|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.6.2019 17:21:42   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Sin (5 godina) ima jako burne reakcije na ujede komaraca. Imao je i ranije, ali čini mi se ne tako drastično ko ove godine, njemu svaki ujed (a svakog dana ima nekoliko novih, na glavi, rukama, nogama) otekne strašno.
Dr u DZ kaže da dajemo Aerius, šta vi mislite o toma, i kako bi dozirali?
Hvala unapred

Ujedi od komaraca su mnogo burni ove godine, daju i krvne podlive. Slobodno dajte detetu Aerius 5 ml ujutru, jer Aeruus pocinje da deluje jedan sat posle uzimanja. Ta mesta mazite sa nekom kortizonskom mascu, ja savetuje da ta mesta odmah po ujedu mazete sa cortizonskom mascu za oci.



Hvala draga Dr Julka!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.6.2019 17:22:00   
dunja RR
Hvala draga Dr Julka!

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Još jedno pitanje, da li bebe (3 meseca) treba mazati kremama koje štite od UV zračenja? Naravno trudimo se da ne izlazimo po suncu, imamo kolica koja su sa UV zaštitom itd, ali nekada kada se mora, da li mazati tako malu bebu ili ne?

Hvala unapred

Pa beba je mnogo mala i ne savetuje se koriscenje preparata za UV zastitu. Imate kolica sa zastitom i ne izlazite na sunse, to vam je pravilo i medicinski savet.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.6.2019 17:25:38   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Planiramo duži put sa bebom, autobusom, imala bi tada 4,5-5 meseci.
Šta vi mislite o tome i kakvo je vaše iskustvo sa malim bebama i putovanjima, ovaj put autobusom.
Sa starijim detetom smo išli redovno ovom rutom (kod babe i dede u BIH), ali je bio nešto stariji, prvo putovanje busom sa 10 meseci.
Deda je jako star, pa moramo mi tamo, hoću reći deda nam nije za puta.
Auto kupujemo narednog meseca ali ne smemo se usuditi na dugu vožnju trenutno, jer ni suprug ni ja nismo dugo vozili, pa dogodine planiramo autom.

< Poruku je uredio dunja RR -- 21.6.2019 17:26:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.6.2019 17:33:10   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Planiramo duži put sa bebom, autobusom, imala bi tada 4,5-5 meseci.
Šta vi mislite o tome i kakvo je vaše iskustvo sa malim bebama i putovanjima, ovaj put autobusom.
Sa starijim detetom smo išli redovno ovom rutom (kod babe i dede u BIH), ali je bio nešto stariji, prvo putovanje busom sa 10 meseci.
Deda je jako star, pa moramo mi tamo, hoću reći deda nam nije za puta.
Auto kupujemo narednog meseca ali ne smemo se usuditi na dugu vožnju trenutno, jer ni suprug ni ja nismo dugo vozili, pa dogodine planiramo autom.

Pa sta da vam kazem, ako beba doji i ako putujete nocu mozda bi mogli i da idete. Ja stvarno ne znam koliko traje put i kada putujete, danju ili nocu. Morate razmisliti o ovome sto vam kazem i preuzeti odgovornost. Javite mi sta ste odlucili.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.6.2019 18:21:13   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Da, beba doji i verovatno bi smo nocu putovali. Nocu je kraci put, traje 7.5 sati dok se danju preseda i put traje 8,5 sati. Hvala vam puno, javljam sta smo odlučili, Veliki pozdrav! 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.6.2019 21:12:38   
lesica
Draga dr Julka,

Ja imam malo neuobičajeno pitanje user posted image

Zanima me po koliko ml se brufena i paracetamola se dozira detetu od 9 godina i 34kg. Spremamo se za odmor, a srećom se namestilo da gospođica nije bila bolesna prilično dugo, potpuno sam izgubila iz vida kako njoj skidati temperaturu u slučaju da dođe do toga.
I da li uopšte ona sada pije sirupe ili prelazi na tablete.
Svakako ćemo se obezbediti zdravstvenim osiguranjem, ali mi ovo treba kao prva pomoć.

Hvala unapred.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.6.2019 17:42:53   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Da, beba doji i verovatno bi smo nocu putovali. Nocu je kraci put, traje 7.5 sati dok se danju preseda i put traje 8,5 sati. Hvala vam puno, javljam sta smo odlučili, Veliki pozdrav! 

