|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam kod dece
30.3.2014 21:57:09   
nemirni
meni su isto trazili da ga ostavim nasamo s njima, isto tako ja ga uvedem i onda izadjem dok on ne gleda,medjutim za jedno desetak minuta on primjeti da me nema i tu nastaje haos, on se dere mama, mamaaaaa, otvara vrata , hoce van, i onda moram i ja uci user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Autizam kod dece
30.3.2014 21:59:38   
branki*
dobro,ali dobro je to sto te trazi i registruje da te nema i zove te.user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nemirni)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Autizam kod dece
1.4.2014 21:40:28   
nemirni
evo mene opet. Da li uvijek slab kontakt ocima mora da znaci autizam, ako iko ima bilo kakvo iskustvo, molim da napise. Mi smo danas bili kod defektologa-logopeda, moj sin se igrao, ona ga posmatrala, pitala ga koja je koja zivotinja, oblik,itd, on je odgovarao. Ona kaze da on jako mnogo zna rijeci, ali da njemu pod hitno treba vrtic da bi se podstakla ta komunikacija, te recenice koje on nema. Takodje je rekla da mu je taj ocni kontakt slab, ali ona definitivno i kategoricno izbacuje autizam, kaze da nema govora o tome user posted image . Naravno da mi je toliko drago, ako je tako, ona kaze da ce se ukljucivanjem u vrtic to sve popravit, ali mene idalje brine taj slab ocni kontakt i ta nezainteresovanost, jer sam svugdje citala da je to vjerovatno autizam,pa molim ako ko ima iskustva sa djecom koja su imala ili imaju taj slab kontakt ocima da se jave.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Autizam kod dece
2.4.2014 14:58:34   
branki*
danas je svetski dan dece sa autizmomuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nemirni)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Autizam kod dece
2.4.2014 20:40:35   
anajid
Neki dan mi je bila prijateljica koja ima sina sa autizmom.Ona je dugo negirala njegove simptome (vise iz neznanja) pa je tek sad krenula da ga vodi u igraonicu za djecu sa posebnim potrebama.Decak sada ima 4,5 godine,ne prica apsolutno ni rec,ne odaziva se na ime,ne reaguje ni na sta,ponavlja streotipne radnje (kod mene je presipao 2 sata bez prestanka vodu iz case u casu).Svi u njihovoj okolini su govorili da je razmazen i lenj pa je zato takav.Meni je bilo jako tesko da joj bilo sta kazem jer bi joj se srusio sav svet i nada,.Ona meni kaze "Ja sam sigurna da ce on ozdraviti i da ce progovoriti" Uglavnom krenula je u tu igraonicu i nadam se da ce je strucnjaci uputiti dalje,jer je ona njega prestala voditi doktoru negde oko 3 godine,jednostavno digla ruke od svega,jer se dijagnoza autizma ne daje pre trece godine.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Autizam kod dece
26.4.2014 19:20:19   
nemirni
Draga branki, sta se desava kod vas, ima li sta novo. Kako tvoj sin napreduje. Kod nas skoro pa isto, sve zivo imenuje, ponavlja, trazi, stvarno nema rijeci koju ne izgovara i ne imenuje, sta god zeli sad trazi, medjutim i dalje to ne veze u recenice. Idemo redovno logopedu, psihologu i igraonice za djecu sa poremecajima u govoru .

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Autizam kod dece
2.5.2014 11:25:40   
branki*
dragi nemirni,evo i mene..propricace tvoj sinak ,cim on imenuje stvari i trazi,pocece i recenice,mada sve ide jako sporo..verovatno cete jos dugo ici kod logopeda,kao i mi.boza je za nijansu bolje..cesce hoce da ponovi za nama reci,ponekad koristi(par puta je to rekao)-pusti me- i -uzmi me-,ja bila presrecnauser posted image paznja mu je bolja,smireniji je,i generalno kao da je vise tu sa nama,prisutniji je,primecuje stvarnost oko sebe..nadamo se..spremna sam na to da ce sve ici sporo,da nam predstoje godine odlazaka kod logopeda,defektologa,pracenje,beograd,ali samo da ide,da se pomera..puno vas pozdravljam i grlim..javi se s vremena na vreme da cujem kako ste.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nemirni)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Autizam kod dece
3.6.2014 17:41:32   
Deniz
Drage mama,ja imam 6 godisnjeg djecaka koji ima govorono jezicki poremecaj.Sa 4 godine je po svemu bio djete sa autizmom.Slaba komunikacija,socijazacija i ostalo.Tada u to vrijeme kontakt ociju skoro nikakav.Djeca sa tim poremecajem su veoma slicna autisticnoj djeci po ponasanju.
