|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pregled dojki
10.9.2011 22:54:52   
Snelle
Tijana, meni je pre trudnoće to bio JASAN pokazatelj da mi je ovulacija u toku - baš tako kako ti opisuješ. Nije mi tako bilo od prve menstruacije, već tek od pre tri-četiri godine, čini mi se.

< Poruku je uredio Snelle -- 10.9.2011 23:05:06 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Pregled dojki
10.9.2011 23:00:27   
bokicans
Zaista ne bih znala.Ovulacija,ILI pMS???hrana ili neki materijal?Trudnoca?

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Pregled dojki
10.9.2011 23:05:24   
tijana86
Uh kada bi dao mili Bog da je ovo zadnje sto si navela !user posted image   Ali ne verujem , stvarno je bol nepodnosljiv!

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Pregled dojki
10.9.2011 23:20:04   
bokicans
Ma garant je Ovulacija.

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Pregled dojki
13.9.2011 11:51:14   
Anoniman
Zakazala sam se za danas za pola 1. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Pregled dojki
13.9.2011 13:09:34   
Anoniman
Bila sam.
U levoj dojci, koja me boli, nema ništa. Kanali su malo prošireni, ali prazni.
U desnoj, koju sam već operisala 2007/08) ima nekoliko mikro cisti, ali kaže dr, sa tim se ništa ne radi.
Sve u svemu, kaže dr "Sa tooooliko godina i posle tooooliko dece user posted image , nalaz uredan!".

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Pregled dojki
13.9.2011 13:11:47   
Anoniman
I, rekla sam mu da mora nešto da preduzme sa mojim sisama jer su gadne, rekao je da ih može podići, da nije problem, ali da ostaju ožiljci oko bradavica. Rekla sam mu da će bradavice da vidi tek po neko, a da gadne sise sada gleda cela plaža. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Pregled dojki
24.9.2011 16:52:33   
Anoniman
Tijana i mene grudi ubijaju posle O, ne trpe se. Išla ja na pregled i kažu da je to normalno i da je sve u redu. Treba da odeš na pregled, ali ne treba da brineš.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Pregled dojki
21.2.2012 21:56:18   
limunada
Zene mojoj sestri je na bradavici izasla kao bubuljica ogromna,onako kao oteklo malo,dal je nekom poznato to?Isla je kod dr,i kaze hormoni kao nece je slati dalje jedino ako primeti jos nesto.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Pregled dojki
30.3.2012 13:10:32   
minna
Ja sam pre 2 dana bila na pregledu, jer me leva boli vec nekih mesec dana, ako ne i vise. Nije nista, nalaz je uredan, to sto me boli je samo zlezdano tkivo. Laknulo mi je.

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Pregled dojki
30.3.2012 13:14:14   
Ana RR
Dobro je, minna user posted image

Ja opasno kasnim sa kontrolom user posted image ima 3 godine kako nisam bila (možda ima i više, ne smem da potražim poslednji izveštaj). Prvi put da sam ovako neodgovorna, uvek sam išla tačno u dan na kontrole user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Pregled dojki
30.3.2012 13:16:31   
minna
To je verovatno zato sto sad imas Marka, pa ne stizes. A i vreme tako brzo prodje...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Pregled dojki
20.6.2012 18:08:26   
vukosava
Danas sam bila na mamografiji. Boli me leva svako malo. Izgleda da imam neku chibu, pijem antibiotike - to je spolja. A kazu mi da treba vremena da se vrate u normalu nakod dojenja/ispumpavanja - mnogo duze nego sto mi mislimo.

user posted image

Nemam nikakvih nenormalnih pojava.user posted image

Kad su mi spljeskali (*), precnik 30 cm. Hocu cvarke, hocu lepe male cvarke user posted image

< Poruku je uredio vukosava -- 20.6.2012 18:11:32 >

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Pregled dojki
20.6.2012 18:58:38   
PoisonEve
To je super vest Vukouser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Pregled dojki
20.6.2012 22:44:06   
pepeljuga
Tako je tesko naci vremena za sve ali ovo zaista treba da bude obaveza koja se ne preskace. Jednom godisnje idem na sistematski pregled koji nam firma placa u privatnoj klinici i tada radim i pregled dojki, valjda je to dosta, nadam se.

