|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pregled dojki
24.10.2012 9:53:21   
Anoniman
Nema potrebe za tim smajlijem, sve je ispalo dobro, tako da user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Pregled dojki
24.10.2012 9:58:34   
Modessty
Ja nikad nisam išla na pregled dojki. I stalno odlažem to. Evo čak ni na redvnu kontrolu kod endokrinologa nisam otišla jer je D bio bolestan. Moraću da se udarim u glavu i da konačno uradim i to!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: čvor u dojci
13.3.2013 13:23:21   
Snekile7
Molim vas, ako moze neko sto pre da mi odgovori. Mama je bila na pregledu dojke, uz i pise izmedju ostalog, sledece:Tu mammae l.sin multiplices i jos lymphadenopathia axillae bil.
Predlog , mr pregled, bi rads dd4c ld 5.
Nativna de novoovalna senska 1,5cm
Hipohomogeni solidni tu  4cm - aksila
1,5cm - pad.lgl.
Odgovara primarnom tu sec. dep u okviru moguceg limfoma.
Moze li neko ovo da mi pojasni, nista ne razumem, lekari malo govore, na uz joj rekli da nije nista strasno a dr. na onkologiji rekao da uradi jos neke analize, pa mozda i operacija. Inace ona je ispod pazuha napipala malu kvrzicu, nema nikakve simptome, samo malo to napipala, bradavisce se nisu uvukle niti curi ista.

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: čvor u dojci
4.4.2013 8:20:40   
Maja1309
Drage moje molim vas dali netko od vas zna dali se UZV dojki može raditi u trudnoći?

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: čvor u dojci
4.4.2013 8:36:59   
Trcosava
Može, radila ja - doduše sam početak trudnoće, ali ne vidim razlog zašto ne bi? To je samo UZ

Sumnjaš na nešto?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Maja1309)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: čvor u dojci
4.4.2013 9:57:23   
Anoniman
ja sam zakazala jos pre 2,5 meseca.. sutra treba da ga radim! i meni malo frka jer sam nedavno otkrila da sam trudna.. cisto iz razloga ako nadje nesto, sta se u tom slucaju radi. user posted image
inace, mene boli desna povremeno na mestu gde sam imala mastitis dok sam dojila K. u vreme ovulacije me je baaaas bolela poslednjih meseci, prosto sam morala da stedim tu ruku. ginekolog me pregledala rukavicom, kaze ja nista sumnjivo tu ne vidim, a ja kada se opipavam mogu da napipam kvrzicu velicine graska. user posted image sve do kraja dojenje (preko 13 meseci) kad god nadje mleko, tu bude tvrdo, kao da je postojalo neko zapusenje.
a kada sam zakazivala kod ove dr ultravuk, pitah je bas sta cu ako u medjuvremenu ostanem trudna.. ona mi rece dodjite slobodno, nista ne smeta ultrazvuk, a zena je nazdravija kada je trudna..

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: čvor u dojci
4.4.2013 10:06:38   
Trcosava
MAcak, meni su kad mi je dete imalo oko godinu dana našli nešto u dojci, nikad mi na kraju nisu rekli šta, verovatno neki manji ostatak mleka (iako sam dojila samo nekih mesec i po). Radili su punkciju nakon koje sam išla na pola godine na preglede. Sad kad sam ostala trudna je pao i UZ (kontrolni) i ona nađe kao neke ciste na obe dojke. Inače me je dojka na kojoj je bilo to mene užasno bolela kad trebam da dobijem, do te mere da nisam mogla da spavam na stranu, brus sa žicim je bio ubistvo, druga me uopšte nije bolela nikad. Čak ni pred menstruaijcu. Ja se ne opterećujem time, mislim cista nije ništa strašno, plus verujem da možda i nisu ciste već da su dojke promenjene zbog trudnoće (tad sam jedva izdražala pregled UZ jer su me bolele) - pregled mi zakazan tek za 2 godine.

