|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
19.11.2020 11:39:09   
Sanjica26 RR
Poštovana dr,
imam devojcicu od 10 i 7 godina. Pocela sam pre nekoliko dana da im dajem vitamin C. Recite mi koliko dugo smeju da piju taj vitamin?



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.11.2020 19:24:35   
Pampers pedijatar
IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Poštovana dr,
imam devojcicu od 10 i 7 godina. Pocela sam pre nekoliko dana da im dajem vitamin C. Recite mi koliko dugo smeju da piju taj vitamin?


Poštovana mama,

Svi suplementi se daju jedan do dva meseca, pa se pravi pauza.

< Poruku je uredio Pampers pedijatar -- 25.11.2020 19:25:30 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.1.2021 1:47:58   
marketing RR



Dragi roditelji,

U želji da pomognemo mamama i tatama kojima je potrebno dodatno stručno mišljenje ili savet doktora pre nego da odu kod svog pedijatra, Pampers i Ringeraja pokreću interaktivnu temu u kojoj će na sve nedoumice odgovarati Pampers pedijatar - Dr Julka Damnjanović. Ukoliko imate dileme, pitanja vezano za zdravlje, negu, odgoj i razvoj beba i dece, obratite nam se iz udobnosti vašeg doma i dobićete odgovor od stručnjaka.

PROČITAJ VIŠE >>>



user posted image

Naš cilj je da brzo:

* dobijete više informacija i saveta o problematici koja vas zanima
* rešite dileme
* ne gubite vreme na Internetu samostalno tražeći značenje određenih simptoma i znakova
* da pružimo odgovore na pitanja razumljivim jezikom za svakoga


Svesni velikih strepnji i nedoumica roditelja i potrebe za razgovorom sa doktorima o različitim dilemama i zdravstvenim problemima, a da to nažalost često nije moguće iz brojnih razloga u kratkom roku, Pampers ima za cilj da to učini mogućim i pristupačnim za sve roditelje i da im na taj način olakša dalje odluke.

Biće nam drago da pomognemo, a sve sa ciljem da zajedničkom saradnjom sačuvamo i unapredimo ono šta je najvrednije, zdravlje i zdrav razvoj naše dece!


Temu omogućio Pampers




(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.1.2021 10:35:11   
ida_na
Draga Dr. Julka,

Prvenstveno veliki pozdrav i hvala što ste tu za sve, a posebno novopecene mame i bebe.
Moja devojcica je stara 23 dana. Svaki dan je neki novi izazov, ali sve se nekako lako prebrodi, hvala Bogu nema nikakvih velikih izazova.
Imam dva pitanja ...prvo, pupak. Pedijatar kod kojeg smo otisli privatno (uopste posetu pedijatru je predlozila patronazna nakon što je otpao pupak) je pregledao pupak na koji je patronazna sugerisala da ima mali granulom, i rekao da on ne vidi granulom, da se samo patrljak nije osusio skroz i da cistimo jednom dnevno hidrogenom dok po jednu kap dok ne prestane da peni, a zatim rivanol i onda malu sterilnu gazu da zalepimo preko pupka, ali ne sa svih strana da moze da "dise". Objasnio je da je granulom izraslina koju nema sanse da ne bismo videli,a osim ostataka krastice unutar pupka mi ne vidimo nikakvu izraslinu. Ja bih jos jedno misljenje, dakle mora li granulom biti jasna i vidljiva izraslina iz pupka?
Drugo pitanje je vezano za bubuljice, od pre dva dana se nalaze na obrazima bebe i vrlo malo na celu. Nisu velike, mnogi ih ne vide dok se ne zagledaju, ali ja sam jelte mama i sve vidim, pogotovo dok dojim pa mi je bebino lice onako iz bliza na izvol'te. Da li su normalna promena na kozi, zasto se javljaju i treba li da ih tretiram necim?
Od opstih informacija vezanih za bebu, rodjena je 39+4 u terminu, iskljucivo dojena beba, normalno jede i ima redovnu stolicu i mokrenje.
Unapred zahvalna na odgovoru. Jos jednom srdacan pozdrav.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.1.2021 2:45:05   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: ida_na

