|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
31.1.2017 10:59:28   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica

Hvala Vam doktorka ja sam iz Nisa imamo i ovde jako dobrog pulmologa, tek smo krenuli sa analizama i pripremama, javicu u svakom slucaju kako se sve zavrsilo.. Hvala jos jednom.

Da li ste bili kod decijeg pulmologa kako ste mi odecali. Vazno mi je sta ce on da kaze. Da li se zlezda smanjila ili promenila boju.




Postovana doktorka
Manja je juce operisana,pre operacije smo isli kod pulmologa koji je potvrdio sumnje hirurga i potpisao dopust za operaciju. Sve je proslo ok,deo ispod zlezde je bio bas zagnojio tako da je dr stavila i dren koji je danas skinut i mi smo sada
kod kuce. U ponedeljak skidamo konce i dr se nada da ce irana lepo da zaraste. Zlezda je poslata na analizu i rezultati ce biti za 10 dana,takodje je uzet i bris te tecnosti koja se nalazila unutra i ti rezultati ce biti gotovi ubrzo.
Hvala Vam puno na savetima,javicu se kad rez.budu gotovi. Puno pozdrava.

Molim vas da mi napisete rezultate analize, naravno kada je dobijete, jako me interesuje. Pozdrav

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.2.2017 23:39:33   
dunja RR
Draga Dr Julka, da li je neophodno da dete 2 godine i 8 meseci spava na jastuku? Moj sin spava od rođenja bez jastuka, na ravnom (osim par puta kada je kašljucao pa smo podigli uzglavlje, ali hvala bogu nije bolešljiv inače). Da li je neophodno da počnemo da koristimo jastuk?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
13.2.2017 16:50:54   
serpica

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica

Hvala Vam doktorka ja sam iz Nisa imamo i ovde jako dobrog pulmologa, tek smo krenuli sa analizama i pripremama, javicu u svakom slucaju kako se sve zavrsilo.. Hvala jos jednom.

Da li ste bili kod decijeg pulmologa kako ste mi odecali. Vazno mi je sta ce on da kaze. Da li se zlezda smanjila ili promenila boju.




Postovana doktorka
Manja je juce operisana,pre operacije smo isli kod pulmologa koji je potvrdio sumnje hirurga i potpisao dopust za operaciju. Sve je proslo ok,deo ispod zlezde je bio bas zagnojio tako da je dr stavila i dren koji je danas skinut i mi smo sada
kod kuce. U ponedeljak skidamo konce i dr se nada da ce irana lepo da zaraste. Zlezda je poslata na analizu i rezultati ce biti za 10 dana,takodje je uzet i bris te tecnosti koja se nalazila unutra i ti rezultati ce biti gotovi ubrzo.
Hvala Vam puno na savetima,javicu se kad rez.budu gotovi. Puno pozdrava.

Molim vas da mi napisete rezultate analize, naravno kada je dobijete, jako me interesuje. Pozdrav




Postovana doktorka upravo smo se vratili sa kontrole i uzeli PH nalaz.
Sve je ok. Evo prenosim Vam tacno kako pise:

LAMMATIO CHRONICA GRANULOMATOSA CUM
MICROCALCIFICATIONES MULTIPLICES DYSTROPHICAE.
Ispod pise ovako:
Dve sivobele biopsije 6 i 7mm sitno zrnaste povrsine.

Vama hvala na svemu do sada. Puno pozdrava.



_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.2.2017 10:26:14   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, da li je neophodno da dete 2 godine i 8 meseci spava na jastuku? Moj sin spava od rođenja bez jastuka, na ravnom (osim par puta kada je kašljucao pa smo podigli uzglavlje, ali hvala bogu nije bolešljiv inače). Da li je neophodno da počnemo da koristimo jastuk?

Nije neophodno ako detetu tako odgovara. Dobro ste postupili kada je kasljucao i imao slivanje i tako se ponasajte ubuduce.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.2.2017 10:30:08   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica

Hvala Vam doktorka ja sam iz Nisa imamo i ovde jako dobrog pulmologa, tek smo krenuli sa analizama i pripremama, javicu u svakom slucaju kako se sve zavrsilo.. Hvala jos jednom.

Da li ste bili kod decijeg pulmologa kako ste mi odecali. Vazno mi je sta ce on da kaze. Da li se zlezda smanjila ili promenila boju.




