|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 13:40:57   
Filadendronka
Bas mi je drago da sam vas nasmejala u ovoj temi. :) Da, tacno 8 puta je zvonila. Zna da sam u drugom stanju, pa ima li mozga da mozda spavam npr. Ljudi su cudo. Profesije bacamo u off, a za plate.... Ja izgleda moram da nadjem novi posao odmah nakon porodiljskog posto nam menjaju radno vreme i bice od 10 do 18h. Fizicki necu moci da uzmem decu posto se vrtic zatvara u isto vreme i nije mi humano da mi deca budu CEO dan tamo. Dakle posle 10 godina slede mi razgovori za posao i pitanja koju platu ocekujem. Najradije bih rekla “sto vise date manje se sramotite” :) Stvarno ne znam ni sta da trazim, ni sta da ocekujem.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 13:43:12   
Olga75
Kažite kome da se uvučem u booljager za te novce.
Ima ljudi koji žive sa 25000 i to ne jedno čeljade nego, al dobro
Idem ja da gledam šporete i to one jePtine

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 13:43:17   
bubulence
Mnogo volim firmu u kojoj muz i ja radimo. Prvo, plate su ok i prijavljeni smo na celu platu. Drugo, pre svega se ceni rad i trud. To sto neko ima fakultet ne znaci da ce biti uspesan. Isto tako neko ko ima samo srednju skolu ne znaci da ne moze da napreduje, ako se trudi i zalaze, moze da bude daleko iznad nekoga skolovanijeg. Jer, da se razumemo, mnogi iz nase generacije nisu imali uslova da se skoluju, isto tako smo svedoci da fakuktet mogu da imaju mnogi koji sam fakultet nisu ni videli.Da, me neshvatite pogresno, skolovanje je bitno , mi to nasoj deci stalno ponavljamo, u nasem slucaju je siguacija takva da mm sa fakultetom ima 6x vecu platu od mene sa srednjom skolom. Ali nemojte potcenjivati one koji ga nemaju. ''ona sa srednjom je vise placena nego ja sa fakultetom'' zvuci uuzaaasno ruzno i zavidno

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 14:06:32   
Filadendronka
Bubi, mislim da to iz ljudi govori razocaranje. Mnogi uloze sve sto imaju u obrazovanje i onda se desi da rade na bednim mestima, za bedne plate. I onda nalete na nekog manje obrazovanog koji je uspesniji i onda izbija revolt, bes... Naravno ima onih iz koji govori zavist, ali to je opet individualno. Meni je krivo sto kod nas u zemlji gotovo sve ide preko veze. Cak moras da budes dobar sa pekarkom da ti ne uvali zagoreo hleb.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 14:06:32   
lesli
Ana, zasto ne trazite promenu ucitelja? Ili promenite skolu? Znam da nije jednostavno, ali bolje nego da ti omrzne skolu... A ako ga uciteljica ne voli i dolazi ti takav snuzden, to ce se neminovno desiti.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 14:26:22   
Ana RR
Lesli, zato što mislim da bi se sve to prelomilo preko njegovih leđa :( pre svega, direktorka škole je užasna osoba, ne želim ni da spomenem šta je sve zataškala samo da bi sačuvala fotelju. Drugo, učitelji se drže jedni drugih i prelaskom u drugo odeljenje ne bih ništa dobila, samo bi dete ispaštalo. A prelazak u drugu školu nije opcija mada će biti u jednom momentu ali ne u bliskoj budućnosti.

On još uvek to ne vidi tako kako ja vidim, mada je očigledno da ga ne miriše. Ona je mene zvala na razgovore zbog takvih gluposti da sam se zabrinula za svoje dete. On nije nasilan, nikada nikoga nije udario, uvredio, tvrdoglav je to stoji, ali nije najgori. Ona je meni rekla da ja moram protiv njegove volje da ga pošaljem na rekreativnu da bi on postao bolje dete. Da je asocijalan (ima ovde devojaka koje poznaju i mene i moje dete koje mogu da kažu da to nije istina) itd itd.

