|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam kod dece
16.5.2015 15:22:48   
Maslacak15
slazem se ali postoje ii odredjeni kriterijumi okvirni na osnovu kojih se deca klasifikuju. I ondi su dosta korisni a nisam sigurna da zene znaju. Posto se svi samo utrkuju primerima o deci koja su drzala govore sa 15 meseci ( takvih ima ali jako malo) .
Ovde postoje sistematski pregled za svaki rodjendan i lekari tacno imaju listu sta treba ocekivati od deteta u kom uzrastu. I ta lista je prilagodjena PROSEKU nekom minimumu sta dete treba da je savladalo do tad. Znaci sa pune dve godine dete treba da zna sledece: da kombinuje dve reci glagol i imenicu i da ume da odgovara na prosta pitanja tipa : da pokaze delove tela. Mi smo skoro bili na sistematskom i moj mladji sin sve to bez problema radi. To sto je sa njegovim mladjim bratom sa dve godine moglo bas normalno da se razgovara je irelevantno.
Ali znaci i mladji prolazi tu klasifikaciju bez problema. Time je njegov govorni razvoj klasifikovan kao skroz ok. Na sistematskom za pune tri godine pitaju da li dete pravi kompletne recenice. Znaci do treceg rodjendana bi trebalo da sklapaju recenice. Znaci ako dete sa pune dve godine ne kaze nista ne odgovaa na pitanja i komande itd, a sa tri ne ume da sastavi recenicu onda to znaci da treba ispitati dalje. Naravno ima dece koja su OK a progovore posle druge godine ali to treba posmatrati. Primenom ovih prostih kriterijuma to dete koje je Jess opisala bi definitivno bilo detektovano kao neobicno najkasnije na drugom rodjendanu.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 16.5.2015 15:23:49 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Autizam kod dece
16.5.2015 15:31:35   
branki*
Eto,slazem se oko kriterijuma.moj b je umeo da pokaze remove tela na zahtev sa dve godine,odgovarao na pitanje kako ti se zove brat,drug.posle je sve to potisnuo.Ali,nikad nije dosao do kombinacije imenica glagol.sa dve godine je nije imaoja tad nisam posumnjala nista.i onda umesto da bogati recnik i razumevanje i da se otvara prema svetu,on je gubio i ono sto je znao.,.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Autizam kod dece
16.5.2015 18:55:00   
jess021
Maslacak, kod nas ( govorim iskljucivo za Novi Sad) je najveci problem sto ni strucnjaci tipa psihologa, defektologa, logopeda ne pruzaju skoro nikakvu pomoc deci sa poremecajem. Ovde se sva deca sa poremecajem govora salju u specijalne skole gde ne pokazuju nikakav napredak, jer su bez obzira na vrstu poremecaja, svrstani u istu grupu i imaju isti tretman. Nema sistematske terapije gde su, gore navedeni, svi ukljuceni u terapiju i da to ima kontinuitet. Malo paznje se pridaje tome, a mnogo moze da se uradi.
Reci cu vam samo da se centar za autisticnu decu nalazi u kuci koja se raspada, strasno.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Autizam kod dece
18.5.2015 9:53:48   
Modessty
Upoznala sam pre nedelju dana dečaka koji je autističan s tim što naravno nema tu dijagnozu već neki poremećaj pažnje. Iskreno, dok nisam sela naspram njega i htela da se igram sa nim nisam ni primetila da ima bilo kakav poremećaj pažnje! Jurcao je na rođendanu sa ostalom decom, trpeo Nikolu da mu se penje maltene na glavu i samo ga pomazio (Nikola ima 20meseci a dečak 4 godine).... Mama je super žena, lavica kao naša Branki! Kaže da se već sa godinu i po videlo da nešto nije uredu. Pedijatar ih je poslao dalje. I kaže da su zahvalni zbog toga jer nisu izgubili dragoceno vreme. On priča, naravno kad želi, obožava svog mlađeg brata koji je još beba, igrao se u sobi punoj dece ali bez želje da učestvuje u zajedničkoj igri, tražio je da jede i pije sok, ugrizao devojčicu koja mu otela igračku a koja je malo starija od njega... A to sve rade i ostala deca. Meni to nije ništa neobično, bar nije bilo primetno u grupi. Primetila sam tek kad nismo ostvarili kontakt očima iako smo sedeli jedno naspram drugog i listali neki časopis.
On ide na dva sta u državni vrtić. Roditelji nisu zadovoljni. Grupa velika i vaspitačice nemaju vremena za njega. Pa ako neko ima neku informaciju o nekom privatnom vrtiću u Nišu koji bi mogao da ga primi neka mi javi!
Inače idu kod logopeda, psihologa ili psihijtara (tako nešto) i još svašata je nabrojala. Kaže da su od lekara svašta čuli - i dobro i loše, i pametne i vrlo glupe stvari. Najteži je baš taj mrak, ta neinformisanost i to što više sazanš od roditelja sa istim problemom nego od lekara.

