|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
13.6.2018 9:29:11   
mama Jo
Jeste u pola litre prokuvane i rashladjene vode, ili prosto u pola litre vode. Pomalo da pije, po gutljaj a ceszo. Sad sam pronasla jednu kesicu 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
13.6.2018 10:29:39   
pari
Ja sam mu sinoc dala brufen,tantum verde i posisao je jednu onu neoangin pastilu. Od jutros se i dalje zali na grlo...budio se2 puta ali nastavljao da spava...nadam se da ce mu spavanje malo olaksati sve. A zakazala sam ipak u 1 da odemo kod dr

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
13.6.2018 10:59:59   
mama Jo
Mi smo danas bolje pa jos nisam zvala dr. Ali moja se nije zalila na grlo, samo temperatura koju smo, nadam se, spustili skroz.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.10.2018 21:16:34   
Maraj
L sam u 8 veceras dala brufen. 8ml (ima oko 17kg) i to na T 37.7
Zadnji put sam mu dala lek oko 13h danas. Tada je imao 38.4
Sad, nakon sat vremena od leka T mu je 38.7. Ne spada nego raste. Sta da radim? On spava. Da l da vidim da l ce da krene da spada za mozda jos sat vremena pa da ga tusiram?user posted image

Ipak smo ga probudili i istusirali
I kosu sam mu kvasila. Bas mi je topao. Sad da zaspi pa cu da vidim da l spada

< Poruku je uredio Maraj -- 16.10.2018 21:28:32 >

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.10.2018 21:34:53   
vonavoj
Spasce mu..meni se nekad cini da im posle tusiranja jos vise skoci..ja samo tapkam telo pelenom,da bude vlazno i na noge carapice sa 1/3alkohola i preko suve..Da li je dobio anb na kraju?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.10.2018 21:52:50   
Maslacak15
Ahm nebih da glumim lekar posto to nisam, ali sa leukocitima oko 20 hiljada ja sumnjam da ce njemu temperatura tek tako sama da spadne bez antibiotika. Moze samo da se pogorsava stanje. Tu paracetamoli brufeni ne pomazu mnogo. Mislim da bi trebalo da ide i do lekara jel nebi bilo lose i da vide gde je upala. Zovi u ostalom hallo bebu pa im kazi reci ce ti isto da ides kod Dr.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.10.2018 21:58:30   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Maraj

L sam u 8 veceras dala brufen. 8ml (ima oko 17kg) i to na T 37.7
Zadnji put sam mu dala lek oko 13h danas. Tada je imao 38.4
Sad, nakon sat vremena od leka T mu je 38.7. Ne spada nego raste. Sta da radim? On spava. Da l da vidim da l ce da krene da spada za mozda jos sat vremena pa da ga tusiram?user posted image

Ipak smo ga probudili i istusirali
I kosu sam mu kvasila. Bas mi je topao. Sad da zaspi pa cu da vidim da l spada



I madiranje alkoholom, ako ne u hitnu. Mrzim temp.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.10.2018 6:54:33   
Maraj
Jutro mame
Noc prosla...onako...
Kad smo ga istusirali, krenula T da opada. Stavili smo mu i krompir u carape. To nije dugo drzao. Nije hteo. T spala na 37,7. Ok je spavao... nos mu je bas zapusen bio. Uz to 2 put se nocas upiskio u krevet. Mada to je krenulobod kad je krenuo u vrtic. Desi mubse da mu se omakne. Al nocas 2 puta. Uglavnom odveo ga je mm jutros kod dr, pre posla. Ima da se voze jos oko pola sata do tamo. Cekam da se jave.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.10.2018 8:05:20   
Maraj
Zavrsili su pregled kod dr.
L ima upalu krajnika. Terapija panklav. Jos neke kapi na d mu je dala za nos. I da pije caj od belog sleza

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.10.2018 8:13:24   
IvanaSK RR
Maraj, bice mu bolje brzo. Na vreme ste ga odveli kod dr.
Sto se tice piskenja dva puta i maci se to dešava kad je bolesna. Upiski se i preko dana u gacice.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
25.10.2018 19:21:46   
dunja RR
S od jutros ima neku blesavu temperaturu, krenuli smo u vrtić, prethodno bili kod logopeda, jes bio malo vrućkast, ali nije mi dao da izmerim,mislila sam da umišljam,
I posle logopeda je krenuo da se trese, napolju, hladno mu. Brz došli kući, dala brufen i u krevet, odspavao sav slomljen, i sad deluje ok, ali je sve vreme tako blago vrućkast. Probaću da mu izmerim pred spavanje, videću da li da dajem brufen još jednom, samo sam jednom jutros. Nije to ni u jednom trenutku bila visoka T, već tek onako, ali ona što lomi. I opet ne ide u vrtiiić, ni u školicu sporta, grrr.

