|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
1.8.2015 17:57:08   
Valerie

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Ja sam htela da ih koristim preventivo jer sam sklona bakterijskim infekcijama i pitala doktorku ona mi je rekla ne, nikako.
E sad ne znam da li sme ili ne. Meni je moja dr taki rekla.


eto znala sam. podigne mi se kosa kad kazu "kako dr kaze", a svaki kaze drugacije. ipak necu da koristim, obaska sto mi je i inace jod sumnjiv, zbog mogucih alergija...
a i ulazi kroz placentu, utice na stitnu zlezdu, ma idi
hvala suzi user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
1.8.2015 18:14:15   
Maraj
Ja kad sam bila u dnevnoj bolnici u Frontu dr mi na vaginalnom pregledu stavljala jod dole. Bas znam. I pitala me da l sam alergicna na jod. Nije puno stavila al ne znam zašto neki dr stavljaju jod pri vaginalnom pregledu....

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
1.8.2015 18:32:28   
suzi kju
Pri svakom ginekološkom pregledu n akom sam ja bila a bilo ih je mnoogoooo, pri svakom prijemu dva do tri, uvek su stavljali jod, jer pregled rade čistim ali ne i sterilnim rukavicama, a i drugačija je koncentracija joda u vaginaletama i kad stave par kapi joda.
To su meni rekli za vaginalete povidona e sad verovatno da su mišljenja lekara različita.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
1.8.2015 20:00:57   
Tanjica81
Valerie uzmi Macmiror complex,i možeš samo 6 da iskoristiš. Meni je to dala dr.

Mi se nedavno vratili iz nabavke. Umorila sam se baš...

_____________________________

"Ona?! Ma nee! Ne voli me više!
- Otkud znaš? Jesi li ikada video boju njenih očiju kada tebe nema u prostoriji?"

Djordje Balasevic

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
1.8.2015 20:23:52   
LIDIJA STEVAN
Zene ja ceo dan danas kao slogirana,bila sa mm u veru u kupovinu kratko se zadrzali i kuci se vratili..cim sam dosla legla sam..i tako provela ceo dan od 13h..danas je mm prvi put spremao rucak od kad sam trudna,to sam stalno radila ja ali danas nisam imala snage ni oci otvorene da drzim..ne znam sta mi je bilo..pritisak stabilan..sad sam ustala i napokon se rasanila..

< Poruku je uredio LIDIJA STEVAN -- 1.8.2015 20:24:25 >


_____________________________

Dete je najvece blago..

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
1.8.2015 20:42:38   
Maraj
Jer se to jabudic danas nije javljala....

(odgovor članu LIDIJA STEVAN)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
1.8.2015 21:34:50   
adulence
Dobro vece drage moje ..mi ceo dan bili kod moje mame,Ivka spava a ja odmaram i cejam da mm nadje neki film dobar...sutra smo ceo dan kod mog tate,milina zene nema kuvanja ceo vikend...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
1.8.2015 22:24:43   
jess021
Isidora, mislim da te nece gledati vaginalno, mene nije ni jednom.
Valerie, ne znam za Povidon jod, ali nama je u skolici receno da od 37. nedelje svaki treci dan stavljamo Polygynax ili Macmiror.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
1.8.2015 22:47:46   
Anoniman
veceuser posted image nesto nas nema...
ja sam sada dobila makmiror vag ali nikako da krenem da ih stavljam
nadam se da je sledeca nedelja poslednja sa majstorima posle cekamo stolariju, krecenje, i polakoo alu sigurno ako da Bog 9 mesec...,user posted image

ja upravo vecerala, moji svi zaspali, da operem sudove, tusiranje, pa u krevet...jedva cekam..
ljubim vas do sutra♡

