|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 20:57:06   
Lu
IZVORNA PORUKA: viking

Mislim da je prava ravnopravnost u mogućnosti da se zajednički i ravnopravno odlučuje o svemu, nije toliko bitno ko ide u prodavnicu i ko više zarađuje. Ja hoću da moj glas i mišljenje vredi isto koliko i njegov, i to sam postigla.

Baš mi je drago da ovo mogu da potvrdim za sebeuser posted image
To se onako, podrazumijevalo, dok smo bili u vezi bila sam jako samostalna i davala mu do znanja da nisam osoba koju će neko krojiti po svojim mjerama.
Takođe sam i tada imala svoj auto a i radila sam,izlazila i bez njega i eto izdržali smo u vezi 8 godina i braka 5. godina.
To što sada ne radim,to je u neku ruku i moj izbor,mislim da mnogo više pridonosim za svoju obitelj na ovaj način jer bavim se raznim stvarima oko kuće,dvorišta,u vrtu itd. a što je najvažnije sretna sam i ispunjena,nije mi to teret.
Ruku na srce,znala sam za koga se udajem,nije bilo nikakvih iznenađenja tako da se mnogo i ne žalim na te kućanske poslove što je i fizički nemoguće jer dođe na produženi vikend kući jednom mjesečno,ali opet bilo mi je jako krivo kad sam shvatila da ću oko bebe sama,nekako mi žao da on bude isključen,pa ionako ne viđa dijete često,osjećala sam se malo usamljenouser posted image
Uglavnom ja sam zadovoljna pa zvalo se to ravnopravnost ili neuser posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 20:57:24   
Anoniman
Ravnopravnost je za mene individualna stvar i stvar dogovora izmedju supruznika. Mm i ja smo potpuno ravnopravni. On radi i pare daje meni na raspolaganje. Kad mu treba nesto, uzme, kad meni treba nesto, potrosim i kazem mu. S druge strane ja studiram i jos neko vreme necu raditi. NIKADA mi to nije prebacio, niti trazio od mene da pocnem da radim, naprotiv, podrzava moje skolovanje, iako to znaci da ce on crnciti mnogo vise nego sto mora.
S druge strane, ja sam vozac u porodici, on nema ni dozvolu, sto znaci da ga cesto vozim na posao i idem po njega, i da on cesto sedi sa detetom nazad u kolima. Nikad mu to nije smetalo.
Ja menjam sijalice, otpusavam kadu i lavabo, podizem krevete kad nesto zapadne ispod. Njega da cekam da se vrati sa posla, nema smisla, jer uglavnom radi do ponoci, i duze.
Kad ima slobodan dan, on rasiri ves i skloni sudove. Oriba podove kad ga zamolim, postavi sto za rucak. Meni je to dovoljna pomoc.
I svoje slobodno vreme provodi igrajuci se sa detetom, a ja tad cesto SAMA odem u veliki pazar.
Ovo je verovatno mnogima smesno, ali to je nasa vizija ravnopravnosti, da nam oboma bude dobro, da se organizujemo kako NAMA odgovara i da nijedno nije privilegovano.
Kad bi njegov tata ovo procitao, verovatno bi ga se odrekao, eto u kakvoj porodici je on ziveo, tako da ni kucno vaspitanje ne mora da bude kljucno, ima nesto i u ljubaviuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 21:18:33   
Lu
IZVORNA PORUKA: viking

Naravno da dolazi iz porodice, dečak koji je gladao kako mu otac šikanira majku koja sve to ćutke trpi i govori "dobro je" naravno da ne može da razvije osećaj poštovanja prema ženama.

I ja ću,kao i Nedja ovo da demantiram,nažalost mm je rastao upravo u ovakvoj obitelji,bolje reći još goroj,jer je njegov otac pio i tukao majku pred decom...valjda je morao na težak način da se sam vapitava i vidi kako se ne treba postupati sa ženamauser posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 21:19:18   
nakins
Lu poslala sam ti na pp

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 23:42:09   
viking
Super lu što je tako, jasno mi je da ima izuzetaka, ali moraš priznati da je to jedan slučaj u milion... Malo sam generalizovala, ali uvek se nađe po neki svetli primer user posted image Ipak se prebijanjem majke deca ne uče da poštuju žene.

