|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.3.2012 13:06:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: A.N.A.

Da li neko za sterilisanje flasica koristi kese koje se ubace u mikrotalasnu??? Ne znam ni koliko flasica moze u tu kesu da stane... Pise na njima da je za vise koriscenja... Kakva su vam iskustva?


hm, i za ovo prvo put cujem? kakve su to kese i gde se mogu nabaviti? moji imaju mikrotalasnu pa ako bude bilo potrebno moci cemo tako.

(odgovor članu A.N.A.)
  Direktna veza do poruke: 176
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.3.2012 14:53:13   
slavica.
Rece nam sestra u skolici da ona sterilisanje flasica uopste ne vidi kao nesto sto je neophodno. Kaze da same odlucimo,ali da svako dete najvise sisa,i najcesce je na dojci,a ni ona nije sterilna,pa zasto bi flasica morala da bude... Kaze da ih trebamo sterilisati pre prve upotrebe i eventualno s vremena na vreme,ali da nema potrebe svakodnevno,ili cak nekoliko puta dnevno. Ja ne znam. Lepo ne znam. Zbunila me je. Ja sam stvarno mislila da je neophodno,ali ima istine i logike i u tome sto ona kaze....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.3.2012 14:55:24   
slavica.
I naravno da treba da bude cist pribor uvek,ali cisto i sterilno nije isto. I jos kaze da cim mi tu flasicu izvadimo iz sterilizatora,i dok sipamo u nju sta treba,i donesemo je do bebe,ona vec nije sterilna....

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.3.2012 19:25:16   
Sanchy
sta mislite o Aventovom sterillzatoru i ako neko zna koja je cena...

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.3.2012 19:53:40   
Alexxa
Ja sam tu već prelomila, iščitala sam ovu temu od početka do kraja, ali priča moje sestre je prevagnula, a njena priča je slična kao i Slavičina iz školice. U suštini, ne možemo decu držati u staklenom zvonu, moja sestra je to uradila svojoj deci, non- stop sve čistila, ribala, sterilisala, terala ih od kad su počele da hodaju da peru ruke 100 puta na dan, da ih mažu antibakterijskim gelovim, da ne diraju ništa, izbegavala je kontakt sa ljudima koji su prehlađeni, što je normalno, ali i sa onima koji su skoro preležali neku bolest, pred njima se nije pušilo...a one su stalno bile bolesne, malo-malo u bolnici... Sa sinom je uradila drugačije, naravno, insistirala je na higijeni, pranju ruku kada je odrastao itd., ali nije bila toliko opterećena i on je zaista zdrav dečak. Sada možda to nema veze, možda je slučajnost, ali se potpuno slažem sa Slavičinom pričom iz školice.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.3.2012 20:51:08   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Sanchy

sta mislite o Aventovom sterillzatoru i ako neko zna koja je cena...


Na koji misliš? Ja imam onaj za mikrotalasnu i evo još uvek ga koristim. Cena je oko 2200 din ako se dobro sećam.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.3.2012 21:06:02   
Sanchy
Tek sad vidim da ih ima viseuser posted image ...o Boze nista ne moze da bude jednostavno vise nista ne znam sta da kupim eto ...mikrotalasnu smo dobili sad nisam je ni ukljucilla ceo zivot sam bila protivnik iste ali vidim da pribor na taj nacin sterilizovan i ostaje sterilan ceo dan...molim te recima za sva tri sterilizatora vidim da pise flasice od 260ml staju u njega znaci li to da mogu i one manje za novorodjencad ,ne znam od koliko su ali predpostavljam nisu vise od 150 mluser posted image

< Poruku je uredio Sanchy -- 28.3.2012 21:07:08 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.3.2012 21:16:14   
Ana RR
Znam kako se osećaš, been there done that user posted image

Mogu, staju opušteno. Mi smo kupili avent sterilizator uz pumpicu (koja mi nije ni trebala na kraju) a koristimo dr Brown's flašice. Opušteno staju tri flašice sa svim dodacima (cucla, sistem za vazduh). 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.3.2012 21:21:41   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: slavica.
.... Kaze da same odlucimo,ali da svako dete najvise sisa,i najcesce je na dojci,a ni ona nije sterilna,pa zasto bi flasica morala da bude... Kaze da ih trebamo sterilisati pre prve upotrebe i eventualno s vremena na vreme,ali da nema potrebe svakodnevno,ili cak nekoliko puta dnevno. Ja ne znam. Lepo ne znam. Zbunila me je. Ja sam stvarno mislila da je neophodno,ali ima istine i logike i u tome sto ona kaze....

Moj rezon. Ja sam apsolutno sve prala u mašini za sudove, tako da sam posle toga sve ubacivala u sterilizator, za svaki slučaj. Naravno da dojke nisu sterilne, ali jedno su bakterije koje žive na sundjerima u kuhinji, a sasvim drugo one koje žive na grudima. Ja nisam bog zna šta ni sterilisala, praktično samo pumpicu. Sada, sa 8 meseci, ne sterilišem kašičice posle sudomašine.

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.3.2012 21:32:01   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Znam kako se osećaš, been there done that user posted image

Mogu, staju opušteno. Mi smo kupili avent sterilizator uz pumpicu (koja mi nije ni trebala na kraju) a koristimo dr Brown's flašice. Opušteno staju tri flašice sa svim dodacima (cucla, sistem za vazduh). 

e hvala ti..user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Sterilizator DA ili NE?
2.4.2012 15:39:53   
soni
KLIK

ovde imaju samo ovi sterilizatori.. za mikrotalasnu ili isti elektricni... mislim da su dobri... imate li iskustva??

mama kaze okuvavala mi flasice u serpicama user posted image

< Poruku je uredio soni -- 2.4.2012 15:40:11 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Sterilizator DA ili NE?
2.4.2012 15:53:04   
Ana RR
Soni, ja koristim takav i nemam zamerki. Još uvek sterilišem sve u njemu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Sterilizator DA ili NE?
17.4.2012 13:09:27   
bea83
IZVORNA PORUKA: slavica.