Procitala sam sve postove od mama od pocetka i vjerujete moj djecak se ponasao jos gore od vase.
Meni je doktor savjetovao kada mu je bilo 4 da mu iskljucimo crtane,jer je to zlo za djecu.Mi inace zivimo u Norveskoj i prije mozda godinu dana su norvezani naucno dokazali da djeca koja su previse buljila u tv su u svom svjetu i imaju veoma slabu komunikaciju i nemaju kontak ocima.
Moj sin nije imao logopeda i nikakve pomoci,posto je ovdje sve na cekanju.Mi smo bili ti koji smo puno s njim radili,a i tete u vrticu.
Sto se tice vrtica,krenuo je u vrtic sa 3 godine kad mu se rodio brat i prve 2 godine je samo plakao,tek zadnju godinu je isao u vrtic s pjesmom.
Sada zavrsava prvi razred u normalnoj skoli,cita,pise,trazi sam drustvo.
Da ne bi duljila,ako vas nesto zanima kako smo mi radili sa nasim djecakom,slobodno se javite.
Btw ja sam 2 godine kako ludaca pratila svoje djete svaki njegov pokret,bila na granici ludila tacno znam kako se osjecate i znam koliko vam je tesko.
Jos jedna veoma vazna stvar,riblje ulje pomaze pravo,ako imate mogucnosti da kupite odmah pocnite da dajete djeci jednu supenu kasiku dnevno i u roku 2 sedmice cete vidjeti napredak,to vam garantujem.
Izvinite,sto sam duljila,pozdrav

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Autizam kod dece
3.6.2014 19:19:23   
vikiveki
Branki, Deniz ja vam se divim,svaka vam čast za vaš trud i požrtvovanje

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Deniz)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Autizam kod dece
3.6.2014 19:42:10   
branki*
deniz,puno ti hvala sto si se javila...mnogo znaci,bar za moral i psihu necije pozitivno iskustvo.riblje ulje nam je spominjala i bozina logopedica,sad si me ti podsetila,tako da cu ga zaista uvesti bozi u ishranu.je li tvoj sin imao roking,tj klacenje sa noge na nogu,je li izmisljao neki svoj jezik?kazes da mu je komunikacija bila losa sa 4 godine.je li to znaci da nije govorio ili je slabo govorio ili je izmisljao reci?molim te,pojasni kad imas vremena.je li imitirao i oponasao drugu decu i tebe?kako se ponasao?jako mi je drago sto je situacija sad stabilna i sto je evidentno napredovao.da li on sad pokazuje neko kasnjenje u necemu ili neke osobenosti?izvini,ugnjavih te pitanjima,ali nema puno mama koje su imale neposredno iskustvo sa ovakvom decom...pozdravuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Autizam kod dece
3.6.2014 21:56:27   
Torbica
Deniz, svaka Vam cast!user posted image Branki, znas user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Autizam kod dece
4.6.2014 1:17:19   
Deniz
Branki,ovo ce da bude veoma dug post,ali odmah da znas da me ne gnjavis,tacno znam kako ti je,a i ostalimauser posted image
Moj sin je veoma bio slican tvome Bozi,a cak jos i gori.
Prve 2 godine je gledao samo muzicke spotove i jedan dan kad sam cula Stojinu pjesmu da li si za (znas vec sta)tu je bio kraj.Njegov fond rijeci koji je imao do 3 godine,je polako poceo da se gubi i poceo je da se povlaci u svoj svijet.Sa godinu i po poceo je sam da se preslaci u pidzamu,sa 2 godine sam pio iz case i sam da jede i od jednom je to sve prestalo,kao da mi je neko ukrao mog djecakauser posted image .
