|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   MIKROTALASNA
29.10.2009 12:45:27   
Ellenica
Molim vas dajte mi dobar razlog a ne bacim svoju "mikrovalnu".
Imam je vec duze vrene, ali u njoj samo zagrevam mleko ili rucak, par puta sam tostirala hleb ali to je sve.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: MIKROTALASNA
29.10.2009 12:50:18   
viking
Ja pravim kokice u mikrotalasnoj (one kupovne, što dodju u papirnoj kesi koju staviš u mikrotalasnu na tri minuta i sve se lep "iskoka") a kuvam i pirinač u njoj - sipam ga u vodu i stavim u mikrotalasnu na 10-15 minuta.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: MIKROTALASNA
29.10.2009 12:53:02   
magnetic

IZVORNA PORUKA: viking

Ja pravim kokice u mikrotalasnoj (one kupovne, što dodju u papirnoj kesi koju staviš u mikrotalasnu na tri minuta i sve se lep "iskoka")
Samo mi je za to i sluzila.Pokvarila se i vise mi ne treba,samo mi zauzimala mesto


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: MIKROTALASNA
29.10.2009 12:54:57   
LillyT
Da je tu moja mama, dobila bi pregrst saveta kako da je koristis (ona je koristi vec skoro 20 god). Ja ujutru grejem mleko za kafu (pijem nes), podgrevam ponekada rucak, kokam kokice...seticu se jos necega pa cu ti napisati. E da, mozes i virsle da spremas, stavis na minut i to je to. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: MIKROTALASNA
29.10.2009 12:56:10   
viking
Moj kum ujutru sipa nes i šećer u šolju, prelije vodom i stavi šolju u mikrotalasnu na minut. Tako mu je lakše i brže nego da greje vodu na ringli.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: MIKROTALASNA
29.10.2009 12:58:42   
eugenija
Ja je ne posedujem uopšte, a sad razmišljam da je imam za šta bi mi trebalauser posted image Ne znam. Ne treba mi stvarnouser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: MIKROTALASNA
29.10.2009 13:04:12   
bratzz
Mikrotalasna je super za ustedu vremena. Ja u nijoj grejem mleko, razmrzavam meso, podgrevam bilo koju hranu, spremam virsle i kobasice.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: MIKROTALASNA
29.10.2009 13:22:28   
Lu
 
Meni treba svaki dan,ujutro i nekoliko puta u toku dana grijem nesqik,odmrzavam meso svaki dan,kuham rižu,krompir u ljusci(6-7 min),kokice,podgrijavanje ručka za večeru,topljenje čokolade,maslaca...
sad mi više ne pada ništa na pamt iako sam sigurna da radim još svašta u njojuser posted image
Ako ti misliš da ti ne treba ti ju baciuser posted image

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: MIKROTALASNA
29.10.2009 13:23:50   
Lu
Sjetih se jauser posted image
Pravim picete,na šnitu kruha stavim sir,šunku,pospem origanom i 30sek u mikrovalnu,eto doručkauser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: MIKROTALASNA
29.10.2009 13:26:17   
viking
E da, lu, dobro si me podsetila, i ja kad pravim kolače topim puter ili šta već treba za recept umesto da da čekam dva sata da omekša.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: MIKROTALASNA
29.10.2009 13:36:35   
buhla
hm, i ja se bas dvoumim da li da je uzmem ili ne. Drugarica bi da mi za vencanje kupi mikrotalasnu pa me pitala da li hocu. Mozda mi sad i toliko ne treba koliko ce kasnije kad dodje bebejac i muz pride user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: MIKROTALASNA
29.10.2009 13:53:54   
Anoniman
Ja ne bih mogla da živim bez nje. Bila se pokvarila pre par meseci, osećala sam se kao da mi je neko odsekao ruku.

- kafu pijem duuuugo, pa je nekoliko puta podgrejem u toku tog procesa
- grejem detetu sok, mleko, jogurt (sve je iz frižidera)
- kokice
- grejem ručak
- pravim tople sendviče
- odmrzavam meso

Ma kao bolesna sam bež nje.

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: MIKROTALASNA
31.10.2009 23:07:10   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: buhla
Mozda mi sad i toliko ne treba koliko ce kasnije kad dodje bebejac i muz pride user posted image


Ne namecem svoje misljenje ali za bebca ti netreba mikrotalasna.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: MIKROTALASNA
1.11.2009 10:11:20   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Ellenica

IZVORNA PORUKA: buhla
Mozda mi sad i toliko ne treba koliko ce kasnije kad dodje bebejac i muz pride user posted image


Ne namecem svoje misljenje ali za bebca ti netreba mikrotalasna.



Bas sam citala kako mikrotalasna moze da bude odlican sterilizator, koga smara da prokuvava ili da kupuje aparat, a nema masinu za sudove, mikrotalasna je odlicno resenje. Naravno, ima ljudi koji se gnusaju mikrotalasne, a ima i nas koji smo se navukli na nju. Uglavnom, ima ovde gomisla razloga zasto da je ne bacis, pa ti odluci


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: MIKROTALASNA
1.11.2009 10:16:19   
Trcosava
e to za sterilizaciju za mikrotalasnu, jel treba neki aparat i za nju? ja koliko sam skontala treba aparat za mikrotalasnu za sterilizaciju flašica?

i dajte mi recite kako spremate viršle? i kako se otopi meso? ja jednom probala - i nije mi uspelo user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: MIKROTALASNA
1.11.2009 10:18:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ellenica

IZVORNA PORUKA: buhla
Mozda mi sad i toliko ne treba koliko ce kasnije kad dodje bebejac i muz pride user posted image


Ne namecem svoje misljenje ali za bebca ti netreba mikrotalasna.



