|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
5.7.2015 13:11:43   
milicicak
Rosi, draga bas mi je zao sto se mucis user posted image
iskreno, ja mislim da je kod tebe pre problem laktoza nego kazein ili gluten (btw, i u jogurtu ima laktoze). Neki ljudi nakon duzeg perioda ne konzumiranja mleka jednostavno postepeno izgube aktivnost enzima koji sluze za razgradnju laktoze.
Probaj sa kefirom, mozda ti pomogne. A mozes i sir da jedes. I u Zlatiborcu ima super kozije kiselo mleko, to mozes da probas.
Nadam se da ce se sve brzo srediti user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2351
   RE: Alergija na mlecne proteine
5.7.2015 14:21:38   
Rosita
World, ma znam ja sta sve sadrze wellnes i slicni, ja sam to navela kao primer za moje nejedenje tipa bomba torte i tih teskih stvari, nego suv keks sa malo preliva maksimalno... a znas da imam alergicno dete i sve citam, i sve znam. Videcu da li moram bas tako radikalno... nacin zivota kojim zivim mi to tesko dozvoljava. Pride, ja definitivno imam slab stomak jos od najranijeg detinjstva jer sa 10 godina dijagnostifikovan mi je cir na dvanaestercu... to je sad ok ali vazda nesto... Masno i przeno ne smem jer nemam zucnu kesu user posted image . Hahaha, koji sam pacijent, malo crnog humora. No dobro, samo treba discipline i otkrivanja sta moze, sta ne.

Branki, videcu kako se stvari odvijaju. Posto je cena kostanja toga user posted image ?

Milicice :*. Jogurt definitivno ne ide. Ima i jogurt bez laktoze, ali nisam htela, htela sam da se testiram, da potvrdim i potvrdila sam da ne ide.

Sad necu nista opet jedno vreme, pa cu videti s cim se kockam sledeci put.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2352
   RE: Alergija na mlecne proteine
5.7.2015 14:37:31   
Rosita
Da, pa i ja nekako misli mislim da je laktoza, ali mi cudna duzina odlaganja reakcije. Valjda je prolazno, jer su mi creva dugo bila iritirana. Uspela sam bila da ih smirim bez mlecnog, a sa glutenom, plus probiotici.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2353
   RE: Alergija na mlecne proteine
5.7.2015 15:00:11   
branki*
rosi,igg na 90 namirnica je oko 16000(skupo)...ima i test na manje,cini mi se 12 namirnica,on je oko 5500.i da,definitivno bi trebalo da koristis probiotik.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2354
   RE: Alergija na mlecne proteine
5.7.2015 15:10:08   
Rosita
Skupo jeste :( Al ako budem morala... Meni je gastro rekao da sa probiotika predjem na neke kapi, ali nisam jer mi je posle razgovora sa njim bilo bolje- eto i psiholoske komponente ibs-a.

Hvala puno, ne masim temu , molim lepo, pise alergija na mlecne proteine :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2355
   RE: Alergija na mlecne proteine
6.7.2015 22:31:48   
World
World, ma znam ja sta sve sadrze wellnes i slicni, ja sam to navela kao primer za moje nejedenje tipa bomba torte i tih teskih stvari, nego suv keks sa malo preliva maksimalno... a znas da imam alergicno dete i sve citam, i sve znam. Videcu da li moram bas tako radikalno... nacin zivota kojim zivim mi to tesko dozvoljava. Pride, ja definitivno imam slab stomak jos od najranijeg detinjstva jer sa 10 godina dijagnostifikovan mi je cir na dvanaestercu... to je sad ok ali vazda nesto... Masno i przeno ne smem jer nemam zucnu kesu


ti si odlican kandidat za potpuno promjenu.. sto se tice nacina zivota, kako god da zivis sve se moze ako se dobro organizujes, zucna kesa i masno i przeno opet spada u ona pogresna ucenja, bitno je o kakvoj masnoci se radi.. gluten je inace zlo i za ljude sa dobrim crijevima, a kamoli sa tim tvojim takvim, tako da bi ti to bilo ono bas bas obavezno.. a sto se tice tih testova na intoleranciju sve to sama mozes na sebi da isprobas i da utvrdis sta ti smeta a sta ne... ne otimaj se bona, pokusavam da te izlijecim.. user posted image

salim se, ali naslusala sam se bas puno prica o svemu i svacemu i dokazano ljudima pomoglo to sto sam vec pisala... eto, necu vise, obecavam, morala sam ovo da napisem... user posted image