Nista ga vise nije interesovalo osim da satima skace po krevetu,satima gleda crtane,klati s noge na nogu,odmotava po kuci rolne i rolne papira,uvjek vuce sa sobom neke konce(sto je tipicno za djecu sa autizmom)ne odgovara na pitanja,nema kontakta ocima i kada gleda u mene nekih par sekundi gleda kroz mene.
Imao je svoj nerazumljivi jezik,neke izmljisljene rijeci koje veze nemaju sa nasim svjetom,opsjednutost sa stvarima koje nisu normalne za njegove vrsnjake ili cak za djecake uopste(lutke).
Dok je bio manji znao je da imitira mene,kako se ja feniram,kuham itd ali s vremenom je i to prestao uopste mu nije bilo vazno sta ja radim,kada nam neko dodje u kucu bio da je odrastao ili djeca on samo vrisne i pobjegne,jedina reakcija,a uopste ga ne zanima sto su dosli.
Sve sto je htjeo nije vise govorio,nego nas hvatao za ruku i vodio do toga sta je htjeo.Vrtio se u krug,ispustao neke cudne zvukove,vristao....
Igra sa djecom nikakva,osim sto ih je znao nekad zagrliti,poljubiti i utjesiti to je bilo sve.
Kada sam god otisla po njega u vrtic,on je sjedio sam i igrao se sa travom,trcao sa njom da je vjetar nosi.Ponekad je znao iz cista mira da se udara rukama po glavi,veoma slabo spavao,ako zaspe 10 min.po danu budan do 1 iza ponoci,slagao vjesto puzzle,pravio toranj od kockica,nekad samo toranj od plavih kokica ili crveni,ali eto da je sve jedna boja,znaci ovo su neki od siptoma koje je imao,a ako si citala(kao sto vjerujem da jesi)o autizmu,onda mozes odmah zakljuciti zasto sam u prvom postu napisala da je sa 4 godine imao siptome autizma.
On je isto usvajao kratke informacije,ako ja nastavim pricu on se jednostavno pogubi i tacno vidis na njemu da veze nema sta sam ja htjela da mu objasnim.
Inace je bio i veoma razmazen,jer je 3 godine sve mu se donosilo na noge i nisam ga pustala da place i bio je prava mamina maza i ono sto je pricao poslije 3 god.nije bilo normalnim tonalitetom,uvjek neki kenjkav glas.
Citala sam u prehodnim postovima da je i tvoj Bozo razmazen,ah takve smo mi mame pogotovo sa prvim djetetom.
Ja nikad svoje djete nisam udarila,znala sam se izderati,ali onda sam skontala da on ne moze da usvoji samo NE,pa sam pocela da mu uz svako ne objasnjavam.Npr.nemoj se penjati na stolicu,jer ces pasti,ne moze cuko na tobogan jer je on mali itd.To je odmah usvajao,ali kad dreknem NE onda me samo pogleda ili cak i ne slusa.Po njegovoj rekciji kad mu samo kazem ne vidjela sam da djete uopste ne konta zasto mu govorim ne i nastavi po svom.
Inace djeca sa govorno jezicnim poremecajem trebaju da misle duplo nego djeca koja nemaju nikakvih problema.
Moj djecak je tek sa 5 godina poceo da izgovara recenice od 7-9 rijeci.
Sada trenutno je jako brbljiv djecak,ali ima problem da prelazi sa teme na temu(pa se pitamo sta je pisac htjeo da kaze)ili ne zna da nam rijecima objasni nestoo sto se desilo pa nam pokazuje rukama,ali ga tad razumijemo sta je htjeo da nam kaze.
Ima velik fond rijeci,ali ne zna da se izrazi,tako da ce od drugog razreda,napokon da dobije asistenta u skoli koji ce mu pomoci da brze savlada i sustigne svoje vrsnjake u govoru,a i bez asistenta na putu je da im se priblizi.
Sve ovo sto sam ti opisala je na pocetku posta,tipa njegovo ponasanje kao djete sa autizmom je prestalo.
On je jedan veseo,zdrav,veoma intelegentan djecak(to su nam potvrdili i psiholozi,neurolozi)koji jednostavno ima problema da se izrazi,a kad to uradi na pravi nacin onda svi ostanu otvorenih usta,zar je ovo izjavio jedan sestogodisnjak!!!!!