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
1.8.2015 23:01:58   
suzi kju
I mi se spremamo za spavanje, vreme je. Prijatno je vani, milina, do malopre smo sedeli na terasi, naprskam Dumm dumm i superuser posted image
Laku noć drage, slatki snovi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
1.8.2015 23:15:47   
suzi kju
Zaboravih da pitam, jel vas bole zglobovi?
Mene zglobovi sake i prstiju mnogo bole, pogotovo ujutru kad ustanem, nmg prste da ispravim. I budu mi otečeni kao ćevapčići.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
2.8.2015 7:00:37   
Frcokla
Dobro jutro da vam poželim.
Ja sam opet poranila, eh to
" spavanje"... user posted image
Inače me i dalje ubiše ove lažne kontrakcije. Grči se samo gornji deo stomaka, jos mi je bebac visoko tako deluje, ali ima i pritiska na dole. user posted image

Još bukvalno 24 h, i grlimo se. Ne mogu da verujem! user posted image user posted image

Šta je s Jabudic?

Znači svaka čast za našu oktobarsku listu!!!!!

Mislim da danas još dugujem jednu sliku u temi stomačići...



_____________________________

Malo magije. I malo vise strpljenja.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
2.8.2015 7:37:30   
suzi kju
Dobro jutro.
Frcokla još malo, verujem da si uzbuđena itekako.

(odgovor članu Frcokla)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
2.8.2015 7:38:54   
Anoniman
jutrooouser posted image
frcokla jos malo, dvnoooo, javljaj sve sutra obavezno, da otvaramo temu!
i poslednja slicica u stomaciima svkako...user posted image

mi od danas punih 26 od sutra u 27ojuser posted image user posted image

(odgovor članu Frcokla)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
2.8.2015 7:39:31   
Maraj
Dobro jutro drage. Ja ustala gladna pa sam sad smazala jedan sendvic sa cajnom kobasicom.

IZVORNA PORUKA: jess021

Isidora, mislim da te nece gledati vaginalno, mene nije ni jednom.
Valerie, ne znam za Povidon jod, ali nama je u skolici receno da od 37. nedelje svaki treci dan stavljamo Polygynax ili Macmiror.


Jess a sta su ti rekli zasto da se stavlja. Radi neke preventive?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
2.8.2015 8:22:59   
LIDIJA STEVAN
Dobro jutro..mene nocas glavobolja probudila u 2h..popila febricet i zaspala sam kasnije,medjutim jutros opet oko 7h glavobolja..
Suzi i mene isto muce zglobovi,prstici na rukama i nogama..bole i ukoceni bududu ujutru narocito...

< Poruku je uredio LIDIJA STEVAN -- 2.8.2015 8:24:45 >


_____________________________

Dete je najvece blago..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
2.8.2015 8:29:12   
jabudic
Ja i danas pobjegoh grobaru sa lopate user posted image
Htjeli su da me ostave i da ukljuve indukciju na dva i po prsta otvorenosti, oci bi mi ispale. Babica kaze nalaz je kao da nije trece. Ja rekoh zato jer nije doslo vrijeme. Pa se ljubazno zahvalih, rekoh znam kad smo napravili bebu, meni je tek danas termin, i ne planiram nista na silu. Ne zvuci mi privlacno ta ideja o indukciji, dok god je ctg utedan i beba dobro. Na kraju se slozise, u utorak da dodjem na amnioskopiju. Ako plodova voda bude ok i tada cu se vratiti.
Da se razumijemo, meni je najteze, ali ne zelim da forsiram nesto na silu samo zato sto se ne uklapam u sablone i sto su se uhvatili za taj njihov datum, koji sa mnom veze nema.