Draga Dr. Julka,

Prvenstveno veliki pozdrav i hvala što ste tu za sve, a posebno novopecene mame i bebe.
Moja devojcica je stara 23 dana. Svaki dan je neki novi izazov, ali sve se nekako lako prebrodi, hvala Bogu nema nikakvih velikih izazova.
Imam dva pitanja ...prvo, pupak. Pedijatar kod kojeg smo otisli privatno (uopste posetu pedijatru je predlozila patronazna nakon što je otpao pupak) je pregledao pupak na koji je patronazna sugerisala da ima mali granulom, i rekao da on ne vidi granulom, da se samo patrljak nije osusio skroz i da cistimo jednom dnevno hidrogenom dok po jednu kap dok ne prestane da peni, a zatim rivanol i onda malu sterilnu gazu da zalepimo preko pupka, ali ne sa svih strana da moze da "dise". Objasnio je da je granulom izraslina koju nema sanse da ne bismo videli,a osim ostataka krastice unutar pupka mi ne vidimo nikakvu izraslinu. Ja bih jos jedno misljenje, dakle mora li granulom biti jasna i vidljiva izraslina iz pupka?
Drugo pitanje je vezano za bubuljice, od pre dva dana se nalaze na obrazima bebe i vrlo malo na celu. Nisu velike, mnogi ih ne vide dok se ne zagledaju, ali ja sam jelte mama i sve vidim, pogotovo dok dojim pa mi je bebino lice onako iz bliza na izvol'te. Da li su normalna promena na kozi, zasto se javljaju i treba li da ih tretiram necim?
Od opstih informacija vezanih za bebu, rodjena je 39+4 u terminu, iskljucivo dojena beba, normalno jede i ima redovnu stolicu i mokrenje.
Unapred zahvalna na odgovoru. Jos jednom srdacan pozdrav.


Draga mama,

Srećna vama i bebi Nova godina i Božić, budite zdravi i srećni.

Kako ste lepo opisali da majka primeti sve na svojoj bebi i detetu. To na licu može da bude i upadljivije i da ima belu tačkicu na vrhu, a vi to ne opisujete. Te promene su babe opisivale kao čišćenje bebe, brzo će proći, vi održavajte normalno higijenu i mažite lice uveče sa kremom.

Što se tiče granula pupka, on može da vlaži i da se ne vidi. Savetuje se blago skidanje tih belih naslaga, sterilnom gazom, ali ništa nasilno, malo po malo. U pupak se sipa jedna kap Povidon jodida i stavi se sterilna gaza i zalepi, To se ponavlja dva puta dnevno. Ako se održava 7-10 dana treba konsultovati dečijeg hirurga.

(odgovor članu ida_na)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.1.2021 11:48:33   
Sanjica26 RR
Dr Julka,najpre srecni praznici. Sve najbolje. 
Starija cerka ima 10 godina. Bila je 10 dana kod moje mame i sestre. Imaju macke. Pojavila joj se neka infekcija ispod oka. Postavicu fotografiju. Nadam se da ce lepo da se vidi. Oftamolog ne radi. Zvala sam juce i danas. Ne bi nista na svoju ruku, ali volela bih da nam preporucite nesto. Bojim se da ne bude gore do ponedeljka. 

user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
10.1.2021 2:30:18   
Pampers pedijatar
IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Dr Julka,najpre srecni praznici. Sve najbolje. 
Starija cerka ima 10 godina. Bila je 10 dana kod moje mame i sestre. Imaju macke. Pojavila joj se neka infekcija ispod oka. Postavicu fotografiju. Nadam se da ce lepo da se vidi. Oftamolog ne radi. Zvala sam juce i danas. Ne bi nista na svoju ruku, ali volela bih da nam preporucite nesto. Bojim se da ne bude gore do ponedeljka. 

user posted image


Draga mama,

Ove kožne promene mi liče na virusne promene, herpetične, mažite sa Aciklovir mašću za oči i obavezno u ponedeljak idete kod dečijeg oftamologa.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
10.1.2021 8:20:33   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Dr Julka,najpre srecni praznici. Sve najbolje. 
Starija cerka ima 10 godina. Bila je 10 dana kod moje mame i sestre. Imaju macke. Pojavila joj se neka infekcija ispod oka. Postavicu fotografiju. Nadam se da ce lepo da se vidi. Oftamolog ne radi. Zvala sam juce i danas. Ne bi nista na svoju ruku, ali volela bih da nam preporucite nesto. Bojim se da ne bude gore do ponedeljka. 

user posted image


Draga mama,

Ove kožne promene mi liče na virusne promene, herpetične, mažite sa Aciklovir mašću za oči i obavezno u ponedeljak idete kod dečijeg oftamologa.

Molim vas naglasite u apoteci da vam treba mast za oci. U ponedeljak kada obavite pregled kod decijeg oftalmologa , ja bih vas molila da mi napisete sta vam je rekao i preporucio.Hvala vam unapred

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
10.1.2021 10:33:52   
Sanjica26 RR
Dr Julka,

pre vase poruke, po preporuci apotekara dobili smo hlorofenikol. Poceli smo sinoc da joj stavljamo. U ponedeljak svakako idemo kod oftamologa. Javljam se.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 10.1.2021 10:39:13 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.1.2021 20:56:20   
lesica

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Draga doktorka hvala Vam.