On i dan danas ima neki svoj izmisljen jezik,ali taj jezik pretezno upotrebljava kod kuce,nikad vani ili u skoli,btw zaboravih da napisem da je jedno vrijeme i mucao i sad ponekad,ali samo ponekad zamuca.I dan danas kada sjedi za stolom matlara nogama ili kad sjedi i gleda tv nina se tamo-vamo,ali ja ga samo opomenem i on prestane,ali kad je bio manji to je bilo nepodnosljivo,a nije mu padalo na pamet da prestane.
Mogla bih jos dosta toga da pisem.....ali evo nadam se da sam ti odgovorila to sto te je interesovalo,a naravno ako imas jos pitanja samo pitaj,ne davis me uopste.Iskreno se nadam da ce tvome Bozi biti ubrzo bolje,ali kao sto sam ti vec prije napisala,riblje ulje je zakon,ali odvratnog ukusauser posted image
Pozdrav tebi,a naravno i viki i torbiciuser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Autizam kod dece
4.6.2014 1:39:15   
vikiveki
Denizuser posted image važno je da ste vi na pravilan način odreagovali i da niste to pokušavali da prikrijete,jer ima dosta roditelja koji to zanemaruju pričom tipa, ma nije mu ništa samo je previše razmažen, a u stvari oni ne žele da se suoče sa istinom.Takvi roditelji umesto da svome detetu pomognu, oni mu samo odmognu.To kažem iz iskustva jer sam imala prilike da radim u vrtiću tj. u jaslicama sa takvom decom.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Deniz)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Autizam kod dece
4.6.2014 8:04:54   
lanajelena
Denizuser posted image ,jos jedan dokaz da se strpljenjem i radom sve postize user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Autizam kod dece
4.6.2014 8:16:19   
Deniz
Hej vikiveki,molim te nemoj me persirati,osjecam se nekako staro,hahahha.Meni je prvi moj tata i brat skrecali paznju da moje djete slabo prica,mm je inace u svemu pozitivan i on mi je uvjek govorio ma propricat ce.
Ja sam i sama vjerovala u to,ali kad sam skontala da moje djete stvarno nije kao ostala djeca,onda smo odlucili nesto poduzeti,ali nisam nikad prekrivala da s njim nesto nije ok,inace sam osoba otvorena i ni jedna mi tema nije strana i nisam tip roditelja koji ce presutiti i sakriti neke radnje djece koje su pogresne samo da bi ih svima prikazala kako su oni zlatni.Medjutim veoma je tesko prihvatiti da tvoje djete ima problem,prvo se ufuravas da ce sve biti ok samo po sebi,da su djeca razlicita itd.Nisam ni ja prihvatila u roku 2 sata da sa mojim djecakom nije sve uredu,trajao je taj period da ja rijesim sama sa sobom i prihvatim cinjenice kakve jesu.Svi roditelji mastaju o buducnosti djeteta hoce li biti fudbaler,balerina,odlican vec dok iscekuju taj dan rodjenja,a niko nije spreman na problem i vjeruj mi svi mi(ja prva)traze razloge za djetetovo ponasanje koje ne prilici njegovom uzrastu,pa bilo to razmazenost ili nesto drugo.Ja sam jedno vrijeme cak krivila sebe,pa se pitala gdje sam pogrijesila itd,tek kad sam prihvatila cinjenicu da s njim nesto nije ok,da mu je ponasanje kao kod djece sa autizmom,tek tada smo mogli da pocnemo da radimo s njim i ulazimo u njegov svjet,a vjeruj mi to se nije desilo preko noci.....
