|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
8.2.2019 20:53:18   
marketing RR
Pročitajte i pogledajte jednu lepu priču.

Vukica, mama kojoj je double test pokazao genetski poremećaj bebe nakon čega je ona na svoju ruku odlučila da ne želi da čeka amniocentezu - već da želi da uradi NIFTY Test.

Ovo je Vukicina priča...



Mame se jednostavno nikada ne predaju. Iako nekada životne situacije nisu onakve kakvim smo ih zamišljali i priželjkivali, zagrljaj Vašeg deteta je jedina stvar koja Vas vraća nazad sebi i koja Vam uvek daje snagu za dalje. Svaki put!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
9.2.2019 14:14:47   
Sanidej
Double test pokazuje samo rizik za genetske anomalije, a ne sam genetski poremećaj. Nažalost, u slučaju lošeg ishoda Nifty testa ili sličnog prenatalnog testa iz krvi prekid trudnoće ne može bez amnio kao konačne potvrde-dakle do 20. i neke nedelje trudnoće tj. 6. meseca..

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
9.2.2019 14:29:05   
Maslacak15
Prica je sto bi se reklo " misleading" i ja je kao takvu nebih preporucila.Double nije mogao da pokaze da beba ima downov sindromom,Samo verovatnocu da je prisutan isti ....


Moguce je abortirati i ranije. Nifty moze vec od 9 nedelje a onda je moguce uraditi horionske cupice Koje Su priznata dijagnostika. Uostalom do 13 nedelje moguc je i prekid Samo na osnovu niptija posto zakonski nema ogranicenja.ne morate nikom da obrazlazete zasto abortirate do tada.... Daleko od Toga da zagovaram, ja Sam imala kumulativni rizik 1:217 za down pa Sam odbila i nifty i amniocentezu i Rodila zdravu devojcicu.
Samo kazem sta je zakonski moguce.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
9.2.2019 14:48:54   
Sanidej
Prema zakonu, prekid trudnoce na zahtev majke vrsi se do navrsenih 10 nedelja 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
9.2.2019 15:06:04   
Maslacak15
OK nisam znala taj detalj Ali ne menja mnogo scenario. Svaka zena koja po svaku cenu zeli da zna i zna sta bi radila da nosi plod sa genetskim anomalijma moze da uradi nipt vec pose navrsene 9. Nedelje. Neophodnu dijagnosticku verifikaciju moz dati cvs ili horionske cupice Koje Su ekbivalentne amniocentezi. Iako je Test formalnost jel nipt slabo greai.I onda se moze ici na prekid Jos U prvom tromesecju sto je svakako bolje od scenarija 20+ nedelja Koje ne zelim ni da komentarisem.

    Klinicka praksa u srbiji je uzasna, prvo se teraju sve na Double, a onda prakticno bez obzira na rezultate u slucaju starijih trudnica (preko 30 god haha) sve "moraju" da rade amniocentezu. Tako im se kaze. Rezultat je armija anksioznih trudnica Koje provedu pola trudnoce u grcu dok ne saznaju konacno da je SVE ok. 
Iako ga nisam radila, jer ja nebih abortirala kako god i onda je bespredmetno, kao naucnik sigurno pozdravljam NIPT metodologiju.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
7.6.2019 16:05:34   
Anoniman
Poštovani,

Zanima me da li Nifty test može da detektuje hemofiliju kod fetusa, obzirom na to da u porodici sa ženske linije imam nosioce gena.

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
7.6.2019 17:05:34   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Poštovani,

Zanima me da li Nifty test može da detektuje hemofiliju kod fetusa, obzirom na to da u porodici sa ženske linije imam nosioce gena.



Najbolje da nadjete njih na netu i posaljete im mail. Brzo odgovaraju 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
7.6.2019 21:08:40   
Maraj
Slazem se sa bubulence. Imate njihov mail na netu

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
7.6.2019 21:15:56   
Maslacak15
Ja Sam skoro sigurna da ne moze Ali proveri za svaki slucaj. 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
7.6.2019 22:57:58   
lesli
Mozda da proverite ovu firmu:
Genoma
Oni rade testove poput niftyja, uzimala sam ih u razmatranje, a rade i ispitivanje na nasledne bolesti. Ne znam da li obuhvataju i hemofiliju. Pozovite ih i pitajte...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
25.6.2019 12:43:42   
NIFTY SRBIJA
Poštovana/i,

NIFTY testom nažalost nije moguće otkriti ovakvu promenu pošto ovakvom vrstom neivazivnog prenatalnog testiranja nije moguće otkriti mutacije.

Srdačno,
NIFTY tim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
5.6.2020 20:17:51   
branki*
ko je ovo radio skoro?koja je cena?i sta tacno mze da se utvrdi ovim testom,znam za dauna i pol bebe i edvardsov sindrom,sta jos/vredi li raditi?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
5.6.2020 20:27:13   
branki*
lesli,je li tebi neko ovo savetovao i zasto ii si sama odradila?koja je cena?ako ,ne dao bog,ne bude dobar rezultat,je li se radi ab odmah ?pise da je jako precizan i tacan.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
5.6.2020 21:16:09   
jabudic
Branki, bas mi prica drugarica, koja inace radi na ginekologiji, kako je njena sestra radila Nifty cisto iz radoznalosti (imala viska para). I pokaze joj neki rijetki rijetki poremecaj. Onda je radila amnio, koji je pokazao da je sve OK. Tako da ispade da nije potpuno precizan. 


