|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Babyhaller-inhalator
29.6.2010 23:32:20   
Didy
IZVORNA PORUKA: Nena81

Mene napusi zesce zena iz apoteke, tj gospodja sa dosta god iskustva user posted image , kaze da je to isti pantenol, kao i onaj koji inace kupujemouser posted image
I nama je pedijatar rekla da trazimo pantenol za inhalacije a ne rastvor pantenola, ja je lepo pitala,kad se ona nadje uvredjena, recite vi vasem pedijatru nek mi objasni koji je to pantenol za inhalacije user posted image
Umal ne dobih batine user posted image
Ja onda uzela taj koji je imala



A ja ušla u apoteku i tražim pantenol za inhalacije i kaže mi žena da imaju samo za spoljnu upotrebu i da mi taj ne sme dati, iako oni misle da nema razlike. Reče mi da pitam pedijatra da li sme taj za spoljnu upotrebu ili da pogledam u nekoj drugoj apoteci. Odem ja u drugu i tražim pantenol za inhaliranje i tamo mi 'ladno daju za spoljnu uporebu i kažu da je to isto.user posted image Znači ova prva ni da čuje, a ova druga mrtva-hladna. Stavljala sam mu taj za spoljnu. Kažu u apoteci da je isti sastav, možda je ovaj malo bolje prečišćen, a možda je samo fora. user posted image Ja samo kažem - Farmaceutska mafija! Ko bi njima u kraj stao...


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Babyhaller-inhalator
17.9.2010 20:40:29   
sonja021
ja takodje nisam cula da postoji pantenol za inhalacije. znam samo za P. rastvor u braon flasiciuser posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Babyhaller-inhalator
28.12.2010 10:02:54   
Anoniman
Imate da mi preporuchite neki jeftiniji inhalator? Ima neshto ispod 4 hiljade....i u chemu je uopshte razlika izmedju inhalatora? user posted image

(odgovor članu sonja021)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Babyhaller-inhalator
28.12.2010 10:36:28   
*Alexx*
E ovako... ja sam juče pitala pedijatra baš o inhalatoru. Kaže ona da ti inhalatori koji su oko 4000 nisu dovoljno jaki i samim tim, nisu dovoljno efikasni. Naravno, i to je bolje nego da se ide na inhalacije u dom zdravlja, jer tamo ne steriilišu crevo posle svake upotrebe. Maske da, ali crevo ne. U toj nekoj srednjoj klasi ona preporučuje Omron, on je oko 7000 din. Pričala je i o nekim skupljim, ali to mi je već previše.
Tako da, Smeshki, ne znam šta da ti kažem - i ja mislim da je bolje imati svoj inhalator, kakav god bio, nego ići u DZ. Jeca je na prethodnoj strani postavila inhalator kojim je oduševljena, i on je oko 4000 din.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Babyhaller-inhalator
28.12.2010 10:47:37   
Jele

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

E ovako... ja sam juče pitala pedijatra baš o inhalatoru. Kaže ona da ti inhalatori koji su oko 4000 nisu dovoljno jaki i samim tim, nisu dovoljno efikasni. Naravno, i to je bolje nego da se ide na inhalacije u dom zdravlja, jer tamo ne steriilišu crevo posle svake upotrebe. Maske da, ali crevo ne. U toj nekoj srednjoj klasi ona preporučuje Omron, on je oko 7000 din. Pričala je i o nekim skupljim, ali to mi je već previše.
Tako da, Smeshki, ne znam šta da ti kažem - i ja mislim da je bolje imati svoj inhalator, kakav god bio, nego ići u DZ. Jeca je na prethodnoj strani postavila inhalator kojim je oduševljena, i on je oko 4000 din.



Ja ga baš merkam, i mi hoćemo da uzmemo, ima u Prizmi, 7200 din

user posted image

C28

Kompresorski inhalator

Kompresorski inhalator koji omogućava efikasno dopiranje leka do najnižih i najsitnjih disajnih puteva
Patentiran, pouzdan, klipni kompresorski inhalator velike snage
Tih, jednostavan za rukovanje i čišćenje
Nizak ostatak neisparenog leka
Pribor sa kojim se inhalator isporučuje: inhalacioni kit, crevo za vazduh (PVC, 207 cm), rezervni filteri za vazduh (5 komada), usnik, maska za odrasle (PVC), maska za decu (PVC), nosnik, torba za nošenje, uputstvo za upotrebu, garancija
Pribor koji se može naknadno kupiti: inhalacioni kit, crevo za vazduh (PVC, 100 cm), crevo za vazduh (PVC, 207 cm), rezervni filteri za vazduh (5 komada), usnik, maska za odrasle (PVC), maska za decu (PVC), maska za odrasle (SEBS), maska za decu (SEBS-set), nosnik, torba za nošenje, uputstvo za upotrebu, poklopac za filter
Brzina inhaliranja: 0.4 ml/min
Velicina čestice: približno 5.0 μm MMD
Kapacitet posude za lek: 7 ml.
Dimenzije inhalatora: 182 (D) x 170 (Š) x 103 (V) mm
Masa: cca 1,9 kg (samo inhalator)
Nivo buke (na razdaljini od 1m) : 60 dB

