|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
26.4.2018 22:50:55   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ja nebih koistila Kortikosteroide untom rezimu, deluje Mi kao Overkill. Kortikosteroidi Su u mom vrednosnom sistemu opravdani Samo Ako nema drugog izbora. On je bas Mali. Mozda je Bio dovoljan i nistatin.
Ima Li promene sa stolicom ? Uvela Si Probiotik itd...?

Ja sam bas pisala u temi da je nama dr kod koje idemo privatno bila protov kortiko kreme koju nam je prepisala dr u domu zdravlja. Sofi je bila isto tako mala.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
27.4.2018 6:37:10   
Maslacak15
Rosita meni je to sve Malo kontraintuitivno. Pa ne mozes da ga Peres i stavljas kreme 10+ puta dnevno....Pa to Samo unistava kozu. Kazes Malo strcne. Ja koristim lavor Malo tople vode i peskirice. I obrisem caskom i osusim odmah. Nema tu nekog kupanja. I onda nebih svaki Put stavljala kreme bilo kakve. Maks 3-4 puta dnevno. Maks. Ubijas U pojam bilo kakvu ideju o prirodnoj vlaznosti i elasticitetu itd.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
27.4.2018 8:23:37   
Peace*
Uporan ojed koji ne prolazi na kortiko.


Ojed na guzi? Oko čmara?
To neće da prođe samo na kortiko.
Evo šta sam ja radila: Pereš vodom, na kraju sapereš rastvorom sodabikarbone. Dobro osušiš fenom (pazi da ne opečeš bebu), onda mažeš na smenu Nistatin, pa sledeći put kortiko, pa nešto protiv ojeda (ja koristila Sebamed) pa nistatin, pa kortiko, pa protiv ojeda... Vrlo verovatno se umešala kandida.

I zašto zbogom dojenje? Eliminaciona dijeta, i dojiš dalje. GLAVU GORE!

Još bih dodala da se obrati pažnja koji probiotik se koristi jer je većina rađena na bazi kravljeg mleka.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
27.4.2018 10:44:01   
Sanjica26 RR
Samo sam cekala Peace. Ona uvek ima dobar savet.user posted image
Moja sestra nikad nije prekidala dojenje i pored alergije. Samo je regulisala ishranu. user posted image
Rosi, bice to sve dobro. Javljaj sta kaze dr.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 27.4.2018 10:45:25 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
27.4.2018 11:02:36   
Misha i Ljisha
Sanjice ali ako je laktoza mislim da dijeta nece pomoci. Jer majcino mleko ima laktoze unosila majka mlecne proizvode ili ne.

No zajedno sa Rositom cekamo nadam se dobre vesti

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
27.4.2018 11:13:25   
Sanjica26 RR
Te dve stvari nisu iste. Nije laktoza u majcinom mleku ista kao i laktoza u kravljem mleku. Znam da ga Rosi vise ne koristi.
Cekamo sta kaze dr.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 27.4.2018 11:15:00 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
27.4.2018 11:17:40   
milicicak
Laktozna intolerancija i alergija na proteine kravljeg mleka nemaju nikakve veze.
Ako se pokaze da beba ima laktoznu intoleranciju onda ne sme laktozu bez obzira kog ona porekla bila, da li iz majcinog ili kravljeg mleka. Tu onda ide formula bez laktoze jer beba nema enzim laktazu koja razlaze laktozu na glukozu i galaktozu
Ako je alergija na proteine mleka onda je vrlo bitno kog porekla su ti proteini jer dete tolerise one iz majcinog mleka a ne tolerise one iz kravljeg koji se mogu eliminisati ishranom.
Zato je Rosi bila ocajna i pocela da se pozdravlja sa dojenjem.
Rosi, cekamo vesti
Laktoza je mlecni secer koji je u svim sisarskim mlekima isti (al sam ovo srocila). Laktoza je ista i u ljudskom i u kravljem i u svinjskom i u zirafinom mleku, ne razlikuje se

< Poruku je uredio milicicak -- 27.4.2018 11:23:31 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
27.4.2018 11:22:32   
IvanaSK RR
Sanjice, ali ne sme dojenje, bez obzira.
Milicak to strucno objasni. :)
Rosi, mislimo na vas 😘

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 27.4.2018 11:23:37 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
27.4.2018 12:48:02   
Rosita
Evo me. Doktorka misli da je sve isto kao kod Damjana. Laktozna intolerancija da, ali sekundarno i prolazno a primarno se sumnja na malapsorpciju usled alergije na pkm. Ja sam izbacila pre par dana, ali nisam i soju i zaboravih da je pitam za moj probiotik da l smeta, waya kod N je ok. Da uradimo kopro, adeno i rota za svaki sl. Kao i D malo slabije prolazan anus- D smo bužirali, tj. širili mu to kao malom- što isto utiče na nepotpuno pražnjenje i štrckanje zatim, ali taj nalaz mora da ponovi za 7 dana. Uglavnom, dijeta za mene, podoj ostaje, ali pre svakog podoja 4 colief kapi da pomognu da se laktoza svari. Da je primarna laktozna ne bi ni napredovao. 800 g po njenoj vagi. Eto, pokušaćemo tako, a to bi trebalo da dovede do poboljšanja kod guze+ neka krema koju je preporučila ili neka cinkova. Dr je skroz afirmativna za dojenje. Držite nađ fige da za 7 dana imamo napredak bilo kakav. Ljubim

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
27.4.2018 12:53:12   
IvanaSK RR
Rosita, bice sigurno napretka user posted image ❤️

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
27.4.2018 12:54:43   
milicicak
Rosi, super su to vesti user posted image
Ajd sad polako i zovi za sve sto treba.
Ljubim

