|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
5.11.2012 10:33:00   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: MarijaBg


Jako bitno: kora ispod bi trebalo da se stavi jer testo odozdo lako zagoreva zbog putera. Meni je prva tura malo resija odozdo, pa sam ostale pekla na gornjoj polovini rerne i na 200 C. Peku se dosta krace nego u receptu 10-15 minuta.



ne treba ti kora ispod uopšte. Samo staviš pek papir, namažeš ga malo margarinom i to je to. Desilo mi se i da pravim bez pek papira (nisam videla da nema dovoljno). Bilo ih je malo teže odvojiti od pleha jer se ulepe od margarina i šećera, ali nisu bile tvrde ni zagorele. Malo kraće sam ih pekla nego kad ima pek papir.




Nisam ni ja stavljala koru ispod, nisam se bas dobro izrazila user posted image U receptu ide kora ispod jer po dnu lako zagorevaju. Sa margarinom sigurno nece, ali puter lako gori, pa zato. Ja pek-papir nikad ne podmazujem, sve zivo pecem na njemu i nikad mi se nista nije zalepilo user posted image

Viking, mi smo svi pravili mnogo manje puzice nego u originalnom receptu, zato se dosta krace i peku. I opet ponavljam, lepse je na 200 C. I svakako da je mnoooogo lepse sa puterom nego margarinom, posebno fil, to uopste nije isti ukus. Sa puterom malo karamelizuje, ma savrseno.
Viking, hvala puno na receptu, za mene je pravo otkrovenje user posted image Ja stvarno mesim sve zivo, ali nikad nisam pravila nesto sa ovako finim punjenjem. Cak se i mm koji uopste ne voli orahe (ali voli cimet) odusevio...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
5.11.2012 10:36:31   
Modessty
Olga ja ih pokrijem suvom krpom i ne stignu uopšte da se skamene user posted image pojedu se za jedno veče user posted image
i stvarno su zarazne!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
5.11.2012 10:37:54   
Modessty
marija zavisi šta ko voli. ukusi su različiti.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
5.11.2012 10:38:20   
Olga75
ne kaze se skamene nego iskamene user posted image
mi smo ih pojeli za dva dana a sve je mirisalo na cimet
jedino Marija , ona je ljankesa , nije bila odusevljena ali ona ne voli cimet user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
5.11.2012 10:40:10   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ne kaze se skamene nego iskamene user posted image


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
6.11.2012 13:37:54   
MarijaBg
Cisto da se hvalim, opet sam ih napravila user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
6.11.2012 14:28:38   
minna
Mozda bih mogla da probam ovih dana da pravim kad ih toliko hvalite. Zanima me samo koliko je sladak fil?

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
6.11.2012 14:31:30   
viking
ja bih rekla da je "taman koliko treba". Ako se plašiš da će ti biti preslatko, nemoj odmah da staviš sav šećer, nego prvo probaj pa dodaj po malo.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
6.11.2012 14:35:36   
MarijaBg
Minna, taman je sladak. Ja ih samo posle pecenja ne posipam secerom.
Viking, ako naguram na 100 kg do porodjaja, bices kriva ti i ovi tvoji savrseni puzici user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
6.11.2012 14:41:06   
minna
Super, probacu tako po malo da dodam po ukusu, jer nesto i ne jedemo bas slatko. Danas cu da kupim sta mi treba pa cu sutra da pravim. Javljam kako je ispalo.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
6.11.2012 14:43:12   
Jole84
I ja ih sinoć opet pravila,drugarice su odlepile za rolnicama user posted image nema ko nije oduševljen,Viking moraćemo da ih prekrstimo u niške rolnice user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
6.11.2012 14:43:26   
viking
Što bi rekao Homer Simpson "Blame it on the guy who doesn''t speak English!" user posted image

IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Viking, ako naguram na 100 kg do porodjaja, bices kriva ti i ovi tvoji savrseni puzici user posted image



Onda ćemo mi vikinzi doći kod vas i osvetićemo se user posted image

IZVORNA PORUKA: Jole84

I ja ih sinoć opet pravila,drugarice su odlepile za rolnicama user posted image nema ko nije oduševljen,Viking moraćemo da ih prekrstimo u niške rolnice user posted image user posted image



< Poruku je uredio viking RR -- 6.11.2012 14:46:25 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
6.11.2012 14:47:18   
Jole84
Poslaću vas kod Mod,ona je prva započela user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
8.11.2012 8:27:40   
minna
Pravih juce. U jednom trenutku sam se setila isidore jer je sve pocelo da mi se lepiuser posted image Potrosila sam skoro 1kg brasna. U principu su mi uspele, tj. pola sam seckala kako treba, a drugu polovinu sam ubacila onako celu u rernu jer me je Vlada sto puta prekidao, a bili smo sami, na kraju je poceo da mi curi fil dok sam sekla, a on me bas tad opet zove, tako da je taj drugi deo ustvari ispao kao strudla, ali je isto ukusno.

