|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
30.11.2016 12:55:10   
serpica
Trazila sam ovu ili slicnu temu nisam uspela da nadjem,da ne zatrpavam druge teme,otvorila sam ovde..
Treba mi pomoc,iskustvo neke mame,bilo sta..
Ako se secate letos sam pisala o upali limfne zlezde ispod levoh pazuha kod Manje.. na dve kontrole receno nam je da ce se povuci samo od sebe,ali nije,naprotiv ostalo je isto i pocelo da menja boju.
Juce smo opet bili kod hematologa,potvrdjeno je da je besezitis,jaca reakcija na bsg vakcinu ali nas je poslala kod hirurga. Hirurg kaze da smo trebali da idemo jos odamh kod nje jer to nije posao za hematologa.
Nece da se povuce samo od sebe i svakako ce trebati jedna od dve intervencije. Dobili smo Panklav ab na 12h i obologe od rivanola do petka,u nadi da ce ta zlezda/grudvica da omeksa i da ce biti potrebno samo ambulantno
da se malo recne uz lokalnu anesteziju,da oni to ociste,previju i idemo kuci. U slucaju da ne omeksa do petka,tj da ne bude bilo kakve promene ceka nas operacija u opstoj anesteziji da izvade celo to tkivo,koje
na oko izgleda velicine graska ali kad je hirurg napipala dobro to ispada kao veci orah.user posted image
Obzirom da je Manja pila hemomicin pre par meseci iz drugog razloga i nije se povuklo to ne verujem ni da ce sada,ne veruje ni hirurg ali da opet probamo prvo tako...mnogo se brinem u oba slucaja..
Ako neko ima iskustva sa ovom intervencijom molim za savet.. hvala user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
30.11.2016 13:24:43   
IvanaSK RR
Serpice, ja stvarno ne znam za takav slucaj, ali bih da vam pruzim podrsku i pozelim da omeksa i da ne bude velike operacije.
Ljubim vas mnogo.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
30.11.2016 13:39:54   
serpica
Hvala draga,i ja se nadam najboljem,mislila sam mouzda je neka mama prosla kroz to,da znam kakv je oporavak,ne znam ni sama... bas se brinem

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
30.11.2016 13:46:42   
lesica
Serpi draga user posted image
Nemam iskustva.

Pitaj dr Julku u temi pitajte pedijatra, mislim da ce ti ona najbolji savet i objasnjenje dati.

Ljubi lepoticu.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
30.11.2016 13:50:20   
serpica

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Serpi draga user posted image
Nemam iskustva.

Pitaj dr Julku u temi pitajte pedijatra, mislim da ce ti ona najbolji savet i objasnjenje dati.

Ljubi lepoticu.




Hvala Les,nisam se setila.. cim sredim decu idem da postavim pitanje.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
30.11.2016 14:32:27   
Sandricak
Serpi drada, šaljem pozitivnu energiju, nadam se i ja da će da omeksa...
Što se tiče te prve vakcine, Marko od nje nema ožiljak, kada je napunio godinu htela pedijatar da ga šalje da se revakciniše jer se kao nije primila čim nema ožiljka, ali nisu hteli u Betaniji da to rade, stanovišta su da je bolje da se ne prima ponovo iako se nije primila...

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
30.11.2016 20:57:11   
Maraj
Serpi , citam i ne mogu da verujem.... stvarno nisam znala za ovakvu reakciju. Drzim fige , da se sve to smiri uz ab

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
30.11.2016 21:15:05   
Zemunka85
Serpi, ja isto ne znam nista o toj intervenciji i zelim vam da sve prodje u najboljem redu,
Ali drugaricin mali je imao besezitis. Ne takvog oblika, ali mu je jedno vreme "radila" BCG vakcina, zpravo dugo, dugo posle vakcinacije.
Gnojila, pucala, rasla i sl ...
Nisu imali nikakve intervencije

