|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sum na srcu kod bebe
17.9.2015 17:44:06   
dunja RR
Von user posted image

A ček, što kod hematologa?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Sum na srcu kod bebe
17.9.2015 17:47:01   
vonavoj
Zbog anemije,hemoglobin joj je 98,i hematokrit je 30.7..
Ali meni su obe anemicne,i starija je bila..i nije bila bolesljiva uopste..pri tom se ne zamaraju,ne spavaju =,tj,malo spavaju,to svi na forumu znajuuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Sum na srcu kod bebe
18.9.2015 6:27:03   
doktorkakristal
VON cisto u smislu da eto ne hude bolesna i da ako se razboli je odmah vodis pedijatru posto ti rekoh da se njma infekcije mogu komplikovati,sto kod vas verovatno nece jer ona nema neki veliki defekt,ali to je neki savet cisto predostroznosti radi,dosta dece moze imati taj otvor razlog je sto tokom rasta bebe u maminom stomaku postoji normalno otvor izmedju [retkomora,ali po rodjenju on zatvara kod neke dece ostane otvoren pa onda se to resava hiruskim putem

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Sum na srcu kod bebe
18.9.2015 9:53:05   
vonavoj
user posted image user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Sum na srcu kod bebe
18.9.2015 10:24:34   
mila83
Von,slazem se sa Dr Kristal sve sto ti je napisala.Samo je cuvaj da se ne razboli .I ne obracaj paznju na tu dr koja je vikala na tebe,kao bi ti ista uspela da primetis kada ona lepo napreduje i zdrava je? Samo ti radi sve kao i dosad,pojacaj jos ishranu bogatu gvozdjem,ne kombinuj mlecno sa tom hranom,i mozda da joj pocnes davati neki preparat za jacanje imuniteta, sad mozes i citruse da joj uvedes.Bitno da joj taj defekt do sada nije smetao,mislim da je taj najveci rizik prosao.Ne sekiraj se. Sve me nesto u zelucu probolo kada sam procitala,setila sam se svog soka kada sam saznala za Teodoru,evo jos malo godina tome. Ako ti nesto mogu pomoci,slobodno pitaj.user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Sum na srcu kod bebe
18.9.2015 20:49:14   
vonavoj
Hvala draga! Znam za mlecno i gvozdje..ona meni jede sve..dobila je refurum da pije..a uvescu joj imuno sirup sa cinkom..mogla bi da se prijavim na Rr pharmalife,meni je taj sirup broj 1!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Sum na srcu kod bebe
9.12.2015 14:10:56   
vonavoj
Bili smo na kontroli danas,bila je izuzetno mirna na pregledu i ekgu..Ekg je dobar,cuje i dalje sum,ali joj deluje manji nego sto je napisala na uz u septembru.
Sledeci uz nam je zakazala za 24.12.tj,da zovem taj dan u pola 11 da vidim da li ce nas primiti taj dan..ludnica..inace tek u februaru..

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Sum na srcu kod bebe
9.12.2015 15:08:53   
mila83
Bitno da je ona ovako dobro Von.Sigurna sam da bi ti nesto primetila da joj smeta.Kada ste radili ks zadnji put?

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Sum na srcu kod bebe
9.12.2015 15:50:52   
Maraj
Von jer joj dajes vitamin c sa gvozdjem. Kazu da treba uzimati ako ne cist vitamin c onda npr uz limun (limunadu) zbog bolje apsorpcije gvožđa.
I ishrana nema veze sa anemijom. Ja sam godinama bila anemicna da ne kazem dve decenije i nista dok nisam uzimala medikamente....

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Sum na srcu kod bebe
9.12.2015 16:11:41   
vonavoj
1.12. Je vadila krv..hemohlobin 106,iako pije ferum..sama sam uvela vitamim c.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Sum na srcu kod bebe
9.12.2015 16:13:28   
mila83
Anemija je vrlo nezgodna kada se zavuce,da tako kazem i ukoliko je velika dosta potraje...zato se pazi,pogotovo kod male dece, da to toga ne dodje.Ishrana itekako ima veze sa anemijom,pogotovo kod dece.Pravilna kombinacija namirnica,uz vitamin C, moze puno pomoci da se nivo hbg podigne. Ne znam nikog Maraj da je godinama bio anemican,ali verujem da u takvim slucajevima mora gvozdje dodatno da se uzima.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Sum na srcu kod bebe
9.12.2015 16:20:23   
mila83