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Babyhaller-inhalator
28.12.2010 11:02:58   
*Alexx*
Jedino ne znam koliko je bučan. Šta znači to 60 dB? Je li to mnogo? user posted image  

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Babyhaller-inhalator
28.12.2010 11:08:15   
Anoniman
Kako da pitam u prodavnici za tog medu? Ko je proizvodjach?user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Babyhaller-inhalator
28.12.2010 11:09:30   
*Alexx*
Smeshkice, imaš na prethodnoj strani sliku i kutije i inhalatora.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Babyhaller-inhalator
28.12.2010 11:17:33   
Anoniman
Morala sam da skinem i uvecam sliku da bi tachno prepisala user posted image Sara spava na meni pa jedva mrdam...user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Babyhaller-inhalator
28.12.2010 11:31:50   
Maya21
Smeshki je l imas nekog penzionera ko bi ti ucinio uslugu pa kupio inhalator na rate?? Prizma daje na 6 ili 12 meseci. treba ti cek od penzije i licna karta tog nekog... user posted image
u tim prizminim, neko rece OMRON, imas bebi masku i onu za odrasle. mi ga imamo vec 5 godina i odlicno nas sluzi user posted image

< Poruku je uredio Maya21 -- 28.12.2010 11:33:20 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Babyhaller-inhalator
28.12.2010 11:33:59   
Anoniman
Pa nema...jedino da pitam sveki dal ima nekog...jer ni moji ni mm-ovi nisu dobili penziju user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Babyhaller-inhalator
28.12.2010 11:36:00   
*Alexx*
Maya, jel mnogo bučan taj tvoj Omron?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Babyhaller-inhalator
28.12.2010 11:39:24   
Maya21
Pa sta znam, onako, nije tih kao bubica ali cuje se zujanje, slabije nego fen npr user posted image naviknu se deca user posted image meni je inhalator spas kad krenu virusi.. par puta ih inhaliram fizioloskim i pantenolom ili nekim biljnim kapima i za cas prodje user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Babyhaller-inhalator
28.12.2010 11:40:10   
*Alexx*
Super, Maya, hvala user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Babyhaller-inhalator
28.12.2010 12:00:47   
Crvenkapa85
mi imamo Micro Sonic Prizmin

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Babyhaller-inhalator
28.12.2010 12:03:31   
Jele

IZVORNA PORUKA: Maya21

Prizma daje na 6 ili 12 meseci. treba ti cek od penzije i licna karta tog nekog... user posted image
u tim prizminim, neko rece OMRON, imas bebi masku i onu za odrasle. mi ga imamo vec 5 godina i odlicno nas sluzi user posted image


ovo za rate i za prizmu sam čula, pa ćemo verovatno voditi baku u šoping user posted image

mi sad koristimo inhalator proizvođača Pari.de (http://www.pari.de/), dobili smo ga na korišćenje, super je, ali malo glasan, rekla bih glasniji od fena, ali se Uroš navikao i nije frka

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Babyhaller-inhalator
28.12.2010 15:22:25   
Jele

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Kako da pitam u prodavnici za tog medu? Ko je proizvodjach?user posted image


evo nađoh na netu: http://www.americanbantex.com/re_neb.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Babyhaller
28.12.2010 17:20:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Imamo temu Inhalacija


IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Luka mi se razboleo user posted image Jako puno kašlje i pun je sekreta, lepo se čuje dok diše kako šeta sekret gore dole. Pored nekog sirupa i kapi dr nam je preporučio da kupimo inhalator i inhaliramo ga tako što u 2ml fiziološkog rastvora sipamo 2 kapi nekog leka Berodual. Juče smo odmah išli da kupimo inhalator i ima jako skupih, zatim onih baš za astmu, medjutim nadjemo jedan dečiji za 3750,00 što je i više nego dobra cena jer kažem jako su skupi. I potpuno sam oduševljena. Evo slike:

user posted image

ima malu masku, zatim veliku za odrasle, maskicu samo za nos i cuclu za jako male bebe. Fenomanalna spravica user posted image
Naravno, bolje da nam nije trebala, ali sad kad je moramo koristiti par dana, ja sam jako zadovoljna izborom.




