|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam kod dece
18.11.2013 22:34:04   
Torbica
Bravo za Bozu! Dobro kaze Olga da je to sjajan mladic!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Autizam kod dece
16.12.2013 11:23:17   
branki*
ja i dalje pisem na ovoj temi,ali tu sam pocela,pa tu i da nastavim ovaj svoj nazovi dnevnik..
bili smo prosle nedelje u institutu za mentalno zdravlje kod dr rudica..on je divan covek,divan,pravi psihijatar,tako je blag i smiren i odmah je uspostavio kontakt sa bozom i posvetio mu se,nije ni cudo sto je cenjen...pre toga smo bili na razgovoru kod socijalne radnice gde ona prica sa nama oko boze,porodicnih odnosa,nacina vaspitanja,slaganja nasih u braku..odmah kad smo usli,rekla je bozi-lepii,pa sta ces ti tako lep ovde kod nas!a,meni se odmah nesto steglo u srcu..onda kaze-aaa,vidim,nemas kontakt pogledom ..i osmehnula se..kod rudica je boza bio bas onakav kakav je kod kuce.usao je,nije plakao,uzeo je igracke,dr ga je pozvao,on se okrenuo,pruzio mu je ruku u znak pozdrava..mi smo ispricali nase sumnje i zapazanja,s tim sto u poslednjih mesec dana postoji znacajna razlika u bozinom ponasanju..kontakt pogledom je mnogo duzi i cesci,odazivanje na ime cesce,komande slusa i izvrsava,one koje zna.jos uvek se ne igra sa decom i govor je slican kao pre.roking se smanjio dosta,poceo je da pije sam iz case.dr je rekao da je to kod njega zastoj,da nekoj deci jednostavno treba obeleziti puteve,napraviti putokaze i smernice,jer oni sami lutaju..rekao je da je on dete kome treba rad i da smo mi vec dosta ucinili za njega,da je mnogo bitnije od logopeda,obdanista to da se on igra sa nama,da nas gleda,da provodimo smisleno vreme sa njim,da reci i razgovor budu upuceni njemu,a ne oko njega.dao nam predlog da lezimo kod njih 2-3 nedelje u martu,sto sam ja oberucke prihvatila,mada kaze da on ocekuje da ce boza do marta jaaako napredovati.ocekuje da se on otvori ka nama i da nadoknadi taj zastoj.mi mu pricali kako je on bio srecan gledajuci muzicke spotove,a on nama kaze-pa,ne moze se dete vise radovati kompjuteru,nego vama!onda je gledao kako se boza ljuti i place kad mu se nesto ne da.kaze da je dobro jer je on poceo da place i okrenuo se tad meni,pa mom muzu.rudic kaze da je to dobro,jer se on nama tu zali,jada se,ocekuje pomoc od nas,a ne place negde u prazno.gledao je to njegovo redanje igracki i kaze da on tu opet nekako namesta te igracke,smisleno,ne samo da ih vadi i baca bez smisla.on ga isto vodi pod sifrom f 83.
eto,udavih vas sve..ali,ovo mi dodje kao neki dnevnik,lakse mi kad podelim sa vama ovde,a mozda nekom i pomogne..

< Poruku je uredio branki -- 16.12.2013 11:26:32 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Autizam kod dece
16.12.2013 11:26:59   
Torbica
Branki user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Autizam kod dece
16.12.2013 11:31:16   
Anoniman
branki, bas mi je drago da je dr bio pozitivan!
a sta tacno znaci ta sifra pod kojom vas vode?