IZVORNA PORUKA: vonavoj

1.12. Je vadila krv..hemohlobin 106,iako pije ferum..sama sam uvela vitamim c.


Pa dobro,nije 98 kao u septembru...mozda je i malo bila prehladjena,pa i to utice na trenutno stanje organizma.I dalje joj davaj sirup i c vitamin,ne preteruj sa kravljim mlekom ako ga pije.Ne moze to odjednom.Moja Teodora je mesecima posle operacije imala hgb 103 ni makac.Ja probala malo sirup da dajem,jako joj je smetao.i na svoju odgovornost ga prekinem i pocnem forsirati proso,zumance,cveklu..meso..sve po redu kako je smela u svom uzrastu. Sad krajem septembra bio 122.A od januara..bio 103.Trebalo bi i sada da proverim,ne jede puno ali i dalje gledam tu ishranu da forsiram,samo je sada lakse jer sme citruse,a uveli smo i malinu i kupinu...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Sum na srcu kod bebe
9.12.2015 21:00:12   
vonavoj
Mila,ona meni sve jede..a mleko uvece samo,oko 150ml.. ide sporo.. mada kada smo vadili krv iz vene,imala je 115hemoglobin.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Sum na srcu kod bebe
10.12.2015 9:20:42   
mila83
To je sve super ! i starija je ona nego sto je moja T bila i ima veci izbor hrane. Nemoj se sekirati,samo nastavite kako si do sada radila. Drzim fige da uradite Uz 24.12. da budes mirnija.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Sum na srcu kod bebe
10.12.2015 10:14:00   
vonavoj
Hvala draga,mnogo se nerviram.trudim se da im spremam sve kako treba a hemoglobin ne rasteuser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Sum na srcu kod bebe
10.12.2015 13:47:49   
mila83
Sad nisam u temi,a jel joj dajes sokic od cvekle ? Narendaj cveklu,sargarepu(mozes dodati i jabuku) i sok od limuna.Kad odstoji i pusti sok,procedi i zasladi medom,ili secerom.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Sum na srcu kod bebe
10.12.2015 15:32:22   
Maraj
Mila ja sam licno anemicna bila godinama , da ne kazem od malena.... konstantno anemija , konstantno hladna stopala , ruke. Svasta sam kombinovala od namirnica nista mi ishrana nije pomogla dok nisam uzela lekove. Zato sam rekla da ne verujem da se moze popraviti ishranom al dobro , da ne idem u off , samo sam to htela reci

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Sum na srcu kod bebe
10.12.2015 15:35:59   
vonavoj
Samo joj cveklu nisam davala,jer povracam od nje.. i dr hematolog mi je rekla nista bez lekovauser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Sum na srcu kod bebe
10.12.2015 15:42:24   
Maraj
Von draga ja nema sta nisam pila i od lekova. Na kraju mi je pomogla kombinacija lekova i to feroglobin, bevipleks , vitamin c i folna kiselina. Ne znam da l dete sme ovo sce da pije al eto napisah ako nekom treba
Cista totema sa vitaminom c i jos nesto sam pila ne secam se sta sve nnije mi pomogla

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Sum na srcu kod bebe
10.12.2015 15:45:19   
mila83
Ma nemojte me pogresno shvatiti devojke.
Von ako joj sirup ne smeta,u vidu povracanja ili zatvora,davaj joj obavezno.Moze samo pomoci.Ali probaj i sa sokom od cvekle kao sto sam ti napisala,u toj kombinaciji je bas lepa.Kao i povremeno da joj das sa rendanom jabukom ili nekom vocnom uzinom zamaskiras malo..mada je ona slatka.
Ja imam zamrznutih malina i kupina,visanja..pa povremeno izvadim par komada i dodam u vocnu uzinu npr. jer i one pomazu.

Maraj,to sam ti i napisala,ukoliko je anemija velika i dugotrajna,moraju lekovi..ali i ishrana ne moze odmoci. Ja sam isto godinama imala hladne ruke i stopala ali mislim da to nema veze sa anemijom,vec sa losom perifernom cirkulacijom,ako se dobro secam izraza.

Eto,ja sam uspela kod Teodore sa tim da posle nekoliko meseci popravim hgb,sporo ali eto..
Meni je bitno da je ona za to vreme bila zdrava,i nije imala neke izrazene tegobe kao anemicne osobe,poput malaksalosti i izrazito bledog tena,pospanosti itd...inace bih davala sirup sigurno.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Sum na srcu kod bebe
24.12.2015 16:39:25   
vonavoj
Samo da javnem da se rupica izmedju pretkomora smanjila..bila je 5-5,9mm,sad jr 4-5mm..kaze dr da je to bitno..da ide sporo,ali se zatvara..moze i do puberteta da bude..sve normalno,nema terapiju..kaze dr jer nema profilaksu,sta god to znacilo..i moze u vrtic,ali da je cuvamo opstrukcija.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Sum na srcu kod bebe
25.12.2015 11:42:09   
mila83
Bravo za malu devojku user posted image i mamu user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Sum na srcu kod bebe
25.12.2015 13:16:59   
vonavoj
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Sum na srcu kod bebe
2.1.2016 13:25:56   
Zemunka85
I nama je DR juce cula sum, a ina prekjuce nije. Tako da cemo kada ozdravi otici do kardiologa. Hgb joj je 113 kaze ona da je nemoguce da je toliko nizak od upale pluca ali ja sve mislin da ce se vratiti u normalu kada ozdravi. Bikada nije imala proble a sa tim a jednom joj je u infekciji bio 98 i kad je ozdravila vratio he u normalu tako da cu svakako to proveriti. Koliko se ceka na pregled kod kardiologa i gde da ideno Tirsova ili IMD?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Sum na srcu kod bebe
2.1.2016 13:50:27   
MAMAMAJ
Draga, kako sada šum, pa vi ste već veliki? Do sada ti to niko nije pominjao?
Vidim da si pomenula upalu pluća, da to nešto nije od toga čula dr, da li je tako nešto moguće?
U svakom slučaju, treba da odete na sve preglede, normalno.
Od srca želim da je dr pogrešila tu nešto.
Grlim te najjače. Ljubi lepotu malu.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here