Postovana doktorka
Manja je juce operisana,pre operacije smo isli kod pulmologa koji je potvrdio sumnje hirurga i potpisao dopust za operaciju. Sve je proslo ok,deo ispod zlezde je bio bas zagnojio tako da je dr stavila i dren koji je danas skinut i mi smo sada
kod kuce. U ponedeljak skidamo konce i dr se nada da ce irana lepo da zaraste. Zlezda je poslata na analizu i rezultati ce biti za 10 dana,takodje je uzet i bris te tecnosti koja se nalazila unutra i ti rezultati ce biti gotovi ubrzo.
Hvala Vam puno na savetima,javicu se kad rez.budu gotovi. Puno pozdrava.

Molim vas da mi napisete rezultate analize, naravno kada je dobijete, jako me interesuje. Pozdrav




Postovana doktorka upravo smo se vratili sa kontrole i uzeli PH nalaz.
Sve je ok. Evo prenosim Vam tacno kako pise:

LAMMATIO CHRONICA GRANULOMATOSA CUM
MICROCALCIFICATIONES MULTIPLICES DYSTROPHICAE.
Ispod pise ovako:
Dve sivobele biopsije 6 i 7mm sitno zrnaste povrsine.

Vama hvala na svemu do sada. Puno pozdrava.



Hvala sto ste se javili i radujem se sto je takav nalaz. Pozdravljam vas i uvek me pitajte , sto znam odgovoricu ili cu vas uputiti kod nekoga ko bolje poznaje tu oblast.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.2.2017 18:03:52   
serpica
Hvala Vam doktorka,naravno da cu da pitam za savet. Hvala jos jednom na izdvojenom vremenu za nas i na odgovrima.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.2.2017 8:42:11   
vocicana
Serpice ja se ubacujem bez pitanja za nasu postovanu doktorku. Presrecna sam sto je Manjin hp dobar! Samo da te user posted image . Divno!!!!user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
19.2.2017 13:32:30   
suzi kju
Draga doktorka, pisala sam u drugoj7temi pa ću da prekopiram tekst. Treba mi savet,mišljenje.

Mame tražila sam temu ali nisam uspela da nađem sličnu.
Moje mackice pune za par dana 17 meseci i još ne hodaju.
One samo pridju uhvate nas za ruke i tako idu.mi da ih vodimo za rukicu.
Po savetu fizijatra ništa nijednog trenutka nismo forsirali. Same su propuzale, same su počele da se uspravljaju uz nameštaj, da hodaju uz isti ali nikako da a oslobode same.
Ema je bila bas blizu da se pusti sama ali zaglavismo u bolnicu i to je usporilo jako,sada se bas plaši.
Andja napravi nekoliko koraka sama,od kreveta do fotelje, od stola do kreveta .
Puze za medalju, mogu na takmičenje da idu.
One su ocigledno skapirale da puzenjem mogu jako brzo da stignu do cilja.
Čak su skapirale da im je lakše i sigurnije kada ih mi držimo za rukicu.
Ne znam šta da radimo. Ne brinem se toliko jer vidim da su zdrave, da hodaju ali ne samostalno.
Da li da nastavimo da ih vodimo ili ne.
Šta mislite?

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
19.2.2017 13:55:40   
Maraj
Postovana doktorka , ja imam sina od 16 i po meseci. Pre nekih mesec dana je poceo jako da se ljuti. I naravno bez razloga. To ispoljava tako sto lupa glavom o pod. I to bas jako udari. Plašim se da se ne povredi. Ne znam sta da radim i kako da ga odviknem od toga

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.2.2017 11:17:15   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Draga doktorka, pisala sam u drugoj7temi pa ću da prekopiram tekst. Treba mi savet,mišljenje.

Mame tražila sam temu ali nisam uspela da nađem sličnu.
Moje mackice pune za par dana 17 meseci i još ne hodaju.
One samo pridju uhvate nas za ruke i tako idu.mi da ih vodimo za rukicu.
Po savetu fizijatra ništa nijednog trenutka nismo forsirali. Same su propuzale, same su počele da se uspravljaju uz nameštaj, da hodaju uz isti ali nikako da a oslobode same.
Ema je bila bas blizu da se pusti sama ali zaglavismo u bolnicu i to je usporilo jako,sada se bas plaši.
Andja napravi nekoliko koraka sama,od kreveta do fotelje, od stola do kreveta .
Puze za medalju, mogu na takmičenje da idu.
One su ocigledno skapirale da puzenjem mogu jako brzo da stignu do cilja.
Čak su skapirale da im je lakše i sigurnije kada ih mi držimo za rukicu.
Ne znam šta da radimo. Ne brinem se toliko jer vidim da su zdrave, da hodaju ali ne samostalno.
Da li da nastavimo da ih vodimo ili ne.
Šta mislite?

