|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
13.2.2020 17:44:46   
Anika1
Rpsita, kakva je vama bila dijagnoza na kraju i koji su bili simptomi? Mene je zbunio Dr Radlovic koji važi za jednog od najboljih gastroenterologa kod nas i koji je rekao jednostavno da to nije ništa i vratio nas kući. Ispalo je da je muž u pravu, a beba i dalje ima simptome i nista joj nismo pomogli niti smo šta rešili

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
13.2.2020 22:28:41   
Rosita
Kolika je tvoja beba? Oba deteta imala su dijagnozu malapsorptio propter intolerantio alimenti. Stariji, koji sad puni 7 imao je praskave, sluzave stolice, grozne grčeve, divljanje od bolova tokom podoja, crvenjenje, bacanje... Najviše sam ga hranila u snu od drugog do trećeg meseca. Sa 3+ su počeli mali pomaci na bolje. On nije imao ojed. Ni terapiju, samo moju dijetu. Na testu opterećenja sa 14 m nije prošao. Imao je 15-16 groznih stolica kad je popiomleko, čini mi se. Sa 3 g je rado popio na testu i sve je postalo ok. Mlađi, slične simptome, ali već sa njegovih 10-15 d sam počela sa dijetom, a sa mesec colief i waya. To sve do 4+ je uzimao. On je najveći problem imao sa ojedom, stolice česte i nekontrolisane, čim gas ispusti on i umaže guzu, tečne su bile, penušavo. GE je rekao da su te promene verovatno i malo creva zahvatile. On se brže sredio. Obojica su gorko stenjali i ječali sve vreme u snu dok im nije bilo bolje. Mali je na testu sa godinu i malo jače rado pio mleko i sve je prošlo ok. Starijeg sam dojila 21 m sve vreme na dijeti. Malog 17 m, na dijeti dok je on bio, posle ne.



< Poruku je uredio Rosita -- 13.2.2020 22:37:49 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Anika1)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
13.2.2020 22:58:20   
Eva258

Ako sam nesto zakljucila iscitavajuci ovu temu, to je da je svako dete totalni slucaj za sebe, ne znam mogu li se naci dve potpuno iste situacije. Ali opet su mi sva vasa iskustva i putevi koje ste prosli mnogo znacili.

@Anika1: simptomi su bili eksplozivne i potpuno tecne, jako ucestale stolice drecavo zute boje i izrazito kiselog mirisa, zatim slabije napredovanje (450g u prvom mesecu), relativno obilno i mucno bljuckanje, kao i grozan i uporan ojed. Posle mesec i po dana ovih muka smo resili da nam to ipak ne deluje normalno, koliko god pedijatri u dz ne nalazili za shodno da reaguju. Privatno angazujemo nutricionistu, pa gastroenterologa. Njima je jasno kao dan da se vrv radi o alergiji na pkm ukrstenoj sa intolerancijom laktoze. Rektoskopija radjena sa 2 meseca potvrdjuje alergiju na pkm a hromatografija secera u stolici je pozitivna na galaktozu. Dakle beba razlozi laktozu na galaktozu i glukozu ali nema enzim koji dalje razlaze galaktozu do glukoze. Zbog toga troje strucnjaka izricito govore da se dojenje sto pre prekine, a gastro nas upucuje dalje na metabolicko-genetska ispitivanja. Dotle smo stigli. Beba cim predje na Aptamil ADC ima normalnu stolicu. Povratak dojenju je donosio i povratak simptoma, doduse postepeno. Nisam konzumirala nista mlecno, soju, orasasto, citruse mesec i po. Vama sta da kazem osim da slusate sebe i ako vam djavo ne da mira, potrazite drugo misljenje. Ili pokusajte da sacekate jos nekoliko nedelja. Drzite se! 




(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
13.2.2020 23:49:25   
Rosita
Meni nije jasno zašto se hromatografija radi samo na imd? Ta metoda očito dosta puta ima šta da kaže.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Eva258)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.2.2020 0:59:49   
Eva258
Dr Prokic nam je rekao da se ta analiza radi nekim jako skupim aparatom. Mozda zato. 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.2.2020 11:50:59   
MimiVH


IZVORNA PORUKA: Analiticarka

Humana 5 corn (bezmlecna) 100% organic. Idemo sad unazad par koraka pa sve ispocetka.