< Poruku je uredio Ana RR -- 19.3.2019 16:13:07 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 14:26:35   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Bubi, mislim da to iz ljudi govori razocaranje. Mnogi uloze sve sto imaju u obrazovanje i onda se desi da rade na bednim mestima, za bedne plate. I onda nalete na nekog manje obrazovanog koji je uspesniji i onda izbija revolt, bes... Naravno ima onih iz koji govori zavist, ali to je opet individualno. Meni je krivo sto kod nas u zemlji gotovo sve ide preko veze. Cak moras da budes dobar sa pekarkom da ti ne uvali zagoreo hleb.





Upravo to. Nemam ja nista protiv ljudi sa srednjom skolom koji rade svoj casan posao, Imam protiv onih koji su neradnici. Zbog toga sam pomenula onu ženu iz blagajne. Znam cime se bavi kad je na poslu. Ja sam sa mojim tetkicama iz skole slatko ispricam nego sa nekom koleginicom. 



< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 19.3.2019 14:27:26 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 15:12:36   
Sanidej
Drzavna sluzba kao u seriji "Bolji zivot", ko se seca znace o cemu pricam

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 16:34:29   
IvanaSK RR
U svakom poslu ima onih koji "zabusavaju", ne obavljaju svoj posao kako treba....
Plate u nasoj drzavi su svima smesne.
SVIMA treba povecanje. Moj muz radi u vojsci,muz moje dobre drugarice u policiji.. Znam odlično kolike su im plate i kolika povecanja. Ako računate povećanje od 1000 dinara,jeste,moj muz je dobio povećanje. Pre par godina dok je sin isao u vrtic muz je dobio povecanje isto oko 1000 din, i tada nam se cena vrtica povećala za 1500 din..
Vojnicima koji rade u vojsci po ugovoru su tek strasne plate.. Bolje da ne pričam kolike su.
Samo jedno cu reci. Nigde trenutno nije kako treba.


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 16:36:52   
Rosita
U zemlji u kojoj se diplome kupuju đuture postalo je izlišno govoriti o fakultetu. Sve je obesmišljeno. A vremena su takva da, recimo, jedan filozof nikome ne treba. A gejmer začas zaradi ihahaj... I tako... A Srbija je posebna priča.


Čekam bus milion sati. Deca me jede, dušu mi vade pa je tranžiraju 😈

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 16:37:37   
bubulence
Pa ivana ja onda ocekujem da Mili dodje sa ogromnim buketom kod mene, alo, 1000din je dobio povecanje!?!? Ne moze to tek tako da prodje, ima da se isprsi 😁.



(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 16:52:01   
Ana RR
user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 18:15:50   
Maraj
IZVORNA PORUKA: bubulence

Mnogo volim firmu u kojoj muz i ja radimo. Prvo, plate su ok i prijavljeni smo na celu platu. Drugo, pre svega se ceni rad i trud. To sto neko ima fakultet ne znaci da ce biti uspesan. Isto tako neko ko ima samo srednju skolu ne znaci da ne moze da napreduje, ako se trudi i zalaze, moze da bude daleko iznad nekoga skolovanijeg. Jer, da se razumemo, mnogi iz nase generacije nisu imali uslova da se skoluju, isto tako smo svedoci da fakuktet mogu da imaju mnogi koji sam fakultet nisu ni videli.Da, me neshvatite pogresno, skolovanje je bitno , mi to nasoj deci stalno ponavljamo, u nasem slucaju je siguacija takva da mm sa fakultetom ima 6x vecu platu od mene sa srednjom skolom. Ali nemojte potcenjivati one koji ga nemaju. ''''ona sa srednjom je vise placena nego ja sa fakultetom'''' zvuci uuzaaasno ruzno i zavidno


Pa mislim da si ti pobrkala loncice. Strucna sprema odredjuje i sam posao i obim posla. Evo tvoj muz kazes ima 2 fakulteta. Sto ti nisi zaposlena na njegovom radnom mestu? Mozes li da napredujes do njegovog mesta?
A ako kazes da strucna sprema nema veze sa poslom, zasto onda tvoj muz ne radi posao za npr 25 000 din
Ili zasto tvoje dete u skoli ne obrazuje jedan npr cvecar ili trgovac. Nemam nista protiv i jednog zanimanja ali svakako sam stava da strucna sprema odredjuje posao. Druga je stvar sto neko sa npr 7.stepenom ne moze da nadje posao u struci pa radi posao za koji ne treba strucna sprema npr u butiku...
A zavidna nisam. Samo smatram da je kod nas poremecen sistem vrednosti. Da postoje platni razredi u svim oblastima...drugacija bi prica bila...