A još da kažem da mislim da smo sve ovde u jednom trenutku pobrkale nezavisnost i ravnopravnost, jeste blisko ali nije isto user posted image


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 12:40:41   
Anoniman
mislim da smo ovdje pomiješali žabe i babe ... eto ja sam se prva zajeuser posted image pa sam pomenula zaradu

nije problem u miješanju maltera, vožnji kamiona, raditi u rudniku, popravljati stvari po kući itd itd... sve mi to možemo , ali ja ne želim da miješam malter, niti da radim u rudniku

mislim da je cijeli belaj krenuo od 1 svjetskog rata , a zašto, muškarci su otišli na ratišta, a nko je trebao proizvoditi oružje , i onda su se sjetili ravnopravnosti, hajmo žene u fabriku, daćemo im pravo glasa i nek proizvode

ja volim da se neko brine o meni na taj "muški" način, pa ću i ja o njemu na "ženski", a to se zove preraspodjela poslova ...

i nemojte misliti da su muškarci na tim nekim pozicijama zato što je žena nesposobnija, nego zato što je na njemu jedina obaveza ( u većini slučajeva)  samo da se skrbi za porodicu (znači da je materijalno obezbijedi) a na ženi sve ostalo



(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 12:49:28   
Dora
IZVORNA PORUKA: Nedja

Ravnopravnost je za mene individualna stvar i stvar dogovora izmedju supruznika. Mm i ja smo potpuno ravnopravni. On radi i pare daje meni na raspolaganje. Kad mu treba nesto, uzme, kad meni treba nesto, potrosim i kazem mu. S druge strane ja studiram i jos neko vreme necu raditi. NIKADA mi to nije prebacio, niti trazio od mene da pocnem da radim, naprotiv, podrzava moje skolovanje, iako to znaci da ce on crnciti mnogo vise nego sto mora.
S druge strane, ja sam vozac u porodici, on nema ni dozvolu, sto znaci da ga cesto vozim na posao i idem po njega, i da on cesto sedi sa detetom nazad u kolima. Nikad mu to nije smetalo.
Ja menjam sijalice, otpusavam kadu i lavabo, podizem krevete kad nesto zapadne ispod. Njega da cekam da se vrati sa posla, nema smisla, jer uglavnom radi do ponoci, i duze.
Kad ima slobodan dan, on rasiri ves i skloni sudove. Oriba podove kad ga zamolim, postavi sto za rucak. Meni je to dovoljna pomoc.
I svoje slobodno vreme provodi igrajuci se sa detetom, a ja tad cesto SAMA odem u veliki pazar.
Ovo je verovatno mnogima smesno, ali to je nasa vizija ravnopravnosti, da nam oboma bude dobro, da se organizujemo kako NAMA odgovara i da nijedno nije privilegovano.
Kad bi njegov tata ovo procitao, verovatno bi ga se odrekao, eto u kakvoj porodici je on ziveo, tako da ni kucno vaspitanje ne mora da bude kljucno, ima nesto i u ljubaviuser posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image ovo je slučaj i sa nama, samo što imamo malo drugačiju priču, ali raspodeljujemo poslove tako da nam oboma to odgovara. Najviše zbog toga da bismo slobodno vreme provodili oboje zajedno s decom.To je onda prava stvar, zato gledamo da na bilo koji način odradimo sve što treba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 12:58:06   
sladjaaaa
Mi nismo ravnopravni i nikad nećemo biti, ni u čemu, to je jasno kao dan.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 13:07:04   
LillyT
Podela poslova nema mnogo veze sa ravnopravnosti polova, tj. ima indirektno. Ravnopravnost je, po meni, u zajednickom odlucivanju i delovanju, a ko ce sta da radi, proizilazi iz toga. Ako moj muz tegli i radi sve po stanu, zato sto je to njegova odluka, onda nismo ravnopravni jer tada moj glas ne vazi. Lepo je sve to sto ste nabrojale, vidim da samo sladjaaaa kaze da nije ravnopravna. Ako hoces, napisi nesto o tome, malo mi bezveze sto se samo jednolicno pise 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu sladjaaaa)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 13:16:16   
Anoniman
bračna ili vanbračna zajednica je prvenstveno interesna zajednica, da li da se radi o produženju vrste ili da nam nije dosadno to je već diskutabilno, i iz toga proizilazi nejednakost...muško ne može biti trudno, ali može učestvovati u svemu i to bi trebalo da se podrazumijeva, ne može podojiti bebu, ali može nosati bebu, ono što je bitno za tu interesnu ili ugovornu zajednicu jeste dogovor koji kuću gradi, i da se niti jedna strana ne osjeća manje vrijednom, ili diskriminisanom u bilo kojem pogledu.