Kako napredujete? Jel ima boljitka kako si prestala sa glutenom?

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
16.2.2020 11:56:41   
Analiticarka
Nema. Isli smo kod gastro. Rekla je da gluten ne bi dao takvu sliku. Da se radi o alergiji na gluten to bi se ispoljilo odmah. Da je nesto drugo u potanju trebalo bi da prodje najmanje 6 nedelja od unosenja glutena. Tako da ona smatra da gluten nije ali sam ja jedno vreme prekinula unos. Dajem joj probiotik (mislim da je baby kol... ljubicas_ta kutija sa zinkom i d3 vit, nije mi pri ruci pa nisam sigurna kako se zove). Njoj se nisu javljale vise vodene stolice sa puno sluzi. Sad ima sluz ali ipak ima neki sadrzaj. Virusi su negativni i cekamo bakterijsku analizu. Uhvatili nas ovi praznici, sto je po meni totalni nonsens da za praznik sve stane...Stolice su joj sad kasaste, a sluz nekad izbaci samu.. tipa kad isprazni creva ona kakne jos malo sluzi. Za sad smo stopirali uvodjenje namirnica dok se ne sredi. Mada ovako iziritiranim crevima ne znam koliko treba? U smislu ako ne bude bolje za 5 dana da je povedem ponovo kod dr ili ne. Ne znam... stvarno mi je glava opterecena sa svim i svacim. Mozda je zakacila neki virus a ima oset_ljiva creva, mozda je pojela nesto sto joj nije prijalo, definitivno je u fazi nicanja zuba ali zar to moze da da ovakvu sliku? 

I da vam kazem jos ovo... dr joj je zakazala za mart mesec testiranje. Koliko sam je razumela radice iz krvi test na alergije. Nije zelela prick test jer je jos mala a trebala bi da miruje neko vreme ...Bubulence ❤️.... Mimi ❤️...

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
16.2.2020 12:18:39   
Sanidej
Ako beba balavi i stalno su joj rucice u ustima zbog nicanja zuba, moguce je da je unela virus mnogo ih ima sada. 

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
16.2.2020 12:44:38   
Analiticarka
Nisu joj samo rucice u ustima vec i noge. Zvace i grize sve zivo sto joj padne pod ruku. A ako nema nicega onda glodje svije rucice i nozice. Muce je zubi da ali ne balavi puno. Nije balavila ni za prva dva zubica koja su joj nikla pre mesec dana.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
16.2.2020 13:11:48   
Sanidej
Zamisli sta sve moze da unese kad glodje sve zivo. Hocu da kazem da vise lici na virusni problem nego na alergiju.

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
16.2.2020 13:46:00   
Analiticarka
I dr je istog misljenja. Ja nikad nisam videla sluz kod dece. To mi je potpuno strano jer prethodne dve cerke nisu imale ovakav priblem. I kad su imale proliv cini mi se da nije bilo sluzi... ili ja nisam analizirala toliko koliko sad. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
16.2.2020 15:26:08   
Sanidej
To je od slajma kad je dete pod virusnom infekcijom. Mali su da iskaslju slajm pa ga zato gutaju i eto ga u stolici.

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
16.2.2020 16:50:46   
Analiticarka
Hvala Sanidej na utesi❤️Znace i te reci jako puno.  Pogotovu sto citam sve i svasta pa me uhvatila i nervoza. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
16.2.2020 16:57:07   
Sanidej
Analiticarka, ne pokusavam da te utesim jer od toga nemas nista. Samo ti prenosim svoje iskustvo sa decom da razmotris i druge mogucnosti osim alergije. Ako se ta sluz bude pojavljivala i dalje, verovatno ces ici na dalje pretrage. Nadam se da ipak nece biti potrebe za tim. Pozdrav za tebe :)