To putovanje nocu je jedino moguce jer beba ce da spava, nema presedanja, to nikako. Lako je i sto beba doji ,pa smo obezbedjeni i zasticeni za ishranu koja ce biti cista i sterilna. Javite se.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.6.2019 17:53:13   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Draga dr Julka,

Ja imam malo neuobičajeno pitanje user posted image

Zanima me po koliko ml se brufena i paracetamola se dozira detetu od 9 godina i 34kg. Spremamo se za odmor, a srećom se namestilo da gospođica nije bila bolesna prilično dugo, potpuno sam izgubila iz vida kako njoj skidati temperaturu u slučaju da dođe do toga.
I da li uopšte ona sada pije sirupe ili prelazi na tablete.
Svakako ćemo se obezbediti zdravstvenim osiguranjem, ali mi ovo treba kao prva pomoć.

Hvala unapred.

Doza za Paracetamol je polovina telesne mase na 4, 6 ili 8 sati. Ako dajete sirup Brufen od 200 mg doza je cetvrtina telesne mase na 8 sati, a ako dajete Brufen sirup od 100 mg doza je polovina telesne mase na 6 sati. Sto se tice oblika leka, sirup ili tablete , dajete detetu ono sto ce lakse i bez traume da guta. Moj savet je da obavezno ponesete lek za temperaturu, lek za alerguju i neki lek za proliv. Lepo se provedite i odmorite, dete je veliko, cuvajte se jedino povreda pa ponesite malo Povidon joda i neku gazu. Srecan put

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
30.6.2019 22:59:57   
Šapa
Postovana dr Julka stigosmo mi do prof Minica, sve je u redu sa detetom 🤣, dat nam je savet sta da radimo ako dete bude ikada u opstrukciji, odnosno predlog za terapiju. Divan covek. Hvala I vama puno 


(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.7.2019 18:28:54   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Šapa

Postovana dr Julka stigosmo mi do prof Minica, sve je u redu sa detetom 🤣, dat nam je savet sta da radimo ako dete bude ikada u opstrukciji, odnosno predlog za terapiju. Divan covek. Hvala I vama puno 



Hvala vam sto ste se javili, mislila sam da ste zaboravili da me obavestite. Prof Minic je redak strucnjak i drago mi je sto ste dobili upustva kako treba da se ponasate u slucaju opstrukcije. Javite se kada vam nesto bude trebalo. Pozdrav

(odgovor članu Šapa)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
4.7.2019 21:12:54   
smeško
Poštovani doktore!

Jutros sam otišla kod ginekologa zbog bolova u stomaku i dobila dovicin. Popila sam jednu kapsulu i nakon dva sata podojila dete od godinu dana. Tada sam se setila da proverim da li je taj lek dozvoljen u toku dojenja, računala sam da mi u kartonu sve piše i nisam odmah proverila. user posted image
Posle te kapsule doktor je promenio terapiju i dao mi eritromicin. Moje pitanje je u kojoj meri sam ugrozila svoje dete i kada bih smela da nastavim da ga dojim, jer on još uvek ne namerava da ga izbaci. Ljuta sam na sebe i jako zabrinuta.

Hvala unapred!
Srdačan pozdrav!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
8.7.2019 11:31:47   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: smeško

Poštovani doktore!

Jutros sam otišla kod ginekologa zbog bolova u stomaku i dobila dovicin. Popila sam jednu kapsulu i nakon dva sata podojila dete od godinu dana. Tada sam se setila da proverim da li je taj lek dozvoljen u toku dojenja, računala sam da mi u kartonu sve piše i nisam odmah proverila. user posted image
Posle te kapsule doktor je promenio terapiju i dao mi eritromicin. Moje pitanje je u kojoj meri sam ugrozila svoje dete i kada bih smela da nastavim da ga dojim, jer on još uvek ne namerava da ga izbaci. Ljuta sam na sebe i jako zabrinuta.

Hvala unapred!
Srdačan pozdrav!