Dobro smo, završili smo konačno sa blokovima (high risk protokol mnogo duže traje) Bilo je tu lomova, manjih tegoba, odlaganja, i tako u krug, ali je uspeo da ipak zaokruži celu drugu fazu. Na stranu to otezanje, za sad je još uvek u solidnoj formi sa dobro očuvanom biohemijom i odličnim stanjem unutrašnjih organa.
Sad preostaje reindukcija, a meni osećaj govori da će to sada biti kao "ispijanje soka" u odnosu na prethodni period, šta više.

Ne zamerite što ne odgovorim svaki put, ali iskreno čekala sam da taj neki period definitivno ostane za nama.
Sada mogu da kažem da smo zaista dobro i da je meni ali i njemu ogroman teret spao sa leđa (i njegovim lekarima naravno 😊)

Čeka nas još borbe, naravno, ali u ovom momentu je mnogo lakše.

Hvala sto ste mi se javili.Srecna sam sto to ide na dobro i sada sam mirnja. Nemojte me pogresno razumeti , ali deca su za mene sveta bica i ja brinem, pa sam vam verovatno dosadna. Hvala vam jos jednom i javite se kada oset__ite potrebu, a ja cu misliti na vas.



Draga doktorka Julka, Hvala Vam što ste svo vreme pratili naše stanje. Želim da Vas obavestim da je mali hrabriša prešao pred Novu godinu na terapiju održavanja.
Sada nas očekuje još mnogo posla - uhodavanja i navikavanja na ovaj novi preostali koncept lečenja, fizioterapije kako bi se što pre vratio na pređašnje stanje, ali to je tek delić posla u suštini.
Hvala još jednom na Vašoj podršci.Mi Vama želimo pre svega dobro zdravlje, i da nam se svima više ne ponovi prethodna godina.
Veliki poljubac od D i njegove mame.



< Poruku je uredio lesica RR -- 5.3.2021 18:16:45 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.1.2021 21:01:53   
dunja RR
Les, ljubi ga user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.1.2021 21:15:44   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Dr Julka,najpre srecni praznici. Sve najbolje. 
Starija cerka ima 10 godina. Bila je 10 dana kod moje mame i sestre. Imaju macke. Pojavila joj se neka infekcija ispod oka. Postavicu fotografiju. Nadam se da ce lepo da se vidi. Oftamolog ne radi. Zvala sam juce i danas. Ne bi nista na svoju ruku, ali volela bih da nam preporucite nesto. Bojim se da ne bude gore do ponedeljka. 

user posted image


Draga mama,

Ove kožne promene mi liče na virusne promene, herpetične, mažite sa Aciklovir mašću za oči i obavezno u ponedeljak idete kod dečijeg oftamologa.

Molim vas naglasite u apoteci da vam treba mast za oci. U ponedeljak kada obavite pregled kod decijeg oftalmologa , ja bih vas molila da mi napiset_e sta vam je rekao i preporucio.Hvala vam unapred



Dr Julka, 
danas smo isli kod oftamologa.Nastavljamo sa hlorofenikolom do cetvrtka. Kaže dr da je infekcija, i unutra je bas crveno. Javljam se u cetvrtak posle kontrole 


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.1.2021 10:12:41   
Pampers pedijatar
IZVORNA PORUKA: lesica RR



IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Draga doktorka hvala Vam.

Dobro smo, završili smo konačno sa blokovima (high risk protokol mnogo duže traje) Bilo je tu lomova, manjih tegoba, odlaganja, i tako u krug, ali je uspeo da ipak zaokruži celu drugu fazu. Na stranu to otezanje, za sad je još uvek u solidnoj formi sa dobro očuvanom biohemijom i odličnim stanjem unutrašnjih organa.
Sad preostaje reindukcija, a meni osećaj govori da će to sada biti kao "ispijanje soka" u odnosu na prethodni period, šta više.

Ne zamerite što ne odgovorim svaki put, ali iskreno čekala sam da taj neki period definitivno ostane za nama.
Sada mogu da kažem da smo zaista dobro i da je meni ali i njemu ogroman teret spao sa leđa (i njegovim lekarima naravno 😊)

Čeka nas još borbe, naravno, ali u ovom momentu je mnogo lakše.

Hvala sto ste mi se javili.Srecna sam sto to ide na dobro i sada sam mirnja. Nemojte me pogresno razumeti , ali deca su za mene sveta bica i ja brinem, pa sam vam verovatno dosadna. Hvala vam jos jednom i javite se kada oset__ite potrebu, a ja cu misliti na vas.



Draga doktorka Julka, Hvala Vam što ste svo vreme pratili naše stanje. Želim da Vas obavestim da je mali hrabriša prešao pred Novu godinu na terapiju održavanja.
Sada nas očekuje još mnogo posla - uhodavanja i navikavanja na ovaj novi preostali koncept lečenja, fizioterapije kako bi se što pre vratio na pređašnje stanje, ali to je tek delić posla u suštini.
Hvala još jednom na Vašoj podršci.Mi Vama želimo pre svega dobro zdravlje, i da nam se svima više ne ponovi prethodna godina.
Veliki poljubac od D i njegove mame.