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2356
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.7.2015 10:01:11   
Rosita
Hahahaha, world, hold on ,come on !!! https://www.youtube.com/watch?v=-LQFlynwdYc

Znamo i ti i ja da si u pravu. Jos da dodjes da mi spremas sve to user posted image

Hvala draga :*

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 2357
   RE: Alergija na mlecne proteine
11.7.2015 13:54:18   
Christabel
Mame, je l moze neka od vas cije dete pije allernovu ar da mi napise sastav tog mleka

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2358
   RE: Alergija na mlecne proteine
12.7.2015 7:41:31   
milicicak
Chris, nadam se da se vidi
user posted image

< Poruku je uredio milicicak -- 12.7.2015 7:43:45 >

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 2359
   RE: Alergija na mlecne proteine
13.7.2015 10:01:55   
Christabel
Vidi se, hvala puno. Problem je u tome sto sam ja vec dva dana u bolnici zbog nekog proliva i temperature. Muz bebi daje Aptamil ADC i ona to naravno nece da pije, popije max oko 30-60ml. Sad joj odledjuje moje mleko iz zamrzivaca pa toga popije malo vise, oko 120-130. sto je za njen uzrast isto malo al bolje ista nego nista. U zadnje vreme joj se ger bas pogorsao, tako da je slabije i sisala. Kad smo isli na pregled, dr je rekao da u slucaju potrebe za dohranom dobije hidrolizat proteina i to i pise na izvestaju s tim da u zagradi pise Aptamil Allergy... Ja sam mislila da je svejedno koji hidrolizat pa nisam detaljno ni ispitivala.
Kod nas u gradu nema Alernove vec bih morala da porucujem. Sastav me je zanimao da uporedim sa Aptamilom i narucimo s nadom da ce to bolje piti. Koliko se secam, na Aptamilu pise da sadrzi glukozni sirup (a na sajtu im pise maltodekstrin sto je onda isto), koncentrisani proteini surutke, biljna ulja (ali ne pise koja), ima cak i riblje ulje (a ja ne jedem ribu), a ovog hemijskog dela se ne secam po stavkama ali mislim da je to manje vise isto.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2360
   RE: Alergija na mlecne proteine
26.9.2015 12:09:45   
degu
ja sam ostala dužna da napišem kako napredujemo. Uveli smo jogurt, kiselo mleko, maslac, pavlaku, mileram, sve super prihvata. Čak je i domaće mleko probala kroz testo, još joj nisam dala da pije. Sledeći nam je neki sir. Stolica odlična, svarena, bez sluzi, nije česta, nije prolivasta, nijee ni tvrda, sve je odlično. Mislim da je spremna i na mleko, da ga baš pije i došla sam u iskušenje da joj dam domaće, ali ću to odložiti kad budem htela da prestanem da dojim

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 2361
   RE: Alergija na mlecne proteine
26.9.2015 13:04:44   
Rosita
Sjajno! Bravo i divno. Ja mislim da cu kad se primaknemo trecem rodjendanu da probam da radim stvari u kucnoj radinosti, mozda ga i ne budem vodila na test.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2362
   RE: Alergija na mlecne proteine
27.9.2015 11:14:33   
milicicak
Deguuser posted image user posted image divne predivne vesti user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2363
   RE: Alergija na mlecne proteine
27.9.2015 11:19:03   
degu
Hvala žene moje na podršci sve ovo vreme user posted image
Jedva čekam da se i mi s vama radujemo, a i to će uskoro user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2364
   RE: Alergija na mlecne proteine
9.2.2016 19:44:33   
Rosita
Ja sve vreme pisem u razgovorima mama. Juce bio test opterecenja, kad sve saberemo popio 200 ml. Danas je popio 80 ak. I vec me grize savest jer mislim da je puno ovo sto mu danas dadohuser posted image . Mada vidim kod lo da su drugi jutro u bolnicu dali 200 ml. Do veceras sve ok. Veceras jedna malo nesvarena smrdljikava stolica. Videcemo dalje. Sutra je tata sa D i prati mu stolicu, on je manje opsesivan pa se bojim da ce biti nerealan. U svakom slucaju mislim da sutra pre podne nista ne dajemo iako su rekli, moram sad da otpratim. D je hvala Bogu veseo i normalno se ponasa. Eto zene, ja sam se malo smorila pogotovo sto mu danas dadoh toliko al sad sta je tu je.Grlim.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2365
   RE: Alergija na mlecne proteine
9.2.2016 19:50:00   
milicicak
Rosi, znam da je uzasno tesko, ali ja bih zanemarila tu jednu stolicu. Naravno, ako ostane na samo jednoj. I ispostovala bih proceduru, tj onako kako su vam rekli u IMD, ako je protokol da se daje tri dana onda dajes tri dana.
Grlim jako i navijam da sve bude u redu