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
27.4.2018 12:56:03   
Ana RR
Rosi, držimo fige user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
27.4.2018 13:11:14   
Maraj
Rosi user posted image drzimo fige

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
10.5.2018 11:10:54   
Rosita
Evo da ja ukatko rezimiram. Mom drugom detetu se pojavljuju praskave stoloice, vodenaste i sa sluzi i grozan ojed u prvom mesecu zivota. Ojed ne reaguje ni na sta, nia na kortiko kremu, tako 10ak dana. Non stop izbacuje po malo stolice i prlja pelenu. Kasnije je pretpostavljeno da tu ima udela mini stenoza- losija analna prolaznost, pa se stolica non stop po malo zadrzava u izlaznom delu. Oko guze se pojavljuju ranice i deluje da to ide ka unutra, odnosno da je i unutra poceo isti proces. S obzirom da je stariji brat bio alergican, postavlja se dijagnoza sumnje na alergiju i laktozne intolerancije. Uvode se colief kapi za bolje varenje laktoze i kombinacija cink- flogocid krema za guzu koje daju rezultat. Dete nije imalo krv u stolici ali mi smo odmah krenuli kod gastroenterologa, pouceni prethodnim iskustvom. Kad se ojed pojavio ukinula sam mleko i soju iz ishrane. Sad tome ima 20ak dana. Stolica i dalje ima raznih, ali deluje da imq napretka. Dete napreduje. Savet gastroenterologa je dijeta za majku i test opterecenja sa godinu dana. Colief kapi do 3.- 4. meseca i waya probiotik i dalje. Moguce da mu jos nesto smeta jer nisu stolice najsjajnije. Ali dr kaze da su to ok stolice za dojenu bebu i da veliki broj beba ima pozitivnu laktozu u stolici kao prolazni efekat nezrelog digestivnog sistema koji ne ometa rast, osim ako je to ekstremno i zakomplikovano alergijama, infekcijama i slicno. Infektivna analiza stolice je u redu. Ja nemam nameru da izbacim orasasto i jaja iz ishrane, jer to koristim, kao ni gluten. Sad, videcemo. Ako nekome treba informacija o tome gde privatno da nadju gastroenterologe sa IMD, neka mi se obrati.

Hvala mame!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
10.5.2018 17:23:41   
degu
Joj Rosi sve ponovo ali proci ce!!! ja sam sa B izbacila sve alergene sem glutena, do 6 meseci je bilo cupavo, onda je polako pocelo da dolazi na svoje, do 9 meseci sam bila na dijeti. Jos je osetljiv, pojavi mu se ekcem, nemam pojma vise od cega je, alergotestovi su bili svi negativni. Prerasce...Drzi se!!!

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
6.6.2018 18:47:19   
Rosita
Ja sam zaboravila zasto izbegavam soju. Znam tu pricu o slicnosti proteina, ali mozda bezveze uvodim restrikciju. Da li bih smela to da vratim?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
6.6.2018 19:10:54   
milicicak
Rosi, ja ne bih vracala soju. Realno, sta ce ti... Osim ako bas ne mozes bez necega sa sojom.
Znam da znas, sojin lecitin je dozvoljen, sojini proteini nisu.
Znam da sam dosadna ali obavezno uvedi sebi suplemente kalcijuma

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
6.6.2018 21:08:59   
Rosita
E, mili, dobro me podseti. Šta da uzimam od kalcijuma, koji, koja doza? Nema ništa bez čega ne mogu a da je od sojeuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
6.6.2018 21:16:36   
milicicak
Mozes bilo koji, cak i sumeci.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
9.6.2018 11:33:20   
bojkica
Ja sam na zalost na forumu alergija bila pre 7god, a sad i sa drugim detetom imam isti problem. Moje pitanje za sve vas koje imate ideju pisite. Beba doji ja sam na dijeti, ima obrok sinlak milupa(pirinač i rogač) i meso sa povrcem. Gastroenterolog nam je uveo 7zitarica bez mleka milupa i beba je imala bolovr grceve plakao je 3sata bez prestanka i sutra dan imao stolicu zelenu sluzavu sa tackicom krvi. Posto ima 7zitarica ne znam na koju je odreagovao... Plasim se da nije gluten u pitanju. Sta mi savetujete da probam na primer samo griz na vodi skuvan... Pa da vidim reakciju. Zivim daleko od Beograda pa ne mogu cesto da odlazim kod gastroenterologa. Da dodam beba ima 6,5 meseci....

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
9.6.2018 12:11:08   
milicicak
Ako je beba odreagovala na sedam zitarica, onda je verovatno gluten. Ja bih probala sa obicnim grizom na vodi, par kasicica, pa ako se ponovi obustavila uvodjenje glutena jos mesec, dva.

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
11.6.2018 16:59:16   
bojkica
Hvala na savetu. A sta mislite o uvođenju junetine, doktor mi je rekao da ona sadrzi isti protein kao mleko, a prvom detetu koje je isto bilo alergicno uvedena mu je junetina...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
11.6.2018 17:00:54   
IvanaSK RR
Pa mozda da probas maleno parcence da mu uvedes ujutru?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
11.6.2018 17:12:44   
milicicak
I doktori pricaju svasta... Kazein se nalazi iskljucivo u mleku sisara, nema ga u mesu.
Ja sam junetinu normalno uvela, tj. prvo teletinu pa posle junetinu sa nekih 6,5-7 meseci, mislim

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
11.6.2018 20:57:08   
bojkica
Ali bas pričaju svasta. Taj isti doktor mi je pre 7god.detetu uveo junetinu a za teletinu mi je rekao ne jer tele sisa, sada kaze za oba ne...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here