Lepe su, ali za nas mnogo velika kolicina jer ni ne jedemo slatko, jedva svako pojede po jednu rolnicu, a Vlada je probao i rekao bljak, on uopste nece slatko. Mene je bas zanimalo kako izgledaju jer volim cimet, tako da cu ih praviti ako nam neko dolazi u goste.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
8.11.2012 9:18:35   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Jole84

Poslaću vas kod Mod,ona je prva započela user posted image user posted image


user posted image može. imam i opremu potrebnu za odbranu od pobesnelih vikinga user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
8.11.2012 15:16:28   
marince1

IZVORNA PORUKA: minna

Pravih juce. U jednom trenutku sam se setila isidore jer je sve pocelo da mi se lepiuser posted image Potrosila sam skoro 1kg brasna. U principu su mi uspele, tj. pola sam seckala kako treba, a drugu polovinu sam ubacila onako celu u rernu jer me je Vlada sto puta prekidao, a bili smo sami, na kraju je poceo da mi curi fil dok sam sekla, a on me bas tad opet zove, tako da je taj drugi deo ustvari ispao kao strudla, ali je isto ukusno.

Lepe su, ali za nas mnogo velika kolicina jer ni ne jedemo slatko, jedva svako pojede po jednu rolnicu, a Vlada je probao i rekao bljak, on uopste nece slatko. Mene je bas zanimalo kako izgledaju jer volim cimet, tako da cu ih praviti ako nam neko dolazi u goste.


Ni mi ne volimo slatko i deluje previse,ali nikad ne potraje duze od 2 dana user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
10.11.2012 13:16:53   
tijatija
Sad sam ih zamesila, postale su hit kod nas medju decom. Posto sam zamesila samo pola doze, a citala sam da je neko pravio i slane. Sledeci put cu i ja obavezno. posto mm nejede slatko, blago nama user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
9.12.2012 10:39:28   
Figaro88
Pre pola sata sam ih izvadila iz rerne i vec smo smazali pola,ali napravila sam pola mere.I mm-u i Andrei se svidjaju,ja sam stavljala lesnike,od sad ih redovno pravimuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
28.12.2012 16:47:05   
nina26
Da se upisem i ja klub ljubitelja Norveskih rolnica user posted image

Eto ja sam izgleda izuzetak, meni se nije lepo digao svez kvasac, ali su mi zato rolnice uspele sa kvscem iz kesiceuser posted image

Mislim da sam malo dodala vise brasna pa mi nisu ispele tako mekane kao ostalima, ali i ovako su super ukusne. Sledec put ce biti boljeuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
28.12.2012 16:50:13   
madre
auuu, zene koliko pisete o njima, na kraju cu i ja morati da ih pravimuser posted image a nista u zivotu nisam mesila, osim RR brzih kiflicauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
26.1.2013 16:06:45   
PoisonEve
Pravim ih danas opet. Nego, ne secam se da li treba kvasac prvo da pustim da nadodje?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
26.1.2013 19:34:13   
daca77
A ja jos uvek nisam pravila ove rolnice...moracu da probamuser posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
24.8.2013 16:08:16   
Didy
Evo, kanačno sam se i ja smilovala da ih isprobam!user posted image user posted image Upravo se peku u rerni, jedva čekam da ih probamo. Ne sumnjama da će mi se svideti, jer obožavam cimet, a nadam se da će se i ostalim ukućanima dopasti.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
24.8.2013 17:16:01   
Didy
Jako su fine i fil je baš ukusan. Jedino što mi nije neki posebno nov i spektakularan ukus, jer su moje bake pravile dosta vrlo, vrlo sličnih kolača. I mama često pravi na tu foru kolače, tako da sam ja već prilično navikla na taj ukus. I pored svega, jako ga volim, tako da su mi i rolnice njami. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Norveške rolnice sa cimetom
24.8.2013 17:18:23   
dunja RR
Meni malopre u snu padoše na pamet user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one
Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here