Hvala vam sto ste mi poslali sliku. Radujem se sto je sve dobro i sto ce biti dobro. Kako je lep moj hrabri decak. Zelim vam sva dobra ovoga sveta. Javite se povremeno da znam kako ste.Puno pozdrava i hvala jos jednom na slici. Kako ce on biti lep covek.

< Poruku je uredio lesica RR -- 5.3.2021 18:17:21 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.1.2021 10:14:28   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR



IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Dr Julka,najpre srecni praznici. Sve najbolje. 
Starija cerka ima 10 godina. Bila je 10 dana kod moje mame i sestre. Imaju macke. Pojavila joj se neka infekcija ispod oka. Postavicu fotografiju. Nadam se da ce lepo da se vidi. Oftamolog ne radi. Zvala sam juce i danas. Ne bi nista na svoju ruku, ali volela bih da nam preporucite nesto. Bojim se da ne bude gore do ponedeljka. 

user posted image


Draga mama,

Ove kožne promene mi liče na virusne promene, herpetične, mažite sa Aciklovir mašću za oči i obavezno u ponedeljak idete kod dečijeg oftamologa.

Molim vas naglasite u apoteci da vam treba mast za oci. U ponedeljak kada obavite pregled kod decijeg oftalmologa , ja bih vas molila da mi napiset_e sta vam je rekao i preporucio.Hvala vam unapred



Dr Julka, 
danas smo isli kod oftamologa.Nastavljamo sa hlorofenikolom do cetvrtka. Kaže dr da je infekcija, i unutra je bas crveno. Javljam se u cetvrtak posle kontrole 


Hvala sto ste se javili. Javite se nakon kontrole da znam misljenje decijeg oftalmologa. Pozdrav

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
8.2.2021 0:24:02   
Tajčica
Draga Dr Julka,

Uskoro primamo MMR vakcinu, pa bih uradila ćerki, neposredno pre vakcinacije, krvnu sliku, samo ne znam da li tražim da urade i CRP ili nema potrebe?

Hvala unapred,

Puno pozdrava

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.2.2021 0:09:31   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR



IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Dr Julka,najpre srecni praznici. Sve najbolje. 
Starija cerka ima 10 godina. Bila je 10 dana kod moje mame i sestre. Imaju macke. Pojavila joj se neka infekcija ispod oka. Postavicu fotografiju. Nadam se da ce lepo da se vidi. Oftamolog ne radi. Zvala sam juce i danas. Ne bi nista na svoju ruku, ali volela bih da nam preporucite nesto. Bojim se da ne bude gore do ponedeljka. 

user posted image


Draga mama,

Ove kožne promene mi liče na virusne promene, herpetične, mažite sa Aciklovir mašću za oči i obavezno u ponedeljak idete kod dečijeg oftamologa.

Molim vas naglasite u apoteci da vam treba mast za oci. U ponedeljak kada obavite pregled kod decijeg oftalmologa , ja bih vas molila da mi napiset__e sta vam je rekao i preporucio.Hvala vam unapred



Dr Julka, 
danas smo isli kod oftamologa.Nastavljamo sa hlorofenikolom do cetvrtka. Kaže dr da je infekcija, i unutra je bas crveno. Javljam se u cetvrtak posle kontrole 


Hvala sto ste se javili. Javite se nakon kontrole da znam misljenje decijeg oftalmologa. Pozdrav


Draga dr,nisam se javila. Oko se oporavilo. Jedino sto nam se dioptrija povecala. Važno da nema infekcije. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.2.2021 4:21:09   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Molim vas za komentar krvne slike moje ćerke, koja puni za 20 dana 2 godine. Juče smo primili MMR, a prethodno smo uradili krvnu sliku, i naša dr je rekla da je sve ok, ali mene nešto kopkaju ova neslaganja kod limfocita, i još po neko.
Da li ima razloga za brigu?

user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 9.2.2021 5:04:49 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.2.2021 8:28:04   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Molim vas za komentar krvne slike moje ćerke, koja puni za 20 dana 2 godine. Juče smo primili MMR, a prethodno smo uradili krvnu sliku, i naša dr je rekla da je sve ok, ali mene nešto kopkaju ova neslaganja kod limfocita, i još po neko.
Da li ima razloga za brigu?

user posted image

Nemojte da brinete krvna slika i leukocitarna formula su sasvim uredu. U leukocitarnoj formuli odnos limfocita i neutrofila se menja svakog sata i minuta pa se i tako procenjuje. Rezultat je odlican, uzivajte. Pozdrav.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.2.2021 13:01:58   
Ben Hur
Draga Dr. Julka, 