< Poruku je uredio jabudic -- 2.8.2015 8:31:50 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
2.8.2015 9:00:38   
adulence
Mene moje dete fino pocastilo spavanjem .. .probudila se ,leskarim i cekam nju da ustane...pa da zajedno doruckujemo...ovaj malibu stomaku stuca li stuca...jao frcokla jos malo ....
a inace nocas sam sanjala da sam otisla na pregled u misovic i da su me zadrzalj da me porode,eh trudnicki snovi...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
2.8.2015 9:02:10   
dijana1*
Jabudic slazem se sa tobom.
Ako je beba dobro cekaj da krene prirodno. Pogotovo sto si "sklona" da preneses i preko termina. Eto MM su bukvalno na silu pa kako je prosla. Ja isto nisam dala da mi bilo sta ukljucuju. Verujem u prirodu i dok nema komplikacija neka ide polako. Nigde se ne zurim.
Mi smo juce stigli kuci. Mislim da je to to sto se tice putovanjauser posted image
Frcokla daj jos jednu poslednju sliku. Jos malo pa si sa svojom bebicomuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
2.8.2015 9:03:18   
Valerie
pametno jabudic, ne treba da ti indukcija da te namuci, lucija se ne zuri... nije lako, ali si to vec prosla...
frlokla, samo sto nije! user posted image hoce te primiti danas za sutra ili kako?

mene opet hvata nervoza zvog predstojeceg novog vruceg talasa, bas je zahladjenje kratko trajalo... dete nesto smrca, samo da se ozbiljnije ne razboli. a ni ja...

grlisa svima, najvise nasim dragim foto-finisarkama user posted image

jess, bas mi cudno da skolica preporucuje lekove. jasno mi je zasto, cesto dr to daju pred kraj, posebno ako je prirodan porodjaj, da se sve malo procisti. ali bi mi pre bilo jasno da kazu - vidite sa dr da li da uzimate... a eto, meni moja dala povidon user posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
2.8.2015 9:03:24   
Frcokla
Uh Jabudic, ženo. Mogu misliti kako ti je, ti se " rasklapas"! user posted image
I ja se osećam odvratno koja sam sad 38+6.

Ja danas još po stanu ponešto raduckam, spakujem torbu... I onda cu jos sve četiri u vis. Sutra u 6 ujutru se prijavljujem u bolnički apartman. user posted image


_____________________________

Malo magije. I malo vise strpljenja.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
2.8.2015 9:10:35   
Maraj
Ja doruckovala pa odspavala 15-ak min. Tako mi se prispavalo posle dorucka.
jabudic svaka cas_t na istrajnosti. Verovatno imas tu "hrabrost" jer ti je trece.... ja malo ispreladana pa sve slusam sta mi dr kazu. Mene malo plasi taj moj porodjaj kako ce proci zbog tih mojih lekova za razredjivanje krvi. Da ne krenu i mene tako na silu da poradjaju zbog vremenskog razmaka izmedju lekova koji mora da se ispostuje....

< Poruku je uredio Maraj -- 2.8.2015 9:11:58 >

(odgovor članu Frcokla)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
2.8.2015 9:13:02   
LIDIJA STEVAN
Frcokla blago tebi,uskoro ces drzati bebca u zagrljaju ..
Jabudic to kod tebe bas potrajalo..izdrzi draga..jaka si ti..svaka cast ..

_____________________________

Dete je najvece blago..

(odgovor članu Frcokla)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
2.8.2015 9:14:10   
adulence
Maraj nemoj brinuti bice sta biti mora ,sve ce procibkako treba i na kraju ces se grliti sa svojim malisom...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice(1-42)nedelja 08/2015 [chat]
2.8.2015 9:21:45   
megi85
Jutro cure.
Samo da vas pozdravim i da vidim jeste li sve na okupu.
Frcokla i Jabdicu držim palčeve i javljajte se kad god možete mi sve čekamo i navijamouser posted image
Ja danas po terminu ulazim u deveti mjesec i ne mogu da vjerujem da se tako približilouser posted image
Sve vasuser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Rh negativna krvna grupa - rizik za majku ...
Ukoliko u krvi imate Rezus protein onda ste Rh pozitivni (+), kao i većina ljudi, a ako ga nema onda ste Rh negativni (-...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here