|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.3.2018 22:33:17   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Brat me zamolio za pomoć. Prošao je kroz gadan razvod, nije viđao decu neko vreme (majka nije dala, sud jeste). Inače je jako vezan za ćerke. Sa majkom nije ni u kakvnim odnosima.
Sada ih viđa ajd da kažem redovno, ali želi da zajedno sa devojčicama ode kod psihologa, pedagoga, ili ne znam gde (to me zanima, preporuka).
Zašto želi?
Devojčice su bliznakinje, 8 godina, jedna od njih i dalje piški noću u krevet, imaju po 15 kg ( ja mislim malo više, ali on tako kaže u buntu, u svakom slučaju po njemu jako mršave). On primećuje da one taj svoj doživljaj loših odnosa među roditeljima ispoljavaju kroz bes (jedna), noćno mokrenje (druga), ne jelo itd.

Inače, ja kao posmatrač, koji nije ceo dan sa njima vidim jako pametne i dobre devojčice, koje moj S obožava, a on ne voli decu koja su zloće.


Gde, kod koga da ih odvede, i on želi da čuje kako on da se tu postavi, da li imate neku preporuku?

Hvala unapred

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
6.3.2018 18:32:15   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Brat me zamolio za pomoć. Prošao je kroz gadan razvod, nije viđao decu neko vreme (majka nije dala, sud jeste). Inače je jako vezan za ćerke. Sa majkom nije ni u kakvnim odnosima.
Sada ih viđa ajd da kažem redovno, ali želi da zajedno sa devojčicama ode kod psihologa, pedagoga, ili ne znam gde (to me zanima, preporuka).
Zašto želi?
Devojčice su bliznakinje, 8 godina, jedna od njih i dalje piški noću u krevet, imaju po 15 kg ( ja mislim malo više, ali on tako kaže u buntu, u svakom slučaju po njemu jako mršave). On primećuje da one taj svoj doživljaj loših odnosa među roditeljima ispoljavaju kroz bes (jedna), noćno mokrenje (druga), ne jelo itd.

Inače, ja kao posmatrač, koji nije ceo dan sa njima vidim jako pametne i dobre devojčice, koje moj S obožava, a on ne voli decu koja su zloće.


Gde, kod koga da ih odvede, i on želi da čuje kako on da se tu postavi, da li imate neku preporuku?

Hvala unapred

Treba prvom on da ode kod psihologa i da se dogovori sa njim.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
6.3.2018 18:35:48   
Mala Elena
Dobro vece.
Beba od 3 meseca krklja i kaslje zrelo iz cista mira, nos nije cureo, cistim ga redovno. Inhalirala sam je 2.5 ml fizioloskog ali koliko puta dnevno?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
6.3.2018 18:36:24   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Hvala vam. Problem je majka, koja ne želi da prizna da dete/deca imaju problem, i brat nema pristup knjižicama, niti zna kod kog su pedijatra u DZ.
On je odlučio da ih odvede privatno kod dečijeg psihijatra, najverovatnije kod dr Rudića, ali ja nisam sigurna da je on pravi doktor za ovu problematiku. Ono što sam čitala, on je pre svega stručnjak za autizam ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
10.3.2018 18:53:18   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Dobro vece.
Beba od 3 meseca krklja i kaslje zrelo iz cista mira, nos nije cureo, cistim ga redovno. Inhalirala sam je 2.5 ml fizioloskog ali koliko puta dnevno?

Kod vase bebe je najvaznije poslusati pluca i urediti bris nosa pa onda odlucivati o terapiji. Vodite racuna ona je mala i zato je vazno da je pedijatar poslisa.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
10.3.2018 18:55:26   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Hvala vam. Problem je majka, koja ne želi da prizna da dete/deca imaju problem, i brat nema pristup knjižicama, niti zna kod kog su pedijatra u DZ.
On je odlučio da ih odvede privatno kod dečijeg psihijatra, najverovatnije kod dr Rudića, ali ja nisam sigurna da je on pravi doktor za ovu problematiku. Ono što sam čitala, on je pre svega stručnjak za autizam ..