Unapred Vam se zahvaljujem na odgovoru. Beba ima 3 meseca i 3 nedelje. Odmah nakon porođaja sam morala da se operišem, nakon toga sam izgubila mleko. Odnosno postojao je period u kome nisam smela da dojim i ono malo što je ostalo nisam uspela da održim zbog čega mi je jako krivo. Beba je počela da pije dohranu, tačnije Aptamil koji je lepo prihvatila. Međutim ubrzo su počeli da se pojavljuju periodi kada uopšte neće da jede. Pre mesec dana smo bili kod pedijatra i imala je 5kg. Izašla je iz porodilišta sa 3kg. Pedijatar je rekao da je to super i da jede koliko joj je potrebno. Ako ne bude htela ili me bude brinulo da probam da promenim dohranu i uzmem Hipp. Probali smo i da promenimo ali ništa. Sada je opet u periodu kada neće da jede poslednjih 3-4 dana. Juče do 16h jedva 100ml da je popila. Ili plače kada joj približim flašicu ili je uzme i "žvaće" tj premeće po ustima. Kada hoće da jede pojede na svaka 3h oko 130ml uveče pred spavanje i oko 200ml. Merili smo je i ima 5kg i 500gr. Dakle za mesec dana je dobila samo 450-500gr. Pokušavala sam na razne načine da je nahranim međutim kada neće- neće. Osim toga zaista je raspoložena, igra se smeje, iskreno ne izgleda gladno ali uvek razmišljam kako je sita ako skoro ništa nije pojela? Ima stolicu svaki dan, eventualno nekada svaki drugi. Ne muči se kada kaki. Spava skoro celu noć, tj uglavnom se budi oko 5h ujutru da se presvuče, jede i nastavi da spava do 8-9h.  Možda preterujem, previše brinem što dovodi do toga da joj i dosađujem sa hranom. Kažu mi da jede koliko hoće, plakala bi da je gladna, luda si što toliko brineš itd itd.. Ali nije da me ti komentari umire plus kilaža. Sledeće nedelje imamo kontrolu opet ali ipak mi je lakše da pitam i čujem i vaše mišljenje. Izvinjavam se na zaista predugom postu

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.2.2021 20:26:12   
dunja RR
Draga Dr Julka, puno puno vam hvala user posted image

Veliki pozdrav!


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Molim vas za komentar krvne slike moje ćerke, koja puni za 20 dana 2 godine. Juče smo primili MMR, a prethodno smo uradili krvnu sliku, i naša dr je rekla da je sve ok, ali mene nešto kopkaju ova neslaganja kod limfocita, i još po neko.
Da li ima razloga za brigu?

user posted image

Nemojte da brinete krvna slika i leukocitarna formula su sasvim uredu. U leukocitarnoj formuli odnos limfocita i neutrofila se menja svakog sata i minuta pa se i tako procenjuje. Rezultat je odlican, uzivajte. Pozdrav.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.2.2021 9:58:34   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Ben Hur

Draga Dr. Julka, 

Unapred Vam se zahvaljujem na odgovoru. Beba ima 3 meseca i 3 nedelje. Odmah nakon porođaja sam morala da se operišem, nakon toga sam izgubila mleko. Odnosno postojao je period u kome nisam smela da dojim i ono malo što je ostalo nisam uspela da održim zbog čega mi je jako krivo. Beba je počela da pije dohranu, tačnije Aptamil koji je lepo prihvatila. Međutim ubrzo su počeli da se pojavljuju periodi kada uopšte neće da jede. Pre mesec dana smo bili kod pedijatra i imala je 5kg. Izašla je iz porodilišta sa 3kg. Pedijatar je rekao da je to super i da jede koliko joj je potrebno. Ako ne bude htela ili me bude brinulo da probam da promenim dohranu i uzmem Hipp. Probali smo i da promenimo ali ništa. Sada je opet u periodu kada neće da jede poslednjih 3-4 dana. Juče do 16h jedva 100ml da je popila. Ili plače kada joj približim flašicu ili je uzme i "žvaće" tj premeće po ustima. Kada hoće da jede pojede na svaka 3h oko 130ml uveče pred spavanje i oko 200ml. Merili smo je i ima 5kg i 500gr. Dakle za mesec dana je dobila samo 450-500gr. Pokušavala sam na razne načine da je nahranim međutim kada neće- neće. Osim toga zaista je raspoložena, igra se smeje, iskreno ne izgleda gladno ali uvek razmišljam kako je sita ako skoro ništa nije pojela? Ima stolicu svaki dan, eventualno nekada svaki drugi. Ne muči se kada kaki. Spava skoro celu noć, tj uglavnom se budi oko 5h ujutru da se presvuče, jede i nastavi da spava do 8-9h.  Možda preterujem, previše brinem što dovodi do toga da joj i dosađujem sa hranom. Kažu mi da jede koliko hoće, plakala bi da je gladna, luda si što toliko brineš itd itd.. Ali nije da me ti komentari umire plus kilaža. Sledeće nedelje imamo kontrolu opet ali ipak mi je lakše da pitam i čujem i vaše mišljenje. Izvinjavam se na zaista predugom postu

