|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam kod dece
18.1.2016 16:29:30   
smeško
Znaci, moze.
Plasim se da nas ne cuje dobro zbog njega. Posto ima neke nerazumljive reci, neke su ok, a bas se trudi.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Autizam kod dece
18.1.2016 16:34:30   
Zemunka85
Saaaaaasvim moguce, Jos ako vam je timpanometrija B, to je to. Nema dileme. Ovaj mali je sa god i 4m operisao (sad sam izracunala), bilo je tese kaze nego sa starijim, koji je to operisao sa 3god, jer je mali tada koristio dudu, a posle operacije nije smeo pa je bi razdrazljiv, ali je sve posle ok proslo. I zaista se preporodio. Izvinjavam se jos jednom za OFF, ak mogu nekako pomoci - bicu tamo u temi.
Ono jeste veca verovatnoca da se vrati, ako se operise pre trece god, ali ako ste vi zbog toga u bolnici - biraj manje zlo A garancije svakako nema ...

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 18.1.2016 16:37:22 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Autizam kod dece
18.1.2016 22:26:19   
branki*
Jeste,jeste,moguce je da treci krajnik smeta .

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Autizam kod dece
19.1.2016 20:21:02   
Maslacak15
Nemci su vrlo sistematicni i precizni. Deca se razlikuju , sirok je raspon najnormalnijeg razvoja. Spomenula sam vec. Kriterijum za razvoj govora: Dete sa 24 meseca treba da kombinuje dve reci: obicno glagol i imenicu. Prica o deci koja pricaju sa godinu dana dovodi u zabludu armiju roditelja. ne kazem da takva deca ne postoje, ali to nije pravilo. Sava je mali, do juna ima ihaha vremena da dostigne taj nivo.
A cak i da ne, to ne znaci automatski da postoji problem nego da se preporucuju dalje analize. Tek sa tri godine , znaci za treci rodjendan ocekuje se da dete treba da formira recenice od tri reci.

Ja i dalje imam utisak da se u Srbiji itekako preteruje sa deljenjem kojekakvih dijagnoza maloj deci. Sve ce biti ok sa Savom.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Autizam kod dece
19.1.2016 21:52:03   
smeško
Maslacak, tvoji postovi su uvek razlozni.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Autizam kod dece
12.2.2016 9:26:09   
Modessty
Možda ne znam kako je autističnoj deci, ali možemo daprobamo da razumemo i probamo da zmislimo njihov svet...
Video koji može pomoći da se bolje međusobno razumemo
Watch this video to imagine and experience what it’s like to live with autism.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Autizam kod dece
12.2.2016 15:25:50   
choopa choops
Prije neko veče sam se začitala na ovoj temi, pa zavšrila na YT i kako to već obično biva, pregledala jedno milion snimaka user posted image Između ostalih KLIK

Elem, hoću da kažem da sam ja ostala zatečena svojim neznanjem o autizmu. Zapravo, mislim da je tu kriva filmska industrija i predstavljenje tipa autizam= kišni čovjek. Znam da ima dosta tih podvrsta, ali ovo "kišni čovjek" je po meni možda jedna od težih, a ja sam mislila da je svaka dijagnoza takva. Obično čitam komentare ispod snimaka, i na moje iznenađenje bilo je baš dosta komentara od samih autističnih osoba. Ja sam oduševljena. Najviše me se dojmilo to njihovo iskustvo, gdje npr ispod nekog snimka u kome pričaju neki roditelji djece sa autizmom i doktori, a u pozadini ide neka tužna muzika, oni komentarišu kako je to pogrešno i "patetično", da predstavljaju stvari negativnim, umjesto da traže pozivtivne stvari. Sramota me je da priznam koliko sam imala pogrešnu predstavu o svemu. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Autizam kod dece
12.2.2016 15:56:29   
dunja RR
Choopo, ovo sa tvog snimka su asperegovci, to je najblaži oblik autizma, neki ga čak ni ne smatraju autizmom. Asperegovci uglavnom mogu samostalno da žive, rade, zasnuju porodicu, dok kod drugih oblika autizma često nije moguć samostalni život.