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
5.6.2020 21:24:34   
branki*
hvala,jabudicuser posted image informisacu se jos malo..ja nisam jos ni bila kod dr,da cujem i njegovo misljenje..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
5.6.2020 21:43:07   
nata11


IZVORNA PORUKA: branki*

ko je ovo radio skoro?koja je cena?i sta tacno mze da se utvrdi ovim testom,znam za dauna i pol bebe i edvardsov sindrom,sta jos/vredi li raditi?



Branki ima neki nov sada po ceni od 300 e. Reklamirala ga Goca Trzan pa vidi na njenom instagram profilu. 

_____________________________





(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
6.6.2020 12:12:15   
lesli
Branki, ja sam radila zato sto meni double kao statistika nije ulivao dovoljno poverenja, a nase materijalne mogucnosti su takve da nam nikakav problem nije bio da damo tih 600€(svakako smo ih ustedeli neodlaskom na more te godine npr). Htela sam i u prvoj trudnoci (koja nije bila vto) da ga radim, ali sam tada imala missed.U drugoj trudnoci, dr koja me je vodila je rekla da sacekamo double, pa onda da radim ako nije kako treba. Double je bio super, ali sam ja i dalje insistirala da se uradi neki nipt. 
Ako je rezultat los, ne radi se odmah abortus. Radi se amnio.U sustini, ako je rezultat nipt dobar, to je valjda to (genetski), ako je los obavezno se trazi potvrda amniocentezom. 

< Poruku je uredio lesli -- 6.6.2020 12:15:54 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
6.6.2020 12:15:03   
lesli
Ne znam kako stojis sa finansijama?Mada ja sam ubedjena i da bih sa manjom platom nakrpila nekako, bar za onaj osnovni paket 13,18,21.
Imam poznanicu koja je radila nifty. Zive samo od njene plate koja je solidna, ali jedna. Radila je nifty sa drugim detetom jer je imala punih 38 i nije zelela uopste da se traumira rezultatima double-a.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
6.6.2020 12:29:36   
branki*
Finansije su ok.iznad proseka u srbiji,mada ne ne znam sta.nismo privatnici,biznismeni..I sl.

To mi nije jasno. Imaš taj osnovni paket .koji uključuje šta? I taj tvoj dodatni paket..Šta si ti jos preko osnovnog odradila? 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
6.6.2020 15:32:30   
lesli
Kod nas je bio paket koji je ispitivao sve hromozome i mikrodelecije. Pod osnovnim podrazumevam ona 3 najcesca - daun, edvards, patau.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
6.6.2020 15:33:05   
lesli
Ti negde rece da imas 38? Ja bih ga u tom slucaju odradila, da ne razmisljam...kad vec imas ok primanja i mozes da ga priustis bez nekog velikog ustezanja.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
6.6.2020 16:10:12   
Maslacak15
cesto je relativno. realno sve te hromozopatije su prilicno retke narocito te edvards i patau. osim toga malo je i do tipa licnosti. meni je bilo lakse da ne radim. iako je double bio ispod cutoffa 1:217 (goleme godine i jako visoka beta uzroci). A mogla sam da platim. ali podrzavam kao razvoj nauke i lepo je da metoda postoji. samo mislim da ne treba preterivati u toj mantri : moras da proveris da bi bila mirna. ne mora nista :) sve je to dobrovoljno


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
6.6.2020 22:02:48   
lesli
Naravno da je dobrovoljno. Ja mrzim ona ucenjivanja da mora. Moju koleginicu je dr terala da radi amnio iako je double bio ok, zato sto je imala 35 godina. Meni je to kretenski. Ona je naravno odbila i to je njeno pravo. Ova digla frku oko toga. Guska.
Ja licno sam ga radila jer sam takva da mi je taj test kupio neki mir. Moja odluka. Dr me ubedjivala u suprotno, da nema potrebe da radim.Licno, mislim da nikada ne bih odlucila da rodim dete sa daunom. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
6.6.2020 22:09:19   
branki*
Moja drugarica iz srednje nije išla na dabl,niti na tripl.kao..Šta će. .I desi se da je rodila dete sa daunom.i daju ga na usvajanje ili u dom.ne znam detalje.ali,odmah po rođenju. Ne bilo nikom.teška odluka kako god.

Da ne masim temu.da ,lesli,38 .Posavetovaću se i sa dr.nisam još išla. 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću
6.6.2020 23:15:18   
lesli
Naravno. Pricaj sa dr i razmisli.Ako te nesto interesuje pitaj. Ima nas ovde koje smo radile - dunja, maraj...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here