Ja ne znam da li je devojcica ili decak, ali normalna je TM za devojcice sa tri meseca od 4,8 do 6,4 kg, a za decake sa tri meseca od 5,0 do 7,8 kg. Nije nista strasno sto beba jede formulu, ja mislim da dobro napreduje. Nije vazna telesna masa , vazno je kako se beba ponasa, da li dobro i mirno spava ,da li je zivahna, dali prati i reagije kada joj pricate, da li ima uredno stolicu. Ko zna kakvi ste bili vi u tom periodu , kako ste i koliko jeli, kako ste se ponasali. Ja na osnovu ovoga sto ste napisala ne bih brinula, javite mi kako je bilo na kontrolnom pregledu, kolika je tezina, i sta kaze doktorka, kakav je neuroloski pregled, kakav je tonus misica. Ja bih vam bila xahvalna da mi javite.

(odgovor članu Ben Hur)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.2.2021 16:47:59   
Filadendronka

Draga dr Julka, bas sam trazila kada sam ovo sve pisala, posto se situacija ponavlja opet. 
Opet ucestalo mokrenje, bez ikakvih tegoba. Uk u redu, a u urinu ima 3-5 leukocita, malo bakterija i dosta fosfata. On je bas pricljiv, verujem da bi nam rekao da postoji neki problem. Bas sam u razmisljanju sta mu je i kako to da resimo.

Puno Vas pozdravljam!


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Draga dr Julka,
Hvala Vam sto mislite na nas. Situacija je dosta bolja, a nas pedijatar takodje deli Vase misljenje da je rec o nekoj fazi i reakciji na brata koji ima godinu dana. Uradili smo celokupnu krvnu sliku, biohemiju, urin i urinokulturu i sve je u redu. Nefrolog nam je rekao da nema razloga za brigu posto su nalazi uredni. Pratimo i dalje njegovo ponasanje, veseo je, nema bolove, tako da se nadam ce uskoro biti sve kao pre. Hvala Vam i svako dobro! 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Draga dr Julka,
Decak od cetiri godine ima problem sa ucestalim mokrenjem tokom dana ( preko 20 puta). Spava celu noc, a ako se probudi odmah trci da piski. To traje unazad mesec dana. Ne pecka ga, niti boli. Dva puta radjena analiza urina i urinokultura. U nalazu UK nadjena morganella morganii, ali nas pedijatar nam je objasnio da to nije od znacaja za ovaj problem. Krvna slika mu je odlicna. Pocela sam da mu dajem caj Josif Pancic za decu i trudnice. Ne znam da li treba da uradimo neku dodatnu analizu, pa Vas molim za savet. Hvala unapred. 



U ovom vasem problemu bitno je da kontrliset__e da li se radi o urinarnoj infekciju, da li je prepucijum uredu sto ce vam reci vas pedijatar ili deciji urolog. Bilo bi dobro da prekontroliset__e i glikemiju u krvi. Ako je sve u redu , a dete ide u vrtic razmislite sta se tamo desava, da li je neka trauma u pitanju. Rzgovarajte sa njim i saznajte, ko cuva dete sta kaze, ali je najbitnije pricati sa detetom ,plako ispitujte da li dete ima neki problem jer oni u tom uzrastu obicno cute i nece da pricaju. Polako i istrajno, nezno ,razgovarajte i saznajte, pa mi se javite.

Niste mi se javili, kako je dete, da li se mokrenje proredilo da li ste saznali da li je neka trauma u pitanju. Javite se, brinem.




On je mnogo oset_ljiv i to je reakcija na nesto i nekoga. Mazite ga i posvecujte mu vise paznje nego mladjem detetu dok se ne navikne. Hvala sto ste mi javili i zelim vam sve najbolje. Javite se uvek.



(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.2.2021 17:07:43   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Draga dr Julka, bas sam trazila kada sam ovo sve pisala, posto se situacija ponavlja opet. 
Opet ucestalo mokrenje, bez ikakvih tegoba. Uk u redu, a u urinu ima 3-5 leukocita, malo bakterija i dosta fosfata. On je bas pricljiv, verujem da bi nam rekao da postoji neki problem. Bas sam u razmisljanju sta mu je i kako to da resimo.

Puno Vas pozdravljam!