< Poruku je uredio dunja RR -- 12.2.2016 15:58:13 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Autizam kod dece
14.2.2016 2:58:03   
Mama Bilja
Vidim da je forum stao negde sa objavom 2009 god. To je otprilike period kad je moje dete pocelo bollje da spoznaje sebe.Sve da veceras nisam htela da prihvatim cinjenicu koju je moje dete saznalo o sebi,inace je adolescent,zavrsava srednju skolu,a cinjenica je ta da je kod njega pojavio autizam kao oblik bolesti.Za mene kao roditelja smatram to kao moj neuspeh.Odrastao je bez oca,koji je godinama na radu u inostranstvu,i nikad nije proveo dovoljno vremena sa njim.Problem kod naseg deteta je losa verbalna i neverbalna komunikacija,kao i odsustvo empatije.Ja sam sad u tzv nebranom grozdju i neznam kako pravilno da se ponasam prema njemu,jer spada u grupu visoko intelegentne dece sto pokazuje jos od ranog detinjstva,Izmedju njega i mene dolazi do verbalne agresivnosti ponekad cak i fizickog obracuna,sve do skoro nije biko bas tako.Patim i zabrinuta sam kao roditelj jer imam samo njega,i zelim da mu pomognem na najbolji nacin,Ako neko ima neki dobar savet,neka napise.

(odgovor članu Mici25)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Autizam kod dece
14.2.2016 12:40:07   
branki*
Mama biljo,ja nisam bas najbolje razumela post..sin je srednjoskolac,a kad su se ispoljili znaci autizma,kad je bio mali?
Adolescencija je inace buran period za svako dete,a pogotovo moze biti za nasu decu,stresno vrlo i za roditelja.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mama Bilja)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Autizam kod dece
15.2.2016 7:50:28   
Mama Bilja
Moje dete je dobilo saznanje pre par godina,mislim da je sve pocelo brze da se odvija negde u pubertetu.kao sto sam vec pisala,nisam htela sebi da priznam da postoji mogucnost da je stvarno delimicno autistican.Pripisivali smo to kao zavisnost od kompjutera,visoko omteligemtan,bez empatije,i sa vrlo losom komunikacijom,.Nema drustvo,ne druzi se,ne ozlazi,nema devojku,jos nije imao ni jednu,problem personalitija sa zenama,osobama zenskog pola da li zbog mene ili nec eg drugog neznam,pomoc trtebam,sukobi verbalni i fizicki izmedju mene i njega su sve cesci.Dva puta sam vec zvala MUP.Kako se postaviti prema takvom adolescentu,agresivnom,sa blagim autizmom,prvo je sebi postavio dijagnozu Aspergovog sindroma,sad kaze blagi aueizam,ni sama neznam sta je istina prava....user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Autizam kod dece
15.2.2016 15:17:56   
choopa choops
Kako to mislite sebi postavio dijagnozu? user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Mama Bilja)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Autizam kod dece
17.2.2016 11:16:34   
branki*
Cekaj,cekaj,znaci vi niste nista posumnjali kod sina vaseg zvanicno,da idete kod dr i tako to,on je krenuo u skolu,normalno,regularno,ali je imao te neke osobine,je li tako?i onda kad je on sam poceo da cacka po netu i cita o autizmu,pronasao je sebe u opisima i misli da je visoko funkcionalni autizam,ako sam dobro shvatila,je li?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Autizam kod dece
5.3.2016 0:45:33   
dunja RR
Obeležiću promene za ova 2 meseca crvenim, uglavnom mnoooogo je bolje. Kontrola kod psihijatra nam je za 10 dana, videćemo šta će reći.


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Evo mojih odgovora, dosta se razlikuju od degu, na neka pitanja nisam odgovorila sa da ili ne jer nisam imala u upitniku od dr, pa nisam sigurna kako da odgovorim.