Branki hvala puno za kontakte i savete! To što ovde pišete mnogo znači! I mnogo se nauči.

Mama Ljilji želim dobrodošlicu! Svaka reč i podrška puno znače!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Autizam kod dece
18.5.2015 11:00:00   
jovicaa
kada smo se mi malo vec zabrinuli zbog aleksandrove nekomunikacije, koja je trajala jako dugo i bila bas ozbiljna do 2 i po godine, receno mi je da je bitno da dete uvek ima napredak, makar mali, ne sme da nazaduje, to je vec znak za uzbunu.

aleksandar je uvek napredovao, makar i slabo, nikad nazadovao. i sada je stvarno sve u savrsenom redu. a nije se odazivao na ime do trece godine, nije umeo da trazi osnovne stvari vodu, hranu. nije uopste ucestvovao kad mu citas nesto i td.. gomila stvari. ali sada zaista odlicno govori, veoma je komunikativan, odlicno funkcionise u raznim uzrasnim grupama. e sad jedino je problem malo razmazenost, ali to je zato sto smo mi propustili zbog te nekomunikacije u ranom periodu malo vaspitavanja.. ali sta da se radi.

svaka vam cast zene na vasoj borbi, sta da vam kazem... mozda negde i mogu da vas razumem, posto aleksandar ima alopeciju, koja je autoimuna bolest, kojoj se ne zna uzrok.. i stvarno je veoma stresno za sve nas... evo sada opet ima napad. sve mi je gore sto je stariji, vise ne znam ni sta da mu kazem. ni sta da probamo da bi mu pomogli..
isto se spominju i neke alergije, ali niko ziv naas ni na kakve testove nije uputio. ja bih volela da se istestira, cisto da proverimo. ali nasi specijalisti to ne povezuju

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Autizam kod dece
18.5.2015 13:29:25   
Gangan

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Upoznala sam pre nedelju dana dečaka koji je autističan s tim što naravno nema tu dijagnozu već neki poremećaj pažnje. Iskreno, dok nisam sela naspram njega i htela da se igram sa nim nisam ni primetila da ima bilo kakav poremećaj pažnje! Jurcao je na rođendanu sa ostalom decom, trpeo Nikolu da mu se penje maltene na glavu i samo ga pomazio (Nikola ima 20meseci a dečak 4 godine).... Mama je super žena, lavica kao naša Branki! Kaže da se već sa godinu i po videlo da nešto nije uredu. Pedijatar ih je poslao dalje. I kaže da su zahvalni zbog toga jer nisu izgubili dragoceno vreme. On priča, naravno kad želi, obožava svog mlađeg brata koji je još beba, igrao se u sobi punoj dece ali bez želje da učestvuje u zajedničkoj igri, tražio je da jede i pije sok, ugrizao devojčicu koja mu otela igračku a koja je malo starija od njega... A to sve rade i ostala deca. Meni to nije ništa neobično, bar nije bilo primetno u grupi. Primetila sam tek kad nismo ostvarili kontakt očima iako smo sedeli jedno naspram drugog i listali neki časopis.
On ide na dva sta u državni vrtić. Roditelji nisu zadovoljni. Grupa velika i vaspitačice nemaju vremena za njega. Pa ako neko ima neku informaciju o nekom privatnom vrtiću u Nišu koji bi mogao da ga primi neka mi javi!
Inače idu kod logopeda, psihologa ili psihijtara (tako nešto) i još svašata je nabrojala. Kaže da su od lekara svašta čuli - i dobro i loše, i pametne i vrlo glupe stvari. Najteži je baš taj mrak, ta neinformisanost i to što više sazanš od roditelja sa istim problemom nego od lekara.