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Draga dr Julka,
Hvala Vam sto mislite na nas. Situacija je dosta bolja, a nas pedijatar takodje deli Vase misljenje da je rec o nekoj fazi i reakciji na brata koji ima godinu dana. Uradili smo celokupnu krvnu sliku, biohemiju, urin i urinokulturu i sve je u redu. Nefrolog nam je rekao da nema razloga za brigu posto su nalazi uredni. Pratimo i dalje njegovo ponasanje, veseo je, nema bolove, tako da se nadam ce uskoro biti sve kao pre. Hvala Vam i svako dobro! 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Draga dr Julka,
Decak od cetiri godine ima problem sa ucestalim mokrenjem tokom dana ( preko 20 puta). Spava celu noc, a ako se probudi odmah trci da piski. To traje unazad mesec dana. Ne pecka ga, niti boli. Dva puta radjena analiza urina i urinokultura. U nalazu UK nadjena morganella morganii, ali nas pedijatar nam je objasnio da to nije od znacaja za ovaj problem. Krvna slika mu je odlicna. Pocela sam da mu dajem caj Josif Pancic za decu i trudnice. Ne znam da li treba da uradimo neku dodatnu analizu, pa Vas molim za savet. Hvala unapred. 



U ovom vasem problemu bitno je da kontrliset__e da li se radi o urinarnoj infekciju, da li je prepucijum uredu sto ce vam reci vas pedijatar ili deciji urolog. Bilo bi dobro da prekontroliset__e i glikemiju u krvi. Ako je sve u redu , a dete ide u vrtic razmislite sta se tamo desava, da li je neka trauma u pitanju. Rzgovarajte sa njim i saznajte, ko cuva dete sta kaze, ali je najbitnije pricati sa detetom ,plako ispitujte da li dete ima neki problem jer oni u tom uzrastu obicno cute i nece da pricaju. Polako i istrajno, nezno ,razgovarajte i saznajte, pa mi se javite.

Niste mi se javili, kako je dete, da li se mokrenje proredilo da li ste saznali da li je neka trauma u pitanju. Javite se, brinem.




On je mnogo oset_ljiv i to je reakcija na nesto i nekoga. Mazite ga i posvecujte mu vise paznje nego mladjem detetu dok se ne navikne. Hvala sto ste mi javili i zelim vam sve najbolje. Javite se uvek.




Na osnovi pregleda urina i UK urinarna infekcija nije u pitanju. Potrebno je da dete pregleda deciji urolog , ja imam poverenja u Prof Krstica i ako on nakon pregleda kaze da je sve uredu, bice nam potreban deciji psiholog jer verovatno nest se desava negde, obzirom da je osetljivo dete. Molim vas potrudite se i javite mi.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.3.2021 8:09:54   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Draga dr Julka, bas sam trazila kada sam ovo sve pisala, posto se situacija ponavlja opet. 
Opet ucestalo mokrenje, bez ikakvih tegoba. Uk u redu, a u urinu ima 3-5 leukocita, malo bakterija i dosta fosfata. On je bas pricljiv, verujem da bi nam rekao da postoji neki problem. Bas sam u razmisljanju sta mu je i kako to da resimo.

Puno Vas pozdravljam!


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Draga dr Julka,
Hvala Vam sto mislite na nas. Situacija je dosta bolja, a nas pedijatar takodje deli Vase misljenje da je rec o nekoj fazi i reakciji na brata koji ima godinu dana. Uradili smo celokupnu krvnu sliku, biohemiju, urin i urinokulturu i sve je u redu. Nefrolog nam je rekao da nema razloga za brigu posto su nalazi uredni. Pratimo i dalje njegovo ponasanje, veseo je, nema bolove, tako da se nadam ce uskoro biti sve kao pre. Hvala Vam i svako dobro! 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Draga dr Julka,
Decak od cetiri godine ima problem sa ucestalim mokrenjem tokom dana ( preko 20 puta). Spava celu noc, a ako se probudi odmah trci da piski. To traje unazad mesec dana. Ne pecka ga, niti boli. Dva puta radjena analiza urina i urinokultura. U nalazu UK nadjena morganella morganii, ali nas pedijatar nam je objasnio da to nije od znacaja za ovaj problem. Krvna slika mu je odlicna. Pocela sam da mu dajem caj Josif Pancic za decu i trudnice. Ne znam da li treba da uradimo neku dodatnu analizu, pa Vas molim za savet. Hvala unapred. 



U ovom vasem problemu bitno je da kontrliset__e da li se radi o urinarnoj infekciju, da li je prepucijum uredu sto ce vam reci vas pedijatar ili deciji urolog. Bilo bi dobro da prekontroliset__e i glikemiju u krvi. Ako je sve u redu , a dete ide u vrtic razmislite sta se tamo desava, da li je neka trauma u pitanju. Rzgovarajte sa njim i saznajte, ko cuva dete sta kaze, ali je najbitnije pricati sa detetom ,plako ispitujte da li dete ima neki problem jer oni u tom uzrastu obicno cute i nece da pricaju. Polako i istrajno, nezno ,razgovarajte i saznajte, pa mi se javite.

