|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 10:17:13   
Analiticarka
Peace, mislila sam ako je beba intolerantna (alergicna) na laktozu onda je dzabe sto ja drzim dijetu. Sta god da jela ili ne jela ona ce laktozu uzimati kroz moje mleko. 

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 11:16:05   
Peace*
I ja sam tako mislila tada, i ustvari - zavisi koju školu lakara slušaš.

Ukratko bi bilo ovako: zašto bi čovek pio kravlje mleko kad nije tele?

Po tvrdnji jedne grupe lekara koju sam ja tada slušala, majčino mleko je prilagođeno ljudskom mladunčetu - bebi. Ukoliko ne unosiš kravlje mleko (i proizvode), ono se ne resorbuje u tvoje mleko, i neće štetiti tvom detetu.
Kasnije, prilikom kupovine probiotika mi je to apotekarka na neki način potvrdila kada je rekla da se BioGaia kapi gaje na bazi humanog mleka, a ostali probioci (u to vreme, pre 9god) na bazi kravljeg.

Ako su lagali mene - i ja lažem tebe. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 11:23:34   
Analiticarka
Sve sto si rekla stoji. Ja ne unosim mleko ni mlecno duze od mesec dana. Gluten vec mesec dana i evo stolice su iste. Cak cini mi se ima vise krvi nego pre, sto me i navodi da pomislim na laktozu. Laktoze ima u majcinom mleku cak i ako ona ne konzumira kravlje mleko. Tako?

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 11:45:09   
milicicak
Analiticarka, sva mleka (kravlje, ljudsko, kamilje, svinjsko) imaju mlecni secer tj. laktozu, razlikuje se samo procenat iste u sastavu mleka. Primarna laktozna intolerancija je jako retka i javlja se zbog mutacije u laktoznom operonu i ispoljava se kod malih beba. Sekundarna se javlja kasnije i to je ono kad ljudi kazu da im smeta mleko.


Test utvrdjivanja netolerancije na laktozu je prilicno jednostavan, gasna hromatografija stolice, mislim da je to Rosi radila sa oba deteta.

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 11:52:54   
milicicak
Problem se relativno lako resava tabletama laktaze, to je enzim koji razlaze laktozu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 11:53:46   
MimiVH
Tako sam i ja sumnjala na laktozu. Doktori su mi pricali da laktoza ne izaziva krv u stolici. Moja jedina pretpostvaka je,ukoliko je laktoza, da su creva jako iziritirana i da se uz laktozu zato javlja krv. 

Peace,potpuno si u pravu. Nema pametovanja, svako kaze ono sto zna, mozda nekom nekad zatreba.Ja sam npr na deklaraciji pirinča "C" procitala da sadrzi mleko 🙈.Mor sve da se proveri. Ne znam koji probiotik koristis, moj ti je savet da vidis alergene, ukoliko ne pise, kontaktiraj proizvodjaca i pitaj da li sadrzi mleko, soju i gluten.

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 11:59:08   
Analiticarka
Secam se da si ti to Rositi objasnjavala odavno kad je ona mislila da intoleranciju laktozom i pocela da se pozdravlja sa dojenjem. Pitala sam u jednoj laboratoriji u KGu da li to rade i otkacise me. Probacu da pitam u jos nekoj. Gastro nam radi tek u ponedeljak. Ne znam sta vise da mislim. Sa dijetom nastavljam.... zanima me da li je imao neko slicnu situaciju da dok je na dijeti variraju stolice, cas kao na bolje pa opet lose a da nista nije menjao u ishrani.


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 12:06:11   
Analiticarka
Sad sam izguglala za probiotik. Pomocna supstanca u enterolu je LAKTOZA. !!!!!



(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 12:32:45   
MimiVH
Hromatografiju secera u stolici ne verujem da ces pronaci. Ja nisam nasla u Bg-u privatno. Mislim da je to Rosita radila deci na Institutu. Ja sam se konsultovala sa doktorom iz Bg a i rekao mi je da se to ranije vise radilo. Test moze da ti bude ColiPrev ili Colief kapi,enzim laktaza. Ali one hoce da povecaju broj stolica


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 12:43:06   
Analiticarka
Jadni mi sa ovakvim lekarima... dati probiotik sa laktozom detetu za koje ne znamo sta je uzrok ovakvim stolicama ...bez teksta sam

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 13:07:46   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Analiticarka

Jadni mi sa ovakvim lekarima... dati probiotik sa laktozom detetu za koje ne znamo sta je uzrok ovakvim stolicama ...bez teksta sam



Ti si u Kg? 
Kod kog GE idete? 

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 13:17:30   
Analiticarka
Kod dr. Zorice koja radi i privatno u jednoj decijoj klinici u centru. Iz pesacke zone ima prolaz. Kliniku vodi doktorka SB. Zasto? Jeste i vi iz kga? Gde vi idete?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 13:44:05   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Analiticarka

Kod dr. Zorice koja radi i privatno u jednoj decijoj klinici u centru. Iz pesacke zone ima prolaz. Kliniku vodi doktorka SB. Zasto? Jeste i vi iz kga? Gde vi idete?



Moja sestra je u Kg. Isto vodi sina kod dr Zorice R. Ali ona im nikad nije davala probiotike. Mada vidim da je postalo moda malim bebama davati probiotike, tj simbiotike od rodjenja. 
Sestra je prezadovoljna sa dr. Kaze da je bas logicna i da sve sto kaze pije vodu. 
Mada je M bio na hipoalergenoj formuli od 3 meseca, pisala sam vec. 
Posto je njemu stolica bila uzasna dr je prepisala to grcko hipoalergeno mleko. 