Jao opet ja udaviuser posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Autizam kod dece
4.6.2014 10:13:00   
Torbica
Deniz, velika ljubav je sve to postigla. Mene bude tacno sramota zbog povremenih ispada u ponasanju dece i koliko me to nervira a nemaju nikakvih problema user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Deniz)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Autizam kod dece
4.6.2014 11:24:36   
branki*
deniz,hvala ti do neba sto si se javila...kao davljenik koji se hvata za slamku,tako i ja manicno trazim neku mrvu nade,neko zrno spasa,pozitivne reci koje usi zele da cuju i svacije iskustvo sa ovakvom decom koje je rezultiralo napredkom i uspehom mi je dragoceno jer to i jeste ogrooomna stvar.citala sam i muzu sta si pisala sinocuser posted image .
da,boza se upravo tako ponasa kao tvoj sin nekada,moze satima da skace po krevetu,da juri sa jednog kraja sobe na drugi,da se pentra i silazi sa kreveta non stop,stalno se klati sa noge na nogu.prestane on kad ga opomenemo,ali brzo zaboravi i opet pocne.po ceo dan govori taj svoj izmisljeni jezik sam sa sobom i nosi neki svileni jastucic po celom stanu...a,isto se javio smisleni govor sa 2 godine,imao je i imitaciju i onomatopeju,a onda se postepeno sve ugasilo,kao da je zaboravio ili potisnuo negde duboko,pisala sam vec....
jos jednom,puno ti hvala,tvoj post vraca nadu.
pisacu kasnije opet,imam ja jos pitanja za tebe..sad zurim,vodim bozu kod logopeda.veliki pozdrav za tebe i tvog sina,i naravno sve mame koje se bore sa slicnim problemom,a citaju ovo.user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Autizam kod dece
4.6.2014 14:01:31   
Deniz
Lanajelena u pravu si,treba mnogo mnogo strpljenja da se radi sa djecom koja imaju problem.Znala sam nekada pobjeci u kupatilo isplakati se ili cupati sebi kose zasto me ne shvata,ali se onda opet smireno vratim i nastavim s njim da radim....

Torbica,mogu ti savjetovati samo da pustis djecu da budu djeca,a i sta ako se nekad ponasaju sto im ne prilici,pa sva djeca nekada imaju ispade nekog cudnog ponasanjauser posted image .Mi smo puno napredovali kada sam ja shvatila da to sto se moje djete igra sa koncem je stvar koja mu cini zadovoljstvo,ali sam mu povremeno to pocela ukidati i sad ga bas briga za koncem,za travama itd.

Branki,bice sve ok sa Bozom vidjet ces,prosec jeste dug i nimalo lagan,ali svaki mali uspjeh ce te gurati da radis s njim dalje,imala sam ja preioda kada vise nisam mogla da se borim i zelila da odustanem od svega,ali onda njegova jedna rijec koju je izrekao mi je bila svjetlo na kraju tunela(iako on tu rijec nije usvojio i opet nekad ponovio)da nastavim dalje.
Sto se tice price samim sa sobom,to moje djete i sad zna da radi.Npr.ja ga u sobi cujem da nesto prica,ali ne cujem sta,ja ga pitam sta si sine rekao,on mi odgovara nista mama tebi,pricam meni.
Ja mu samo kazem ma daj gdje si vidio da neko prica sam sa sobom,ali sve kroz salu i on onda to ne radi narednih mjesec dana.
Veoma je vazan razgovor,nema veze sto ne usvoji vise od pola toga sto mu se prica,ali samo polako njima treba malo vise da skontaju.
Citala sam u jednom tvom postu da si se znala poreckati sa muzem sto je savim normalno,ali mi smo se dogovorili da to pred njim se ne smije desavati,jer u dosta slucajeva je moje djete znalo stajati i plakati i sto je najgore kriviti sebe da je on kriv sto se mi svadjamo i urlamo,ali zna on kad sam ja ljuta,tuzna,sretna,ali jednostavno nisam zelila da se jos vise frustira.Da se razumijemo,posvadja se on sa drugovima,bratom,ponekad se i potuku,nije da on ne zna sta je svadja,ali se mi puno grlimo,ljubimo izjavljujemo svi jedni drugima ljubav,hahahha pukotine,ali i kada nije pricao svi su nam govorili da se vidi na njemu da je sretno i voljeno djete.
Ja sam inace implusivna osoba i meni je veoma tesko da sacekam da djeca zaspu pa da mm kazem sta sam imala recim,ali sam s vremenom naucila da nema drugeuser posted image
Moja djeca sama kazu mm mama je sef,hahahaha....Izvini ja se sad smijem,ali ti iskreno kazem ja znam kroz sta smo mi prolazi,ali ti danas mogu reci (ne zato sto su moja djeca)ali mi nemamo nikakvih problema s njima,super nas slusaju,kad prave belaj nekad je dovoljno samo da ih pogledam i oni prestanu,a to ne rade ni djeca koja nemaju nikakvih problema.