Sa pijenjem Dovicina i podojem posle dva sata niste ugrozili svoje dete, jer lek nije posle dva sata postigao maksimalnu koncentraciju u krvi. Meni pri dojenju vise smeta sto pijete Eritromicin jer svaki lek mora da u odredjenoj konsentraciji predje u mleko i dospe u dete. Sigurno nije stetno ako pijete Cefaleksin ili Palitrex pa pitajte ginekologa da li eritromicin mozete da zamenite sa nekim od ova dva leka i onda ne morate da brinete i prekidata dojenje. Pri dojenju , po preporukama Svetske Zdravstvene Organizacije ne smete dojiti dete ako koristite sedative, Baktrim, kortikosteroidnu terapiju i homeopatsku terapiju. Ako morate da pijete eritromicin, prekinite dojenje i nastavite sa dojenjem sedam dana po prekidu terapije jer je potrebno vreme da se lek eliminise iz organizma. Javite mi sta ste odlucili i uradili.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.7.2019 14:59:14   
dunja RR
Draga dr Julka, i ja imam još jedno pitanje, vezano za putovanje. Da li za bebu od 4,5 meseca na put, u okviru putne apoteke, za svaki slučaj poneti Brufen sirup ili Febricet, da imamo za tamo, u slučaju da dobije T, a nadamo se naravno da neće. Nije do sada bila bolesna ..beba ima oko 7,5 kg.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.7.2019 17:58:35   
MimaKos
Pitanje za doktora, sa godinu i po dana i 11 kg , koliko vigantola (kap, dve) i do kada davati detetu? Unapred hvala na odgovoru


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.7.2019 17:39:37   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga dr Julka, i ja imam još jedno pitanje, vezano za putovanje. Da li za bebu od 4,5 meseca na put, u okviru putne apoteke, za svaki slučaj poneti Brufen sirup ili Febricet, da imamo za tamo, u slučaju da dobije T, a nadamo se naravno da neće. Nije do sada bila bolesna ..beba ima oko 7,5 kg.

Obavezno poneti Eferalgan sirup za temperaturu, obzirom da odojce ima 7-8 kg mozete davati jednu polovinu telesne tezine sirupa za temperaturu na cetiri, sest ili osam sati sirup prema visini i kretanju temperature. Ponesite i neki probiotik za bebe, tipa Linex bebi kesice jer bebe pri promeni sredine mogu da imaju poremecaj sa redjom stolicom. Srecan put i lep odmor.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.7.2019 17:44:58   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: MimaKos

Pitanje za doktora, sa godinu i po dana i 11 kg , koliko vigantola (kap, dve) i do kada davati detetu? Unapred hvala na odgovoru



Vigantol se daje po jedna kap do navrsenih 12 meseci i prestaje se. Tek u drugoj zivotnoj zimi , recimo od oktobra do kraja mart se daje ponovo po jedna kap Vigantola. Daje se po jedna kap uvek jer ta kap sadrzi 400 jedinica vit. D sto prestavlja profilakticku dozu, dovoljnu za prevenciju rahitisa.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.7.2019 17:59:08   
MimaKos
Hvala Vam puno na odgovoru!


(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.7.2019 23:47:04   
dunja RR

Dr Julka hvala puno! Što se probiotika riče, poneli bi smo Wayu, jer joj je dajemo poslednja 2 dana zbog toga što često kaki i ima redju stolicu nekoliko dana unazad. I bas me to nervira, ne znam od čega ali sumnjam da je od rukica i palca koje non stop gura u usta. Iako joj peremo cesto rukice garant unese i neke bakterije jer bas opsesivno gura ruke u usta. Da li mislite da je Waya ok ? 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga dr Julka, i ja imam još jedno pitanje, vezano za putovanje. Da li za bebu od 4,5 meseca na put, u okviru putne apoteke, za svaki slučaj poneti Brufen sirup ili Febricet, da imamo za tamo, u slučaju da dobije T, a nadamo se naravno da neće. Nije do sada bila bolesna ..beba ima oko 7,5 kg.

Obavezno poneti Eferalgan sirup za temperaturu, obzirom da odojce ima 7-8 kg mozete davati jednu polovinu telesne tezine sirupa za temperaturu na cetiri, sest ili osam sati sirup prema visini i kretanju temperature. Ponesite i neki probiotik za bebe, tipa Linex bebi kesice jer bebe pri promeni sredine mogu da imaju poremecaj sa redjom stolicom. Srecan put i lep odmor.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.7.2019 23:48:45   
dunja RR
Dr Julka,

Sad se set__ih da vas pitam, kakav je vas stav prema sisanju palca kod beba? Mi za sad puštamo.. 

< Poruku je uredio marketing RR -- 19.7.2019 1:59:00 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.7.2019 18:48:14   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Dr Julja,

Sad se set_ih da vas pitam, kakav je vas stav prema sisanju palca kod beba? Mi za sad puštamo.. 