< Poruku je uredio Maraj -- 19.3.2019 18:19:15 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 18:20:09   
IvanaSK RR
Slažem se sa Bubulence. Nikoga i niciji posao ne omalovazavam. I ubite,ali mrzim ljude koji gledaju ko je sta zavrsio.  Ko je kakav covek ne pokazuje fakultet.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 18:33:49   
bubulence
Maraj taj posao koji radi moj muz sa dva fakulteta radi i njegov izuzetno sposoban kolega koji ima 3 razreda srednje skole. I sta sada? Da mm bude ljubomoran? Da trazi da ovom drugom smanje platu? A covek radi bolje od pola ljudi tamo koji su visoko skolovani.

Moje dete ne uci cvecar u skoli, kao ni Aninog Marka, mada bi se mozda neka cvecarka daleko vise trudila. U drzavnim ustanovama mozda jos uvek gledaju na te stvari, ali u privatnim kompanijama je, hvala Bogu, sve bitnije da je taj neko kvalitetan radnik a ne tatin sin sa kupljenom diplomom. Opet kazem, svaka cas_t onom ko je zaista ucio i ko hoce da radi, ali je najvise onih ''ja sam zavrsio fakultet i necu nista da radim ali hocu visoku platu''. Jadno. 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 18:42:14   
bebilule
Ja sam misljenja da se platni razredi trebaju odrediti, ali to je moguce u javnom sektoru. Kod nas se planira izjednacavanje koeficijenata do 2022. Haos je po tom pitanju. Isto tako, postoje radna mjesta za koje su predvidjene razlicite strucne spreme i to mi je ok. Pogotovo za radnike koje je zatekla sistematizacija sa nekom starom skolom. I po meni, radnik koji radi isti posao sa sss reba biti placen kao njegov kolega sa vss, ili bar razlike ne trebaju biti velike. Svaka cas_t svakome, ali fakulteti i diplome su preplavile drzavu, ne znace nuzno znanje i trud. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 18:43:12   
Maraj
E pa "u moje vreme "user posted image nije bilo ni privatnih fakulteta (tj tad su poceli da se pojavljuju) ni kupovine diploma.
Nista onda mislim da je problem resen. Sto bi onda nasa deca i isla u skolu. Nek sede kuci dok ne napune 18 god. Onda cemo ih sve zaposliti u te privatne kompanije. Pa nek rade deca. Sto bi se obrazovala i gubila vreme kad mogu i bez skole da rade na dobro placenim mestima.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 18:45:18   
Maraj
Jeste bebi. To se slazem. Diploma sad koliko hoces. Jos malo pa cemo svi imati ne 2 vec 5 diploma. Izgubio se sistem vrednosti skroz na skroz...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 18:49:12   
bebilule
Maraj, nazalost vidim da mnoga djeca upisuju tek tako fakultete. Obrazovanje je mnogo vise od diplome. Bilo koje. 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 18:53:39   
bebilule
Sjetih se Jeroticevih rijeci:


Ko zna da li se može nazvati obrazovanom jedna varoška dama pre nego jedna stidljiva čobanica u planini! Tu se nikad neće doći do saglasnosti, dok god se ne vratimo na narodni pojam obrazovanosti, i ne kažemo: obrazovan je onaj ko ima obraza. A ko nema obraza, nije obrazovan, pa ma gde živeo, ma kakav položaj zauzimao i ma koliku gomilu znanja u glavi nosio.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 18:57:45   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Maraj

E pa "u moje vreme "user posted image nije bilo ni privatnih fakulteta (tj tad su poceli da se pojavljuju) ni kupovine diploma.
Nista onda mislim da je problem resen. Sto bi onda nasa deca i isla u skolu. Nek sede kuci dok ne napune 18 god. Onda cemo ih sve zaposliti u te privatne kompanije. Pa nek rade deca. Sto bi se obrazovala i gubila vreme kad mogu i bez skole da rade na dobro placenim mestima.