i u principu šta znači uopšte ravnopravnost...ma bravo Sladjo nismo ravnopravni ali nam svakodnevno sa tim ispiraju mozak i zbog toga  je porodica izgubila na cijeni,

nema više pravih vrijednosti, serviraju nam serije tipa sex and city sa 4 isfrustrirane glupače ili očajne kućanice i sad mi ko zadnje glupače se upalimo na to  i naglo želimo neko pravo koje nam je kao ugroženo...ma daaaajjjj priča za malu djecu ali mediji su čudo i ko ima medij ima i moć uvijek bilo

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 13:22:24   
LillyT
šta znači uopšte ravnopravnost


Ravnopravnost u odlucivanju unutra zajednice (ovde pricamo o zajednici, a ne iskljucivo o braku)

E da, moze i muskarac da bude majka; secate se one price datira iz prosle godine, kada je muskarac ostao u drugom stanju. Naravno, nije rec o ovome, ali opet napominjem, da bar po meni, ova diskusija nema veze sa serijama, filmovima (mozemo i o tome na nekoj drugoj temi, ima se sta tu reci), nego o delovanju dvoje ljudi unutar zajednic.
Naravno da nije cilj da se pljuje po neravnopravnim zenama, nego smo tu da kazemo svoje misljenje i branimo stavove user posted image


< Poruku je uredio LillyT -- 3.11.2009 13:23:30 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 13:23:26   
Anoniman
Zar se ravnopravnost polova nije odnosila na to da žene imaju pravo glasa, da žene mogu da rade? Zašto onda pričate o dogovaranjima u krugu porodice? To nije ravnopravnost polova... (bar ne meni)

Iskrena da vam budem - to glasanje, što se mene tiče, nek mi ukinu to pravo. Uvek odem da glasam, poništim listić jer politiku ne pratim ( Luka se ludo zabavi dok ubaci listić u onaj sanduk.

A što se posla tiče... mislim da sam već negde pisala, no neće me mrzeti ponovo:
Kada bi žene lepo "sedele" kod kuće, postojalo bi mnogo više radnih mesta. Nezaposlenost bi bila mnogo manja, i plate bi mogle biti mnogo veće. Mislim da bi deca bila srećnija i zdravija, natalitet bi porastao, žene ne bi padale na nos... Ma sve u svemu, mislim da bi bilo bolje. (jao da me mama čuje, pucala bi mi u glavu, ona razmišlja sasvim drugačije od mene)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 13:24:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Ravnopravnost u odlucivanju unutra zajednice (ovde pricamo o zajednici, a ne iskljucivo o braku)



Ja nisam tako razumela, mislila sam da pričamo uopšteno o polovima.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 13:30:14   
LillyT
Tasho, a zasto onda ti radis? Evo, moja drugarica u NS je bas duugo trazila posao u banci, eto, npr. mogle ste da se menjate, ti da ne radis, a njoj da prepustis mesto. I svima dobro. Izvini, zasto svaka zena mora da bude majka?!? Tako mi se ucinilo iz tvoj price, izvini ako gresim. Takodje, ti imas slobodu da odlucis da li hoces da glasas ili ne. Kada zene nisu glasale, nisu imale tu slobodu, sada imaju pravo na izbor. Naravno da o ravnospravnosti ja govorim unutar svoje familije, prvo se tu moras snaci da bi se kasnije izborilia i sa ostalima nepravdama (posao i sl.). Naravno, ovo je samo moje misljenje, ja barem tako shvatam ravnopravnost.