Tvoj Bozo ima srece da je vec dobio logopeda,mi smo trazili,ali su nam rekli da mu ne treba,pisala sam vec da je ovdje sve procedura.....ceka se minimalno pola godine da dodjes s nekim od strucnjaka u kontaktuser posted image
Ja sam spremna da ti odgovorim na sva pitanja koja imas,nadam se da ce i sa tvojim sinom sve biti ok.
Drage moje mame,puno vas sve pozdravljamuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Autizam kod dece
5.6.2014 18:08:25   
branki*
je l to riblje ulje mogu da mu pomesam sa nekom hranom,pa tako da mu dam ili mora iskljucivo samostalno da se pije?deniz,vi zivite u norveskoj?kojim jezikom pricate kod kuce?da mu nije pravilo konfuziju to sto slusa 2 jezika?jao,nadam se da ce i sa bozom biti kako-tako kako treba.
pozdravljam te puno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Deniz)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Autizam kod dece
6.6.2014 12:52:23   
Deniz
Ja iskljucivo,dajem samostalno riblje ulje odmah ujutro,ali moj sin je inace pio kao beba riblje ulje(posto se to ovdje bebama daje od 4 sedmice)pa se brzo prilagodio.Cula sam da neki ljudi daju djeci i u hrani,a neki u soku(okus je ocajan,ja probala).
I ja sam mislila da je mozda problem sto kuci pricamo nas,a u vrticu norveski,ali smo mi znali ici i u domovinu po pola godine i on opet nije nista usvajao,vec samo gubio vec usvojeno.
Citala sam negdje da imaju naruciti gumene bombone od ribljeg ulja,pa mozda da to pogledas gdje ima.Kako god definitivno mu probaj dati na bilo koji nacin,ja sam od januara ove godine opet pocela sinu da dajem i u 2 sedmice se vidio ogroman napredak,cak su nam i uciteljice potvrdile,da od januara napreduje iz sata u sat.
Sa Bozom ce biti sve u redu,vidjet ces.Vec sam ti pisala da se moj djecak ponasao i gore,a sad je to posve drugo djete.
Da li je Bozo krenuo u vrtic?
Puno te pozdravljam i mislim na vasuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Autizam kod dece
6.6.2014 13:00:42   
branki*
jeste,rekli su nam da neizostavno mora u vrtic i da sto cesce bude okruzen decom,tako da boza ide evo vec 2 meseca.hoce da ide,ne place i ne buni se,samo nece da jede,ali ja i kod kuce sa njim mucim muku oko hrane.dobre su mu vaspitacice,trude se da organizuju stalno neke igre i aktivnosti,pa ukljucuju i bozu obavezno,posto on sam ce retko kad prvi prici nekom detetu,nisu mu interesantna.on onda ucestvuje,prave kule,slazu kocke,boje u bojankama,plesu u parovima.kazu da uglavnom voli vise ovu mirniju decu,nego ovu nemirnu.ponovi za njima nekad neku rec,nekad i cele recenice-ima supa,ima salata,ima uzina...
pozdrav velikiuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Deniz)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Autizam kod dece
6.6.2014 13:09:52   
Deniz
user posted image za Bozu....vidis sve ce biti dobro.Moj ni dan danas ne voli nemirnu,vragolastu djecu.Vise se snalazi i igra sa mirnom djecom,ali vazno je samo da se igrajuuser posted image
Zaboravih ti napisati da se riblje ulje ne daje u ljetnom periodu,ustvari ovdje kazu u mjesecima koji nemaju slovo r da se pauzira,ali ja i dalje dajem svako jutro(vjerovatno cemo pauzirati samo juli i august)
Pravo mi je drago da Bozo napredujeuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Autizam kod dece
6.6.2014 13:17:45   
branki*
pa,da,to verovatni ima veze sa suncem,pa da se ne pretera.potpuno sam i zaboravila na to.jao,treba docekati,sve ide jako sporo,ali sta da se radi..dan za danom guramo.je l tvoj sin sad,kako bih rekla,svestan okruzenja,opasnosti..?smes li da ga ostavis samog kod kuce,zna li da ode da kupi nesto u prodavnici,ume li da se cuva..?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Deniz)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Autizam kod dece
6.6.2014 13:46:17   
Deniz
Sada trenutno moj sin ide i sam u skolu,ostavljala sam ga samog kuci po 15 minuta.....dok se nisam informisala da zakonom ne smijem do 12 godine da ostavljam djete samo kuci,ali sto se tice njega mogao bi da ostane.