Ja stvarno ne znam nista o tome i nemam nikakav stav. Kada sam imala takvu decu savetovala sam roditeljima da posmatraju dece i da ako primete neku promenu u ponasanju deteta se vidimo ponovo i da dodju na pregled, a palac sam ostavljala vremenu da prodje.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.7.2019 21:22:19   
besnaglista


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: besnaglista

Postovana Dr,

da li je u redu da beba od 4 meseca ima preko 8 kg(ne znam tacno koliko preko, obicno je merim golu, pre kupanja, tako sto stanem ja na vagu sama, pa sa njom i onda oduzmem)? Zadnju smo kontrolu imali 1. aprila, kada je imala 2 i po meseca i tada je imala 6,5 kg i doktorka nije rekla da je to problem. Sada je poprilicno bucmasta, sva je u krofnicama. Jede adaptirano mleko, iskljucivo PRE, nismo nikada prelazili na 1 po savetu doktorke. Jede na svaka 3 sata 210 ml(7 merica) od pre nekoliko dana, do tada je jela 180 ml. Zadnji dnevni obrok joj je u 9 uvece pre spavanja i onda se budi oko 5,6 da jede. Ne znam da li je to previse, sa obzirom da nam je doktorka rekla da PRE hrane mozemo davati koliko god ona zeli i kada ona zeli. Jos uvek nismo uveli krutu hranu.
Sledeci termin nam je tek 17 juna, pa bih da znam da li da nastavimo ovako ili da joj nekada izmedju obroka ponudim caj ili vodu.

Telesna masa koju ste imali na kontroli je odgovarajuca za uzrast i za decake i za devojcice. Kada se beba hrani adaptiranim mlekom vise dobija na telesnoj masi. Kada kazete 8 kg. to izgleda puno, ali je mnogo bitnije kako izgleda beba ,kako se ponasa i reaguje . Kada odete kod doktorke dobicete upustva za nemlecnu ishranu i to ce poceti da se regulise, dobijace manje na telesnoj tezini. Ja bih vam posavetovala da joj produzite interval na cetiri sata, da je hranite sa tim kolicinama koje ste naveli i kako pise u upustvu na mleku, nemojte je hraniti nocu. Molim vas javite mi sta kaze doktorka na kontroli, kako se beba ponasa i kakve su joj reakcije.


Uveli smo krutu hranu, i dalje je jako krupna. Zdrava je, doktorka kaze da je sve u redu. Vesela je i dobra. Mleko dobija na svaka 4 sata sad, a vec imamo i dorucak koji je zamenio jednu bocicu. Noc prespava. Zao mi je sto se tek sada javljam. Hvala

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.7.2019 16:18:44   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: besnaglista



IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: besnaglista

Postovana Dr,

da li je u redu da beba od 4 meseca ima preko 8 kg(ne znam tacno koliko preko, obicno je merim golu, pre kupanja, tako sto stanem ja na vagu sama, pa sa njom i onda oduzmem)? Zadnju smo kontrolu imali 1. aprila, kada je imala 2 i po meseca i tada je imala 6,5 kg i doktorka nije rekla da je to problem. Sada je poprilicno bucmasta, sva je u krofnicama. Jede adaptirano mleko, iskljucivo PRE, nismo nikada prelazili na 1 po savetu doktorke. Jede na svaka 3 sata 210 ml(7 merica) od pre nekoliko dana, do tada je jela 180 ml. Zadnji dnevni obrok joj je u 9 uvece pre spavanja i onda se budi oko 5,6 da jede. Ne znam da li je to previse, sa obzirom da nam je doktorka rekla da PRE hrane mozemo davati koliko god ona zeli i kada ona zeli. Jos uvek nismo uveli krutu hranu.
Sledeci termin nam je tek 17 juna, pa bih da znam da li da nastavimo ovako ili da joj nekada izmedju obroka ponudim caj ili vodu.

Telesna masa koju ste imali na kontroli je odgovarajuca za uzrast i za decake i za devojcice. Kada se beba hrani adaptiranim mlekom vise dobija na telesnoj masi. Kada kazete 8 kg. to izgleda puno, ali je mnogo bitnije kako izgleda beba ,kako se ponasa i reaguje . Kada odete kod doktorke dobicete upustva za nemlecnu ishranu i to ce poceti da se regulise, dobijace manje na telesnoj tezini. Ja bih vam posavetovala da joj produzite interval na cetiri sata, da je hranite sa tim kolicinama koje ste naveli i kako pise u upustvu na mleku, nemojte je hraniti nocu. Molim vas javite mi sta kaze doktorka na kontroli, kako se beba ponasa i kakve su joj reakcije.