1) Da li Vaše dijete uživa kada ga ljuljate, kada sjedi na Vašem koljenu i njišete ga? DA
2) Da li Vaše dijete pokazuje interes za drugu djecu? DA
3) Da li se Vaše dijete voli penjati, (na primjer po nameštaju stepenicama)? DA
4) Da li Vaše dijete uživa u igranju skrivača (ili kada ste skriveni pa provirite i kažete buu)? DA
5) Da li se Vaše dijete ikada igra na način da se pretvara na primjer da razgovara preko telefona ili se brine o lutkama ili nešto slično? NE DA
6) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom kada nešto želi? NE DA
7) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom da pokaže interes za nešto? NE DA
8.) Da li se Vaše dijete primjereno igra s malim igračkama (autići ili kocke), ne da ih samo ispušta, okreće ili stavlja u usta? NE DA
9) Da li Vam dijete ikada donosi predmet samo da Vam ga pokaže? NE DA
10) Da li Vas dijete gleda u oči dulje od par sekundi? DA OVDE JE POČEO DA ZABUŠAVA, TJ. NEĆE DA GLEDA U OČI KADA SE NEŠTO UČI, GLEDA U OČI SAMO KADA SE ZEZAMO, SMEJEMO I SL. ZATO MI JE PROBLEM DA GA UČIM GOVOR, JER NEĆE DA GLEDA U USTA. ALI NPR SLIKOVNICE GLEDA SA VELIKOM PAŽNJOM, SLUŠA I POKAZUJE.
11) Da li se ikada čini da je Vaše dijete preosjetljivo na zvuk, buku? (zatvara uši) NE
12) Da li Vam se dijete osmjehuje kada vidi Vaše lice ili Vaš osmijeh? DA
13) Da li Vas dijete imitira? (npr, kada napravite neki izraz lica ili pokret) DA
14) Da li Vaše dijete reagira na svoje ime kada ga pozovete? DA
15) Ukoliko pokažete na igračku na drugoj strani sobe, da li će dijete pogledati u tom smjeru? NE, TJ. ON POKUŠAVA DA PROVALI ŠTA POKAZUJEM ALI NE ZNA DA ISPRATI PRST DO KRAJA, RECIMO DA DA, UZ MOJ TRUD I DUGO DRŽANJE PRSTA I PRIČANJE
16) Da li Vaše dijete hoda? NE DA
17) Da li Vaše dijete istovremeno gleda u stvari koje Vi gledate? PONEKAD DA
18) Da li Vaše dijete radi neobične pokrete rukama? NE
19) Da li Vaše dijete pokušava privući Vašu pažnju na svoju aktivnost? NE DA
20) Da li ste se ikada pitali da li Vaše dijete ima problema sa sluhom? NE POSLALI SU NAS NA BERU, TREBAM DA ZAKAŽEM SLEDEĆE NEDELJE
21) Da li Vaše dijete razumije što drugi govore? NE ZNAM SADA DOSTA RAZUME
22) Da li Vaše dijete ponekad gleda u prazno ili hoda okolo bez svrhe? HM, DA, PONEKADA NAPOLJU, ILI KAD JE UMORAN, U KUĆI NE, UGLAVNOM VIŠE NE
23) Da li Vaše dijete gleda u Vaše lice da provjeri koja će biti Vaša reakcija na nešto nepoznato? PONEKAD UGLAVNOM



< Poruku je uredio dunja RR -- 5.3.2016 0:46:56 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Autizam kod dece
5.3.2016 1:16:34   
vikiveki
Mama Biljo, ja imam utisak da vas sin pro malo pokusava da manipulise sa vama

