|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 18:55:52   
minnica
Ne bi ni meni palo na pamet da mi drugarica nije rekla. Inače, sterilisala sam i plastične i staklene flašice i dude i glodalice i kutije za dude, sve redom. Sad to perem u mašini za sudove, pa ne sterilišem više.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 18:56:02   
Didy
Bila sam ubeđena da sam pisala na ovoj temi, ali izgleda da sam pisala o ovome na bogtepitakojoj temi još davno. Nemam sterilizator i nisam ga koristila ni sa jednim detetom. Povremeno sam otkuvala u šerpi. Sa Stefanom češće nego sa Sofijom.
Za sve one koje muče bele naslage na flašicama posle iskuvavanja u šerpi - iskuvavala sam u destilovanoj vodi. user posted image Flašice su bile kao nove. Imala sam jednu šerpu u kojoj mi je stajala ta destilovana voda koju sam menjala recimo jednom nedeljno. Mislim da sam prvih mesec dana iskuvavala svako veče i onda sam nekoliko puta u toj istoj vodi, a posle sam sipala novu, pa u toj narednih nedelju dana.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 19:02:00   
Jole84
Didy nemam ni ja ništa protiv tog "starog" načina sterilisanja,ali ajde da koliko toliko olakšam sebi,ono što mi se sviđa je što sterilizator ima poklopac pa su flašice sterilne još 24h dok se ne otklopi,a prilikom iskuvavanja računam da su sterilne sve dok se ne izvade iz vode,dakle ili odmah upotreba ili ponovo iskuvavanje. Ili grešim?
Minice super,bitno da može sve,nešto sam u glavi stvorila sliku da bi mi mikrotalasna otopila cucle i igračke user posted image


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 19:07:59   
Didy
Onda ostaviš u poklopljenoj šerpi 24h. user posted image
Nikoga ne ubeđujem, samo sam iznela svoje mišljenje i iskustvo. Iz ovog ugla, previše sam stvari pokupovala deci, bez dosta toga se moglo, pogotovo što oni to začas prerastu. Sad razmišljam - bolje da smo išli na neko putovanje svi zajedno umesto što sam pare potrošila na razne džidže koje stoje na tavanu i u špajzu sada. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 19:22:11   
tijatija
ja sam sterilisala bocice i duda u serpi ... sa prvim detetom cesto i sa svakim narednim sve manje user posted image nikakvu razliku izmedju prvog i cetvrtog deteta( sto bi mogla na prste da izbrojim koliko sam puta ster) neznam...licno za mene je taj sterilizator glupost

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 19:23:49   
bubulence
slazem se sa didy, kupuje se mnogo bezpotrebnih stvari, pogotovo za prvo dete. znam nekoliko njih koje su kupile sterilizator ali ga nisu ni koristile...
mi smo prvih mesec dana iskuvavali posle svake upotrebe, sledeca dva meseca svako vece a za kasnije se ne secam...
u svakom slucaju to nije apsolutno nikakav posao. stavis vodu u serpu, ubacis flasicu, kada prokuva voda iskljucis ringlu. kasnije jos isperes flasicu i gotovo...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 19:28:32   
Olga75
i ja sam iskuvaval u serpi sa sodabikarbonom ono malo sto sam ih u pocetku koristila
moja zver je samo sisala posle nekih mesec i po dana, dudu nije koristila , iskuvavala sam i silikonske bradavice tako
tako da sam kupila sterilizator bacila bih novce
mozda da sacekas pa ces videti da li ti je potreban ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 19:29:44   
Olga75

IZVORNA PORUKA: bubulence

kasnije jos isperes flasicu i gotovo...

moram da pitam : cime isperes flasicu ?
ja nisam ispirala posle iskuvavanja

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 19:31:06   
bubulence

IZVORNA PORUKA: tijatija

.. sa prvim detetom cesto i sa svakim narednim sve manje user posted image



znas ono " za prvo dete smo kupili toplomer za vodu, sa drugim smo proveravali laktom, trece smo samo ubacivali u vodu, cetvrto verovatno necemo kupati" user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 19:32:12   
jole82
To i ja htedoh da priupitam user posted image
Valjda se stvar opere, ispere pa steriliše i koristi..
Ako se ponovo pere ili ispere...onda je sterilizacija bila uzaludna..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 19:32:41   
Sanchy
Ja sam kupila Aventov sterilizator i vrlo sam zadovoljna,on je veliki i sve je odjednom moglo da mi stane ,flasice,cucle,kasicice,u pocetku i silikonske bradavice ,ma sve..cak i danas ga ponekad ukljucim za ove case sa piskom ..odlicna stvar,,nisam za to iskuvavanje,jednom sam kod mame ubacila flasicu u tu vrelu vodu i plastika je promenila boju bukvalno..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 19:34:16   
bubulence
olga ja se nisam setila kao didy da iskuvam flasicu u destilovanoj vodi pa da mi ne ostajale one fleke ispirala sam jos u cistoj vodi

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 19:34:41   
Olga75
ja sam prvo prala ferijem da ih razmastim i isprala i onda u kljucalu vodu
nisu promenile boju jer sam koristila destilovanu vodu a promenile su verovatno zbog kamenca ako je bila voda iz cesme
i obavezno sam stavljala sodabikarbonu i nismo nikad imali soor