Uveli smo krutu hranu, i dalje je jako krupna. Zdrava je, doktorka kaze da je sve u redu. Vesela je i dobra. Mleko dobija na svaka 4 sata sad, a vec imamo i dorucak koji je zamenio jednu bocicu. Noc prespava. Zao mi je sto se tek sada javljam. Hvala

Hvala vam sto ste se javili. Drago mi je sto doktor krekao da je sve uredu. Sada sa uvodjenjem cvrste hrane ce se regulisati rast tezine, manje ce napredovati sto je uredu. Uostalom ko zna kakvi ste vi roditelji bili u tom uzrastu, geni su cudo. Pozdravljam vas i javite se uvek .

(odgovor članu besnaglista)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.8.2019 3:17:06   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje jedne mame, hvala vam unapred na odgovoru:

Dobro vece, imam jedno pitanje vezano za mog decaka od 7 godina, on koristi pumpice za astmu symbicort, ventolin i tablete robenan. U poslednje 3 nedelje je imao tegobe bas i pedijatar nam je rekao da uradimo krvnu sliku. Sve je bilo u granicama normale jedino je secer bio 6,8 mml, sledeceg dana smo opet radili secer bio je 6,4 s tim sto se on jako uplasi kad god treba da daje krv I celu noc nije spavao od straha. Troje lekara mi je reklo da nema razloga za brigu ali ja prosto ne mogu da ostanem mirna? Da li treba raditi dodatne analize?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.8.2019 19:33:04   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje jedne mame, hvala vam unapred na odgovoru:

Dobro vece, imam jedno pitanje vezano za mog decaka od 7 godina, on koristi pumpice za astmu symbicort, ventolin i tablete robenan. U poslednje 3 nedelje je imao tegobe bas i pedijatar nam je rekao da uradimo krvnu sliku. Sve je bilo u granicama normale jedino je secer bio 6,8 mml, sledeceg dana smo opet radili secer bio je 6,4 s tim sto se on jako uplasi kad god treba da daje krv I celu noc nije spavao od straha. Troje lekara mi je reklo da nema razloga za brigu ali ja prosto ne mogu da ostanem mirna? Da li treba raditi dodatne analize?

Sto se tice astme u ovom periodu je grozno i tesko, verovatno ova vlaga i alergeni su krivi. Imam situaciju sa astmom u porodici i jedva smo se primirili. Te pumpice koje koristite su pomoc i spas. Sto se tice tih vrednosti secera ja bih brinula ako imato porodicno opterecenje i dijabeta u porodici, kontrolisala bih secer jednom mesecno i ako se vrednosti dobre u prva dva meseca proredila bih vadjenje krvi. Za sada je rano za dodatne analize, molim vas javite mi vrednost secera za mesec dana.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
6.8.2019 13:24:35   
marketing RR
Korisnica javlja:

Hvala vam na odgovoru, nemamo u familiji dijabeticare ali ipak cemo morati da proveravamo. Javljam vam vrednosti. Pozdrav


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje jedne mame, hvala vam unapred na odgovoru:

Dobro vece, imam jedno pitanje vezano za mog decaka od 7 godina, on koristi pumpice za astmu symbicort, ventolin i tablete robenan. U poslednje 3 nedelje je imao tegobe bas i pedijatar nam je rekao da uradimo krvnu sliku. Sve je bilo u granicama normale jedino je secer bio 6,8 mml, sledeceg dana smo opet radili secer bio je 6,4 s tim sto se on jako uplasi kad god treba da daje krv I celu noc nije spavao od straha. Troje lekara mi je reklo da nema razloga za brigu ali ja prosto ne mogu da ostanem mirna? Da li treba raditi dodatne analize?

Sto se tice astme u ovom periodu je grozno i tesko, verovatno ova vlaga i alergeni su krivi. Imam situaciju sa astmom u porodici i jedva smo se primirili. Te pumpice koje koristite su pomoc i spas. Sto se tice tih vrednosti secera ja bih brinula ako imato porodicno opterecenje i dijabeta u porodici, kontrolisala bih secer jednom mesecno i ako se vrednosti dobre u prva dva meseca proredila bih vadjenje krvi. Za sada je rano za dodatne analize, molim vas javite mi vrednost secera za mesec dana.


(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here