|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko često perete veš?
3.6.2010 22:28:12   
Ellenica
Ajde kad smo već u off-u
Mislim da je asepsol mnogoooooooooo bolja varijanta.
Ali ja za kamenac koristim isključivo sirće.

Imamo li uopšte temu o Eko sredstvima za čišćenje???


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Koliko često perete veš?
22.6.2010 22:16:47   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: pepino

Jel smrdi kao kiselo,kao da se ubudjalo?
Kod mene tako nekako slicno!
A svijetle boje koje perem isto,ama bas isto ne smrde tako,na isto stepeni,isto susim,sveee...user posted image



Nisam uključivala mašinu sa sodom bikarbonom jer mi je frka da je uključim da radi na praznouser posted image

Ali sada SVE perem na 60 ili 90 stepeni.. jedino tako ne smrdi.

I ono što sam uvek prala na 40, sad perem na 60 stepeni pa kako mu bude.. samo da više ne osetim taj smrad user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Koliko često perete veš?
23.6.2010 8:15:39   
Jeca*
e ja cu danas ovo da probam!
imam iste probleme kao i vi, mesecima...i stalno se mučim, menjam praškove, omekšivače...ništa ne pomže. 
Šta me košta da probam i ovo sa sodom, hvala na ideji. Javljam rezultate

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Koliko često perete veš?
23.6.2010 8:21:25   
pepino
Ja jos nisam probala ovo sa sodom,nikako da se nakanem,a mislim da cu probati,nadam se da nece stetiti masiniuser posted image
Prosle sedmice kada su bili ovi pakleni dani ja pomislila nece se ,,osjetiti,, medjutim jos je gore stanje cini mi se,probacu i sa tim da perem na 60,inace sve to osjetljivije perem na 40,a bijeli ves i krpe otkuvavam na 90,i to je to,nista do sad nisam prala na 60user posted image
Vi ste prve koje su mi rekle da imaju isti problem,pa mi je malo lakse,koga sam god od svojih poznanika pitala niko nije imao ovaj problemuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Koliko često perete veš?
23.6.2010 8:25:44   
Jeca*
to je zato što su poznanici, pa ih sramota user posted image
premda je mene manje sramota da priznam i rešim nekako problem nego da odem na posao u majici koja miriše na dupuser posted image   user posted image user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Koliko često perete veš?
23.6.2010 10:08:51   
pepino
Ma sta ce ih biti tu sramota?user posted image
Nismo mi krive sto nam smrdi vesuser posted image
Peremo ga kao i ostali svijet,jos stavljam punu posudicu omeksivaca,mirise kad se izvadi mokar na kilometar,ali kad se osusiuser posted image kao ubudjalo,pa nekada i kao muske carape,katastrofauser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Koliko često perete veš?
23.6.2010 10:18:38   
lanajelena
moj ves ponekad smrdi od Bulevara(smoga) user posted image ,gledam da ga onda operem za vikend kad je kao manja guzva...koliko cesto...2-3 puta nedeljno jer mi je veliki bubanj i ne mogu bas da napunim uvek masinu...sto volim maminu masinu koja sareni ves pere za 40 min a moja glupava drnda 2 sata

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Koliko često perete veš?
23.6.2010 10:18:49   
Lu
IZVORNA PORUKA: Ellenica


Imamo li uopšte temu o Eko sredstvima za čišćenje???


Nemamo, ako želiš otvori temuuser posted image
Pisali smo OVDJE o elisinim proizvodima.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Koliko često perete veš?
23.6.2010 10:29:32   
Lu
A pepino gdje sušiš vešuser posted image
I ti Ana i ti Jecouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Koliko često perete veš?
23.6.2010 10:35:12   
Ana RR
Zimi sam sušila u potkrovlju, a sad na terasi.

Ali smrdi samo ono što je malo debljeg materijala, sve što je tanko lepo miriše user posted image  a zajedno se pralo..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Koliko često perete veš?
23.6.2010 10:36:40   
Anoniman
neko je napisao da se plasi masine za susenje vesa zato sto kao guzva. fazon je u tome kad susis ves u masini da je ne napunis,nego na nekoliko puta po malo i onda ne treba peglanje. to mi je rekla moja kuma koja ima masinu za susenje i zeznula se jednom i napunila je pa je jedva ispeglala. onda joj je decko otkrio tajnu (jer je do tad samo on rukovao masinom) - malo po malo!