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 19:37:09   
tijatija

IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: tijatija

.. sa prvim detetom cesto i sa svakim narednim sve manje user posted image



znas ono " za prvo dete smo kupili toplomer za vodu, sa drugim smo proveravali laktom, trece smo samo ubacivali u vodu, cetvrto verovatno necemo kupati" user posted image





user posted image user posted image tako nekako

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 19:37:25   
Maslacak15
Naravno da se ne ispira osim ako to cime se ispira nije sterilna tecnost. Inace je sterilizacija bespredmenta. Jam koristila isto koristila Aventom sterilizator i odlicno me posluzio. Posle 6 og meseca kad su krenuli da puze i skupljaju sto sta po kuci, ukinula sam sterilisanje posto po meni nema nikakvog smisla. Ja da sterilisem flasice a oni da se se zavlace po coskovima i trpaju u usta sve sta im dodje u sake. Za prva tri meseca zivota mislim da je sterilizacija svrsishodna.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 19:41:25   
Sanchy
Moguce da je bila iz cesme,ne secam se vise,uglavnom se meni to nije dopalo,normalno pre sterilizatora dobro operem ,kupovala sam biljni deterdzent za sudove Elisa,kao da izbegnem i hemijuuser posted image ,pa sve u sterilizator,,takodje,nikad sor,,ima sad i Reerov sterilizator,upola je jeftiniji od Aventovog a koliko vidim iste je velicine,isto na paru,pa ko razmislja o kupovini cisto da spomenem..Imam neke aparate istog proizvodjaca i zadovoljna sam skroz..i da dodam najvise sam sterilisala zbog tih ostataka mleka jer mi je receno da su te bakterije najgore i mogu da izazovu dijareju kod dece a onda to povlaci i svasta jos nesto,bez obzira sto operem psihicki sam bila mirnija jos i kad sterilisemuser posted image ..

< Poruku je uredio Sanchy -- 25.3.2014 19:46:04 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 19:42:01   
bubulence
nama je patronazna rekla da tako radimo pa smo je poslusali, nisam ni razmisljala da nema svrhe ukoliko isperem vodom. mada hvala Bogu, nikada nije bilo apsolutno nikakvih problema.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 21:38:56   
Trcosava
Jole 84, draga, sačekaj prvo da vidiš da li će ti uopšte i trebati sterilizator. Ako ćeš dojiti, koja je poenta sterilizatora?

U slučaju da ne budeš imala mleka, onda misli o sterilizatoru.

Prvo sam se akala sa kuvanjem dok mi nije preselo. Pošto smo dobili mikrotalasnu, kupili smo nn stelizator za mt. Ana cucle skoro da nije ni koristila, tako da mi je služio za sterilisanje flašica i cucli za flašice.
Kupovali smo one bolje bez bpa plastične jer uopšte nisam htela da razmišljam šta ako padne na pod staklena flašica.
Bejah zadovoljna tim za mt.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Sterilizator DA ili NE?
25.3.2014 21:47:46   
Sanchy
Ja sam dojila pa mi je trebao sterilizator jer sam koristila i pumpicu pa je i nju trebalo sterilisati i flasice ,ostavljala svoje mleko kad idem negde,flasica za vodu,davala sam mu vodu jer je bilo 37 stepeni napolju kada se rodio,vrelo leto..,cucle,,dakle trebao mi je od starta..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Sterilizator DA ili NE?
26.3.2014 14:25:46   
Didy
Stefana sam dojila, pa se cedila, pa mu davala na flašicu to što iscedim, pa još pravila dohranu. Koristila sam i silikonske bradavice u početku i cucle, pumpicu, flašice... I opet mi uopšte nije bio problem da sve to uveče ubacim u šerpu i prokuvam.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Sterilizator DA ili NE?
26.3.2014 14:28:46   
Peace*
I ja sam sve u šerpu, naspem koju kap sirćeta, i flašice kao staklene. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Sterilizator DA ili NE?
27.3.2014 10:44:22   
Jole84
Vidim da su mišljenja baš crno-bela user posted image
moguće da ću da sačekam da vidim kako stojim s dojenjem pa naknadno uzmem ili da odmah kupim tu jeftiniju varijantu za mikrotalasnu. Mislila sam da sterlišem prvih par meseci,posle jok user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Sterilizator DA ili NE?
27.3.2014 10:46:44   
Olga75
najbolje je da sacekas dok se bebac rodi pa videces
meni je patronazna rekla : prvi esec sterilises posle svakog koriscenja , drugi mesec posle svakog drugog , traci samo jednom user posted image
ja sam malo duze al jasam uvrnuta

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Sterilizator DA ili NE?
27.3.2014 10:53:48   
Jole84
Ma i ja sam malo uvrnuta zato sam i sigurna da mi treba sterilizator user posted image


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Sterilizator DA ili NE?
27.3.2014 22:23:57   
Didy

IZVORNA PORUKA: Olga RR

prvi esec sterilises posle svakog koriscenja


Uh, ja nisam nikad sterilisala posle svakog korišćenja, već uveče, znači jednom dnevno. Kad se sad setim tog perioda, nisam ni stizala. I to uveče je uglavnom mm radio kad dođe s posla, nisam znala kako se zovem. Imala sam osećaj da ga samo dojim , presvlačim, cedim se, mućkam ad, taman obrnem krug, hajde sve ispočetka. Dan Mrmota. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here