam, samo znam da nije bilo nosanja od prvog dana, a bogami ni kasnije...

Uhh, ovo deluje strrogo vojnički, da ne pomislite da je odrastao pored robota, dok je bio budan u vreme za sisanje, malo pre i posle toga naravno da smo se i mazili i pevali i ljuljkali, ali kad se obavi ono osnovno pravac krevetac i nunanjeuser posted image

< Poruku je uredio red3lilu -- 27.7.2012 22:45:45 >

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 888
   RE: Kako uspavljujete bebu?
27.7.2012 22:58:12   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: soni

slusam razne price...okupaju bebu, nahrane je i spuste u krevetac dok je beba budna i ona sama zaspi....user posted image

citam ovde sve imate lose iskustvo i sve bebu nosite na rukama ili ljuljuskate dok ne zaspi...user posted image

sta je najpametnije uraditi dok nije kasno??? moja luna ima samo 2 nedelje, ne bih da je navikavam na ruke

svako dete je prica za sebe! moja T je jako plakala kao beba,nikad se nije uspavljivala na siki,morala je da se nuna..taj metod da siki i da je stavim u krevetac nikada nije palio,ostavljala sam je da place,ali to je bilo zacenjivanje...jednostavno je takva beba...pokusavala sam,nervirala se,citala svasta na RRu,i odustala sam...prihvatila sam je takvu,da hoce da se nuna i to je to..sad je porasla (od 75 meseci) -i sad uvece kupanje,sikanje i krevetac,vrti se,prica,okrece i zaspi..da me pitate kako je naucila ne znam...samo od sebe je doslo,jednostavno je bila spremna da se sama uspava!

ako vec sad hoce da lezi u krevecu i da se uspava,ne uzimaj je na ruke..user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 889
   RE: Kako uspavljujete bebu?
27.7.2012 23:11:48   
red3lilu

IZVORNA PORUKA: vonavoj

ako vec sad hoce da lezi u krevecu i da se uspava,ne uzimaj je na ruke..user posted image


samo kratko bih se nadovezala, čak ni malo plakanja nije na odmet..user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 890
   RE: Kako uspavljujete bebu?
27.7.2012 23:25:44   
Ana RR
Ja nikada nisam puštala bebca da plače, odmah sam ga uzimala i smirivala. Sa dve nedelje bebi treba majčina blizina, da oseti njen miris, čuje srce kako kuca.. to je umiruje. Sa dve nedelje se neće navići na ruke, neće ni sa dva meseca. Ti je nikad nećeš nositi satima i satima da bi ona zapamtila samo taj položaj. Mislim, nemojte me pogrešno razumeti, ali ja ne mogu da zamislim da svoju bebu ne držim, nosim, mirišem, mazim.. i imao je fazu kada je hteo da bude na rukama, nosili smo ga, faza je prošla. Ali koliko god je voleo da ga nosimo nije bilo šanse da se tako uspava, kukao bi dok ga ne spustimo u krevetac. Tako je i sada, ako mu se spava mora da legne u krevet, okrene se na stomak i tako se uspava. Uživajte u svojim bebicama, nikada više neće biti tako male... 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 891
   RE: Kako uspavljujete bebu?
27.7.2012 23:41:12   
Sanjica26 RR
Slazem se sa tobom Ana. Mi smo Teodoru nekoliko meseci ljuljali zbog grceva jer su je uzasno mucili. Najvise je volela da zaspi sama u krevetcu. I dan danas okrene se na drugu stranu zagrli meduuser posted image (jer nema vise cucle) obavezno kaze pokriuser posted image i tako zaspi. Bude dana kad nece sama da spava i hoce u ljulju i da bude sa nama. A najvise voli kad nas dvoje pricamo. Tako se uspava. user posted image U ruke nece da spava bez obzira koliko je ljuljas.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 892
   RE: Kako uspavljujete bebu?
28.7.2012 0:04:11   
Anoniman
Marko se edeljama uspavljivaou krevetcu, popije mleko, vice me da uzmem flasicu, okrene se i gotovo. Pre par noci je poceo da izmislja, popije mleko u krevetcu, onda ustane, vrat m flasicu i objasni da hoce u kolica da ga gurkam kako smo se uspavljivali pre kratkog uspavljivanja u krevetu. Probala sam da ga ignorisem, da legnem pored krevet, al ne vredi.