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Koliko često perete veš?
23.6.2010 10:40:44   
usamljena
Perem skoro svaki drugi dan, po 2 masine. Nekad i svaki. Evo jutros oprala jedan ves a posle ima jos jedna masina user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Koliko često perete veš?
23.6.2010 10:46:16   
pepino
Pepino susi ves gdje stigne,sem masine za susenje vesa,nju jos nemamuser posted image
Mislila sam i ja da je problem sto najvise susim na tavanu,pa sam kontala sporije se susi,nema dovoljno vazduha,ne pirka,pa sam onda istu tu garderobu susila na balkonu,na malom striku pored kamina,ma sve sam probala sta mi je palo na pamet i opet smrdiuser posted image
Ana meni smrdi i po nesto tanje,npr mm trenerke,one kao suskave,i pamucne.....user posted image
Ksena ja sam pitala za sisenje i guzvanjeuser posted image

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Koliko često perete veš?
23.6.2010 11:12:10   
Lu
IZVORNA PORUKA: pepino

Pepino susi ves gdje stigne,sem masine za susenje vesa,nju jos nemamuser posted image
Mislila sam i ja da je problem sto najvise susim na tavanu,pa sam kontala sporije se susi,nema dovoljno vazduha,ne pirka,pa sam onda istu tu garderobu susila na balkonu,na malom striku pored kamina,ma sve sam probala sta mi je palo na pamet i opet


To sam pomislila da nije što se dugo suši, posebno po ovim kišnim danima...eto nije, onda nemam pojma u čemu je problem,neću više da se petljamuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Koliko često perete veš?
23.6.2010 13:18:56   
Anoniman
Da nisam videla ovu temu , ne bih se setila još narednih sat vremena da je mašina završila sa pranjem ....! user posted image

(odgovor članu Ellenica)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Koliko često perete veš?
26.7.2011 8:35:30   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Macaki

slazem se da sam preterala sto sam ukljucila masinu za samo jedan peskir, ali zato sam i stavila program za brzo pranje, pa neka pere samo 29 minuta. jednostavno nisam znala kako drugacije da ga operem. peskir ne moze da ceka, moze da mi zatreba svakoga dana, nemam vise bebinih stvari za pranje, sve sam oprala. a ne bih bas da mesam sa vasim vesom za kuvanje. nije bilo sanse da ga perem na ruke jer je metar puta metar, debeo i cupav.

nasa masina je malo uza, za 4,5 kg vesa, ali razmisljam kako cu da  sakupim dovoljno bebinog vesa kad budem morala de perem. za kuvanje ce da se sakupi: pelene, bodici, benkice. .  ali sarene stvarcice nemam pojma kako da perem. malecke su i koliko treba da sakupim da bih ukljucila jednu masinu.

inace, mi zivimo od jedne plate koja i nije neka. srecom, stan ne placamo, a sa ostatkom para se snalazimo kako znamo. racuni su nam svi placeni, nikome nista ne dugujemo, to je prioritet. ostale pare odu na hranu i jos poneko sitno zadovoljstvo. ne mozemo nista da ustedimo, ako nam neke pare ne kapnu sa strane.



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Macaki, to se i ja pitam, moja mašina je za 6kg veša (ja je uključim i kada nije puna) ali što ti kažeš bebine stvari su toliko male da nema šanse ni do pola da napunim sa šarenim stvarčicama.


IZVORNA PORUKA: Olga RR

nemojte da brinete , napuni se masina bebinim sarenim za cas posla 
kad je zvercica bila bebac ja sam skoro svaki dan prala dve masine njenih stvarcica


IZVORNA PORUKA: Tash

Pa jednostavno: nećete ih kuvati. Zašto biste kuvale? Bebe nisu prljave. Platnene pelene koristite samo za široki povoj (nisu usrane). A kada u mašinu stavite svu garderobicu, platnene pelene, švedske gaće, peškir, čaršav... punićete je tako bar 2x nedeljno. 


IZVORNA PORUKA: Didy

Kad mi je falilo da napunim masinu Stefanovih stvari, ubacivala sam nase majice, duks, pantalone ili nesto slicno sto nije jako prljavo (nikada ves ili carape, to ni sad ne perem s njegovim stvarima) i to me je moja sestra ohrabrila svojim komentarom - Pa ja sam je rodila, izasla je iz mene, nisam je kupila umotanu u asepsol. Kad malo bolje razmislis, i jeste tako. Bebama ne trebaju (niti im mozes stvoriti) sterilne uslove.


IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: Tash

Pa jednostavno: nećete ih kuvati. Zašto biste kuvale? Bebe nisu prljave. Platnene pelene koristite samo za široki povoj (nisu usrane). A kada u mašinu stavite svu garderobicu, platnene pelene, švedske gaće, peškir, čaršav... punićete je tako bar 2x nedeljno. 


Tash, ja sve perem na visokim temperaturama, ako nešto što je belo pereš na 40 stepeni to će postati sivo. Većinu šarenog veša perem na 60 stepeni, jedino crne stvari perem na 40 ili na 50 (brzo pranje).

Moja drugarica peškire pere na 30 i 40 stepeni, ja to ne mogu da zamislim. Peškir po meni nije čist ako nije otkuvan.


IZVORNA PORUKA: Tash

Ja belo perem na 30, i ne posivi.  Snežno je belo, i dalje. Tripuješ se. 

Naše peškire perem na 60, sada već i Lukin po nekada ubacim sa našim, ali bebin... zašto bih ga prala na više od 30? ili 40?



IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Meni je normalno da se peškiri, pelene, posteljina i donji veš iskuvavaju, što bi sa bebinim stvarima bilo drugačije...
Napunite mašinu tako što sa stvarima za iskuvavanje ubacite i svoju posteljinu/peškir ili šta već, to se pere na 90 stepeni, sasvim dovoljno da stvari mogu da se pomešaju..za šarene isto, neku svoju majicu, spavaćicu...to se u početku (bar meni) menjalo nakon svakog podoja pošto sam bila sva mokra U svakom slučaju, nemojte samo da pomislite da nećete imati veša za pranje, sve,samo ne to



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Zato što je to pranje u hladnoj vodi i meni nije čisto. Jbg. Majice mm na kojima piše da se peru na 30 stepeni ja perem na 60, i ništa im nije. Boja ista a majica čista
A i zbog mašine, ako stalno pereš na niskim temp mašina se kvari.


IZVORNA PORUKA: Macaki

tash, nije problem sa bele stvari, nego za sarene..

didy, pa i ja kontam da bi moglo tako nesto. ili neki prekrivac ubacim cisto da ga osvezim. . tako nesto
mojoj masini se desava i da skace kad je poluprazna, kao i kada je prepuna.


IZVORNA PORUKA: Macaki

IZVORNA PORUKA: Nedja RR
U svakom slučaju, nemojte samo da pomislite da nećete imati veša za pranje, sve,samo ne to



sto vise za pranje, to vise za peglanje



IZVORNA PORUKA: snješka

Ja sam jednom ubacila peškire, moj bade mantil (frotirni, jako kvalitetan i opran milion puta), pelene, i još neke bijele stvari, sve na 90 stepeni. Veš mi sav pobojio od bade mantila. Uopšte ne znam kako. Od tada sve perem na 60.


IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Meni je normalno da se peškiri, pelene, posteljina i donji veš iskuvavaju, što bi sa bebinim stvarima bilo drugačije...
Napunite mašinu tako što sa stvarima za iskuvavanje ubacite i svoju posteljinu/peškir ili šta već, to se pere na 90 stepeni, sasvim dovoljno da stvari mogu da se pomešaju..za šarene isto, neku svoju majicu, spavaćicu...to se u početku (bar meni) menjalo nakon svakog podoja pošto sam bila sva mokra U svakom slučaju, nemojte samo da pomislite da nećete imati veša za pranje, sve,samo ne to





Meni je skroz fuj da ubacim svoju majcu uz stvari novorođenčeta, pa taman prala i na 1000 stepeni.
I ne otkuvavam posteljinu i peškire, čak kad mi je bio majstor nedavno, rekao je da proizvođači mašina ne preporučuju upotrebu tih programa, jer za njima više nema potrebe s obzirom na kvalitet praška. Ako je on lagao mene, i ja lažem vas. Navodno, te visoke temp kvare mašinu.
Inače, što se ne ubije pranjem, ubiće ga temperatura pegle.