Prica je nastala iz ravnopravnosti u braku, pa sam ja (kao neko ko nije u braku) rekla zajednica. Naravno, mozemo i o polovima, ali je nekako sve krenulo u smeru zajednice


< Poruku je uredio LillyT -- 3.11.2009 13:34:58 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 13:35:12   
Anoniman
Uf, neeeee

Ne mora svaka žena biti majka. Ali može biti žena-domaćica. user posted image

A radim zbog toga što mužu neće dati duplu platu ako ja ostanem kod kuće... (pročitaj još jednom šta sam gore napisala).

Ja nisam u svom okruženju nikada imala nikoga ko je zlostavljao svoju ženu, meni je apsurdno o tome pisati, meni se, u današnje vreme, ta ravnopravnost očekuje - u smislu govora. S druge strane, takođe znam šta se u kući očekuje od mene a šta od mm. Što je Vučko rekla "Ja znam da zakucam ekser, ali neću!", a zna i mm da promeni posteljinu, ali neće!

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 13:36:01   
magnetic

IZVORNA PORUKA: Tasha RR



A što se posla tiče... mislim da sam već negde pisala, no neće me mrzeti ponovo:
Kada bi žene lepo "sedele" kod kuće, postojalo bi mnogo više radnih mesta. Nezaposlenost bi bila mnogo manja, i plate bi mogle biti mnogo veće. Mislim da bi deca bila srećnija i zdravija, natalitet bi porastao, žene ne bi padale na nos... Ma sve u svemu, mislim da bi bilo bolje. (jao da me mama čuje, pucala bi mi u glavu, ona razmišlja sasvim drugačije od mene)

U teoriji je ovo super zamisao,ali poznajem jednu devojku koja se udala za dobrostojeceg decka.On je imao firmu,sagradili su prelepu kucu,vozili extra kola,letovanja,zimovanja.....sve.Nije bilo potrebe da radi i nije radila,bila je majka i domacica.Sve je to bilo divno i sjajno dok je trajala ljubav sa njegove strane.Posle toga je morala da ga moli da joj kupi uloske.Sto puta mi je rekla da joj je najveca greska sto se nije zaposlila i imala svoj dinar.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 13:39:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: magnetic

Sto puta mi je rekla da joj je najveca greska sto se nije zaposlila i imala svoj dinar.


Isto kaže i moja mama kao razlog zašto žena MORA raditi: da bi imala svoj dinar. I znam i ja da je tako. Ali maštam da bi ono što sam napisala mogla biti realnost...

< Poruku je uredio Tasha RR -- 3.11.2009 13:40:20 >

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 13:41:19   
Anoniman
Mada, mm stigne kući i da mi celu platu. Zna tačno gde stavim pare (i moje i njegove), i prosto sa tog mesta uzimamo oboje, po potrebi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 13:42:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Zar se ravnopravnost polova nije odnosila na to da žene imaju pravo glasa, da žene mogu da rade? Zašto onda pričate o dogovaranjima u krugu porodice? To nije ravnopravnost polova... (bar ne meni)

Iskrena da vam budem - to glasanje, što se mene tiče, nek mi ukinu to pravo. Uvek odem da glasam, poništim listić jer politiku ne pratim ( Luka se ludo zabavi dok ubaci listić u onaj sanduk.