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Autizam kod dece
7.3.2016 4:59:46   
optimista
Pozdrav svim mamama,
imam decaka koji sutra puni 11 meseci. Do pre desetak dana mislim da je u njegovom razvoju islo sve kako treba po onome sto sam citala o razvoju beba do godinu dana. Jedini problem je bila ishrana, jer je sa dva meseca poceo slabije da sisa, a nije bio odusevljen ni flasicom, ali je bio zivahna i zadovoljna beba. Voleo je da se mazi, smejao se poznatim licima, okretao se u pravcu zvuka. Mene je obozavao i kad god cuje moj glas ili me vidi bio je bas ushicen i zadovoljan. Ucestvovao je u igrama sa starijim bratom (3. godine) i smejao se njegovim nestaslucima. Poceo je da se uspravlja sa 7.meseci, a ubrzo i da sam stoji u ogradici. Prilicno je bio mirna beba pa se ja bojim da mu nisam posvecivala dovoljno paznje. Problem je nastao pre desetak dana, ili sam ja tada primetila da se cesto ne okrene na moj poziv, ili uopste ne konstatuje brata koji pravi buku pored njega, kad gleda crtace dozivam ga bezbroj puta on se ne okrece u pravcu glasa. Zanimaju ga igracke ali se ne zadrzava dugo na jednoj, stalno puzi iz sobe u sobu trazeci nesto novo. Stalno skida carape i zvace ih. Jos mu nisu izbili prvi zubici. Ranije, kad se probudi prvo se navali na ogradu kreveta i guce i trazi moj osmeh, uzvraca mi osmeh, a sada kad se probudi samo malo zaplace, i na moje pozive ne odgovara. Jedino kad mu zapevam jednu pesmu koju voli, on zaigra. Ne dozoljava da ga uspavljujem ljujajuci, gura me od sebe. Kad ukjucim blender nekad se okrene u mom pravcu, nekad ne. Isto tako i kad ga dozivam, nekad se okrene na kratko, ali cesce ne reaguje. Primetila sam da ga interesuju tockovi automobilica, neke muzicke igracke i tv. Kao da je postao nezainteresovan za sve ukucane. Jos nije progovorio a ponekad izusti tatatatatata. Kad prolazimo pored njega nekad nas isprati pogledom, nekad ne. Ali sve manje. Sve ovo neubicajeno o cemu pisem sam primetila pre desetak dana i mislim da je on svakim danom sve odsutniji. Vrlo sam uplasena i ne znam kako raditi sa njim da se ponovo ukljuci u porodicu. Zakazala sam kod doktorke Selakovic. Da li je neko primetio slicno ponasanje kod bebe do godinu dana?

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Autizam kod dece
7.3.2016 8:04:28   
Sanjalicaaa
Optimista, šta znam meni to ne deluje strašno. Moje dete se nije odazvalo kada je imalo 11meseci. Već mnogo kasnije. A dok gledaju crtaće se skroz isključe. Sada kao veliki kada gleda crtani ne primećuje nas i jedva da mu skrenemo pažnju na nas. Zatou jako jako slabo pustimo i da ih gleda.
Nadam se da je sve u redu kod vas. Javiće ti se već druge mame koje više znaju.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu optimista)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Autizam kod dece
7.3.2016 8:10:36   
branki*
optimista,moja beba se odazivala vrlo rano na ime,ne znam da li je to slucaj sa svim bebabama,ali sa 11 meseci se jeste odazivala na ime,jer sam pratila sve to,zbog sina starijeg.to sto zvace carape,ne mora nista da znaci,puno vece dece zvace svoje rukave i majice,mislim sve to mogu biti elementi,a opet nista ne mora da znaci,jer bebeb i deca to sve rade i prevazidju.mislim da je neka faza ,mozda.mada,bas ,molim te,napisi sta ce ti reci selakovicka,ona je i nas dr.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Autizam kod dece
7.3.2016 8:26:54   
optimista
Sutra u 9 idemo na pregled. Jacicu sta je doktorka rekla. Pozdrav.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Autizam kod dece
7.3.2016 10:24:23   
branki*
puno sreceuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu optimista)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Autizam kod dece
7.3.2016 10:44:38   
IvanaSK RR
Optimista, puno srece, nadam se da je sve ok.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Autizam kod dece
7.3.2016 10:47:44   
smeško
Optimista, samo hrabro. Drzimo palceve.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Autizam kod dece
7.3.2016 10:52:20   
mama krava
Ja sam htela pre nekoliko dana da pišen nešto ovde o mom sinu za koga sam sigurna da NIJE autističan, ali ne stigoh,pa ću zato sada...samo da bih neke mame malo relaksirala i opustila...

On ima skoro 2.5 godine...sa 2 pune godine je tek počeo da priča, znači reč po reč, ne rečenice, da bi sada to bio jedan mali papagaj, koji ti kaže Sram te bilo i Ne, hvala....
Obožava da trči, jurca kao muva bez glave...ja ga zovem Forest Gump, jer kad krene ne zaustavlja se i često ga svi porodično jurimo po parku ili trotoaru user posted image i jedva ga stignem da ne istrči na ulicu, što je njemu beskrajno smešno! Ume tako i po dnevnoj sobi da trči krugove oko stola u dnevnoj, često mlateći ručicama! Ne odaziva se kad ga zovem dok gleda crtani, ali to ne radi ni njegova sestra oka ima 7 godinauser posted image . Voli autiće i često ih potedja sve, pa se zatrči i poruši i umre od smeha!