_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Koliko često perete veš?
26.7.2011 8:43:24   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Ma, ja još uvek perem odvojeno Nešin šareni veš, jer nam se tako uvek poklopi, i tako mi je najzgodnije, do njegovog prvog rođusa nikad ništa nisam zajedno oprala...ali ja sam frik, a peškire ne peglam nikada, retko i posteljinu jer je uglavnom od krepa, i zato iskuvavam. Ni kuhinjske krpe ne mogu da zamislm da operem na 60 stepeni, kao ni donji veš.
A nešto mi ovo deluje kao off



IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Ma, ja još uvek perem odvojeno Nešin šareni veš, jer nam se tako uvek poklopi, i tako mi je najzgodnije, do njegovog prvog rođusa nikad ništa nisam zajedno oprala...ali ja sam frik, a peškire ne peglam nikada, retko i posteljinu jer je uglavnom od krepa, i zato iskuvavam. Ni kuhinjske krpe ne mogu da zamislm da operem na 60 stepeni, kao ni donji veš.
A nešto mi ovo deluje kao off



Kuhinjske krpe i ja otkuvam, a sada evo jedno fuj pitanje, ali majke vas, koliko gaća vi to imate? Koje boje? Ma kako nakupite toliko gaća da ih otkuvate u mašini? Ja jedino da potrpam i babine i dedine sanašim pa da otkuvavam!



IZVORNA PORUKA: Didy

Tasho, pa neces ubaciti majicu svu od znoja ili prljavu od necega, vec ono sto obuces jednom i ubacis da se osvezi. Kad ti iscuri mleko na majicu ili spavacicu, to je ista ona fleka koja je na bebinoj garderobici. Doduse, u pocetku sam stvarno prala samo njegove stvari, kako je rastao, desavalo mi se da ubacim posteljinu, majicu i slicno.
Ja peskire, stolnjake i krpe otkuvavam, posteljinu, ves i svu garderobu perem na 40, retko, retko kad na 60. Ves nam je saren i kad bih ga otkuvala dvaput, mogla bih ga baciti. Da, imam i nekoliko bas tamnih peskira, njih perem na 40 ili na 60.


IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Moja mašina je 5kg, za nedelju dana skupim punu mašinu gaća, plus ubacim i mm-ove i Nešine potkošulje. Puna mašina bude, i ja opušteno perem šarene gaće na 95 stepeni, zabole me što promene boju...naravno, one fancy perem ručno, a ove bubregare za svaki dan, bole me baš što će guma da poplavi

IZVORNA PORUKA: isidora88

ja sve bebece stvari perem na 60 stepeni i beli i sareni ves,nikada nista nije pustilo boju i uvek nakupim vesa da moram bar jednom dnevno da upalim masinu za matejin ves. uvek perem odvojeno nase i bebece.
a da ne budem off,uglavnom palim masinu nocu i tako stedim


IZVORNA PORUKA: Tash

Ja nemam bubregare.   

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Pa kad smo off a sto se gace moraju prati same??  Ako peres sav beli ves, a iskuvava se pa sto da ne zajedno?  Mislim, nisu us**e

O da, i sa drugom bebom, sve cu prati sa nasim zajedno posle 6 meseca.  Ako je dovoljno velika/velik da bude medju drugim ljudima u javnosti, onda mu je imunitet sasvim dovoljno dobar da deli masinu za ves sa svojom porodicom.  Mislim da preterano pazimo..



IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Nemaš obične pamučne gaće? Šta da ti kažem, onda ne iskuvavaj
Verus, ne moraju posebno, meni se uvek toliko skupi.




IZVORNA PORUKA: Tash

Ja ne otkuvavam beli veš. Odatle je krenula priča. Ništa sem kuhinjskih krpa ne otkuvavam. 


IZVORNA PORUKA: Didy


IZVORNA PORUKA: Tash
koliko gaća vi to imate? Koje boje? Ma kako nakupite toliko gaća da ih otkuvate u mašini? Ja jedino da potrpam i babine i dedine sanašim pa da otkuvavam!




IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Nemaš obične pamučne gaće? Šta da ti kažem, onda ne iskuvavaj
Verus, ne moraju posebno, meni se uvek toliko skupi.





Zovi na kafu kad se prolepša vreme. Ti ideš otkuvanih gaća, a ja neotkuvanih.









< Poruku je uredio Olga RR -- 26.7.2011 8:44:40 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Koliko često perete veš?
26.7.2011 8:52:27   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Didy


IZVORNA PORUKA: Tash

Ja nemam bubregare.   


Ni ja. I nemam nijedne bele, mrzim beli ves. Ovako mi od samog jutra bude sve sareno i veselo, pocevsi od svojih sarenih gaca.
A da ne bude ni ja skroz off, ja isto ukljucujem masinu nocu. Imam odlozen start i nastelim da mi masina zavrsi taman ujutro kad ustanemo. Rasirim vec kad se probudim i do uvece vise ne razmisljam o vesu. Masinu za sudje isto ukljucujem nocu na jeftinoj struji. U stanu smo imali bojler na struju, pa smo i njega palili nocu, izdrzavao je do uvece, sad nam je plinski kotao za grejanje istovremeno i bojler, pa vise o tome ne razmisljam. Peglam kad stignem, ne peglam peskire, ni posteljinu, ni ves, ni pidzame. Ne opterecujem se dezinfekcijom uopste.