(odgovor članu Torbica)
  Direktna veza do poruke: 229
   RE: Autizam kod dece
16.12.2013 11:34:32   
branki*
nespecificni mesoviti poremecaj psihickog razvoja.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Autizam kod dece
16.12.2013 11:34:34   
Ana RR
Branki user posted image mnogo mi je drago što postoji napredak a biće samo bolje, veruj u to. Meni on deluje kao jedan mali stidljivi dečačić kome samo treba malo podsticaja, druženja i priče. Verujem da će do marta biti još mnogo, mnogo bolje. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Autizam kod dece
16.12.2013 11:35:20   
vikiveki
Branki user posted image za Božu i vas, lakše je kada imaš sa nekim da podeliš svoja razmišljanja, onda se lakše boriš.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Autizam kod dece
16.12.2013 11:39:48   
ivaMark
branki, user posted image za napredak

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Autizam kod dece
16.12.2013 11:40:00   
bea83
Brankiuser posted image user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Autizam kod dece
16.12.2013 11:55:21   
mihi
Brankiuser posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Autizam kod dece
16.12.2013 11:58:22   
branki*
zene moje user posted image stvarno znaci kad podelis sa nekim,a ovde osecam kao da neke od vas i licno poznajem i druzim se..
mihiiii,100 godina te nema!nedostajes!user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Autizam kod dece
16.12.2013 12:01:09   
madre
branki, super sto ste nasli doktora kojem verujete, koji vam se posvetiouser posted image tuzno je, ali danas je to retkost!
drago mi je da tako lepo napredujeteuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Autizam kod dece
16.12.2013 12:43:30   
Peace*
user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Autizam kod dece
16.12.2013 12:47:33   
Jole84
Branki user posted image user posted image biće to sve dobro,taman idu i praznici pa ćete imati više slobodnog vremena,pokloni i pažnja,biće Božica super user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Autizam kod dece
16.12.2013 15:30:47   
Lu
Branki drago mi je zbog vas, nadam se da ste sad malo odahuli user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Autizam kod dece
16.12.2013 16:14:14   
lanajelena
Divno Branki,bice to sve ok user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Autizam kod dece
3.2.2014 20:31:17   
nemirni
prvo da vas sve pozdravim, nova sam na forumu, svu sam temu procitala, pa ako ko ima iskustva nek pise. Imam djecaka koji je tek napunio 3 godine. On skroz slabo prica. Kada je bio mali, dosta je gledao crtane na engleskom, i sada puno, jako puno rijeci govori na engleskom. Ukinuli smo mu odavno sve na engleskom, izbacili crtane uopce, i vec je jako puno rijeci usvojio i na nasem jeziku.Vodila sam ga logopedu, psihologu, oni kazu da je on jako ziv, paznja mu je nula, sve ga interesuje itd. Jako je nemiran, on nikad ne miruje, naucio je da koristi wc, zna da broji do 10 i na nasem i engleskom, zna boje, zivotinje, ma svasta nesto. Kada vidi neko dijete, pridje mu, zagri, poljubi uvijek, ali nekako odmah uzme igracke i sam se igra, nema da se igra sa drugom djecom. Kaze mi psiholog dA je to normalno za njegov uzrast. Inace je veoma veseo djecak, voli da se mazi, da bude u centru paznje, zna jako puno pjesmica. Mene najvise brine sto npr. kad nam neko dodje, on nista ne reaguje kad mu se neko obraca, nema te neke dvosmjerne komunikacije, on bas ignosrise kad mu neko nesto prica, bas nekako u svom svijetu mi izgledA. Od ostalih elemenata autizma stvarno nema nista, jako je osjecajan, kad vidi da neko place i on odmah place ili dodje pa te tjesi, voli da se igra sa starijom djecom, da ga ganjaju, igraju lopte, sakrive, autica. Voli slagalice, kockice, ali nema te elemente autizma da sad igra neke neuobicajene igre, npr. da vrti tockove ili da slaze kocke u neke nizove itd. Ima li iko iskustav, rijeci ohrabrenja, bas sam tuzna. kAze mi psiholog da je mozda puno gledao crtane pa da je nekako mozda zbog toga u svom svijetu, jer nema druge elemente autizma. Sta je BRANKI sa tvojim djecakom, nekako po tvom opisu njih dvojica su mi bas jako slicni. Da napomenem da su i sa muzeve strane svi kasno progovarali, mada mene vise brine sto kada mu se neko obraca, posebno neppoznat on uopce ne reaguje , samo ide dalje za onim sto njega zanimauser posted image user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Autizam kod dece
3.2.2014 20:34:20   
nemirni
Da jos kazem, nije sad da nikako nece da se igra sa drugom djecom, hoce ako se igraju nesto sto njega zanima, da spustaju autice niz cestu, da sutaju loptru, da se ganjaju, da slazu slagalice itd