Kada bi mi trebao doktor to bi sigurno bio Dr Rudic.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
12.3.2018 15:41:54   
lokicagagica
Postovana Dr. Julka,
Moj problem je sledeci, bebica ima 45 dana i poslednjih 4 dana strasno mnogo bljucka. Dojila je sve vreme, do pre 10 dana a onda je par dana nakon dojenja dobijala i dohranu ( po savetu pedijatra, posto tih dana nije bilo dovoljno mog mleka, imala sam virus pa sam se slabije hranila), dohranu ne uzima vise, sad samo doji. To povecano bljuckanje se pojavilo dok je jos pila ad mleko, ali je bilo redje nego sada. Kolicina koju izbaci i nije bas mala i skoro uvek izbacuje neku kao vodu (prozirnu tecnost, ne mleko). Cesto kada bljucne rasplace se ali ne uvek. I desava se da sat, dva posle obroka bljucka iako je uredno odmah nakon obroka podrignula i bljucnula. Inace broj mokrih pelena i broj stolica je u redu, i beba osim sto doji dobija k1d3 i espumisan kapi zbog grceva. Mene zanima da li je to takvo bljuckanje normalno ili postoji neki problem? Hvala unapred.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
12.3.2018 19:45:41   
Bojana88
Postovana Dr. Julka,
moja beba ima 7 nedelja,na adaptiranom je mleku,do sada smo koristili biogaja kapi,medjutim bebu mnogo muce gasovi ,toliko da je ponekad bude i jako lose spava,zanima me da li se sme koristiti biogaja zajedno sa espumisan kapima,i koji je nacin doziranja?Ako mi mozete reci i koliko beba treba da napeduje u drugom i trecem mesecu?Hvala unapred.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.3.2018 19:39:06   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: lokicagagica

Postovana Dr. Julka,
Moj problem je sledeci, bebica ima 45 dana i poslednjih 4 dana strasno mnogo bljucka. Dojila je sve vreme, do pre 10 dana a onda je par dana nakon dojenja dobijala i dohranu ( po savetu pedijatra, posto tih dana nije bilo dovoljno mog mleka, imala sam virus pa sam se slabije hranila), dohranu ne uzima vise, sad samo doji. To povecano bljuckanje se pojavilo dok je jos pila ad mleko, ali je bilo redje nego sada. Kolicina koju izbaci i nije bas mala i skoro uvek izbacuje neku kao vodu (prozirnu tecnost, ne mleko). Cesto kada bljucne rasplace se ali ne uvek. I desava se da sat, dva posle obroka bljucka iako je uredno odmah nakon obroka podrignula i bljucnula. Inace broj mokrih pelena i broj stolica je u redu, i beba osim sto doji dobija k1d3 i espumisan kapi zbog grceva. Mene zanima da li je to takvo bljuckanje normalno ili postoji neki problem? Hvala unapred.

Bljuckanje koje vi opisujete trazi pregled decijeg gastroenterologa . Postoji mnogo parametara kao i pregled deteta koji su vazni za procenu bljuckanaj. Moj savet je da odete na pregled. Molim vas, ako imate vremena, da me obavestite sta je bilo kod gastroenterologa.

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.3.2018 19:58:34   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Bojana88

Postovana Dr. Julka,
moja beba ima 7 nedelja,na adaptiranom je mleku,do sada smo koristili biogaja kapi,medjutim bebu mnogo muce gasovi ,toliko da je ponekad bude i jako lose spava,zanima me da li se sme koristiti biogaja zajedno sa espumisan kapima,i koji je nacin doziranja?Ako mi mozete reci i koliko beba treba da napeduje u drugom i trecem mesecu?Hvala unapred.

Grcevi su normalana pojava kod odojceta, kod nekoga su vise a kod nekoga manje izrazeni, posledica su ne razvijene crevne flore. Ne postoji neki pouzdan lek za te probleme, vazno je da dete podrigne, da ga drzite uspravno i da grejete stomak preko odelca. Mozete davati neki od navadenih preparata, ne treba davati oba preparata, Molim vas morate trpeti , proci ce. Napisite mi koji je pol deteta , a ja cu vam napisati koliko treba da bube tesko sa tri meseca. Ne postoji tacno koliko treba da dete dapreduje mesecno, napisite mi koliko je bila TM na rodjenju, u prvom mesecu i ja cu vam odgovoriti.