A što se posla tiče... mislim da sam već negde pisala, no neće me mrzeti ponovo:
Kada bi žene lepo "sedele" kod kuće, postojalo bi mnogo više radnih mesta. Nezaposlenost bi bila mnogo manja, i plate bi mogle biti mnogo veće. Mislim da bi deca bila srećnija i zdravija, natalitet bi porastao, žene ne bi padale na nos... Ma sve u svemu, mislim da bi bilo bolje. (jao da me mama čuje, pucala bi mi u glavu, ona razmišlja sasvim drugačije od mene)


slažem se


i stojim iza toga da su nam mozgovi isprani i to pravo ... zar se mi i dalje osjećamo ugroženo i neravnopravno?????????????????????? Zašto???? mene to zanima ??? pa ako nije problem da čujem 



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 13:42:31   
magnetic
Zato sam i napisala da je to super zamisao user posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 13:43:34   
LillyT
Ljudi su razliciti pa ja tako ne razumem to tvoje necu, no dobro. Svi smo drugaciji i to je dobro. Ja sam konstantno pisala o jednoj drugoj mogucnosti, koja ne deli poslove na muske i zenske i koja je po meni pocetak toga da smo momak i ja ravnopravni, jer on ne ceka mene da se vratim sa puta i do tada da spava u prljavoj posteljini, nego je sam zameni. Kod mene ne postoje ocekivanja, ali ne osporavam one kod kojih je to tako. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 13:43:35   
eugenija
Potrudila sam se da iščitam par postova odozgo i odozdo,,, i kako god okrenem, taman kad uhvatim nit, da sam shvatila temu.... odjednom je ispustim... Hahahahahauser posted image user posted image user posted image user posted image Jedna priča o kruškama, druga o jabukama...

Ja ću pokušati uže i šire i malo komično da objasnim kako gledam na ovu problematiku:

1. Uže gledano, ravnopravnost u mom slučaju ne postoji, jer sam ja ta koja je superiornija, i po mom mišljenju, žene su inače superiornije, jer im je dato toliko puno uloga koje izvrsno same obavljaju, u čemu bi se muški pol najčešće pogubio..

user posted image

2. Šire gledano, žene su u matrijarhatu bile glavne, onda je nastupio patrijarhat koji je trajao desetinama godina.. Malo uže od toga, u komunizmu su svi bili drugovi i drugarice, a sada živimo u kvazi- patološkom obliku kpitalizma, gde se probelem ravnopravnosti pokušava izravnati sa brojem ženskih mesta u politici recimo.. pa se broji koliko žena ima na spisku kandidata za glasanje, a ne gleda se ko je kvalitet.. Bitna je norma, i time društvo gubi na suštini.
Žena može biti rudar, ali muško je fizičkom konstitucijom uspešniji prosto u tom poslu. Ženski pol je nežniji, i neke stvari treba da se postave gde im je prirodno i biološki mesto.

Ljubim vas sve!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 13:44:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

i stojim iza toga da su nam mozgovi isprani i to pravo ... zar se mi i dalje osjećamo ugroženo i neravnopravno?????????????????????? Zašto???? mene to zanima ??? pa ako nije problem da čujem 





Ja se uopšte ne osećam neravnopravno! naprotiv, smatram da je previše bitnih odluka baš na mojim leđima! Uf, onda jesam neravnopravna, ali na drugu stranu! user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 3.11.2009 13:51:15 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 13:49:19   
Lu
I ja sam kao i Eugi u trenutku pomislila da znam o čemu se ovdje radiuser posted image
Nego,jel se ovdje neka od vas žena osjeća neravnopravno,ugroženo, od strane svog muškarca ili muškaraca u društvu i zaštouser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ravnopravnost polova
3.11.2009 13:50:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

Ženski pol je nežniji, i neke stvari treba da se postave gde im je prirodno i biološki mesto.



user posted image

Lilly, ni moj neće spavati u prljavoj posteljini, ima dve varijante:
- promeniću je ja pre puta ako se neću vratiti do nedelje, kada inače menjam posteljinu
- ako se zadržavam duže od 7 dana (čitaj: nikada se nije desilo), promeniće je sam, jer ne voli da spava u prljavom.

I ja ću zakucati ekser ako on nije tu 7 dana, a meni treba ekser. Ali ako će doći popodne kući, ne znam zašto bih ja prepodne zakucavala ekser, kada mogu promeniti posteljinu, oprati veš, pristaviti ručak (ooooh, ne znam šta bih pre!).

Sve u svemu JA SAM ZA PODLEU MUŠKIH I ŽENSKIH POSLOVA!

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here