(odgovor članu nemirni)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Autizam kod dece
4.2.2014 8:37:01   
Anoniman
nemirna, meni to ne deluje nista alarmantno, pogotovo sto ste vec bili kod psihologa. mozda samo malo vise treba da radite sa njim, kao ovo sto su preporucili Branki.

(odgovor članu nemirni)
  Direktna veza do poruke: 244
   RE: Autizam kod dece
4.2.2014 18:11:52   
nemirni
Ma bili smo mi i kod logopeda i kod psihologa. Psiholog kaze da su mu kognitivne i motoricke sposobnosti super, medjutim taj govor i rezumjevanje su jako slabi. On mi kaze da mozda ima elemente autisticnog spektra, to sto slabo reaguje kada mu se neko obraca, nekako kao da je u drugom svjetu, on svoje pa svoje, ali ostalih simptoma nema. Moze bit da je to samo faza koja ce vremenom uz rad i vjezbu nestati, ali eto meni je sad hiljadu misli i strahova u glavi. Vidim tema ima stalno novih pregleda, ali se niko ne javlja user posted image , osim ksene user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Autizam kod dece
7.2.2014 18:54:03   
nemirni
Pa zar bas niko nema ni iskustva ni savjetauser posted image user posted image

(odgovor članu nemirni)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Autizam kod dece
7.2.2014 19:06:42   
Torbica
Ne znaju zene sta da kazu, ipak je ovo tema o kojoj znas jedino ako si imao kontakta ili konkretno izucavao.
Ja ovako na ovaj tvoj opis mislim da je stvar razvojna i prolazna, nema tu autizma onog pravog cim je on osecajan. Ako ne ide u vrtic, mislim da bi trebao, sto vise kontakata sa drugom decom, mislim da bi ga to najvise podsticalo. Da nije upucen samo na sebe i blizu okolinu vec i na druge osobe od autoriteta (vaspitace) i drugu decu. Pozdrav

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu nemirni)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Autizam kod dece
7.2.2014 19:15:23   
Maslacak15
I ja bih se u potpunosti slozila sa Torbicom. To je jako komplikovana oblast, ne slazu se ponekad ni psiholozi i lekari medju sobom. Tesko je postaviti i dijagnozu. Ipak i ja mislim da je osnova kod autizma koliko ja razumem odsustvo socijalne kompetencije i pokazivanje empatije /osecanja. Ako je tako kao sto kazes, ne verujem da se radii o autizmu, gotovo sigurno ne o nekom teskom obliku. Takodje i ja verujem da je kolektiv sa drugom decom jako dobar za razvoj socijalne kompetencije. Pozdravljam te.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Autizam kod dece
7.2.2014 22:31:52   
nemirni
hvala vam puno na komentarima. pa on je stvarno jako osjecajan, voli djecu, prilazi im, poljubi ih, ali nekako kad mu se obracas ne slusa te, prica nesto na svom jeziku, i radi hiljadu drugih stvari, kao da je u svom svijetu user posted image . ne ide u vrtic, samo u igraonice. pokusali smo s vrticem,. to je nemoguca misija, nema sanse da bi ostao.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Autizam kod dece
8.2.2014 9:09:47   
Olga75
Nemirni , dobrodosli na forum
imamo temu PITAJTE LOGOPEDA pa mozda sa se posavetujete sa njim oko govora
ja znam samo da se ni moja nije baas igrala sa decom dosta dugo , bila je u grupi ali se nekako sama sa sobom igrala
ne znam da li se bili kod psihologa da proverite jer mi roditelji uvek imamo strahove i cesto nam treba neko sa satrane da nas razuveri user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nemirni)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here