Postujte misljenje fizijatra, ne treba ih forsirati. Uspravile su se , nacine nekoliko koraka, polako, one hodaju. Pomazite im da ne padnu i da se ne uplase, za sada je sve uredu, osamostalice se u jednom trenutku, imajte strpljenja.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.2.2017 11:24:12   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Maraj

Postovana doktorka , ja imam sina od 16 i po meseci. Pre nekih mesec dana je poceo jako da se ljuti. I naravno bez razloga. To ispoljava tako sto lupa glavom o pod. I to bas jako udari. Plašim se da se ne povredi. Ne znam sta da radim i kako da ga odviknem od toga

Imala sam takav slucaj u preksi, bilo je tesko za gledanje, udarao je o zid, o pod, ali je sve proslo i sada je najbolji djak i dobar decak. Ako je to tesko za gledanje i ako potraje pitajte za savet psihologa, on moze da vam da savet i pomogne bolje od mene.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.2.2017 18:37:32   
Dragce86
Jako korisno imati dr na forumu, velika pomc za sve zabrinute mame. SVE POHVALE RR timu.user posted image

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
6.3.2017 21:45:50   
Ana RR
Draga doktorka, naša Mati ima problem sa sinom pa vam kopiram njen post:


IZVORNA PORUKA: mati

Ovako...
Mislila sam da smo ovaj problem prevazisli, ali posle par meseci mira opet isto.
Od kako je skinuo pelenu, Mita ima problem sa kakanjem. Nije mu tvrda stolica i nije zbog toga. Jednostavno ne zeli da kaki. Verovatno ga je nekad zabolelo i sad nema sanse da sedne na nosu ili solju.
On ima nagon, koji uvijanjem, izvijanjem i nabijanjem glave u jastuk prevazidje, i tako trpi pet, sest dana... Za to vreme mu se i stolica stvrdne i krecu nove muke.
Dosli smo do toga da kaka na silu. Tacnije, kad krene da piski ja za njim i "ujasim" nosu i ne dam mu da mrda. To zna da potraje, ali mpram da sedim pored njega.
Mislim da to nije fizicki problem, vec psihicki, da ima neku barijeru i strah u glavi...


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.3.2017 10:46:15   
emicaa
draga doktorka,Moja djevojcica ima svaki dan grceve u stomaku.Vec pola godine pije jake antibiotike,svaki dan joj daje i probiotik.Pricala sam i sa njenom doktoricom oko tih grceva ali ona misli da ne trebamo nista preduzimati jer je to vjerovatno zbog lijeka.Sta bih joj mogla davati,zao mi je da je svaki dan ovako muce.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
8.3.2017 7:05:00   
Anck Su Nmaun
Postovanje
Od jutros smo primetili kod bebe, stare nepunih 10 meseci 4 kvrzice na vratu malo dalje iza uva, on je inace prehladjen samo da napomenem, ne znam ima li kakve veze sa tim?

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
8.3.2017 7:13:13   
Duškić
Postovana dr...

Srecan 8.mart!!!

Htela sam da vas pitam, koliko stolica je normalno da ima dete od sedam i po meseci??

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.3.2017 17:52:47   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

draga doktorka,Moja djevojcica ima svaki dan grceve u stomaku.Vec pola godine pije jake antibiotike,svaki dan joj daje i probiotik.Pricala sam i sa njenom doktoricom oko tih grceva ali ona misli da ne trebamo nista preduzimati jer je to vjerovatno zbog lijeka.Sta bih joj mogla davati,zao mi je da je svaki dan ovako muce.

Nista mi napisali koliko je dete staro,to mi je vazno za odgovor. Grcevi ne moraju da bubu samo u vezi sa antibioticima, mogu biti i posledica ne podnosenja neke vrste hrane. Moj savet je da obavezno kosultujete decijeg gastroenterologa, zbog moguce intolerancije.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.3.2017 17:58:48   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Postovanje
Od jutros smo primetili kod bebe, stare nepunih 10 meseci 4 kvrzice na vratu malo dalje iza uva, on je inace prehladjen samo da napomenem, ne znam ima li kakve veze sa tim?

Ovako na nevidjeno, obzirom da je dete bolesno te kvrzice mogu biti limfne zlezde. Limfne zlezde su cesto povecane kada je dete u infekciji i javljaju se u sklopu sa infekcijom. Pratite infekciju i velicinu zlezda pa se javite vasem lekaru da proceni.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.3.2017 18:04:14   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Duškić

Postovana dr...