Branki hvala puno za kontakte i savete! To što ovde pišete mnogo znači! I mnogo se nauči.

Mama Ljilji želim dobrodošlicu! Svaka reč i podrška puno znače!



Ja sam cula za muzikoterapiju, tu i vodim svoje dete i dosta mu pomaze. U Nisu to vodi Ivana Ilic. Ima i terapija jahanjem konja u Niskoj banji, a neki spominju i lek karnozin extra i grupu na facebooku "Roditelji dece sa govorno jezičkim-problemima". E sad procitajte o tome. Toliko koliko sam ja upucena user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Autizam kod dece
18.5.2015 22:49:45   
choopa choops
Jovice nije tema, ali kad već čitam...Moja svekrva je alopeciju rješila tako što je masirala ta mjesta sa čenom bijelog luka (domaćeg po mogućnosti) i lozovom rakijom. Kao umoči bijeli luk u rakiju pa utrljava. Kad god može. Kaže da je najčešće to radila preko noći, jer užasno smrdi pa nije mogla baš uvijek preko dana, ali se vrlo brzo rješila toga iako je prije probavala svašta. Ne znam, možda da pokušaš i ti?user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Gangan)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Autizam kod dece
19.5.2015 9:10:18   
Modessty
Gangan hvala puno! user posted image Svaka informacija zlata vredi!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Autizam kod dece
2.6.2015 0:20:11   
mila83
Branki svaka cast draga na borbi koju vodis user posted image a i sve ostale majke ! user posted image O autizmu citam vec dugo vremena,zanima me i kao roditelja i kao nastavnika koji radi sa decom.Zanima me i muzikoterapija,dosta sam citala o uticaju muzike bas kod autisticne dece...
Nedavno sam procitala odlicnu knjigu "Jedan u milion" Kristina Barnet,odlicna je i toplo je preporucujem da je procitate. Isitinita prica o borbi jedne majke sa autizmom.

Iskreno, autizam me najvise zainteresovao jer moj sin prolazi vec duze vreme kroz neke cudne faze ponasanja...a na meni je da procenim je li to do njegovog karaktera ili je nesto drugo u pitanju.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Autizam kod dece
2.6.2015 13:58:08   
branki*
Mila,draga,nemam izbor,ne mogu da biram,moram da bjem ovu bitku majbolje sto znam.
Koje cudne faze?mnoga deca imaju neke autisticne elemente koje prevazidju vremenom.npr,hod na prstima,klacenje,roking,odredjene stereotipne radnje...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Autizam kod dece
2.6.2015 14:39:36   
mila83
Da,citala sam o tome,o skupini vise elemenata koje se zajedno mogu doziveti i smatrati autizmom kod dece, i upravo ima svega toga sto si nabrojala kod njega..znam da je autizam mnogo ozbiljnije nego ovo sto sada primecujem kod svog D, ali bolje da prepoznam na vreme ukoliko se to krene na gore razvijati...