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
16.2.2020 18:08:09   
bubulence
Bebe izbacuju slajm na 2 nacina, povracanjem ili preko stolice. Ako je i malo prehladjena beba ili krecu zubici sasvim je moguce da je to u pitanju. A moze da potraje i dve, tri nedelje 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
16.2.2020 23:07:09   
Analiticarka
Nije prehladjena al je bas muce zubi. Obe ruke  su joj u ustima. Rezi non stop. Bubulence😘

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
17.2.2020 9:45:24   
MimiVH
Nama je pre dva dana bila meksa,kiselkasta stolica sa malo sluzi. Bila je ceo dan neraspolozena. Dvojka samo sto nije probila. Ujutru proverim, probila je i bilo je sve bolje. Ona je bila ok, stolica cvrca sa malo sluzi. Jutros isto, ok stolica ali ima malo sluzi, koja moze da bude i zato sto juce nije kakila. Tako da postoji mogucnost da vam zubici prave problem. Ti svakako sacekaj sa glutenom makar do vikenda. Ali obavezno kad se sredi,opet kreni gluten da iskljucis mogucnost da on pravi problem. Drzimo prstiće  😘

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
17.2.2020 9:47:16   
MimiVH
Ne znam da li imas fb. Postoji super grupa, zove se recepti za alergicare, ima puno slicnih slucajeva i super saveta. Pa ako nekom

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
17.2.2020 12:36:22   
Analiticarka
Jutros cvrsce dosta i sve manje sluzi. Stigao nam je i izvestaj za bakterije i sve je cisto. Nadajmo se da su zubi u pitanju. Vraticu se opet glutenu ali kad joj se stolica skroz sredi i to jednu po jednu zitaricu. Batalicu ove instant. Dr gastro nam je skroz ok zena (za razliku od pedijatrice) i kad je budem vodila na kontrolu ima da mi resi misteriju jel treba da sumnjam na sve i svasta ili ne. Bar sa njom mogu da pricam.

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
17.2.2020 14:54:18   
Sanidej
Dobre vesti bas mi je drago. Malo da se i ti opustis.

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
22.2.2020 12:29:13   
MimiVH
Analiticarka, da li ste mozda probali neku kupovnu kasicu iz teglice? Mi do sad nismo,idemo na rodj sutra pa bih joj uzela neku. Juvitana ima bez glutena dosta, ali me strah 🙄

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
25.2.2020 11:26:15   
Analiticarka
Joj meni ne stizu notifikacije i tek sad vidim poruku. Znam da je kasno i ne znam jeste li probali ali da ti odgovorim da L i jede te kupovne. Juvitana i organske Hipp imaju bas raznovrsne kasice. Mene je bilo vise strah od mesa kakvo joj kupujem jer domace nemam. Pa sam kontala da su ove prosle malo bolju kontrolu o kvalitetu, plus ima mnogo povrca koje ne mogu naci neprskano tako da sam joj ja opusteno dala te kasice i vodila racuna kako uvodim namirnice isto kao da sam ja kuvala. Samo vodim racuna da nema glutena i mleka.

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
25.2.2020 15:01:50   
MimiVH
Probali smo i ok je prosla. Ja htela hippo da kupim,medjutim,na deklaraciji pise da sadrzi obrano mleko i nisam smela. Mislila sam da sve sadrze, probacemo i njih. Ide lepo vreme pa ne bih bas da se vezujem za sporet. Kako ste vi? Jel ste krenuli gluten?

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
25.2.2020 17:11:38   
Analiticarka
Nismo se vratili glutenu, jos. Razlog je sto smo cekali da nam se regulise stolica. Sada je sve okej, ali sutra primamo vakcinu, pa nisam htela da ekperimentisem sad dok to ne prodje. Cim zavrisimo sa vakcinom vracamo se uvodjenju glutena i jaje nam je na redu. Inace, sve HIPP kasice mesne sa povrcem nemaju ni gluten ni mleko. Osim ako imaju spanac tad ide mleko zbog apsorpcije. 

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
25.2.2020 18:34:06   
bubulence
I juvitana ima kasice bez glutena, za mleko nisam sigurna. Ali pretpostavljam da one sa mesom i povrcem ne sadrze mleko

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here