(odgovor članu Bojana88)
Direktna veza do poruke: 410
   Pitajte Pampers pedijatra
15.3.2018 13:26:01   
Sandrica87
Poštovana doktorka,
Imam devojčicu od 14 meseci, imamo problem sa ojedom. Čim se ukaki njoj se pojavi crvenilo, mazem je sa Sudocremom ali njoj nikako ne prolazi, svakim danom je sve gore, presvlacim je često, perem ali jednostavno ne prolazi, sada je toliko crveno kao da su joj se ranice pojavile. Da li mislite da može biti neki problem sa bakterijama ili od neke hrane?

< Poruku je uredio Sandrica87 -- 15.3.2018 13:27:20 >

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.3.2018 13:30:23   
vocicana
Imam problem sa ojedimma, I ja opet, tj moje dete.


< Poruku je uredio vocicana RR -- 15.3.2018 13:31:43 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sandrica87)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.3.2018 15:17:13   
Bojana88


IZVORNA PORUKA: Bojana88

Postovana Dr. Julka,
moja beba ima 7 nedelja,na adaptiranom je mleku,do sada smo koristili biogaja kapi,medjutim bebu mnogo muce gasovi ,toliko da je ponekad bude i jako lose spava,zanima me da li se sme koristiti biogaja zajedno sa espumisan kapima,i koji je nacin doziranja?Ako mi mozete reci i koliko beba treba da napeduje u drugom i trecem mesecu?Hvala unapred.

Grcevi su normalana pojava kod odojceta, kod nekoga su vise a kod nekoga manje izrazeni, posledica su ne razvijene crevne flore. Ne postoji neki pouzdan lek za te probleme, vazno je da dete podrigne, da ga drzite uspravno i da grejete stomak preko odelca. Mozete davati neki od navadenih preparata, ne treba davati oba preparata, Molim vas morate trpeti , proci ce. Napisite mi koji je pol deteta , a ja cu vam napisati koliko treba da bube tesko sa tri meseca. Ne postoji tacno koliko treba da dete dapreduje mesecno, napisite mi koliko je bila TM na rodjenju, u prvom mesecu i ja cu vam odgovoriti.


Hvala na odgovoru.Decak je ,na rodjenju je imao 3.750 dug 55cm,u prvom mesecu na sistematskom 4.900 kg(izasao iz porodilista sa 3.600 kg),Rodjen je 19.1. i sada puni dva meseca,medjutim ovog meseca slabije napreduje,bilo je perioda od po par dana kada je dosta smanjivao kolicinu mleka (inace na adaptiranom je mleku),hteo je da pije vodu a mleko upola manje nego inace,tih dana je stagnirao u tezini mozda cak i kalirao malo,pa ne znam koliko je normalno da u drugom mesecu dobije na tezini.Jos bih vas pitala da li je potrebno da mu dajemo dodatno vitamin d3,jer sa adaptiranim mlekom u kolicini koju dnevno popije unese oko 400ij vitamina d(izrracunali smo kolicinu unosa d vitamina preko tablice sa vitaminima na mleku)?Hvala unapred,pozdrav !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.3.2018 19:40:36   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sandrica87

Poštovana doktorka,
Imam devojčicu od 14 meseci, imamo problem sa ojedom. Čim se ukaki njoj se pojavi crvenilo, mazem je sa Sudocremom ali njoj nikako ne prolazi, svakim danom je sve gore, presvlacim je često, perem ali jednostavno ne prolazi, sada je toliko crveno kao da su joj se ranice pojavile. Da li mislite da može biti neki problem sa bakterijama ili od neke hrane?

Detetu dajte da pije Multlak baby duzi period 1x1 dnevno. Ojed tretirajte tako sto ce te na potpuno suvu ,cistu kozu, mozete je susiti fenom ,ujutru i uvece mazati Nistatin ung. ,a preko dana Sudokrem.

(odgovor članu Sandrica87)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.3.2018 19:48:16   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Bojana88



IZVORNA PORUKA: Bojana88

Postovana Dr. Julka,
moja beba ima 7 nedelja,na adaptiranom je mleku,do sada smo koristili biogaja kapi,medjutim bebu mnogo muce gasovi ,toliko da je ponekad bude i jako lose spava,zanima me da li se sme koristiti biogaja zajedno sa espumisan kapima,i koji je nacin doziranja?Ako mi mozete reci i koliko beba treba da napeduje u drugom i trecem mesecu?Hvala unapred.