Pa ako si rodjena 1950 i neke sve je moguce. Mi iz ''70.  I'' 80. God vrlo dobro znamo kako su se fakulteti zavrsavali i kako se zavrsavaju. Svoju decu uci kako zelis, ja ih ne ucim da je diploma jedina bitna stvar u zivotu , nego pre svega rad i trud. A skola na trecem mestu. Jer dzaba skole ako neces da radis. A vecina nece. Sto kaze Ivana, diploma ne cini coveka. Ima je ona profesorka koja zlostavlja dete. Ima i sada mega popularni Jutka. I da ne nabrajam, ali ako treba za minit cu ispisati 20 primera

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 19:16:13   
Maslacak15
ja sam rodjena 1977 i odrasla u Beogradu i mogu da kazem da skolski sistem iz moje mladosti moze svugde na svetu da "izadje na crtu" kome bilo. Nevolja je samo sto nas je gomila zavrsila sa diplomama na zapadu. Ali mogli smo da biramo i primili su nas oberucke. I ok zivimo od svog znanja. I radimo velikom vecinom u struci. Ono sto sam ja naucila u petoj beogradskoj devedesetih mi je dragoceno znanje za ceo zivot. I ponosim se tim. Isto vazi i za fakultet. A kakvo je sad stanje, posle bolonja i opsteg rasula vec nezna, Cujem gomilu rekla kazala, pa nebih da sudim. Privatni fakulteti "cash and carry " su druga prica iako mozda i tu ima razlictih primera, ne bih da gresim dusu ne znam stvarno.
Ali ja ne mislim da je pravi zakljucak da skola nije vazna. Taman posla. Svugde u svetu prihodi su linearni sa strucnom spremom verovali ili ne. Cak i na mestima kao Amerika. Jedan je bill Gates i par profesionalnih sportista i menadzera. A inace inzenjer zaradjuje uvek vise od nekog sa srednjom strucnom spremom. U 99 posto slucajeva. Cak i u srbiji. Tako da knjiga u sake, to ce bar biti moja poruka mojoj deci.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 19:16:17   
IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: bebilule

Sjetih se Jeroticevih rijeci:


Ko zna da li se može nazvati obrazovanom jedna varoška dama pre nego jedna stidljiva čobanica u planini! Tu se nikad neće doći do saglasnosti, dok god se ne vratimo na narodni pojam obrazovanosti, i ne kažemo: obrazovan je onaj ko ima obraza. A ko nema obraza, nije obrazovan, pa ma gde živeo, ma kakav položaj zauzimao i ma koliku gomilu znanja u glavi nosio.



Ti si moj idol :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 19:53:55   
Olga75
Vi još u negativi i o obrazovanju.
Da vam kažem: ovo što sad vidite po školama i domovima zdravlja- bolnicama to vam je ništa. Biće još gore jer se igramo da su svi isti i svi sve znaju i mogu da nauče.
Ne, nikada neće biti iste sestra koja je četiri godine išla u tu školu i radila još koju pa je sad " svoj na svome" i sestra koja se priučila a ima ih jer nam nedostaju.
Nikad nije isto učiteljica koja je tek počela, koja je u naponu snage i koja je pred penzijom. Ozbiljno očekujete da žena koja je dooobrih 60 čila i poletna i savršena prema svakom detetu. Ma jedva čeka da se dovuče kući. Pomerene vrednosti, granice starosti, siromaštvo, stalni pritisak. Sve uzima svoj danak.
Imamo izbor: ili kaput pa naput ili gledaj i gutaj ako možeš.
I, da još nisam našla novi štednjak koji mi odgovara user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
19.3.2019 20:11:05   
bubulence
Olga nedavno sam dobila mail da tehnomanija ima popuste😁, proveri.

Ovo je otislo predaleko. Poenta price nije da se ne treba skolovati, nego da skolovan covek ne znaci nuzno da je dobar radnik. Kao ni da je neko ko nije imao mogucnosti da se skoluje glup. Mada, tu imam dve teorije... Druga je da ko zeli sve to i moze😁. Mm je vozio taxi i radio na gradjevini da bi se sam iskolovao, nije jedan jedini dinar dobio od svojih.. Ali dobro, druga tema.. 

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here