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
30.11.2016 23:24:22   
serpica
Hvala vam drugarice na podrsci...
zemunka i njoj je gnojilo dugo u prvih par meseci i to je proslo,ovo sad se javlja oko prvog rodjendana i obicno prodje samo od sebe,ali eto njoj nije,nezgodno je mesto,u poslednej vreme kad pokusam da je uhvatim
ispod ruke ona place.
Nadam se da ce sve biti ok.. hvala jos jednom user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
1.12.2016 17:02:57   
veselicaa
Draga mi smo se vec dopisivale i znas da je moja A.imala nesto slicno samo ona na vratu i nije od vakcine.Sta da ti kazem drzi se i ako dodje do operacije ne brini nista,deca se oporavljaju mnogo,mnogo brze od nas odraslih,zaboravice ona sve to za nedelju dana.Ja kada se setim koliko sam se plasila te opste anestezije,oporavka jer je moja A.maza i zali se i kada ima povisenu temperaturu ali ona se nijednom nije pozalila ni da je boli.Tvoja Manja je mala ali veruj mi oporavice se za cas.Sreca je da obe nisu imale zdravstveni problem vec ce im ukloniti nesto sto im ne treba,videces kako ce ti laknuti jer i sama kazes da ne mozes ni da je podignes kako treba,da je boli.Ti se drzi,budi nasmejana,ljubi je stalno i pricaj joj sto vise.Drzimo vam palceve da sve prodje kako treba a ti ljubi malu lepoticu puno od mene i moje A. user posted image user posted image
A da,i moja A.je pila nekoliko tura ab u nadi da ce se povuci ali nije.Znam da nije isti problem,ali samo zelim da ti kazem da nam je svima mnogo laknulo nakon operacije jer je problem zauvek resen.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
1.12.2016 17:09:53   
Mariya
Ja nisam, ali su moja sestra i moj brat imali to kao bebe, sestru su operisali a bratu se samo povuklo. Ne znam ništa više o tome, znam samo iz mamine priče, a to je bilo pre 30 godina...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
2.12.2016 9:29:48   
IvanaSK RR
Serpice, sta kaze dr?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
2.12.2016 13:52:44   
serpica
Hvala vam drugarice punooo,evo upravo se vratili od dr,misljenje ovog hirurga je da je ipak dermadoidna cista ako sam dobro napisla,nada se da ce se povuci,da nastavimo sa ab kontrola 14 decembra,u medjuvremenu da uradimo
jos jedan uz... user posted image
ako se ispostavi da je cista ide pod opstu anesteziju... bas se brinem..
hvala vam jos jednom od srca

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
2.12.2016 13:55:11   
IvanaSK RR
Serpice, bice sve dobro, nemoj da brines😘

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
2.12.2016 14:02:18   
Sanjalicaaa
Serpice, grlim te.Znam da je tesko, ali probaj da se ne sekiras, bice sve uredu. user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
2.12.2016 20:29:11   
veselicaa
Draga iskreno navijam da ce se povuci.Pokusaj malo manje da brines,i ja sam tako preterivala sa brigom.Samo kada se setim nisam isla nigde,ni na rr nisam mogla,povukla sam se u sebe i samo mi je odgovaralo da budem sa A.i ugadjam joj.Razumem te potpuno user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
7.3.2018 12:16:19   
Dora89
Ja lično sam nakon BCG vakcine imala temperaturu par dana i jak bol na mestu uboda. To je spontano prošlo, a sad imam ogroman ožiljak na mestu uboda, meri se centimetrima! Ako ne prođe reakcija za par dana, javite se lekaru. A na mestu uboda ranica se formira i zarasta više meseci, to je normalno.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
7.3.2018 15:08:56   
mama Jo
Nama se pojavila ranica posle 3-4 nedelje od primanja, ali otpala je, sada se samo vidi mesto uboda kao oziljak koji ce verovarno ostati...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Besezitis ( reakcija na BSG vakcinu )
7.3.2018 21:12:52   
IvanaSK RR
Maca je ranica trajala dugo. Imala je i iscedak. Sada ima ožiljak.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here