Niste mi se javili, kako je dete, da li se mokrenje proredilo da li ste saznali da li je neka trauma u pitanju. Javite se, brinem.




On je mnogo oset_ljiv i to je reakcija na nesto i nekoga. Mazite ga i posvecujte mu vise paznje nego mladjem detetu dok se ne navikne. Hvala sto ste mi javili i zelim vam sve najbolje. Javite se uvek.




Na osnovi pregleda urina i UK urinarna infekcija nije u pitanju. Potrebno je da dete pregleda deciji urolog , ja imam poverenja u Prof Krstica i ako on nakon pregleda kaze da je sve uredu, bice nam potreban deciji psiholog jer verovatno nest se desava negde, obzirom da je osetljivo dete. Molim vas potrudite se i javite mi.

Da li ste obavili sve kako sam vam napisala. Kako je dete, volela bih da mi napisete sta ste uradili. Pozdravljam vas

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.3.2021 15:28:29   
Filadendronka

Postovana doktorka,
Poslusali smo Vas savet, vidi se blago poboljsanje, ali i dalje je prisutno to ucestalo mokrenje. Nocu je sve u redu, tako da i mi verujemo da je rec o nekoj emotivnoj reakciji. Imamo i mladje dete od 22 meseca, pa se trudimo da budemo jednako posveceni. U narednim danima cemo ponoviti analizu urina. Hvala puno na interesovanju. 



IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Draga dr Julka, bas sam trazila kada sam ovo sve pisala, posto se situacija ponavlja opet. 
Opet ucestalo mokrenje, bez ikakvih tegoba. Uk u redu, a u urinu ima 3-5 leukocita, malo bakterija i dosta fosfata. On je bas pricljiv, verujem da bi nam rekao da postoji neki problem. Bas sam u razmisljanju sta mu je i kako to da resimo.

Puno Vas pozdravljam!


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Draga dr Julka,
Hvala Vam sto mislite na nas. Situacija je dosta bolja, a nas pedijatar takodje deli Vase misljenje da je rec o nekoj fazi i reakciji na brata koji ima godinu dana. Uradili smo celokupnu krvnu sliku, biohemiju, urin i urinokulturu i sve je u redu. Nefrolog nam je rekao da nema razloga za brigu posto su nalazi uredni. Pratimo i dalje njegovo ponasanje, veseo je, nema bolove, tako da se nadam ce uskoro biti sve kao pre. Hvala Vam i svako dobro! 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Draga dr Julka,
Decak od cetiri godine ima problem sa ucestalim mokrenjem tokom dana ( preko 20 puta). Spava celu noc, a ako se probudi odmah trci da piski. To traje unazad mesec dana. Ne pecka ga, niti boli. Dva puta radjena analiza urina i urinokultura. U nalazu UK nadjena morganella morganii, ali nas pedijatar nam je objasnio da to nije od znacaja za ovaj problem. Krvna slika mu je odlicna. Pocela sam da mu dajem caj Josif Pancic za decu i trudnice. Ne znam da li treba da uradimo neku dodatnu analizu, pa Vas molim za savet. Hvala unapred. 



U ovom vasem problemu bitno je da kontrliset___e da li se radi o urinarnoj infekciju, da li je prepucijum uredu sto ce vam reci vas pedijatar ili deciji urolog. Bilo bi dobro da prekontroliset___e i glikemiju u krvi. Ako je sve u redu , a dete ide u vrtic razmislite sta se tamo desava, da li je neka trauma u pitanju. Rzgovarajte sa njim i saznajte, ko cuva dete sta kaze, ali je najbitnije pricati sa detetom ,plako ispitujte da li dete ima neki problem jer oni u tom uzrastu obicno cute i nece da pricaju. Polako i istrajno, nezno ,razgovarajte i saznajte, pa mi se javite.

Niste mi se javili, kako je dete, da li se mokrenje proredilo da li ste saznali da li je neka trauma u pitanju. Javite se, brinem.




On je mnogo oset__ljiv i to je reakcija na nesto i nekoga. Mazite ga i posvecujte mu vise paznje nego mladjem detetu dok se ne navikne. Hvala sto ste mi javili i zelim vam sve najbolje. Javite se uvek.




Na osnovi pregleda urina i UK urinarna infekcija nije u pitanju. Potrebno je da dete pregleda deciji urolog , ja imam poverenja u Prof Krstica i ako on nakon pregleda kaze da je sve uredu, bice nam potreban deciji psiholog jer verovatno nest se desava negde, obzirom da je oset_ljivo dete. Molim vas potrudite se i javite mi.

Da li ste obavili sve kako sam vam napisala. Kako je dete, volela bih da mi napiset_e sta ste uradili. Pozdravljam vas



(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here