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2366
   RE: Alergija na mlecne proteine
10.2.2016 14:14:46   
Rosita
Milicice, hvala, ti si moj glas razuma. Od sinoc nije imao stolicu, cekamo. Treci dan su rekli moze i nesto mlecno, pojeo je kasicicu jogurta i pola kasicice sirnog namaza, jedva, odvratno mu je. Nije hteo vise, ja sam posle otisla iz kuce i kad sam se vratila bilo je vec kasno jer rekli su do dva. Cekam sledecu stolicu. Ljubim te.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2367
   RE: Alergija na mlecne proteine
10.2.2016 15:41:28   
mama krava
Rosi, draga, biće to sve ok...i ne mora da mu se svidja! Na kraju ne mora ni da jede, ali samo da krajnji ishod bude potvrda da mu više ne smeta i da ne brineš o svakom njegovom zalogaju!

PS: Milicicak...a kako ide Tari sa mlečnim? Jede li?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2368
   RE: Alergija na mlecne proteine
10.2.2016 16:41:53   
milicicak
Rosi, drzim palceve user posted image
A kako nama ide...pa na sir i dalje reaguje i na kontakt, ali jogurt, pavlaku, kajmak i buter tolerise u nekim kolicinama, ono solja na 500g brasna. Mleko prolazi u testu ali u manjim kolicinama.
Ali nece da jede pavlaku i pije jogurt jos uvek, kiselo joj. Ja sam iskreno sad mnogo opustenija ali i dalje pazim da ne dohvati nesto sa sirom, mlecnu cokoladu ili torte sa slagom
PS navukla se na sojino cokoladno mleko al od njega ima takve gasove da ponekad mislim da zivim na djubristu user posted image al ga stalno trazi. Jel se nekome to desavalo?

< Poruku je uredio milicicak -- 10.2.2016 16:46:41 >

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2369
   RE: Alergija na mlecne proteine
10.2.2016 17:17:46   
Rosita
Meni licno i personalno. Isto tako reagujem na soju. Spasavaj se ko mozeuser posted image



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2370
   RE: Alergija na mlecne proteine
10.2.2016 23:38:48   
degu
Rosi meni sve ovo dobro zvuči i kod nas je bila po koja nesvarena stolica u početku, dok se i organizam ne navikne. Optimistična sam u vašem slučaju i držim fige. T obožava kiselo mleko i kefir, kao da dete hoće da nadoknadi sve što nije mogla i jede baš dosta, obično mleko joj izaziva nagon za povraćanje i ne pokušavam da joj dam. Biće sve ok user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2371
   RE: Alergija na mlecne proteine
10.2.2016 23:49:39   
Rosita
Danas je bila jedna dobra stolica user posted image Za veceru proja sa malo sira unutra, njegove proje su bas sa sirom u tragovima. Da li da vam kazem da je uzeo kockicu mlecne cokolade i to je jedino sto mu se svidelo user posted image
milkic, naravno, bilo bi totalno bezveze da budem pretenciozna, nek sme pa da l hoce manje vise. Jedino sto bi bilo pozeljno da hoce zbog vrtica... ali sve je to jos uvek toliko daleko i nebitno, korak po korak.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2372
   RE: Alergija na mlecne proteine
11.2.2016 13:29:41   
Rosita
Dr kaze da mu i danas dam mleko zbog te jedne stolice. Jutros je pojeo kasicicu pavlake u sendvicu. Kaze kad smo ga vec izlozili da ne uzmicem ova dva tri dana od mleka. Sad je popio pola solje kakaoa... Uf, bas mi je tesko to sa mlekom, sve ostalo ok lagodno mu dajem. Eto ...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2373
   RE: Alergija na mlecne proteine
11.2.2016 16:12:36   
little_one
Rosi, drzim fige, kod nas je bila u pocetku jedna il dvije sumnjive stolice a poslije sve ok, Aleks sad ne mozes da joj navuces mlijecno koliko voli, inace prva recenica joj bila hocu sira user posted image

Drzim fige draga moja, momak je to i po, zavrsio je on sa alergijom.

Poljubac i za ostale male alergircare user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2374
   RE: Alergija na mlecne proteine
12.2.2016 20:21:20   
Zemunka85
ROsi i ja drzim fige user posted image

LO koliko tebe nisam videlaaaaaaaaaaa user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here