Ne treba, ali puno znači kada je imaš. user posted image

(odgovor članu Ellenica)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: MIKROTALASNA
1.11.2009 10:22:26   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Trcosava

e to za sterilizaciju za mikrotalasnu, jel treba neki aparat i za nju? ja koliko sam skontala treba aparat za mikrotalasnu za sterilizaciju flašica?

i dajte mi recite kako spremate viršle? i kako se otopi meso? ja jednom probala - i nije mi uspelo user posted image



Samo je pisalo, da se flasice mogu sterilisati u mikrotalasnoj tako sto ce se staviti na 90 stepeni nekoliko minuta (kontam da flasica mora da bude od stakla koje moze u MT).

Ja samo stavim virslu na tanjir i stavim na minut na max (ne znam kakva je tvoja, moja je skroz obicna). Meso odmrzavam na manjim temperaturama, par puta po 2 min i to je to


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: MIKROTALASNA
1.11.2009 10:26:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT



Samo je pisalo, da se flasice mogu sterilisati u mikrotalasnoj tako sto ce se staviti na 90 stepeni nekoliko minuta (kontam da flasica mora da bude od stakla koje moze u MT).




Nisam sigurna, ali o ovome se čini mi se, pisalo u temi "Sterilizator" ili nekoj srodnoj, jer ima nešto u šta se poređaju flašice pa se stavi u mikrotalasnu.
A što se tiče dal su staklene... ja sam moje aventove (nestaklene) prala i u mašini za suđe na 75 stepeni, pa kontam da možda ne moraju biti staklene ni na 90. user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: MIKROTALASNA
1.11.2009 10:27:15   
Trcosava
mora staklena?? hm ne kapiram što? misliš da bi se plastika istopila?

ma i moja skroz obična, moji dobili na bingu user posted image user posted image user posted image kažu ne treba nama, evo deco vama. A kod bivšeg sam ostavila neku spejs digitaluser posted image user posted image user posted image

ali ja nemam stepene, imam ono low, medium, medium high i sl.... ne sećam se da sam i uputsvo videla (mada ja to ništa ni ne čitam user posted image )
lakše mi da pitam, ali biće da ću morati da čitam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: MIKROTALASNA
1.11.2009 10:40:00   
LillyT
Ja sam duduk za bebe, ja kontam da su flasice i dalje od stakla  user posted image    nisam se dobro izrazila, materijal od koga je flasica mora biti pogodan za MT. Za taj dodatak nemam pojma, ja sam to skoro procitala (dobila neke novine, tip Beba ili Mama).

Trcosava, ja sve radim (osim odmrzavanja) na High; imam ukupno 5 stepeni jacine, i ovaj je najaci. Ma isprobas sve, ne mozes da pogresis user posted image

< Poruku je uredio LillyT -- 1.11.2009 10:41:00 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: MIKROTALASNA
1.11.2009 10:52:24   
Trcosava
probala ja na ono gde ima kao ''odmrzavanje'' nacrtano, znači nije high, i bre skoro ga ispeklo dole, a ništa se nije otopilo gore user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: MIKROTALASNA
1.11.2009 13:18:14   
Anoniman
draga mikrotalasna...jedna od retkih stvari bez koje ne mogu da zamislim zivot, jer je imam od svoje 3. godine. Kafa, virsle, podgrevanje svakog rucka, odmrzavanje mesa, kuvanje krompira, djuveca, pirinca, kokice, topli sendvici, topljenje cokolade i maslaca...nisam je koristila za sterilizaciju flasica, ali sam u njoj podgrevala vodu za AD mleko, i sad grejem mleko svaki dan, i sokice koji stoje u frizideru...sve traje jako kratko...

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: MIKROTALASNA
3.11.2009 20:23:15   
Ellenica


[/quote]

Ne treba, ali puno znači kada je imaš. user posted image

[/quote]


Pa jedino za sterilizaciju flasica, ani za to ako samo doji za pocetak.
ZA podgrevanje(za bebca) nije dobra jer unistava vecinu hranjivih sastojaka.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: MIKROTALASNA
3.11.2009 20:31:13   
Lu
IZVORNA PORUKA: Trcosava

probala ja na ono gde ima kao ''odmrzavanje'' nacrtano, znači nije high, i bre skoro ga ispeklo dole, a ništa se nije otopilo gore user posted image

Trc, tako je na defrost odmrzavaš,kako se ispeklouser posted image user posted image
Kod mene npr. prvO ide low,pa defrost,pa medium high,pa high,grill itd...
Ja ti stavim meso iz zamrzivača prvo jednu minutu na high,pa onda ga okrenem i na defrost nekih 5 min. zavisi koliki su komadi mesa.
Na defrost ti neće poijeliti meso a kamoli se ispeći,videćeš prbaj ovako i ubrzo ćeš svladatiuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: MIKROTALASNA
3.11.2009 20:42:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ellenica





Ne treba, ali puno znači kada je imaš. user posted image




Pa jedino za sterilizaciju flasica, ani za to ako samo doji za pocetak.
ZA podgrevanje(za bebca) nije dobra jer unistava vecinu hranjivih sastojaka.



I kuvanje unistava mnoge vredne stvari iz hrane, i zamrzavanje, i cuvanje u frizideru, a i podgrevanje na sporetu, isto koliko i mikrotalasna, po tom pitanju nema razlike, samo sto ona radi na principu mikrotalasa a sporet na principu toplote.

(odgovor članu Ellenica)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here