Sto se tice prodavnice nikakav problem,cak i ako nesto ne nadje pita prodavacicu da mu ona pomogne pronaci(par puta sam ga pratila da vidim kako ce se snaci).Mi smo ga puno forsirali u prodavnici da nam pomaze pronaci hranu koju on voli,da trpa stvari u kesu itd.....
Trenutno je veoma samostalan,ali unazad godinu i po to je bila nemoguca misija,ali nauce oni samo sto njima malo duze trebauser posted image
Sto se tice opasnosti u dosta slucajeva ne zna sam da ocijeni da je to opasno,ali kada mu se objasni zasto je to opasno odmah usvoji.
Jedan primjer.posvadjao se sa drugom i drug ga udari,tu je nastala tuca.Medjutim moj sin je poceo druga da davi(vidio iz crtanog tom and jerry)ja sam to rastavila i objasnila sinu da ako nekog davi,taj neko moze da umre,onda ce doci policija njega odvesti od tate i mame i zatvoriti u zatvor,to je savrseno prihvatio,ali da sam samo rekla ne ga daviti on bi nastavio.Sada mu ne pada na pamet da nekom dotakne vrat,osim zagrljaja.
Od kuce do skole ima 2 pjesacka prelaza i nema nikakvih problema da stane na pjesakom i saceka da stanu auta,pa da predje ulicu.
Bice sve ok,samo treba mnogo strpljenja i rada i vremena,za skidanje pelene nam je trebalo 6 mjeseci,ali na kraju je bio bez pelene

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Autizam kod dece
13.6.2014 16:28:56   
ruskakraljica
Jedan od najvecih izazova sa kojim se suocavaju porodice u kojima raste dete sa razvojnim smetnjama,jeste kako da se detetu pomogne u socijalnoj integraciji. Ako imamo mnogo srece, nase "posebno" dete raste pod budnim okom oba roditelja, terapeuta, ucitelja.. ali to su sve odrasle osobe. Cesto zaboravljamo da je nase dete ipak samo dete, koje cezne za kontaktom sa svojim vrsnjacima. Raspust, praznici i vikend cesto su zapravo najusamljeniji periodi za nase malisane, a za roditelje ovi periodi takodje mogu predstavljati ogroman stres. Mnogo je dece koju nije moguce odvesti u igraonicu i ostaviti tamo da se "snalaze" sa drugom decom dok mama i tata odu na kafu ili u kupovinu.

Zbog toga smo odlucili da pokrenemo radionicu za svu onu decu koja ce uzivati u igranju sa drugom decom, pod budnim okom i uz asistenciju strucnih i kreativnih ljudi. Pomoci cemo svoj deci, a narocito onima sa smetnjama u razvoju, da se uklope i da na osmisljen i kreativan nacin, svakog vikenda, provedu cetiri sata sa drugarima. Igracemo se, svirati, mesicemo kolace, igracemo fudbal - malim, ali upornim koracima, svakom detetu pomoci cemo da otkrije ono u cemu je dobro i u cemu moze da ostvaruje napredak. Jer svi mi, okupljeni oko portala Mama voli bebu verujemo da, uprkos poteskocama, svako dete ima nesto u cemu moze da ostvari napredak, pa cak i natprosecan uspeh.

Radionice se odrzavaju vikendom u trajanju od 4 sata u vrticu Ola. Svi zainteresovani roditelji mogu se javiti preko Facebook stranice "MamaVoliBebu" http://www.facebook.com/mamavolibebu


< Poruku je uredio ruskakraljica -- 13.6.2014 16:32:26 >

(odgovor članu Deniz)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here