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Pregled dojki
20.6.2012 23:43:44   
madre
i ja idem jednom godisnje na uz dojkiuser posted image
vuko, super vestuser posted image

< Poruku je uredio madre -- 20.6.2012 23:44:17 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Pregled dojki
10.9.2012 20:29:52   
Rada 989
Molim Vas za jednu informaciju ako moze. Imam 22 god. U Petak idem na Onkoloski institut u Beg prvi put na pregled dojki, nikakvih do sada problema nisam imala ali mi je doktorka iz dz ipak dala uput za tamo za taj pregled. Da li neka moze da mi kaze koji doktor obavlja taj pregled, kako izgleda i sta me tamo ceka, ipak prvi put idem. Hvala

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Pregled dojki
24.10.2012 8:29:48   
*Alexx*
Oktobar je mesec posvećen borbi protiv raka dojke. Ja već neko vreme hoću da odem na UZ dojki, i juče sam ga konačno uradila. Nikad pre toga nisam bila na UZ dojki, a prilikom samopregleda sam napipavala svašta user posted image . Elem, ta gomila kvržica koja se napipava je žlezdano tkivo - kada je u pitanju tumor, on se napipava vrlo jasno, tvrd je i definisan. Žlezde se jednostavno napipavaju drugačije. Doktorka mi je pokazala kako da ispravno vršim samopregled, i već prilikom tog pregleda naznačila da verovatno imam jednu fibrocističnu dojku. To se i pokazalo na UZ. To je sve u redu, veliki broj žena ima fibrocistične dojke - samo je potrebno da se prate.
Dakle, pregled ne boli user posted image i kratko traje. U razgovoru sa dr sam saznala da je veliki porast tumora dojki poslednjih godina, da ta bolest više ne bira godine. Obavezno mi je napomenula da prekontrolišem i štitnu žlezdu - ne toliko hormone, koliko da uradim UZ. Kaže da svaka druga žena koja joj dolazi na pregled ima neku promenu na štitnoj user posted image

Za kraj vam ostavljam link na brošuru koja vrlo dobro objašnjava samopregled, i, molim vas, kontrolište se redovno.
BROŠURA

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Rada 989)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Pregled dojki
24.10.2012 8:32:17   
Anoniman
Super Alex

I ja redovno jednom godišnje idem na UZ dojki, ali ove godine su mi rekli da nema smisla jer sam trudna, pa tek kad prestanem sa dojenjem da se ponovo javim.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Pregled dojki
24.10.2012 8:59:56   
red3lilu
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Oktobar je mesec posvećen borbi protiv raka dojke. Ja već neko vreme hoću da odem na UZ dojki, i juče sam ga konačno uradila. Nikad pre toga nisam bila na UZ dojki, a prilikom samopregleda sam napipavala svašta user posted image . Elem, ta gomila kvržica koja se napipava je žlezdano tkivo - kada je u pitanju tumor, on se napipava vrlo jasno, tvrd je i definisan. Žlezde se jednostavno napipavaju drugačije. Doktorka mi je pokazala kako da ispravno vršim samopregled, i već prilikom tog pregleda naznačila da verovatno imam jednu fibrocističnu dojku. To se i pokazalo na UZ. To je sve u redu, veliki broj žena ima fibrocistične dojke - samo je potrebno da se prate.
Dakle, pregled ne boli user posted image i kratko traje. U razgovoru sa dr sam saznala da je veliki porast tumora dojki poslednjih godina, da ta bolest više ne bira godine. Obavezno mi je napomenula da prekontrolišem i štitnu žlezdu - ne toliko hormone, koliko da uradim UZ. Kaže da svaka druga žena koja joj dolazi na pregled ima neku promenu na štitnoj user posted image

Za kraj vam ostavljam link na brošuru koja vrlo dobro objašnjava samopregled, i, molim vas, kontrolište se redovno.
BROŠURA


Alexx podebljala sam deo tvoje rečenice iz razloga što nije samo tumor tako jasno definisan, pa da se žene ne traumiraju ukoliko napipaju nešto slično.user posted image Ja lično imam 4 komada jasno definisanih tvrdih čvorova u dojkama koji se zovu FIBROADENOMI dobroćudne promene u tkivu dojke i ne zahtevaju nikakvu intervenciju osim ukoliko se naglo ne povećavaju.
Zaboravih da dodam, naravno da se treba obaratiti lekaru ukoliko se oset_i neka promenauser posted image