On je po meni tipičan dečak i samo želim da poručim zabrinutim mamama da ne gledaju na sve u najgorem kontekstu, ali svakako da treba da se obrati pažnja!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Autizam kod dece
7.3.2016 18:36:49   
optimista
Drage mame, hvala vam na podrsci.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Autizam kod dece
8.3.2016 2:09:06   
choopa choops
Optimista srećno sutra, nadam se i vjerujem da je sa bebom sve OK.

Pošto je sad raširena ta priča oko vakcina i autizma, ja sam prije vakcinacije gledala nekakve snimke na YT, i između ostalog (ne mogu sad da ga nađem) tu je bila jedna mama čija starija ćerka ima autizam, a sin koji je mlađi ne. Snimci prikazuju njih dvoje u sličnom uzrastu od nekih 10-11mj u sličnoj situaciji.
Dakle, ona pokazuje kao djeca stavljaju oblike, stvari u kutiju. Dok ćerka samo uzima i gura unutra i vadi i opet gura i vadi, kao automatski, sin kad ubaci neku figuru traži pogledom mamu kao znak podrške. Traži bravo. Ne mora to da bude svaki put, ali valjda je bitno da dijete želi da pokaže šta je naučilo, a ne da se sam igra u svom svijetu. Ja sam dala I da stavlja stvari tako, i ona bi tražila moje bravo, moju reakciju.
A nas je na pregledu doktorka ispitala sledeće stvari, možda nisu sve vezane za ovu temu, ali ja ću ih nabrojat svejedno. Da li zna da priča? (ne zna još). Da li zna da hoda? (ne zna). Da li zna da se ustaje, da li traži ruku da ustane ili recimo pokušava to da uradi uz namještaj ili slično? (da) Da li zna da pokaže bravo, pa pa i slično? (zna) Onda je nekoliko puta zvala po imenu i trebalo je da je pogleda u oči (jeste). Onda je uzela neku knjigu na kojoj je nacrtano pile i ima duge koje kad se pritisne kaže piju piju, uzela njen prst, njime joj pokazala pile i rekla kako kaže pile i onda njenim prstom pritisnula dugme. Zatim je pitala gdje je pile da pokaže. I kako kaže pile?-da pritisne. (uradila je to. U principu ne urade sva djeca to odmah, ali ka tome se ide, da se nauči taj pokazni gest valjda). Onda joj je pokazala veliki poster sa bebom iznad glave. Okrenula je temu, nakon nekog vremena je pitala gdje je beba? Trebala je da pogleda gore. (Pogledala). I td. Sad mi ne pada na pamet šta je još ispitala, ali eto ako će nekome značiti, može da pokuša sa ovim metodama.
Ono što nam je naglašeno je:
da kupimo slikovnicu, recimo sa životinjama. Slikovnica ne smije da bude šarena, i poželjno bi bilo da bude po jedna životinja na strani. Pa da učimo, pokažemo na kucu sa njenim prstom. Kažemo, dok gleda u naša usta, kuca kaže av, av. Pa ona treba da pokaže psa, i da pokušamo da izvučemo od nje to av, av. Ili da uzmemo recimo našu sliku, pa pokažemo njenim prstom mama. I onda da nas pogleda i kažemo ma-ma.
Pošto I obožava pse, mi imamo sliku psa u sobi i ja sam joj pokazala da je to pas. Ona se jao obraduje kad je vidi. Ne umije da ponovi av, av ali pokušava. Kad smo u sobi, u sred igre na krevetu ja je pitam gdje je kuca, ona odmah podigne pogled ka slici.
Zatim, do treće godine djeca ne bi trebala da gledaju crtane, može kratko jednom ujutru i jednom uveče. Ako dijete voli reklame ili bude nešto na TVu, kaže da je dobro da i mi reprodukujemo zvuk, odnosno pjevamo zajedno i trudimo se da dijete pogleda i u naša usta kako se pjeva. Što manje TVa, telefona, kompjutera...
Sad sam ovo sve nabacala s brda s dola, ali valjda je bar nešto objašnjeno kako treba?! A ako se sjetim još nečega što je kontrolisala, dodaću.


< Poruku je uredio choopa choops -- 8.3.2016 2:10:32 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu optimista)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here