Rece nam sestra u skolici da ona sterilisanje flasica uopste ne vidi kao nesto sto je neophodno. Kaze da same odlucimo,ali da svako dete najvise sisa,i najcesce je na dojci,a ni ona nije sterilna,pa zasto bi flasica morala da bude... Kaze da ih trebamo sterilisati pre prve upotrebe i eventualno s vremena na vreme,ali da nema potrebe svakodnevno,ili cak nekoliko puta dnevno. Ja ne znam. Lepo ne znam. Zbunila me je. Ja sam stvarno mislila da je neophodno,ali ima istine i logike i u tome sto ona kaze....


Ja sam sterilisala sve (pumpicu i flašice) prvih 20tak dana a onda od silnog umora a vodeći se sličnim rezonom kao što kaže tvoja sestra u školici, počela sam da sterilišem jednom dnevno da bi se posle šest nedelja to svelo na jednom u dva,tri dana. Perem sve sa četkom za flašice koju menjam svaki čas, dobro isperem i hvala bogu ništa mu ne fali. Posavetovala sam se sa mamom i drugaricama i shvatila da je retko ko sterilisao posle 40dana.Bila sam ubedjena da ću kupiti sterilizator ali sam odustala kad sam shvatila da to stvarno nije neophodno. Naravno odluka je na tebiuser posted image

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Sterilizator DA ili NE?
17.4.2012 13:38:00   
peca
Ja sam bila zaludjena da kupim sterilizator pa da kupim. Htela sam da uzmem onaj za mikrotalasnu, u medjuvremenu smo polomili tanjir od iste, pa nisam znala kako bi to funkcionisalo bez tanjira, oni na struju su bili skupi, i tako... Na kraju nisam uzela ni jedan. A nisam ni kupila tanjir, jer ne mogu da nadjem odgovarajuci user posted image Koristim obicne tanjire i lepo se vrte user posted image Kuvala sam flasice, pumpu i sve ostalo nekih 10 dana, i ludela sam od kamenca. Onda sam dobila dve flase chiccove tecnosti za sterilizaciju koja moze 0+, i to mi je ok, sipam u ciniju litar, ili dve vode, zavisi sta trebam da sterilisem, cep ili dva toga, i to je aktivno 24h. Meni je ok. Kad istrosim to, mozda cu kupiti jos jednu flasu i verovatno prekinuti sa sterilisanjem user posted image Mozda 2-3 puta nedeljno da potopim ili odkuvam i to je to. Kad malo bolje razmislim sad mi je drago sto nisam kupila sterilizator user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 11:52:38   
peca

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Soni, ja koristim takav i nemam zamerki. Još uvek sterilišem sve u njemu.


Jos uvek mu sve sterilises ??? Pa do kad mislis ? user posted image

Ja polako razmisljam da batalim to sterilisanje user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 12:02:55   
minavb
Ja sterilisala do 8 meseci, ako ne i duže, i to više po navici nego što stvarno mislim da tako treba.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 12:04:43   
Anoniman
Ja sam sa 3 meseca prešla na jednom u nekoliko dana a ubrto prestala skroz.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 192
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 12:33:03   
Sanchy
Ja pre neki dan pitah za aventov sterilizator i kad mi rece cenu padohuser posted image ...8500user posted image ..s obzirom da ni ja nemam nameru da sterilisem nesto dugo onda je mozda bolje kupiti tu chiccovu tecnost za sterilisanje,prvi put cujem da postoji ,voda nam je puna kamenca ako sa tom tecnoscu ne ostaje kamenac onda super

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 12:45:07   
Anoniman
Ako imas od koga pozajmi. Ja sam to uzela na zajam. Ili uzmi za mikrotalasnu.

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 194
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 12:46:40   
peca
Sancy ima i jeftinijih...

user posted image

Ovo je ta tecnost, i stvarno, flasice i cucle budu kao nove ! A bukvalno mozes da sterilises sve, i cucle i flasice, i dude, i igracke, i voce, povrce..... etc... user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 12:48:05   
minavb
Ja još uvek negde imam tabletice za sterilizaciju. Meni je to smrdelo, i pokušala sam u prvih mesec dana sa tim da se snalazim, ali sam odustala i prešla na avent električni sterilizator.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 12:48:18   
crazymama
mmm, peco sta bi ja bez tebe, 'ocu i ja tu tecnost!!

ja sam u soku koliko kamenca ima u vodi, kad otkuvam flasice u serpici, ostane mi po njima kao brasno!!?

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 12:49:52   
peca
CM user posted image
Ja ga kupujem u chicco radnji na trgu nikole pasica ali verujem da ima i po drugim radnjama, stvarno ga ne bi menjala ni za jedan sterilizator user posted image

To je ta mirijevska voda user posted image user posted image user posted image (a i karaburmska)

FUJ !!!

< Poruku je uredio peca -- 28.5.2012 12:50:46 >

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 12:51:53   
lanajelena
Nas sterilizator:voda i serpica,nista im nije falilo (po meni jos jedno bacanje para)

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Sterilizator DA ili NE?
28.5.2012 12:53:19   
tijatija
ja sam samo prokuvavala boce i cucle,bez ikakvih sredstava, ja mislim da je to dovoljno.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here