Grcevi su normalana pojava kod odojceta, kod nekoga su vise a kod nekoga manje izrazeni, posledica su ne razvijene crevne flore. Ne postoji neki pouzdan lek za te probleme, vazno je da dete podrigne, da ga drzite uspravno i da grejete stomak preko odelca. Mozete davati neki od navadenih preparata, ne treba davati oba preparata, Molim vas morate trpeti , proci ce. Napisite mi koji je pol deteta , a ja cu vam napisati koliko treba da bube tesko sa tri meseca. Ne postoji tacno koliko treba da dete dapreduje mesecno, napisite mi koliko je bila TM na rodjenju, u prvom mesecu i ja cu vam odgovoriti.


Hvala na odgovoru.Decak je ,na rodjenju je imao 3.750 dug 55cm,u prvom mesecu na sistematskom 4.900 kg(izasao iz porodilista sa 3.600 kg),Rodjen je 19.1. i sada puni dva meseca,medjutim ovog meseca slabije napreduje,bilo je perioda od po par dana kada je dosta smanjivao kolicinu mleka (inace na adaptiranom je mleku),hteo je da pije vodu a mleko upola manje nego inace,tih dana je stagnirao u tezini mozda cak i kalirao malo,pa ne znam koliko je normalno da u drugom mesecu dobije na tezini.Jos bih vas pitala da li je potrebno da mu dajemo dodatno vitamin d3,jer sa adaptiranim mlekom u kolicini koju dnevno popije unese oko 400ij vitamina d(izrracunali smo kolicinu unosa d vitamina preko tablice sa vitaminima na mleku)?Hvala unapred,pozdrav !

Vas decak sa tri meseca bi trebao da ima od 5 do 7 kg. Najveci procenat decaka ima sa 3 meseca 5,9 kg. Sada ima dovoljno kg, ne napreduje se svakog meseca isto. Ako je dete na ishrani formulom, tj. adaptiranom mleku, ne treba da uzima D3 vit. jer u formuli postoji dovoljna kolicina vitamina koja je potrebna za razvoj.

(odgovor članu Bojana88)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.3.2018 20:56:50   
Sanjica26 RR
Korisnica pita:
Zdravo,imam bebu dva meseca i uocavam da levo oko slabije otvara od desnog ali ne uvek nekada beba lepo gleda a nekada je razlika bas vidljiva toliko da oko deluje manje, naizmenicno se u toku dana smenjuju periodi kada lepo otvori oko i zatvori,molim za slicna iskustva,hvala

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
31.3.2018 22:04:44   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Korisnica pita:
Zdravo,imam bebu dva meseca i uocavam da levo oko slabije otvara od desnog ali ne uvek nekada beba lepo gleda a nekada je razlika bas vidljiva toliko da oko deluje manje, naizmenicno se u toku dana smenjuju periodi kada lepo otvori oko i zatvori,molim za slicna iskustva,hvala

Kada ste bili na pregledu kod vaseg pedijatra da li ste pitali i da li je doktor to primetio. Trebali bi ste za taj problem da pitate decijeg neurologa i decijeg oftalmologa, obavezno.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.4.2018 4:43:27   
lokicagagica
Postovana, Dr. Julka,
Evo da javim sta je bilo kod pedijatra sto se tice bljuckanja. Zapravo nismo dobili uput za decijeg gastroenterologa, tj pedijatar je smatrao da nema potrebe. Posto sam bebu dojila na 2h, receno mi je da naoravim veci razmak izmedju podoja, cak i ako beba zeli cesce da joj ne dajem, vec na tri sata iskljucivo. Tako radimo vec 4 dana i za sada se primecuje poboljsanje, posto gotovo da ne bljucka uopste. Vama hvala najlepse jos jednom na odgovoru. Srdacan pozdrav!

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.4.2018 19:46:43   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: lokicagagica

Postovana, Dr. Julka,
Evo da javim sta je bilo kod pedijatra sto se tice bljuckanja. Zapravo nismo dobili uput za decijeg gastroenterologa, tj pedijatar je smatrao da nema potrebe. Posto sam bebu dojila na 2h, receno mi je da naoravim veci razmak izmedju podoja, cak i ako beba zeli cesce da joj ne dajem, vec na tri sata iskljucivo. Tako radimo vec 4 dana i za sada se primecuje poboljsanje, posto gotovo da ne bljucka uopste. Vama hvala najlepse jos jednom na odgovoru. Srdacan pozdrav!