< Poruku je uredio Trcosava -- 4.4.2013 10:11:09 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: čvor u dojci
4.4.2013 10:07:16   
Sanja90
Macaki vrlo je verovatno da je doslo da zacepljenja kanalica,sobzirom da si rekla da si imala mastitis,taj deo si trebala da masiras svaki put kad ti nadodje mleko da otpusis taj kanalic,a i poznato je da dojenje sprecava nastanak raka dojke,tako da mislim da nemas potrebe za brigu.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: čvor u dojci
4.4.2013 13:25:55   
Anoniman
masirala sam sanja, ali to jednostavno nije moglo da pomogne da se to razbije.
trco, javicu se sutra kad dodjem sa pregleda.. meni samo frka sto sam sad trudna, ako bude neophodna neka intervencija..
inace, mama mi operisala dojku pre 4 godine, neke mikrokalcifikacije su bile, rekli su da je to predkancerozno stanje i da mora da se operise jer bi od toga akd tad nastao tumor. user posted image
moram i to sve da kazem sutra pa kako bude!

(odgovor članu Sanja90)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: čvor u dojci
4.4.2013 13:29:42   
Sanja90
Macaki javi obavezno sta si uradila sutra,mada ja mislim da nije nista ozbiljno.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: čvor u dojci
4.4.2013 13:53:41   
Anoniman
nadam se draga, javicu se..

(odgovor članu Sanja90)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: čvor u dojci
4.4.2013 14:10:54   
Anoniman
kako sad odjednom pise da se ova tema zove cvor u dojci, a zvala se pregled dojki? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: čvor u dojci
5.4.2013 12:15:16   
Anoniman
bila sam jutros na pregledu. kaze dr da je sve ok, kaze nema nista ovde, brisi kuci! user posted image
evo sta je napisala: obe dojke fibrograndularne gradje, susp Tu promene se ne diferenciraju. obe axile slobodne. BIRADS DD1 LD1

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: čvor u dojci
5.4.2013 13:04:46   
Sanja90
Macaki a sta sam ti ja rekla,jel vidis da nema razloga za brigu,sto volim kad sam u pravuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: čvor u dojci
5.4.2013 14:06:41   
Anoniman
user posted image user posted image

(odgovor članu Sanja90)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Pregled dojki
5.4.2013 16:04:21   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Modessty

Ja nikad nisam išla na pregled dojki. I stalno odlažem to. Evo čak ni na redvnu kontrolu kod endokrinologa nisam otišla jer je D bio bolestan. Moraću da se udarim u glavu i da konačno uradim i to!


Sramota me da kazem ali ni ja nikada nisam isla na pregled dojki. Trebala bih i to pregledati pogoto sto sada radim na drugoj bebici.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Pregled dojki
30.4.2013 17:58:54   
Figaro88
Ja danas bila na uz-u,konacno.Srecom,ona kvrzica je cistauser posted image Kontrola za cetiri meseca.Jedino me zbunilo to sto je rekao da limfni cvorovi reagujuuser posted image Imala sam sto pitanja i to sam nekako zaboravilauser posted image Pitala sam da li ce biti neki problem u trudnoci,kaze ne,tada sam zasticena nekim hormonima,i dok dojim....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Pregled dojki
26.6.2013 12:58:04   
Snelle
Može li neko da mi kaže šta znači "U aksilama dojki reaktivne lgl 20mm "? Ili nešto slično...Mama mi je javila telefonom jako se brine da nešto nije u redu user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Pregled dojki
26.6.2013 13:01:53   
Ana RR
Snelle, ne znam.. jesi li probala da kucaš u google?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Pregled dojki
26.6.2013 13:05:04   
Snelle
Jesam, ne nalazim ništa zabrinjavajuće, ali su je uputili na njenog lekara što do sada nije bio slučaj user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Pregled dojki
26.6.2013 13:26:25   
Anoniman
snelle, to znaci da su limfne zlezde reaktivne.
bar ja tako mislim. user posted image

< Poruku je uredio Macaki -- 26.6.2013 13:29:10 >

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Pregled dojki
26.6.2013 14:20:00   
Snelle
Hvala macaki! Videćemo šta je u pitanju....

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Pregled dojki
26.6.2013 14:28:41   
Anoniman
javi nam se snelle. nadam se da ce sve biti ok.. user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Pregled dojki
8.7.2013 1:52:30   
Anoniman
snelle, sta su rekli mami?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Pregled dojki
8.7.2013 8:30:45   
Snelle
Sve je u redu! Hvala što brineš user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here