IZVORNA PORUKA: Verus RR

Vecina masina u americi i nema tu opciju.  Osim ako ne kupis one front load sa sanitary ciklusom.  Tako da moja isto nista ne odkuvava, ali ja dodajem hlor za beljenje koji istovremeno i dezinfikuje beli ves...
IZVORNA PORUKA: Tash

Ja ne otkuvavam beli veš. Odatle je krenula priča. Ništa sem kuhinjskih krpa ne otkuvavam. 



IZVORNA PORUKA: Didy

Ja uvek stavim venisha i u sareni i u beli ves i u Stefanov. Venish, navodno, dezinfikuje ves.

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Didy


IZVORNA PORUKA: Tash

Ja nemam bubregare.   


Ni ja. I nemam nijedne bele, mrzim beli ves. Ovako mi od samog jutra bude sve sareno i veselo, pocevsi od svojih sarenih gaca.
A da ne bude ni ja skroz off, ja isto ukljucujem masinu nocu. Imam odlozen start i nastelim da mi masina zavrsi taman ujutro kad ustanemo. Rasirim vec kad se probudim i do uvece vise ne razmisljam o vesu. Masinu za sudje isto ukljucujem nocu na jeftinoj struji. U stanu smo imali bojler na struju, pa smo i njega palili nocu, izdrzavao je do uvece, sad nam je plinski kotao za grejanje istovremeno i bojler, pa vise o tome ne razmisljam. Peglam kad stignem, ne peglam peskire, ni posteljinu, ni ves, ni pidzame. Ne opterecujem se dezinfekcijom uopste.





Posteljinu i pižame prevučem peglu da bih lakše složila.

Inače, Anči reče da joj peškiri nisu čisti ako se ne peru na 90, a ja sam stava da oni i nisu toliko prljavi, jer, njih koristimo nakon što smo se već okupali, mislim da su majce mnogo prljavije.

A jel izvrćete stvari kada perete?
MM izvrće majce, mene to mnogo nervira, i odlučila sam da se ne mlatim više sa tim. Tako operem, tako prostrem, tako ispeglam, složim i stavim u ormar. A brate, još i da izvrćem.




IZVORNA PORUKA: Didy

Ja nista ne izvrcem. Cak i vracam na lice ako se desi da je nesto izvrnuto. Cak sam i Stefanove stvari peglala s lica, mrzelo me da sve izvrcem, pa vracam.


IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

i ja opušteno perem šarene gaće na 95 stepeni, zabole me što promene boju...


Isto ja ubacim jednu maramicu Lovca na boje i veš mi ne izbledi.

IZVORNA PORUKA: Tash

Inače, Anči reče da joj peškiri nisu čisti ako se ne peru na 90, a ja sam stava da oni i nisu toliko prljavi, jer, njih koristimo nakon što smo se već okupali, mislim da su majce mnogo prljavije.

A jel izvrćete stvari kada perete?
MM izvrće majce, mene to mnogo nervira, i odlučila sam da se ne mlatim više sa tim. Tako operem, tako prostrem, tako ispeglam, složim i stavim u ormar. A brate, još i da izvrćem.




Meni to ne pije vodu, jer sa tim peškirima brišemo i intimne delove tela i taj peškir se mora otkuvati. Jbg, mene je tako mama naučila
Ja izvrćem stvari pre pranja, to mi je neka navika.







_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Koliko često perete veš?
26.7.2011 8:54:51   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Macaki

ves, peskire, posteljine, kuhinjske krpe, potkosulje, pamucne svetle majice, pidzame - otkuvavam.
ostalo perem posebno sareno, posebno crno.
kad mi nesto hitno treba ili kada hocu samo da ga malo osvezim - perem na brzi program

peglam sve sem carapa, peskira i strikanih dzempera



IZVORNA PORUKA: BubaMira

Beli veš koji otkuvavam : peškiri, donji veš (da, obične, pamučne bele gaće, najprijatnije, to su one klasične za po kući i za udobno spavanje), atlet majce, bodi majce bele, čarape bele, sav pamučni beli veš otkuvavam. Otkuvavam i krpe za sudove.