< Poruku je uredio red3lilu -- 24.10.2012 9:01:11 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Pregled dojki
24.10.2012 9:13:01   
cockic
ja sam kao devojka u pubertetu (13) imala cisticne dojke,receno je da ce se vremenom to povuci isla sam i ja na uz jer me je ja mislim leva dojaka bolela ko oko ta cista se upalila ma ti bolovi su bili uzasni.bila mi je i vrtuca i cela ogromna i bolna.

ali zdravlje boze toga vise nema.a ja se pipkam stalno ko luda,jos sad pre neki dan saznala da mi je tetka operisala tumor na dojci pa sam se bas potresla mada godine nisu bitne ima koliko ja znam 47 godina i koliko svati to sto joj izvadise bilo je ono loseuser posted image ali kazu sva sreca pa je u pocetnoj fazi otkriven.


(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Pregled dojki
24.10.2012 9:38:43   
*Alexx*
Red, hvala user posted image U svakom slučaju - ako niste sigurni šta ste napipali, pravac kod lekara.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Pregled dojki
24.10.2012 9:45:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: red3lilu

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Oktobar je mesec posvećen borbi protiv raka dojke. Ja već neko vreme hoću da odem na UZ dojki, i juče sam ga konačno uradila. Nikad pre toga nisam bila na UZ dojki, a prilikom samopregleda sam napipavala svašta user posted image . Elem, ta gomila kvržica koja se napipava je žlezdano tkivo - kada je u pitanju tumor, on se napipava vrlo jasno, tvrd je i definisan. Žlezde se jednostavno napipavaju drugačije. Doktorka mi je pokazala kako da ispravno vršim samopregled, i već prilikom tog pregleda naznačila da verovatno imam jednu fibrocističnu dojku. To se i pokazalo na UZ. To je sve u redu, veliki broj žena ima fibrocistične dojke - samo je potrebno da se prate.
Dakle, pregled ne boli user posted image i kratko traje. U razgovoru sa dr sam saznala da je veliki porast tumora dojki poslednjih godina, da ta bolest više ne bira godine. Obavezno mi je napomenula da prekontrolišem i štitnu žlezdu - ne toliko hormone, koliko da uradim UZ. Kaže da svaka druga žena koja joj dolazi na pregled ima neku promenu na štitnoj user posted image

Za kraj vam ostavljam link na brošuru koja vrlo dobro objašnjava samopregled, i, molim vas, kontrolište se redovno.
BROŠURA


Alexx podebljala sam deo tvoje rečenice iz razloga što nije samo tumor tako jasno definisan, pa da se žene ne traumiraju ukoliko napipaju nešto slično.user posted image Ja lično imam 4 komada jasno definisanih tvrdih čvorova u dojkama koji se zovu FIBROADENOMI dobroćudne promene u tkivu dojke i ne zahtevaju nikakvu intervenciju osim ukoliko se naglo ne povećavaju.
Zaboravih da dodam, naravno da se treba obaratiti lekaru ukoliko se oset_i neka promenauser posted image


I ja ću se nadovezati... user posted image
Meni je dojka operisana, izvađen je dobroćudni tumor sa mlečnom cistom unutra.
Dr nije hteo da odlaže, odmah je izvađeno zbog genetske predispozicije za karcinom (mama).
A ovo pišem jer je čvor bio velik, a ja ga uopšte nisam pipala (ne isključujem mogućnost da sam pogrešno prepipavala), i uopšte mi nije smetao.
Idem na kontrole 1x godišnje, nadam se da je to ok.

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Pregled dojki
24.10.2012 9:47:59   
lesica
Ja radim uz dojki jednom godisnje u okviru godisnjeg ginekoloskog sistematskog pregleda,i to otkako su mi pre vise godina nadjeni fibroadenomi u obe dojke,i cisticno tkivo. Tada sam krenula i sa mamografijom koju radim jednom u tri godine. A samopregledam se,pa khm khm,cesto user posted image
Uglavnom,ono sto hocu da vam kazem,nista ne boli,a opet smo sigurnije. I da fibroadenozne promene se vrlo uspesno povuku nakon trudnoce i tokom dojenja!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Pregled dojki
24.10.2012 9:49:07   
*Alexx*
Joj, Tash, sećam se, čitala sam o tome user posted image Ovo je samo pokazatelj da je redovan samopregled i UZ jednom godišnje neophodan.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here