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 14:16:53   
Peace*
Šta sad znači sve ovo gore što ste napisale za laktozu? Ako bebi smeta laktoza smetaće joj i iz majčinog mleka?
Ja ustvari ne znam mnogo o laktozi pošto je Marko alergičan na kazein, ne znam da li ima razlike u smislu unosa... (upetljah se, valjda ste razumele pitanje).

Takođe bih naglasila: hipoalergena mleka se daju bebama sa genetskom predispozicijom na alergije, kada je već alergija utvrđena, daju se specijalne formule. Onomad sam znala koje su davali kada su crevni problemi, a kod Marka je bilo bitno da bude potpuni hidrolizat kazeina, što hipoalergena mleka nisu (što sam naučila na teži način kad se osuo od glave do pete a bio je petak veče user posted image ).

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 14:19:26   
Ivanka 75
Kod sestrica je i laktoza i kazein. Kockica cokolade je praavila haos.
On ima srecu sto nema alergije na hranu, jede sve, osim mleka. 

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 14:20:48   
Ana RR
Peace, ljubi nam velikog drugara user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 14:24:37   
Peace*
user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 14:26:18   
Ivanka 75
Sad pronadjoh, M je pio Neocate mleko, dobijali na recept. 

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 14:37:12   
Peace*
Ide na recept? Super! To nije bilo kad je Marko bio mali, i ja sam psovala na svakom koraku, jer, ako alergični na brašno dobijaju neku količinu brašna, onda i alergični na mleko treba da dobijaju. Cene tih mleka su bile baš baš paprene. Sećam se da je limenka u ns koštala oko 2500din, što je bilo oko 20-22eur, i da sam ja uvozila preko šanera iz Mađarske jer je tamo bilo oko 12-13eur. Pio je uglavnom Allernovu, i neko kratko vreme Alfare, ali mu je od njega bila zelena stolica. Neocate mi nije bio ni u mislima, jer je tada bio 5000din. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 14:41:13   
Ivanka 75
Sećam se vaših muka Tash... 😕
Da, na recept, pre 3.5 godine. Spaslo se dete. 

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 14:42:23   
Analiticarka


IZVORNA PORUKA: Peace*

Šta sad znači sve ovo gore što ste napisale za laktozu? Ako bebi smeta laktoza smetaće joj i iz majčinog mleka?
Ja ustvari ne znam mnogo o laktozi pošto je Marko alergičan na kazein, ne znam da li ima razlike u smislu unosa... (upetljah se, valjda ste razumele pitanje). 



Upravo tako. Laktoza je mlecni secer i nebitno je iz kod mleka potice, ako ona smeta smetace i iz majcinog mleka. Sto znaci da iako majka ne unosi mleko i mlecne proizvode laktoza je ipak sastavni deo njenog mleka tako da dzabe eliminaciona dijeta bez mleka. Sa druge strane kazeina ima mnooogo vise u kravljem mleku i mislim (znaci samo mislim ispravice me vec neko) da eliminacionom dijetom on se izoluje. Kazen iz majcinog mleka i kazein iz kravljeg nisu isti. Zato kad je reakcija na protein kravljeg mleka kazein onda dijeta ima smisla.Neocate mleko je potpuni hidrolizat. U pitanju su ciste razlozene aminokiseline i organizam ih ne prepoznaje kao smetnju. Najcesce se prepisuje kada je ima vise alergije i kad ne moze tacno da se utvrdi na sta.
Ivanka, bas pitaj sestru kakvog je ukusa neocate, zanima me. Rekla si da ga je sestric dobro prihvatio.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 14:42:48   
Peace*
user posted image za to!
Baš mi je drago!

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 14:43:46   
Ivanka 75
Neocate je grooooozan

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 14:45:57   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Analiticarka

Upravo tako. Laktoza je mlecni secer i nebitno je iz kod mleka potice, ako ona smeta smetace i iz majcinog mleka. Sto znaci da iako majka ne unosi mleko i mlecne proizvode laktoza je ipak sastavni deo njenog mleka tako da dzabe eliminaciona dijeta bez mleka. Sa druge strane kazeina ima mnooogo vise u kravljem mleku i mislim (znaci samo mislim ispravice me vec neko) da eliminacionom dijetom on se izoluje. Kazen iz majcinog mleka i kazein iz kravljeg nisu isti. Zato kad je reakcija na protein kravljeg mleka kazein onda dijeta ima smisla.Neocate mleko je potpuni hidrolizat. U pitanju su ciste razlozene aminokiseline i organizam ih ne prepoznaje kao smetnju. Najcesce se prepisuje kada je ima vise alergije i kad ne moze tacno da se utvrdi na sta.
Ivanka, bas pitaj sestru kakvog je ukusa neocate, zanima me. Rekla si da ga je sestric dobro prihvatio.


Vidiš, nisam znala, mislila sam da je ista priča sa laktozom kao i sa kazeinom.

Sva ta mleka su gadna, ali i moj je prihvatio bez problema. Baš voleo, pio je duuugo, mislim do 2,5-3god. Onda su nešto promenili, nije htelo lepo da mi se razmuti, i on počeo da ga odbija.
Kazein je stvar koja daje ukus raznim namirnicama. Ako ga izoluješ...


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.11.2019 14:47:18   
Analiticarka
E sad moram nesto da kazem a vi nemojte da me streljate...

U prvom delu teme (tamo oko 50-60str) pisale su clanice da su i dojile i davale specijalnu formulu jel deca ipak slabije prihvataju ta mleka jer su groznog ukusa. Cak je i jedna clanica (mislim da je Chrisabel) dodavala na pocetku malo secera kod dete nije prihvatilo formulu i posle postepeno smanjivala i na kraju potpuno izbacila secer. 
Da li oupste ima smisla davati hipoalergene formule i ostaviti poneki podoj? Da li bi se ipak primetio neki boljitak?

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here