Srecan 8.mart!!!

Htela sam da vas pitam, koliko stolica je normalno da ima dete od sedam i po meseci??

Hvala na cestitkama. Ja cu biti zadovoljna ako vi i vase dete budete zdravi i veseli. Ne postoju tacan broj stolica koji dete treba da ima, bitno je kakve su konzistencije i boje. Ako dete ima vise od sedam retkih stolica dnevno smatra se diareom i tada treba konsultovati lekara.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.3.2017 18:11:06   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Draga doktorka, naša Mati ima problem sa sinom pa vam kopiram njen post:


IZVORNA PORUKA: mati

Ovako...
Mislila sam da smo ovaj problem prevazisli, ali posle par meseci mira opet isto.
Od kako je skinuo pelenu, Mita ima problem sa kakanjem. Nije mu tvrda stolica i nije zbog toga. Jednostavno ne zeli da kaki. Verovatno ga je nekad zabolelo i sad nema sanse da sedne na nosu ili solju.
On ima nagon, koji uvijanjem, izvijanjem i nabijanjem glave u jastuk prevazidje, i tako trpi pet, sest dana... Za to vreme mu se i stolica stvrdne i krecu nove muke.
Dosli smo do toga da kaka na silu. Tacnije, kad krene da piski ja za njim i "ujasim" nosu i ne dam mu da mrda. To zna da potraje, ali mpram da sedim pored njega.
Mislim da to nije fizicki problem, vec psihicki, da ima neku barijeru i strah u glavi...


Nije retka pojava da deca u nekom uzrastu imaju tih problema i po mom iskustvu je vezano za neku traumu. Vodite racuna o ishrani, dajte mu jedno vreme Isilac sirup, to je sirup protiv zatvora, i nezno i blago pricajte sa njim. Odjasnjavajte mu i pricajte lepo, grlite ga, nemojte nista na silu.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.3.2017 18:48:49   
mati
Draga doktorka, probali smo sa sirupom, od raznih proizvodjaca.
Pricam stalno sa njim, lepo i mirno, objasnjavam, ali dok ga ne prisilim da sedne na nosu, on bezi od nje, cak ne zeli ni da piski. Evo vec vise od pet dana nije kakio. Samo se izvija...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.3.2017 19:33:02   
emicaa

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

draga doktorka,Moja djevojcica ima svaki dan grceve u stomaku.Vec pola godine pije jake antibiotike,svaki dan joj daje i probiotik.Pricala sam i sa njenom doktoricom oko tih grceva ali ona misli da ne trebamo nista preduzimati jer je to vjerovatno zbog lijeka.Sta bih joj mogla davati,zao mi je da je svaki dan ovako muce.

Nista mi napisali koliko je dete staro,to mi je vazno za odgovor. Grcevi ne moraju da bubu samo u vezi sa antibioticima, mogu biti i posledica ne podnosenja neke vrste hrane. Moj savet je da obavezno kosultujete decijeg gastroenterologa, zbog moguce intolerancije.

Ima tri godine i 4 mjeseca.
Njoj su grcevi poceli nakon 3-4 dana nakon pocetka terapije.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.3.2017 19:01:14   
lesica
Draga doktorka,
interesuje me da li treba odložiti i koliko vakcinu u predškolskom uzrastu iz razloga što u ponedeljak gospođica završava sa 10-dnevnom terapijom antibiotikom zbog brisom potvrđene streptokokne upale grla, a sistematski i vakcina su zakazani u sredu. Iskreno ja se nadam da je neće pomerati, taman smo završili sa svim pregledima sad je još samo to preostalo.

< Poruku je uredio lesica RR -- 11.3.2017 19:20:54 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.3.2017 19:07:45   
lesica
I da ne zaboravim, da li da nastavim i sa davanjem probiotika ( bulardi ) dok ne ispije i drugu kutiju, pogotovo što iako ga od strata pije uz ab, ipak joj je stolica nešto ređa, a prvih dan dva terapije je imala blažu dijareju.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
12.3.2017 17:58:51   
emicaa
Postovana,jacaju li probiotici imunitet.Moja djeca su ih poceli piti u novembru i od tad nijedno nije bilo bolesno.I koliko dugo smiju uzimati probiotike,jedno ima osam mjeseci a drugo tri i po godine.Kcerka ih mora piti jer pije jake antibiotike vec pola godine i doktorica nam je savjetovala da ih pije sve dok je pod antibiotikom a beba od 8 mjeseci je pila 3 mjeseca zbog antibioticima narusene crijevne flore.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here