Ovo je ultrazvuchni ili kondenzatorski?

Kod nas koshta 4500 din...ali mora da se naruchi...

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Babyhaller
28.12.2010 20:27:27   
Anoniman
Ultrazvučni inhalator - Mabist Mist NB-08L

Elektronski uređaj

ULTRAZVUČNI INHALATOR - MABIST MIST

* Izuzetnog kvaliteta renomirane američke firme MABIS Healthcare Inc.

* Bešuman rad

* Prenosan - poseduje punjivu bateriju kai i DC adapter za upotrebu u kolima

* Mali i lagan - težak je svega 200 grama

* Omogućava da obavite terapiju za manje od 6 minuta

U kompletu sa inhalatorom se dobija: maska za decu, maska za odrasle, crevo, usnik, deo za nos, 5 posuda za lek, adapter za 220V, DC adapter, punjiva baterija (opciono) i torbica za nošenje.
MABIS MIST je ultrazvučni inhalator izuzetnog kvaliteta renomirane američke firme MABIS Healthcare Inc. Sistem za raspršivaje je baziran na najsavremenijoj ultrazvučnoj tehnologiji. Veoma fino raspršuje rastvor leka, bešuman je i jednostavan za korišćenje - posebno je pogodan za lečenje obolele dece.

Koristi se za profilaksu i svakodnevno lečenje obolelih od akutnog bronhitisa, bronhijalne astme, bronhiektazije, hroničnog bronhitisa, hronične opstruktivne bolesti pluća, cistične fibrioze, emfizema pluća, pneumokonioze, plućnih infekcija, respiratornih infekcija, traheitisa ... Efikasnost ovog profesionalnog inhalatora je klinički ispitana.

MABIS MIST je idealno tih inhalator. Obezbeđuje bešumnu terapiju, tako da možete gledati televiziju, slušati radio ... Poseduje punjivu bateriju (opcionu), kao i DC adapter (za upotrebu u kolima). Nosite inhalator gde god želite - na posao, u školu, šetnju ... Ne morate propustiti terapiju i kada vodite aktivan život.

MABIS MIST težak je svega 200 grama, dimenzie su mu 13,2 x 8,2 x 5 cm. Uz svaki aparat se dobija atraktivna torbica za nošenje. MABIS MIST omogućava da obavite terapiju za manje od 6 minuta (za razliku od klasičnih inhalatora kojima treba 12 i više minuta).
user posted image


Jel ima neko iskustva sa ovim inhalatorom ???

Apotekarka mi je nahvalila ovaj iako je mogla da mi uvali i skuplje...

Pomagajte ja bih ga sutra kupila...user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Babyhaller
28.12.2010 20:33:51   
indy_25
Pa kupi ga smeshki ne moze valjda da nevalja svi oni inhaliraju.
Kupi ga jos veceras rade dezurne apoteke.

< Poruku je uredio indy_25 -- 28.12.2010 20:35:02 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Babyhaller
28.12.2010 21:50:44   
Anoniman
Imamo jednu jedinu dezurnu apoteku...a ona nema ove inhalatore...ujutro muz ide kod nashe dr da odnese rezultate krvi...pa ce prichati s njom i inhalatoru i kupiti kad bude dolazio kuci..

neznam dal cemo uzeti medu, ili ovaj shto sam stavila sliku...

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Babyhaller-inhalator
28.12.2010 21:59:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Imate da mi preporuchite neki jeftiniji inhalator? Ima neshto ispod 4 hiljade....i u chemu je uopshte razlika izmedju inhalatora? user posted image


Moj je bio oko 4000, nešto manje, imaš sliku negde na temi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Babyhaller-inhalator
28.12.2010 22:14:08   
Anoniman
KOd nas je taj tvoj preko 5 000.... a koliko sam shvatila...na isti princip radi kao meda...
Ultrazvuchni bi mogla odmah sutra da kupim...a medu moram da naruchim...dakle tek prekosutra bih ga kupila...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Babyhaller-inhalator
29.12.2010 8:25:22   
Anoniman
Cena mog je varirala po apotekama, ja sam tad još bila trudna, imala sam vremena da obijem sve apoteke i nađem najpovoljnije. Mislim da sam ga uzela za 3600 ili 3800. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Babyhaller-inhalator
30.12.2010 10:50:08   
Jele
Ovo je taj naš što smo dobili na korišćenje, mislim super je, stariji model, a mislim da sam čula da je to kvalitetan proizvođač (pari), nemački je proizvod. Meni se čini da je malo glasan, ali ne mogu tvrditi jer nemam sa čime da uporedim.

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here