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.10.2018 19:22:56 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
26.10.2018 20:32:23   
dunja RR
Naravno prekukao je noć, ja nisam spavala standardno, jutros smo kod dr dobili antibiotik.
Sad ću da prespavam vikend.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
26.10.2018 20:34:43   
Sanjica26 RR
o pa vi ste bolesniuser posted image Pa sta kaze dr?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
27.10.2018 11:54:38   
jess021
Dunja, kako ste? Sto odmah ab?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
27.10.2018 11:57:33   
IvanaSK RR
Suzi, jel ste bolje?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
28.10.2018 10:35:06   
dunja RR
Hvala drage, ja sam opet bolesna, naravno da mi je preneo šta god da je.
Dr je rekla da ima bakterijsku upalu grla, verovatno je prvo imao virus, pa je kašljao 7 dana, onda se pojavila i T, koju on baš retko ima, nije prelazila 38, ali ga je lomila grozno, posebno pred spavanje i noću, nije spavao, samo kukao, i pored brufena tako da mu je uvela amoksiklav (zato što je njega pio pre 2 meseca pa kao ajd opet isti). T mu je spala odmah posle prve doze antibiotika, ali kašlje i dalje, manje.

Ali sada sam ja opet bolesna, em ne spavam zbog posla, em zbog njegovog kašljanja, i naravno da mi je imunitet haos. Razmišljam da pobegnem na planinu, neću moću dugo ovako. On mi stalno nešto prenosi, a otkako sam trudna, što je stomak veći, on se od mene ne odvaja, samo me mazi i ljubi user posted image i upsut prenosi svašta. Evo i sad je na meni, bukvalno NA meni.


A njegova drugarica sa kojom smo pre 7 dana bili u bioskopu i posle celo popodne gradu je dobila u petak boginje (javili su mi u petak, valjda varičele, tada još nisu potvrdili kod dr, jer su uveče izbile). Ali sam čitala da je dete zarazno samo 2 dana pre izbijanja ospi, onda ne bi trebali da dobijemo?
Posumnjala sam da je ta njegova T u četvrtak i petak bila najave za boginje, ali ne bi trebalo .. nadam se.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
28.10.2018 10:45:06   
vonavoj
Dunja,nemoguce je da nas preskoci..ja sam u trecoj trudnoci 3 puta kasljala do besvesti,mislila sam porodicu se..ne mozes pobeci od ljudi...samo da radimo na imunitetu,nista drugo.Drzi se!I moj M kaslje,davi se..J mu prenela..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
28.10.2018 12:00:03   
Maraj
Pih bre... dunja, von da deca brzo ozdrave user posted image
Dunja, cuvaj seuser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
28.10.2018 12:23:47   
Sanjica26 RR
Dunja, vi ste bas zaglibili.
user posted image

Držite se. Posebno ti. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
28.10.2018 12:32:14   
Olga75
Dunja user posted image
Ne znam da li si probala da mu daješ ulje crnog kima ( ja sad ko najgori alternativac), gadno je da se pije ali pije se onoliko kapi koliko dete ima godina, nama je onomad pomoglo u podizanju imuniteta

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
28.10.2018 12:48:42   
Maslacak15
ukoliko se bakterijske infekcije pponavljaju ja preporucujem hemomicin. On sprovodi dezinfekciju, dezinsekciju i deratizacijuuser posted image user posted image . To sa prirodom je lepoali kao prateci program . Ali da ne budem hejter, volim caj od korena belog sleza. Mislim da pomaze za disajne puteve user posted image . Ovo sve pricam za maleckog naravno, za tebe moze samo caj ako nemas temperaturu.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
28.10.2018 12:50:40   
Olga75
Naravno da je to ulje preporučeno kao- nazovimo ga lekovito sredstvo, ojačavatelj imuniteta user posted image .
Za bakterije se zna šta ide, antibiotik po antibiogramu

< Poruku je uredio Olga75 -- 28.10.2018 12:51:11 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
28.10.2018 12:54:49   
Maslacak15
to je bilo Olga dok smo mi bili mali, u doba komunizma, tad su znali kako se radi opravilimauser posted image . Sad se svi prave pametni i ovde valjda stede pare, kazu ti sa vrata "virus je" ( valjda vide po pogledu?!?) i imaju parolu antibiotici samo ako umires. A ni tada ne rade antibiogram ( a trebalo bi).
Ljubi S Suzi....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
28.10.2018 13:01:10   
Olga75
Imaš pravo, mada nije ni čudo kad su nam svi lekari i sestre otišli user posted image . No to je druga tema
Sad će Savo da ozdravi i sve će biti ok a i mama je žena stena user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
29.10.2018 9:04:38   
IvanaSK RR
Suzi, kako ste?
Mislim da ne bi trebalo da dobije boginje, mada vise nista nema pravila. user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image
Click Here