Vec vise od godinu dana odbija da jede lepo sa nama za stolom,cesto se osami kada se igra,bilo sa sestrom ili u vrticu,na rodjendadnu,imao je faze kad uopste nije hteo da se grli i mazi, da nas gleda u oci.Prica, ali ne cisto,iako ima pet godina, ne voli da iznosi svoje misljenje i brzo odustaje ako mu nesto ne ide...hoda na prstima, jako se veze za igracke, slaze kockice uvek na isti nacin i ljuti se ako mu to slucajno pokvarimo...Zna cesto da pere ruke, cak se desilo i da mu je koza na rukama pocrvenela od pranja. u zadnje vreme mislim da se to popravilo sve,ima tu jos tih navika.Bude i agresivan dosta ponekad,mislim da se sam na sebe ljuti. Nisam jos ni sa kim o tome pricala osim sa svojim muzem.
Mislim da je tu imalo i dosta uticaja rodjenje Teodore i sva ta muka oko nje, dok se nije operisala, nisam bila tu dva meseca, i mi stariji smo bili van sebe a kamoli dete bez majke, sve se bilo poremetilo, i navike njegove i uopste . On je tih "simptoma" imao i pre toga, ali sam mislila da je faza, pa se sad to bas ove zime inteviziralo.
Mislim da ima i takav karakter, osobenjak je :) Praticemo , pa cemo videti.Bitno da smo svesni i da primecujemo te promene ponasanja.Nesto sigurno jeste u njegovoj glavi, samo se nadam da cemo mi to resiti .

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Autizam kod dece
2.6.2015 15:29:01   
branki*
Prati,trudi se da sto vise aktivnosti radite zajedno,da slazete kocke,kad god mozes ukljuci se u njegovu igru,sve se vezba,pa i strpljenje.ne tolerisi mu napade agresije ili nervoze,stavi mu do znanja da ne moze tako.ignorisi,jednostavno ga posalji u drugu sobu,ne vidis ga,ne cujes,znaci nikakvu paznju ne pridajes njegovom histerisanju.kad se ponasa lepo i smiri,nastavicete igru ili sta vec.neka ti pomaze po kuci,oko bebe,uvek ga pohvali,pomazi.uspostavi pravila sta sme,sta ne sme i drzi se toga.ako krene roking i klimanje,ne opominji direktno,nego preusmeravaj.pitaj ga nesto,bilo sta,ili mu kazi da nesto uradi,da bi prekinuo to.ako ne govori puno glasova,mozda nije lose da krene kod logopeda.ne brini,sve se da izvezbati.grlim te!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Autizam kod dece
2.6.2015 15:44:21   
mila83
Znam draga,sad mi je on glavna preokupacija ovo leto.Mima krece u skolu,Teodori je bolje,nameravam sa njim najvise da se bavim.Verovatno ce ici kod logopeda,to vrtic kod nas odmah pokrene.Mima je isla,ali nije tako bas pricala i brzo je to resila. Samo to sto si rekla,odvlacenje paznje na prave stvari,umesto tih nekih njeg.aktivnosti.Trudimo se ukljuciti ga u sve,ali veruj mi,navikao da se sam iskljucuje iz toga.trudim se da ne bude ono tipicno za srednju decu,da ne bude u senci svojih sestara.Videcemo.Hvala na podrsciuser posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Autizam kod dece
2.6.2015 16:22:38   
mama Ljilja
Branki..ponosna sam na tebeuser posted image Odlicna si.user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Autizam kod dece
2.6.2015 16:27:56   
mama Ljilja
Takodje odgovor za Jess ali se tice svih roditelja. Ako niste zadovoljni odnosom strucnjaka prema vasoj deci ( skola ili vrtic) samo vi roditelji mozete nesto promeniti svojom organizacijom. Nece zakonodavac menjati zakon ako se roditelji ne organizuju i ne pobune. Sva snaga je u nama roditeljima u ime svoje dece