Hvala sto ste mi se javili. Radite tako kako vam je pedijatar savetovao i pratite dete, ako ima neki problem vi se ponovo obratite pedijatru.

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.4.2018 9:26:33   
marketing RR
Korisnica pita

Poštovani, mojoj bebi od 20 dana se pojavio ovak osip samo po glavi, prvo na jednoj pa se proširilo, čak i žuto perutanje kod jednog uha. Kontrolu imamo za 10 dana, ali da li je alarmantno da odemo odmah kod lekara?! Hvala unapred.


user posted image

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.4.2018 19:59:32   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Korisnica pita

Poštovani, mojoj bebi od 20 dana se pojavio ovak osip samo po glavi, prvo na jednoj pa se proširilo, čak i žuto perutanje kod jednog uha. Kontrolu imamo za 10 dana, ali da li je alarmantno da odemo odmah kod lekara?! Hvala unapred.


user posted image

Nije alarmantno, perite lice cistom vodom kada se kupate uvece, dobro osusite lice i namazite Pantenol kremom pred spananje. To je dovoljno do kontrole kod vase doktorke.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.4.2018 23:12:46   
Zemunka85
Postovana Doktorka, primetila sam da moja (muska) beba od 7m ima zadebljano poslednje levo rebro, nekako je pored toga i ipupceno tj strci - kada je na ledjima. Nije bas lako uocljivo, ali ja, koja sam svaki dan sa njim sam to primetila. Cini mi se oduvek da je tako. A sad mi i suprug i mama kazu da su i oni, pa mi pade na pamet da Vas pitam da li to nesto govori? Hvala

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.4.2018 6:52:38   
baba bucika
Molim vas , hitno mi je.

Vec sam pisala na jednoj temi, ali evo novog momenta...ukratko,
beba mesec dana, radjena magnetna rezonanca i nadjene mikrolezije , ne znam kakve i ne znam gde, samo doktorka kaze da je to verovatno poledica tezeg porodjaja i da bebe lagano to premoste, jer je njohov mozak u razvoju.

CT, EEG, UZ objektivni neuroloski nalaz - sve uredno. Dete je sada malo hipotonicno, inace ocena na rodjenju 9/10

Ekstremno sam zabrinuta i pored svega, jer dete je vec trecu nedelju u bolnici..gubio u kilazi,zeludacni refluks, od kog je verovatno u medjuvremenu imao i apneu, pa su radjene i sve ove pretrage.

Mozete li da mi kazete sta su u stvari te lezije i ostavljaju li ikakve posledice?
Hvala vam .

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.4.2018 15:24:56   
masaikiki
Starije dete je predskolac i treba da sada primi tri vakcine pred upis u skolu. MMR vakcinom nije vakcinisano do sada kada je trebalo, sada smo odlucili da je primi. Sto znaci da bi sada trebalo da primi di-te-per, polio i MMR ali ne revakcinu vec prvu dozu. S obzirom da se MMR sa godinu dana daje sama, ne zajedno sa drugim vakcinama, a revakcina se daje sa drugim vakcinama zajedno, pitamo se da li je ovo u redu? Da li je to potpuno ista vakcina, tj. znamo da je sastav isti tj. da stiti od istih virusa, ali da li je razlicite jacine, ili je prva doza jaca od revakcine? Posle koliko vremena bi u ovom slucaju trebalo revakcinisati dete?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.4.2018 15:34:14   
Rosita
Poštovana dr, imam bebu od 21 dan i muku mučim sa crvenom guzom. Perem, presvlačim i mažem guzu redovno. Pomogla nam je bila kombinacija jekoderma i jedne cink kreme. Čim sam posle toga prestala da svakih pola h maltretiram dete sa virenjem u pelenu, problem se vratio. A problem je što beba, kad god ispušta gasove, a često to radi, ispusti malo stolice kojom umrlja tu regiju oko čmara. Koliko god da se trudim, ne mogu toj pojavi da dolijam. Šta da radim? Hvala.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu masaikiki)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here