Na 60 stepeni perem posteljinu, stolnjake, fensi donji veš koji je oset_ljiv na otkuvavanje, šarene šarape, majce raznih boja i sve relativno obojene stvari za koje sam prethodno proverila da ne puštaju boju, neke peškire...

Na 30 i 40 stepeni trenerke šuškave, fine majce, farmerice, dukseve, košulje, i td.

Bebin veš - otkuvavala sam samo pelene i peškire. SVE ostalo je išlo na 60 stepeni. Kasnije sam, kada smo prestali sa širokom povojem pa pelena nije išla do tela i pelene na 60, a sada perem nekad na 40 nekad na 60.

Sušim stvari u sušilici, noću.

Peškire MORAM da otkuvam jer sam stava da se oni nalaze u kupatilu. Posle upotrebe bar neko vreme stoje u  kupatilu, mokri, puni vlage i idealni za naseobine raznih bakterija. Uostalom, sve što ide direkt do tela sam stava da se treba otkuvati, pa stim u vezi peškir dinstam na 90.



IZVORNA PORUKA: IVA 11

I ja peskire perem iskljucivo na 95. 


IZVORNA PORUKA: cani

A je l se pojavio kod nas  u DM-u Sagrotan za dezinfekciju vesa ?


IZVORNA PORUKA: Didy

Ja nemam fensi gace, vec pamucne sarene udobne gace, ali ih ne otkuvavam, jer onda posle 2 pranja mogu da ih bacim. Jednom sam otkuvala bele sportske carape mm broj 46. Posle pranja mi ih je poklonio, i meni su bile male i od tad carape vise ne otkuvavam. Peskire i ja otkuvavam.





_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Koliko često perete veš?
26.7.2011 10:37:58   
Anoniman
Jako često!!!!! user posted image Tačnije u proseku mašinu dnevno-ali nekad operem 3 mašine za jedan dan, pa onda 2 dana ne perem ništa user posted image I to delim belo, svetlo, tamno, pa osetljivo ili ručno pranje, pa sportska oprema mm na 32min itd user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Koliko često perete veš?
26.7.2011 11:04:03   
Brand new mama
Moj dragi je odabrao LG masinu od 9 kg vesa(naravno-zato sto ima drugaciji motor,malo je falilo da je odmag razalati da bi vidio sta je unutra).Ona ima milion programcica,a od njih i beby program,uz intezivno pranje.Jos uvijek perem i I.odvojeno,a sad od mrvicka "sareno" isto perem odvojeno,uz ubacivanje persilovog antibakterijskog sredstva(mislim da je 1l oko 3 e).Tako da nedeljno perem oko 4-5 masina(nije mi bas puna masinauser posted image ).I neko je prije par dana pominjao koliko praska trosi-ja imam dvije kutije persila po 6 kg(svaki po 75 pranja,za bijelo i sareno) imam od Nove Godine... I moj dragi je kupio neke crne farmerke koje su bile bas jeftine- njih kad perem cijel mi ves smrdi,pa sam mu ih izbacila iz upotrebe.Mislim da moze da se desi da smrdi ves i od farbi za odjecu

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Koliko često perete veš?
26.7.2011 11:18:23   
*Alexx*
BNM, kako si provalila da je problem u farmericama? Naime, meni vec neko vreme ponekad tamni ves smrrrdiiiiii nakon pranja... ne verujem da je do praska, koristim Ariel Liquitabs, a i ne smrdi svaki put. Masinu smo oprali, nije do toga. 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Koliko često perete veš?
26.7.2011 11:21:12   
IVA 11
Alex, taj problem sam ja imala a masinom Gorenje. Provjeri filter, tu zna da se nakupi vode koja se u medjuvremenu ubudja i ves smrdi strasno. Tako je makar kod ove moje masine, a mrzim je iz milion razloga, a nova je.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Koliko često perete veš?
26.7.2011 11:21:41   
Anoniman
Daaa, ima tih gadnih materijala koji badžugaju, ja bacila jedne farmerice koje smo kupili na sniženju, em što je veš teget od njega em što badžugaju i mokre a i suve user posted image . I tačno kad sam njih prala sve je smrduckalo.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Koliko često perete veš?
26.7.2011 11:24:54   
*Alexx*
Pa na kraju sam sve filtere isproveravala (isto Gorenje, mrrrrzim ih!), ocistila, i sad cemo da vidimo da li ce da smrde.

Imace, da ne budem skroz off, perem jednu punu peskira, jednu posteljina, jednu svetlo, jednu tamno i jos jedna ako zatreba user posted image Dakle, 4-5 komada nedeljno.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here