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Autizam kod dece
2.6.2015 21:42:09   
branki*
Znam mila da je tesko i da se iskljucuju,nazalost znam odlicno,ali kad se mora,mora se.za dobrobit deteta.
Mama ljiljo,sta cu,naucih i ja ponesto silom prilika😀
Mi opet radili intolerancije na namirnice,klostridiju,kandidu iz krvi.ispostavilo se da je ima oko 30 posto,a normalno je do 10.kad smo polazili za bg pre mesec i po smo radili kod nas kandidu iz stolice i nije je bilo.ne znam da li je ovo iz krvi merodavnije.
Dr nam uvela omegu,kalcijum citrat plus magnezijum i power mins.spominjala je karnozin,ali ceka rezultate ovih testova.ne znam u kojoj meri ti suplementi mohu da pomognu i da li bas ta ishrana i kandida toliko doprinose,tj pogorsavaju stanje.oni su ubedjeni u to.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama Ljilja)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Autizam kod dece
2.6.2015 22:59:04   
Rosita
Branki, ne znam puno o tome, ali ta prokleta kandida se za svasta krivi.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Autizam kod dece
3.6.2015 16:10:00   
mama Ljilja
Mi nismo tada radili laboratorijske analize na kandidu niti bilo kakve druge osim analizu urina, ne secam se vise na sta. najbolje da vidis jos neki forum na netu koji ima roditelje sa malo starijom decom od tvog sina. Hrvatski forumi su jako dobri. naravno da se tretman dosta promenio od tada. Mi smo vecina koristila Super Nu Theru. Kao sto rekoh, dijeta je verovatno dobra za manju decu jer kad su malo stariju pa su vec upoznali cari kuhinje onda neke stvari ne mogu tako lako da im se oduzmu
( http://community.babycenter.com/post/a46789891/kirkman_super_nu_thera_vs_brainchild_spectrum_support)

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Autizam kod dece
3.6.2015 16:23:12   
branki*
U kontaktu sam i sa drugim mamama..uglavnom svi koji lece decu privatno,savetuje se dijeta,kandida se kontrolise i suplementi.neki kazu da im dijeta pomaze,neki kazu da nema razlike pre i posle.e,sad i ovi kojikazu da dijeta pomaze,ne mogu bas da se zakunu da li je pobiljsanje od dijete ili od rada ili od sazrevanja deteta.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama Ljilja)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Autizam kod dece
3.6.2015 16:28:16   
mama Ljilja
Verovatno sve po malo. Bitno da se ne gubi nada i da se radi i dalje

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Autizam kod dece
3.6.2015 16:32:39   
branki*
Pa,verovatno je tako.nada je tu,zato i radimo sve ovo i pokusavamo sve sto nam je dostupno.mada je nekad baaaas tesko....

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama Ljilja)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Autizam kod dece
3.6.2015 16:43:52   
mama Ljilja
Vazno je da nadjete zadovoljstvo u nekim stvarima ne vezano za decu. I da ne osecate krivicu sto se trenutno ne bavite detetom. Da se druzite sa prijateljima i da nikad ne odustajete od njih cak i kad oni odustanu od vas, Da smislite reci kojima cete drugoj deci objasniti na prilagodljiv nacin sta je sa njim. Da puno ljubavi date i drugom detetu....

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Autizam kod dece
3.6.2015 16:54:34   
mila83
Ljiljo, bas je tako kako kazete....

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mama Ljilja)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Autizam kod dece
5.6.2015 10:26:05   
mila83
Jedno lepo pismo majke ciji sin ima autizam,sa sajta Knjige koje vole decu

http://harfa.hr/clanak.asp?id=184&n=MOJ+SIN+IMA+AUTIZAM+On+nije+razma%9Een%2C+niti+je+neodgojen+-+mi+samo+vodimo+bitke+o+kojima+vi+ni+ne+sanjate

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Autizam kod dece
5.6.2015 13:47:21   
Modessty

IZVORNA PORUKA: mama Ljilja

Vazno je da nadjete zadovoljstvo u nekim stvarima ne vezano za decu. I da ne osecate krivicu sto se trenutno ne bavite detetom. Da se druzite sa prijateljima i da nikad ne odustajete od njih cak i kad oni odustanu od vas, Da smislite reci kojima cete drugoj deci objasniti na prilagodljiv nacin sta je sa njim. Da puno ljubavi date i drugom detetu....


I kad su ti deca zdrava i prava ovo o čemu pišete je teško postići! Nego svi guramo kako znamo napred. A ja se zaista divim mamama kao što je Branki! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mama Ljilja)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here