(odgovor članu Biserka)
  Direktna veza do poruke: 893
   RE: Kako uspavljujete bebu?
28.7.2012 0:13:08   
Sashica82

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ja nikada nisam puštala bebca da plače, odmah sam ga uzimala i smirivala. Sa dve nedelje bebi treba majčina blizina, da oseti njen miris, čuje srce kako kuca.. to je umiruje. Sa dve nedelje se neće navići na ruke, neće ni sa dva meseca. Ti je nikad nećeš nositi satima i satima da bi ona zapamtila samo taj položaj. Mislim, nemojte me pogrešno razumeti, ali ja ne mogu da zamislim da svoju bebu ne držim, nosim, mirišem, mazim.. i imao je fazu kada je hteo da bude na rukama, nosili smo ga, faza je prošla. Ali koliko god je voleo da ga nosimo nije bilo šanse da se tako uspava, kukao bi dok ga ne spustimo u krevetac. Tako je i sada, ako mu se spava mora da legne u krevet, okrene se na stomak i tako se uspava. Uživajte u svojim bebicama, nikada više neće biti tako male... 


Potpisujem od reči do reči!

Sad (kao veliki) zaspi sam, stežući plišanu igračku ili ogradicu. A da sam ga nosala, nosala sam, koliko god je tražio... I još bih da je hteo user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 894
   RE: Kako uspavljujete bebu?
28.7.2012 14:18:56   
soni
ona kao da se razbudi posle kupanja i hranjenje..preko dana tako cvrsto spava, ne trebam da je nosam, samo je spustim i sama pajki, al uvece nece..sinoc smo se sat i po mucili, ali je posle lepo spavala...
voli da se mazi i sto vi kazete da oseti moju blizinu....

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 895
   RE: Kako uspavljujete bebu?
28.7.2012 14:24:30   
cockic
uzivaj u tom periodu brzo proleti,i posle manje spavaju i bas se bore da ne spavaju.evo mene lena vec zeki pocela da puzi,uskoro i da sedi sama pa onda nema sanse da ce u krevecu sama dugo odmah trazi nekog da je uzme user posted image ali je velika dobrica u ondosu na batu kad je on bio u tom uzrastu.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 896
   RE: Kako uspavljujete bebu?
28.7.2012 14:30:35   
soni
porasla bebaaa user posted image ...

pokusacemo sve...


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 897
   RE: Kako uspavljujete bebu?
28.7.2012 14:53:02   
vonavoj
mazikaj se sa bebicom,jos je malauser posted image
beba se ne moze razmaziti do 4og mesecauser posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 898
   RE: Kako uspavljujete bebu?
13.9.2012 22:14:54   
magnetic
Preko dana se uspavljuje samo u kolicima,ne vadim je iz njih tamo i odspava. Nocu zaspe u krevetu dok je dojim.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 899
   RE: Kako uspavljujete bebu?
24.4.2013 9:26:04   
nina26
Na ovoj se temi dugo nije pisalo, ocigledno mame nemaju problem sa uspavljivanjemuser posted image U sustini, nemam ni ja puno sa uspavljivanjem, vec sa onim posle sto dolazi, budjenje u toku noci...

Posto sam pisala u temi dojenje, kako nam je prosla prva noc, odvikavanja od sike kao rekvizita za spavanje, gde si budila na svaka 2h, sinoc je bila jos gore!

Popodne nije spavala uopste, samo nekih pola sata, jer sam naravno ustala i ja,i ona se probudila, rekoh bolje, spavace lakse uvece, cvrc...nece.

Oko 8h je zaspala, pa se probudila vrlo brzo, i onda smo se uspavljivali do deset, i to na rukama, ok, nije problem...spavala je do 1h. E, onda se budila na svakih sat vremena. Posto sam procitala ovde neke trikove, stavila sam joj moju bluzu, i uvila oko ruke, da joj bude blizu lica, i na cuclu stavljala svaki put kad se probudi, malo mog mleka, i uspevalo je, uzimala je cuclu, ali svaki put kad joj ispadne probudi se. Mleko nisam htela da joj dajem svaki put,kao prve veceri da se ne bi navukla posle i na to...

Sve vreme je bila u kreveticu. U 4h kad se probudila, tada sam joj tek ponudila mleko, mislila sam mozda je gladna, jer je zadnji put jela oko 9h, mada je vec velika,ali ajde, i popila je 80ml, i spavala citava 2h.
U 6h sam je prenela kod mene i dala da sisa, jer su mi grugi otekle.

Evo nas obe, neispavane, ovako nije bilo ni kad se rodila...nastavljam i veceras sa istom taktikom...

Ono ostavljanje na par min, plav itd..nisam moglauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here